Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Restoration Project, co o nim myślicie?

post 22-01-2008, 23:54
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 020

Zgdonie z postem zamieszczonym na 13 schronie , jest wydany nowy mod do Fallout 2 o nazwie Restoration Project. Ma podobno bardzo duzo bajerow , nowe lokacje, nowe postacie i inne mniejsze modyfikacje.

Jak uwazanie co jest lepsze w/w czy tez moze MIB88 Mega mode update 1+2???

Pewnie Silencer bedzie wiedzial, czy w tym najnowszym, mozna nosic armory zgodne z wizerunkiem NPC?? Tak jak bylo w B-team czy Celestialu. I jakie sa TAK NAPRAWDE roznice
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-01-2008, 02:42
Post #2

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Restoration Project zawiera to co Mega Mody ale jednocześnie dodatkowe rzeczy lepiej jednak Restoration Project zawsze to więcej :P Najlepiej może na http://www.newfmc.prv.pl/ zajrzyj choć tam chyba tylko Cubik aktywny ;)
+Quote Post
post 23-01-2008, 03:08
Post #3

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Widzę chyba znajomą gębę z forum plebixa? :D No to jedziemy po kolei:

1) Jak masz pytania do Silencera to wbij do NMA - tutaj nie pojawia się on już od bardzo dawna.

2) W kwestii formalnej:

a) nie tytułuj tematu z angielska - zbędny lans - a my nie jesteśmy jeszcze (przynajmniej oficjalnie) 52 stanem USA

b) nie używaj kolorków w sygnaturze - bo będą bęcki - patrz Regulamin
+Quote Post
post 23-01-2008, 17:27
Post #4

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 020

@KeniG

BTW. Widzialem twoja odpowiedz na phoenixie, ktora pozniej usuneli. Czyli rozumiem ze konflikt byl na tyle powazny, ze przestaliscie postowac na ognistym ptaku.
Ciesze sie, ze w koncu tutaj trafilem, dzieki za info.

QUOTE(Squonk @ 23-01-2008, 02:23)
Widzę chyba znajomą gębę z forum plebixa?

Zgadza sie, nick ten sam. Heh pamietam twojego avatar z kolesiem z gitara. "Od morza do morza k**** mac" :D

1) Jak masz pytania do Silencera to wbij do NMA - tutaj nie pojawia się on już od bardzo dawna.

Dlaczego przestal sie pojawiac? Lubie go, bo ma duza wiedze na temat Fall`a.

2) W kwestii formalnej:
a) nie tytułuj tematu z angielska - zbędny lans - a my nie jesteśmy jeszcze (przynajmniej oficjalnie) 52 stanem USA

Sorki "zboczenie zawodowe", student fil.ang.

b) nie używaj kolorków w sygnaturze - bo będą bęcki - patrz Regulamin
*

Biore sobie rade do serca i obiecuje kolorki anulowac.

Aha jeszcze jedno, na swoim twardzielu mam MIB88 update 1 i update 2, a teraz widzie wyszlo jakies v.2.23. I znowu, ktora kombinacja lepsza?

Ten post był edytowany przez Bridgekeeper: 23-01-2008, 17:29
+Quote Post
post 23-01-2008, 17:59
Post #5

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

No ta najnowsza na FMC pisali że poprawiła jakieś błędy.
+Quote Post
post 24-01-2008, 11:52
Post #6

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

A cholera wie czemu Silencer to nie zagląda - nie mam pojęcia :blink: Na naszej tablicy na plebixie pojawiał on się głównie dlatego bo lubi Schron oraz po to by lansić NMA :D

Ale skoro teraz już nie mamy z plebixem nic wspólnego to po co wspierać swoją obecnością tamte miejsce?

Zresztą na Shamo też jest sporo kumatych ludków więc prędzej czy później sobei poradzisz. A skoro piszesz, że jesteś studentem filologii angielskiej to w anglojęzyczncyh zasobach NMA będziesz czuł się jak ryba w wodzie ;)

No a mózgi od modów siedzą też na FMC - strona było nie było - również braterska ;)

-----

Aha i jeszcze jedno - bo wpadłem na forum plebixa i widzę że chyba czegoś nie wiesz. Otóż prawdziwym i oficjalnym adresem Trzynastego Schronu jest adres www.fallout3.net. To że typek z plebixa sobie pisze newsy to jeszcze nie robi z tamtej stronki Trzynastego Schronu.

Trzynasty Schron to ludzie którzy go tworzyli od lat i ich wkład - a nie jakaś popierdółka robiona przez dupka, któremu wydaje się, że bawi się w biznes.
+Quote Post
post 28-02-2008, 03:11
Post #7

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 50

wie ktoś może jak dostać się do nowych lokacji w tym modzie? czyli do :
• EPA
• Primitive Tribe
• Abbey
• Vault Village
• Slaver's Camp
• Hubologist Stash
• Den Residential Area
• Enclave Vertibird Landing Pad
• Ranger Safe Houses
+Quote Post
post 05-03-2008, 11:37
Post #8

First to Fight!
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 860

do epa można się dostać z random encountera bądź z jakiegoś questa, najlepiej samemu to jakoś odkryć. Właśnie zaczynam moją przygode z RP.

Primitive Tribe - podejrzewam że od Sulika dostaniesz namiar ;)

Co do slavers camp to temat był poruszony w newsach. Rozmawiając z Metzgerem pytasz się o inne placówki i na mapie świata masz slaver camp.

Swoją drogą w newsach więcej się pisze o tym wielkim modzie niż w tym temacie.

LINK - Temat na NMA o świeżej wersji 1.1 RP

CODE
======================================    
Release 1.1: - Released JAN/13/2008    
======================================    
Unofficial Patch Fixes:    

• Trappers no longer charge you the price of silver gecko pelts when you choose to buy golden gecko pelts.    
• Added another check for the San Fran fights to make sure it is impossible to knock out an opponent and get stuck.    
• The door in the north-eastern part of Flick's room in the Den can now be lock picked. It was missing a script by the original devs.    
• Fixed a bug in Metzger's dialogue that would cause him to yell about Vic still needing to fix the radio despite it already being fixed.    
• Hopefully fixed issue of townspeople in the Den becoming unresponsive.    
• Fixed issue of Bess in Modoc still following you around (after first leaving and reentering Modoc) despite you having sold her for meat.    
• Fixed issue of "ERROR" appearing after killing all the dogs attack the brahmin in Modoc.    
• Fixed issue of there being two Laddies when bring Jonny back to Modoc and having initially gotten Laddie from Grisham.    
• Fixed issue of being unable to get Sulik as a dumb character.    
• Fixed issue of Merk's guards scripts locking up on the Carlson NCR map.    
• Fixed issue of Myron freezing when leaving the Stables.    
• Fixed issue of Frankie asking you to destroy Becky's still despite you having already done so and telling him about this.    
• Swapped how the player obtains sexpert and gigolo. Sexpert is now based on skill and gigolo is based on number of times having sex. This better fits the description given for each trait.    

Expansion Fixes:    

• Fixed/added AI code for all the new locations. NPCs in these locations will now be on the correct teams.    
• Fixed tons of holes, walking through solid objects, using items through walls, etc, in all the new locations.    
• Cleaned up gang war code in the Den. Should work correctly now.    
• Fixed issue of Sulik's Sister existing at both the Slaver Camp and her village when you bring her home.    
• Fixed issue of Horrigan's encounter no longer occurring.    
• Hopefully fixed issue of random forced empty encounters occurring.    
• Fixed issues with the money skimming quest in Broken Hills.    
• Fixed crash when delivering guns to the Vault Village.    
• Fixed various crashes and issues associated with the EPA. Should be a better experience now.    
• Tweaked how the cattle rustle quest in Klamath is done.    
• Fixed issue of Sulik wandering off the Primitive Tribe map.    
• Kaga's encounters should be less buggy.    
• Fixed issue of there being no background environment when speaking with Goris.    
• Giving Dogmeat the dog food found at the EPA now does something.    
• Corrected various instances of "ERROR" being displayed in the message window or being said by NPCs.    
• The Abbey computer is no longer accessible at any moment of use. It now correctly requires a passkey.    
• Nikki, who was accidently forgotten in the first release, can now be found in New Reno.    
• The car no longer appears inside one of the Ranger safe houses.    
• Fixed dialogue error when speaking with the NCR rangers in NCR after having already wiped out the slaver camp.    
• Redid the new alternate method of killing Keeng Ra'at.    
• Tons of general bug fixes. Should be much more stable and bug free.

Ten post był edytowany przez Aigam: 05-03-2008, 11:38
+Quote Post
post 25-07-2008, 13:51
Post #9

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 749

QUOTE(KeniG @ 23-01-2008, 01:57)
Restoration Project zawiera to co Mega Mody ale jednocześnie dodatkowe rzeczy lepiej jednak Restoration Project zawsze to więcej :P
*

witam wszystkich:) od 4 dni przeglądam to forum,forum fmc oraz http://falloutmods.wikia.com żeby nie musieć zadawac niepotrzebnych pytań,może jestem mało bystry ale nadal nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi i prosiłbym was bardzo o pomoc.mianowicie, postanowiłem odświeżyć znajomóśc z falloutem którego kiedyś przechodziłem po kilkanaście razy, ostatnio parę lat temu. Niedawno pyknąłem sobie jedynkę i nadszedł czas na dwójkę, przeglądałem różne fora w internecie i spotkałem sie sie własnie z modami o kórych nie miałem wczesniej pojęcia,bardzo ciekawie wyglądają zwłaszcza megamod i restoration project.przczytałem juz że nie powinno sie odpalac dwóch modów na raz i nie mogę się zdecydowac w który zagrać. KeniG,piszesz że restoration zawiera wszystko to co mega mod,ale z tych stron:http://falloutmods.wikia.com/wiki/Killap%27s_Fallout_2_Restoration_Project, http://falloutmods.wikia.com/wiki/MIB88_Megamod wynika że w mega modzie dostępne sa lokacje takie jak Bunker 21.,ruck Location,Carson City a także coś takiego jak dominon, http://falloutmods.wikia.com/wiki/Dominion , czyli, o ile dobrze zrozumiałem, dodanie terytorium fallouta jedynki do mapy świata :blink: przy opisie restoration project nikt o tym nie wspomina,czy może cos przeoczyłem,jest to oczywiste lub te dodatki sa gdzies ukryte pod inna zbiorczą nazwą?
więc jak to w koncu jest?:) który z modów jest lepszy,obszerniejszy i może wniesc większy powiew świeżości do starego,dobrego fallouta 2? :) czy może jednak jest sposób na to żeby bezpiecznie i stabilnie chodziły obydwa?

pozdrawiam i liczę na zrozumienie,na prawdę starałem się poszukać najpierw we wszystkich faq:)

ps. zainstalowałem na próbę restoration project,na polskiej wersji fallouta 1.02 i wyszła z tego dziwna mieszanka,część napisów jest po polsku,część po angielsku,czy jest możliwosc żeby całośc była po angielsku?

+Quote Post
post 25-07-2008, 14:19
Post #10

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

ps. zainstalowałem na próbę restoration project,na polskiej wersji fallouta 1.02 i wyszła z tego dziwna mieszanka,część napisów jest po polsku,część po angielsku,czy jest możliwosc żeby całośc była po angielsku?

Tak, zainstaluj moda na angielskiego Fallouta ;).

Sposobu na to, żeby obydwa chodziły jednocześnie raczej nie ma i długo nie będzie - chociaż mają ze sobą pewne cechy wspólne.
Oba ś adobre i poszerzające rozgrywkę - restoration project dodaje wszystko to, co w ostatecznej wersji się nie znalazło, a miało się znaleźć, a megamod to po prostu bardzo dobre połączenie różnych mniejszych modów (czasami dość zaskakujące, czasami wkurzające) - mnie do gustu bardziej przypadł ten pierwszy.
+Quote Post
post 25-07-2008, 15:19
Post #11

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

Restoration Project jest bardziej zgodny z pierwotnym zamysłem F2, zawiera przede wszystkim rzeczy, które miały się znaleźć w grze, ale twórcom nie starczyło na nie czasu. Za to MegaMod ma mnóstwo rzeczy wymyślonych od zera przez fanów, bo jest połączeniem różnorakich modów. Który wolisz to zależy już od gustu - zapewne warto zagrać w oba.
+Quote Post
post 26-07-2008, 12:35
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 241

.hardwired, możesz ściągnąć jeszcze Restoration Project po polsku, mod został przetłumaczony.
+Quote Post
post 25-08-2008, 17:18
Post #13

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

Jako iż temat B Team jest zamknięty (a w RP on jest ), chciałbym napisać że świetnie by było gdyby oddziaływał on też na takich npc jak Lenny czy Myron, tzn żeby chociaż Power Armory było na nich widać:) Przyznam się że po przejściu F2 ostatnio, scheatowałem sobie sejva, tylko po to aby każdy z ekipy biegał wesoło w APA:D widok 4 gości w tych zbrojach, robiących rzeż na pustkowiach jest naprawdę świetny:)

(IMG:http://img385.imageshack.us/img385/4567/scr00045wb1.png)
(IMG:http://img385.imageshack.us/img385/4567/scr00045wb1.72035ad873.jpg)

Ten post był edytowany przez TMorbid: 25-08-2008, 17:19
+Quote Post
post 05-02-2010, 03:18
Post #14

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 851

Dobrze, że Restoration Project ujrzał - za sprawą fanów - światło dzienne. Można zagrać w taką grę, jaką miała być wg twórców. Nie oszukujmy się, nie ma tam raczej żadnych fajerwerków - raczej szereg takich elementów, z jakich producenci widać zrezygnowali w ostatniej chwili. Czyli tak naprawdę "podstawka" wcale nie traci na ich braku. Zaznaczam, że niestety nie dotarłem do EPA, bo coś mi się tam z sejwami popsuło.
Mnie się podobał motyw z Kagą, który pokazywał, że nasz CZUZYN ŁAN wcale nie był taki czuzyn (a przynajmniej nie był predestynowany w pierwszej kolejności. Dlaczego? Czy Kaga był także potomkiem Bohatera z F1?), chociaż dziwne, że BG swego adwersarza nie kojarzył, skoro z jednej wsi byli przecie. Snadź mocno niedopracowany ten "quest". Fajna też była możliwość polecenia na Enklawę vertibirdem, tyle, że nie ma możliwości grania po jej wysadzeniu (a przynajmniej ja nie miałem).
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-12-2019, 18:51