Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> "Kopie" falloutowych serwisów, ... czyli znowu o samplowaniu

post 26-08-2007, 19:48
Post #1

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Był to zwyczajny dzień... dobra, nie ta bajka. Nie będę owijać w bawełnę. Znowu na naszym padole pojawili się samplerzy. A może bez eufemizmów: złodzieje.
Znów też dobrali się do zasobów Trzynastego Schronu. Skąd ich taki wysyp, nie pojmę. Może ma to związek z zawirowaniami między Trzynastym Schronem a Fenixem?

W każdym razie, macie oto 3 linki:
fallout land - tutaj uwaga, podczas otwierania strony jakieś g :cenzura: o może się władować
www.fall0ut.prv.pl/pl/001/ - ten ma chyba cały dorobek Trzynastego Schronu, włącznie z Downloadem. A obrazki ma przekierowane na serwer Fenixa. W dodatku miota się pomiędzy nazwą Fallout Corner (w bannerze, który jest na imageshack), a nazwa w topliscie FallOut Center (konkurencja dla Maxa? :P ). Aha, od Mańka zapier :cenzura: lił zakończenia gry.
fallout - wymowna nazwa jak na stronę <_<. Materiały chyba wyłącznie z Trzynastego Schronu.

Najciekawsze jest to że 1sza i 3cia strona widnieją w topliście najlepszych stron Fallout. Najlepsze może tak, ale w podpie :cenzura: niu cudzego dorobku :angry: .

Nie chce mi się więcej pisać... Taki żal że szkoda gadać :/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 26-08-2007, 19:59
Post #2

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Co tymi ludźmi kieruje? Że tworzą takie pokraczne strony?

Ostatni znalazłem forum jakiegoś klanu FT który skopiował nazwe TS i grafike z działu galeria wykorzystał jako logo a była ona podpieta do schronowego serwerka więc Sqounk zmienił te grafike na pewien tekst http://www.13schron.fora.pl/

Ale redakcja schronu jest mała i zabiegana więc podpierdalanie materiałów będzie na porządku dziennym :( Bo nikt nie ma czasu na sprawdzanie jakiś żałosnych stronek i pilnowanie żeby nie kopiowali materiałów ze schronu.
+Quote Post
post 26-08-2007, 20:11
Post #3

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Na sprawę można spojrzeć z drugiej perspektywy - skoro podpierdalają - znaczy, że nasze materiały są naprawdę dobre :D

Co nie znaczy - że trzeba się z tym godzić.

Aha - to piszę już jako SMod

Z racji tego, że nie lubię kreowania się na ofiary i takie tam - zmieniam nazwę tego tematu. Na bardziej ogólną. W końcu Trzynasty Schron to nie pupile sceny żeby robić z nich "ofiary pokrzywdzone przez brutalny atak Platformy". Ta bajka jest zarezerwowana przez panujący nam PiS - i niech tak zostanie
:D

Damy sobie radę - zwłaszcza jak będziemy się solidarnie wspierać, trzymać razem, czasem pomagać i w ogóle. A sprawy nazywać po imieniu 8]
+Quote Post
post 26-08-2007, 20:17
Post #4

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

Jeśli nikt nie ma czasu to czemu ja je znalazłem (sorx za łapanie za słowa ;) ). Anyway, ten klan chyba z FT nic nie miał wspólnego bo jakoś na FBNie nie zagościł.

Osobiście tych plagiatorów mam w specjalnej zakładce pod wymowną nazwą którą przemilczę... Poza tym, ten cały FallOut Center/ Fallout Corner/ 13 Krypta to chyba do źródła strony się dobrał, bo wszystko jest żywcem odwzorowane jak na Trzynastym Schronie.

Może chcą się załapać na 'wolne miejsce' gdy Trzynastego Schronu w Fenixie nie będzie...? Oblukajcie co i od kogo zaj...i.
+Quote Post
post 26-08-2007, 20:26
Post #5

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Kilroy @ 26-08-2007, 19:32)
Osobiście tych plagiatorów mam w specjalnej zakładce pod wymowną nazwą którą przemilczę... Poza tym, ten cały FallOut Center/ Fallout Corner/ 13 Krypta to chyba do źródła strony się dobrał, bo wszystko jest żywcem odwzorowane jak na Trzynastym Schronie.

No te koleś z http://www.fall0ut.prv.pl/pl/001/ ma naprawdę spore ambicje - bo nas to rozumiem, żeby plagiatować 8] Ale wchodzić na działkę Szponiastego? :D

QUOTE(Kilroy @ 26-08-2007, 19:32)
Może chcą się załapać na 'wolne miejsce' gdy Trzynastego Schronu w Fenixie nie będzie...? Oblukajcie co i od kogo zaj...i.

Jeśli wejdą ze swoimi zasobami to spoko - może oni tam będą jak u siebie :lol: Jeśli zaś byłoby tak, że weszliby z naszymi materiałami - to było już kurestwo do kwadratu.

Ale PHX to mimo wszystko poważna firma - gdy chodzi o oprawę działalności - więc takiego czegoś nie zrobią.
+Quote Post
post 26-08-2007, 20:36
Post #6

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Kiedys jak wykrylismy gdzies plagiat z FC, to Czechu pisal odpowiedniego maila i nasze materialy znikaly.
Wystarczy chocby przypomniec sytuacje ze znanym pismem komputerowym, ktore uzylo nasze materialy bez pozwolenia i pozniej w nastepnym numerze po interwencji Czecha musieli umiescic sprostowanie ;) ...

Ogolnie nie wroze dlugiego zycia takim stronkom, bo jesli autor nie chcial sie nawet wysilisc, zeby stworzyc cos wlasnego, to jak pozniej ma znalezc motywacje, zeby ciagnac to dalej?
+Quote Post
post 26-08-2007, 20:42
Post #7

Silent Spamer
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 1 527

Szponie, te sprostowanie wygladalo tak, ze wyszli na niewinnych i wygladalo tak, jakbysmy sami chcieli by nasze materialy zamieszczono ;] Sie wybielili ;]
+Quote Post
post 26-08-2007, 21:12
Post #8

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

Ile już było takich przypadków? Bo kolega mi podesłał? Bo ściągnąłem z emule'a? Nic tylko jeszcze po główce pogłaskać, bo oni przecież są niewinni :(. Wszystko samo się zrobiło, włącznie z wrzuceniem materiałów na serw. Zawsze przecież w razie przyłapania na gorącym uczynku można powiedzieć "to nie moje/a ręce/ręka".

Osobiście jestem za flejmowaniem takich osobników (no może za brutalnie się wyraziłem...). Już raz jeden taki mi podpał w dodatku głupiego udawał, jakby nic się nie stało <_<. Od tego czasu jestem na takich uczulony i jestem za nagłaśnianiem sprawy, zamiast załatwiać ją po cichu :angry: .
+Quote Post
post 26-08-2007, 21:23
Post #9

Schronowy Inżynier
Group Icon

Tylko jest jeden problem - owi goście nie są związani ze sceną - więc edukacyjny opierdol na nic im się zda :P

Powiem więcej - z racji tego, że niektóry z tych tam co zrobili jeden z tych serwisów ma bodajże 13 lat. Czyli - to już moja prywatna opinia - mamy do czynienia z przedstawicielem pokolenia 2.0, które... No właśnie - temat na szeroką dyskusję <_<

Należy ufać, że taki czyn został zrobiony z czystej glupoty i niewiedzy - leży sobie w sieci - to skopiowałem. Ale jako, że moje pokłady zaufania zostały bardzo nadszarpnięte przez Wortal Phoenix, to sprawa będzie moitowana i odpowiednio ukierunkowana 8]
+Quote Post
post 26-08-2007, 21:40
Post #10

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Sqounk jeśli twoje pokłady zaufania się wyczerpały to ja mogę zostać schronowym miłym wójkiem co wszystkim daje cukierki i głaszcze po główce :D

Kilroy to ja jakoś nie wertuje google i nie szukam plagaitorów na siłe :D Fakt zbierałem swego czasu brudy na ludzi z pewnego forum ale mam to za sobą :lol:

Ten post był edytowany przez KeniG: 26-08-2007, 21:41
+Quote Post
post 26-08-2007, 21:53
Post #11

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Po pierwsze, te strony są tak beznadziejnie zrobione i mają beznadziejne domeny, że nie przejmował się tym za bardzo :) To są jakieś dzieciaki...

Po drugie, jeśli chodzi o
A obrazki ma przekierowane na serwer Fenixa.

to są na to dwa wyjścia.
Jedno "humanitarne" - zabezpieczenie przed hotlinkowaniem, które można zrobić na większości serwerów.
Drugie - ciekawsze: pewnego dnia podmieniamy wszystkie wykorzystywane przez nich obrazki na rzeczy typu goatse :D
+Quote Post
post 26-08-2007, 22:06
Post #12

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Kilroy @ 26-08-2007, 19:03)
www.fall0ut.prv.pl/pl/001/ - ten ma chyba  cały dorobek Trzynastego Schronu, włącznie z Downloadem. A obrazki ma przekierowane na serwer Fenixa. W dodatku miota się pomiędzy nazwą Fallout Corner (w bannerze, który jest na imageshack), a nazwa w topliscie FallOut Center (konkurencja dla Maxa? :P ). Aha, od Mańka zapier :cenzura: lił zakończenia gry.
*

Strona usunięta (chyba, że jakiś szacher macher zrobił), koleś się trochę żachnął, na moją "opisową" ocenę tej sytuacji :D

Z racji tego co u siebie miał - powinien założyć na siebie pokutny worek i na kolanach do Canossy, poganiany bacikiem. Bo kopiować cały serwis??? O tempora! O mores!! O k...a!!! :lol:
+Quote Post
post 26-08-2007, 22:20
Post #13

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

QUOTE(KeniG @ 26-08-2007, 20:55)
Sqounk jeśli twoje pokłady zaufania się wyczerpały to ja mogę zostać schronowym miłym wójkiem co wszystkim daje cukierki i głaszcze po główce :D

Kilroy to ja jakoś nie wertuje google i nie szukam plagaitorów na siłe :D Fakt zbierałem swego czasu brudy na ludzi z pewnego forum ale mam to za sobą :lol:
*

Wystarczyło wbić na toplisty Fallout i poklikać gdzieniegdzie <_<. Wiesz, może mam trochę wolnego czasu, ale moją pasją nie jest szukanie plagiatorów. Jakoś tak sami mi się na haczyk łapią ;). To już istny przypadek był że wbiłem na FCorner, kliknąłem toplisty (zagłosowałem :canadian: ) i polukałem co nowsze...

pozdro
+Quote Post
post 26-08-2007, 23:10
Post #14

Schronowy Inżynier
Group Icon

No dobra panowie - zrobiłem tu mały porządek. Kilroyowi chodziło o to - że z top list można sie dowiedzieć czy jakaś strona nagle nie zaczęła być "popularna" - właśnie przez klikanie.

A tak robią z reguły goście z tych "śmiesznych stronek" - czyli sami się wystawiaja do wglądu i zwracają na siebie uwagę :D

No to do tematu proszę.
+Quote Post
post 27-08-2007, 10:47
Post #15

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 647

Żadna z podanych w 1 poście stron już nie istnieje - jak Wy to zrobiliście? Respekt

a zjawisko 13latków kopiujących na żywca inne strony istnieje od niepamiętnych czasów, niestety.
+Quote Post
post 27-08-2007, 11:43
Post #16

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon

QUOTE(rolnikus @ 27-08-2007, 10:02)
Żadna z podanych w 1 poście stron już nie istnieje - jak Wy to zrobiliście? Respekt

a zjawisko 13latków kopiujących na żywca inne strony istnieje od niepamiętnych czasów, niestety.
*

Nie istnieje tylko 2ga, ale podejrzewam, ze los pozostałych jest przesądzony...

Tylko nie 13latków. Kojarzy mi się z Trzynastym Schronem ;).
+Quote Post
post 27-08-2007, 11:45
Post #17

Schronowy Inżynier
Group Icon

Istnieje, istnieje, np ta http://pietka33fallout.w8w.pl/ <_<
+Quote Post
post 27-08-2007, 12:55
Post #18

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

to i tak chyba tylko dla masochistow - normalnie dluzej niz 3 minuty nie idzie tego czegos ogladac...
+Quote Post
post 27-08-2007, 13:25
Post #19

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 82

panowie, nie mamy sie co martwić. przecież każdy normalny z góry olewa tak zrobione strony, z badziewnymi reklamami, których sie nie da wyłączyć

schron uber alles !
+Quote Post
post 27-08-2007, 13:35
Post #20

Master of Disaster
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 431

i tak dlugo ci sie udalo ty masochisto :P
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-09-2019, 12:24