Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jason Bourne

post 01-03-2009, 19:28
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 255

Nie znalazłem tu tematu o dotkniętym amnezją tajnym agencie CIA. Jak narazie na historię filmową składają się 3 części z których każda zabiera bohatera w szalony wyścig z czasem po całym świecie.

Nie czytałem oryginalnego Bourne'a ale film nie jest raczej dokładnym odwzorowaniem książki.

O co mniej więcej chodzi? Łódź rybacka wyławia z morza ciało mężczyzny. Jak się okazuje udało mu się przeżyć jednak przypłacił to utratą pamięci. Nie wiedząc nic o swojej przeszłości mając w ręku jedynie numer konta bankowego wyrusza w podróż żeby odzyskać wspomnienia.

Film jest bardzo ciekawy. Sporo jest w nim dynamicznych scen walk i pościgów. Trochę przypomina nowego Bonda, a może jest nawet od niego lepszy ale to już moja własna ocena.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-03-2009, 09:59
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 829

Nie widziałem nowego Bonda, ale na pewno trylogia Bourne'a którą mam na DVD jest jednym z najlepszych filmów jakie kiedykolwiek oglądałem. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić trylogię Bourne'a w wersji książkowej, by lepiej móc ocenić film. Niemniej jednak kolekcja na DVD jest warta swoich pieniędzy.
+Quote Post
post 02-03-2009, 14:41
Post #3

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 255

Bourne w wersji książkowej doczekał się już dalszej kontynuacji. Jednak kolejne wychodzą już spod ręki Erica Van Lustbader'a. Co oczywiście nie znaczy że sa gorsze ;)

Tytuły książek Van Lusbader'a:
The Bourne Legacy - (2004)
The Bourne Betrayal - (2007)
The Bourne Sanction - (2008)
The Bourne Deception - (2009)
+Quote Post
post 03-03-2009, 01:01
Post #4

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

dla mnie trylogia bourna jest filmem niezlym - ba - dobrym, ale jakos nie dociera do mnie na tyle zeby powiedziec ze swietnym czy najlepszym. na dodatek do teraz uwazam - a ogladnalem ostatnimi czasy calosc - ze najlepsza jest pierwsza czesc. najlepsza pod wzgledem klimatu ktory byl w niej chyba najblizej ksiazce. ksiazki coprawda czytalem dawno dawno ale tego klimatu sie nie zapomina. i nie zapomina sie ze - nie to zebym narzekal na mala ilosc atrakcji, bo w sumie uwazam ze co za duzo to wrecz niezdrowo - anyway ze brak cholera carlosa, carlosa ktorym mogl zostac obok tak teraz rozpoznawalnego bourna filmowym badassem wszechczasow. przeciez to byl wrog numer 1 bourna, powiedzialbym nawet ze taki ponadpartyjny wrog ;) a druga rzecza ktorej brakuje jest oczywiscie pekin - jakos strasznie zostala mi w pamieci tamta miejscowka ;)

btw - dla fanow oczywiscie polecam filmowy pierwowzor z chamberlainem http://en.wikipedia.org/wiki/The_Bourne_Identity_(1988_film)
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 13-12-2019, 00:27