Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> NSO-Komentarze

post 21-06-2003, 09:55
Post #21

małe i wredne ^^`
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 7
Doł±czył: 03-11-2002

an_ge nic nie robila :D
jesli czegos brakuje, to mowic, pogonie adminow za wtracanie sie ;)

/edit
zgadzam sie, z tym co napisales DoPr.
Dorzuce cos od siebie -> ludzie sie pogubili w ilosci postaci. Sama przez dluzszy czas 'widzialam' tam wiecej bohaterow niz bylo ;) (stad tam jeden zonk w moim fragmencie)
Fajnie jest wprowadzac nowe, bo zawsze mozna je ciekawie opisac, etc. Trzeba je jednak po krotkim czasie albo zabijac, albo usuwac z fabuly ("...poszedl w swoja strone, i wiecej juz go nie zobaczyla. Moze zginal ratujac swoja wioske? Moze spelnil swe marzenia i zostal szamanem? Nie wiedziala... i juz nie dane jej bylo sie dowiedziec.") or smth.

Kto zacznie nowe? Znowu Kaz? ;)
I kto bylby glownym bohaterem? Dziewczyna? Chlopak? Oboje? W jakim wieku? Skad?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 21-06-2003, 11:04
Post #22

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 17

an_ge napisał(a)
an_ge nic nie robila :D
jesli czegos brakuje, to mowic, pogonie adminow za wtracanie sie ;)
(...)
Kto zacznie nowe? Znowu Kaz? ;)
I kto bylby glownym bohaterem? Dziewczyna? Chlopak? Oboje? W jakim wieku? Skad?

Tak mi się wydaje, że był tu wcześniej taki mój tekst o Monic, który napisałem z myślą, że zamiast dyskutować lepiej pisać opowiadanie... ale może było to gdzieś indziej i już samo się skasowało. :confused:

Co do nowej opowieści to ja jej nie będę zaczynał bo już raz próbowałem i nie wyszło mi to najlepiej (całkiem gdzie indziej), ale zdecydowanie był bym za realiami z gry, lub ostatecznie postnuklearnymi w Europie (już były takie podejścia, ale wtedy była Monic :) ).

A tak poza tym, jeśli opowiadanie dojdzie do skutku to proponował bym by odrazu sobie gdzieś zacząć notować postaci wystepujące w historii. No i jakby co to jestem za fragmentami dłuższymi niż kilka zdań, mimo iż od takiego zaczęło się moje dopisywanie do NSO. :fboy:

EDIT: No jak by Kazul się zdecydował na wstęp to jestem za. :-)
+Quote Post
post 21-06-2003, 12:11
Post #23

Zasłuszony
Group Icon
Nr użytkownika: 33
Doł±czył: 04-11-2002

to moze zeby narzucac wszytkim jakies ograniczenia...
ograniczcie pisaczy do takich co umieja pisac??
+Quote Post
post 21-06-2003, 12:52
Post #24

małe i wredne ^^`
Group Icon

lol
ok,
jasne,
to
kto
pisze?
;D
zrobmy
perfidna
liste
;)
+Quote Post
post 22-06-2003, 14:41
Post #25

Zasłuszony
Group Icon

wybierz....
+Quote Post
post 22-06-2003, 17:26
Post #26

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87
Doł±czył: 24-11-2002

Monick, monick , monick... ciągle to samo.... gienia henia nic się nie zmienia.... a może wreszcie kiedyś się doczekam, żeby głównym bohaterem został prosty przedstwiciel ludu pracującego, który , miast błąkać się po pustkowiach w poszukiwaniu guza, wziąłby udział w kolektywnym wysiłku na rzecz odbudowywania przedwojennej cywilizacji, niósłby kaganiec oświaty wsród dzikich, niczym doktor YudyM, albo siłaczek jakiś. Moim zdaniem powinien od pochodzić z warstwy społecznej, którą w najmniejszym stopniu ogarnęło zepsucie i dekadencja, które doprowadziły do nuklearnej zagłady. Pracowity, optymistyczny, pozostający w kontakcie z naturą. Jedym słowem - nowym bohaterem powinien zostać K`Mieciu ®
+Quote Post
post 22-06-2003, 18:17
Post #27

Zasłuszony
Group Icon

nah....
wole pana Witka... lepiej brzmi.
+Quote Post
post 22-06-2003, 19:48
Post #28

SHM-1
Group Icon

DrPotf0r napisał(a)
to moze zeby narzucac wszytkim jakies ograniczenia...
ograniczcie pisaczy do takich co umieja pisac??

To ja bym pewnie nie zdołał się wkręcić w to opowiadanie bo z moją polszczyzną czasem jest nie najlepiej. :jezyk1: Ja był bym za obowiązkowymi długimi fragmentami - wymagają większego wysiłku od piszącego... Powiedzmy minimum 10-20 zdań. Nie za dużo?

Z drugiej strony z ograniczeniami jest tak, że mogą dobić opowiadanie więc trzeba być ostrożnym. Ja np. zamierzam się dopisywać ale raz na miesiąc (tak mniej więcej wchodzę do sieci) i jeśli bezie za mało piszących to nie bedzie to wyglądało zbyt ciekawie.
+Quote Post
post 22-06-2003, 22:12
Post #29

Zasłuszony
Group Icon

nie chodzi o polszczyzne tylko o to jak pisze, nikt chyba nie bedzie grzmocony za bledy... wazne zeby dawalo sie go zrozumial, mial dobre (sensowne) pomysly i trzymal w miare ... szablon (zeby glowny bohater nie byl x-menem z tytanowym cialem) ...
+Quote Post
post 23-06-2003, 09:11
Post #30

małe i wredne ^^`
Group Icon

moze nie limit zdan, a linijek? powiedzmy max 10 ?
wiem z doswiadczenia, ze to wygodniejsze ;) (sprawdzam artykuly mojego kumpla, i... wierzcie, czlowiek potrafi robic zdania dlugie jak makaron od spagettii ;)

przy takich krotkich fragmentach, ludzie beda autentycznie je czytac ;] i kto wie, moze nawet sie dopisywac.
Nic tak nie zabija opowiadania interaktywnego jak brak piszacych.

co do bledow ort. to... od czego jest moderka ;]
(raza mnie okrutnie)
innego typu - eh bien, niech se beda.

btw. ani na K'Miecia ® ani na pana Witka sie nie zgadzam ;P
+Quote Post
post 23-06-2003, 23:41
Post #31

SHM-1
Group Icon

DrPotf0r napisał(a)
nie chodzi o polszczyzne tylko o to jak pisze, nikt chyba nie bedzie grzmocony za bledy... wazne zeby dawalo sie go zrozumial, mial dobre (sensowne) pomysly i trzymal w miare ... szablon (zeby glowny bohater nie byl x-menem z tytanowym cialem) ...

Aha. No, to dobrze powiedziane i taka sentencja powinna znaleźć się we wstępie z regułami. Choć z drugiej strony to jeśli fabuła zboczyła by na takie pomysły to czemu nie... Byle było to wytłumaczone jakimiś implantami zakupionymi za ciężkie pieniądze itp. :bs:

Co do 10 linijek... Może to być dość trudne do zrealizowania, bo np. ja zawsze pisałem w Wordzie by od razu poprawić wszystkie orty. Tam linijka ma pewnie inną długość niż tutaj.
No i jeszcze czy na pewno to dobry pomysł? Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że zarówno linijki jak i zdania nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Problem pojawia się gdy w grę wchodzą dialogi - tam może to nawet wyglądać dość komicznie, szczególnie jeśli ktoś decyduje się na krótkie wypowiedzi.
Tak czy inaczej pomysł nie jest zły z tymi linijkami i rzeczywiście by działał, choć ja mam czasem wenę na trochę więcej niż 10 linijek. :jezyk:

EDIT: Aha! Mam złe przeczucie bo jak na razie tylko cztery osoby ostatnio się tu wypowiedziały. :confused:
+Quote Post
post 24-06-2003, 01:03
Post #32

Zasłuszony
Group Icon

a ja myslalem co by nie zrobic... NSO jako duperela do Radiated :) .. by sie zaczelo ... a najlepszy nadeslany fragment by .. podpinany byl.. i tak co wydanie...
---
co do licznika ile kto moze napisac : proponuje ilosc liter..... okolo 5000..
to moze te 4 osoby beda pisaly?:)
+Quote Post
post 24-06-2003, 01:21
Post #33

SHM-1
Group Icon

Ja tam wolę tradycyjną formę - mnie czasem podobają się różne dziwne teksty. Poza tym radiated już sam nie wiem od jak dawna nie czytałem... już nie wspominając o ściąganiu zina. Natomiast na to forum od czasu do czasu wpadam, a jest to jedyny poboczny cel moich wizyt w necie, na który sobie pozwalam. :neutral:

Co do liczby liter/słów to chyba był by to najlepszy sposób... w każdym razie podoba mi się. Co do wielkości limitu zgodzę się z kimkolwiek, kto napisze wstęp. :bs:
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-07-2019, 21:24