Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

11 Strony « < 9 10 11 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Już po... OT 08, Wrażenia i podziękowania

post 01-08-2008, 21:36
Post #201

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 523

Niedopatrzenie to tu mozna widziec glownie w dwoch rzeczach:

Zabijacy "trupy" nie poinformowali ich ze nie zyja, badz mg ich frakcji im nie dal znac.

Trupy MUSZA miec opaske... pretensje moga miec do tych co ich zabili tak, ze sami nie wiedzieli, ze sa martwi... ale mechanicznie wina jest ich... co najwyzej moga miec pretensje do "ukradkowych zbójców"

Pytanie zasadnicze jak oni zgineli, ze nie wiedzieli ze nie zyja?

Moze to na wyrost interpretacja ale z zasada:

4.5. Osoba bez żółtej opaski jest traktowana jako grająca i żadne tłumaczenie "bo zapomniałem", "zsunęła mi się" nie jest brane pod uwagę i taka postać MUSI się podporządkować sytuacji fabularnej(np. jeśli została złapana/ napadnięta/ zabita/ ogłuszona/ograbiona itp.). "

W takiej sytuacji trupy nic nie powinny moc zrobić żyjącym, a sami dostać jakby kolejny zgon na przyszłość...

Ogólnie kara za nieznajomość mechaniki, bądź jej nieprzestrzeganie powinien być zgon na 10h. Pisze to jako osoba która chyba każdemu przypominała ( tez czasem własnym ludziom jak sie zapominali i musiałem ich opieprzać) by założyć gogle w inASG...

Na koniec:
A macie gogle? Dalsza cześć wypowiedzi odnotowana alfabetem morsa z krótkich serii AK
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-08-2008, 01:04
Post #202

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 610

PS. I ucałowania dla dżentelmena, który ostatniego dnia sprzedał mi farbę do tkanin.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f68dbbf3fa97a756.html - mam właśnie z niej mnóstwo radości :)
+Quote Post
post 03-08-2008, 08:44
Post #203

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

QUOTE(Lobogirl @ 03-08-2008, 01:45)
PS. I ucałowania dla dżentelmena, który ostatniego dnia sprzedał mi farbę do tkanin.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f68dbbf3fa97a756.html - mam właśnie z niej mnóstwo radości :)
*

Mam nadzieje, że mówisz o byłym właścicielu farby a nie o tym co tylko dokonał transakcji :D
Wzór normalnie ci wyszedł jak nadruk.

Ja się bawiłem tym nieco bardziej niechlujnie, ale w końcu to na OT: http://img205.imageshack.us/my.php?image=1komplet006pt9.jpg
+Quote Post
post 03-08-2008, 14:33
Post #204

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 807

hmmmm. tak wiec poweim jak to wygladało z mojej strony.
To byl moj pierwszy raz na OT.
Z tego co wiem rodzince Mortimerów się bardzo podobało :)
Pierwszy raz w życiu wstawałem z taaaaakim kacem i chciało mi się działać, bo odpuścić taką zabawę na rzecz kaca to grzech :P
Szkoda, że tak mało osób było zainteresowanych jetem... Pamiętajcie pierwsza działka nie uzależnia :P
Cieszę się, że tam pojechałem. Cieszę się też, że poznałem duże grono pozytywnych ludzi.
Mogę obiecać z pełną świadomością iż Wesoła Rodzinka Mortimerów pojawi się na OT 09 i będą bardziej pogibani niż byli w tym roku
+Quote Post
post 04-08-2008, 18:54
Post #205

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 470

Jeśli chodzi o aresztowanie, to było to wcześnie i nikt nie wiedział, że nie żyjemy - dlatego przepędziliśmy waszych wysłanników. Dopiero później dano nam znać, ze zgineliśmy w nocy i musimy czekać do 10:00 - wtedy ktoś poszedł od nas żeby się dowiedzieć o co chodzi i przyszedł Smoq i Flap (z tego co pamiętam).

QUOTE(smoq @ 01-08-2008, 19:44)
Trupy chodzące bez opasek po terenie gry to jest naruszenie mechaniki gry.

Nie zostaliśmy poinformowani o naszej śmierci.

Zabawa szarfami i dowolne przechodzenie ze stany offgame do ingame to jest drugie naruszenie mechaniki.

To nie tak, że robiliśmy sobie jak chcemy. Byliśmy pewni, że żyjemy - nagle dowiadujemy się, że nie żyjemy - więc założyliśmy opaski i czekaliśmy na wyjaśnienie co się stało

Zabijanie postaci podczas gdy samemu jest się trupem to jest trzecie naruszenie mechaniki.

Jak wyżej.

QUOTE(Broziu)
Pytanie zasadnicze jak oni zgineli, ze nie wiedzieli ze nie zyja?

O ile dobrze pamiętam, to zostaliśmy spaleni.

To tyle ile mogę powiedzieć o tej sytuacji - ponieważ byłem jedną z osób która broniła zakonu przed aresztowaniem.

A co do ataku na Zakon - to jakoś nie widzę w tym żadnych nieścisłości fabularnych - jak dla mnie po prostu OT to miasto pełne heretyków, którzy nie mogli znieść ognia naszej wiary i dlatego przypuścili na nas szturm. I nawet się cieszę, bo za rok sytuacja w mieście będzie zaogniona od samego początku - więc może być jeszcze ciekawiej :)

I jedno do czego się przyczepię, to to, że po rozpoczęciu LARPA przez około godziny - może i dwóch - nie było nikogo kto by zatwierdzał przedmioty fabularne - chodzi mi głównie o stimpacki, bandaże itp. Chcieliśmy działać od razu, ale potrzebowaliśmy sanitariusza i musieliśmy czekać (Wiem, że się czepiam na siłę, ale to jest drobnostka, którą można łatwo zlikwidować)

Ten post był edytowany przez Chyziu: 04-08-2008, 18:58
+Quote Post
post 04-08-2008, 22:19
Post #206

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 272

QUOTE(Chyziu @ 04-08-2008, 19:35)
I jedno do czego się przyczepię, to to, że po rozpoczęciu LARPA przez około godziny - może i dwóch - nie było nikogo kto by zatwierdzał przedmioty fabularne - chodzi mi głównie o stimpacki, bandaże itp. Chcieliśmy działać od razu, ale potrzebowaliśmy sanitariusza i musieliśmy czekać (Wiem, że się czepiam na siłę, ale to jest drobnostka, którą można łatwo zlikwidować)
*

Wystarczylo podejsc dzien wczesniej do ORGow i o to zapytac, bo skoro larp sie zaczynal o 10, to od 10:01 juz mogli byc ranni trzeba bylo byc gotowym na najgorsze od samego poczatku, a trudno by orgi z samego rana zdolali wszystkich obleciec... A tak ORGowie dzien wczesniej powiedzieli, ze do 12-13 mozna w granicach rosadku odgrywac sceny opatrywania/leczenia bez przedmiotow fabularnych, ktore pojawia sie do owej 12-13 :)
+Quote Post
post 05-08-2008, 09:47
Post #207

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 470

QUOTE(Tandi @ 04-08-2008, 23:00)
Wystarczylo podejsc dzien wczesniej do ORGow i o to zapytac, bo skoro larp sie zaczynal o 10, to od 10:01 juz mogli byc ranni trzeba bylo byc gotowym na najgorsze od samego poczatku, a trudno by orgi z samego rana zdolali wszystkich obleciec... A tak ORGowie dzien wczesniej powiedzieli, ze do 12-13 mozna w granicach rosadku odgrywac sceny opatrywania/leczenia bez przedmiotow fabularnych, ktore pojawia sie do owej 12-13 :)
*

A to nie wiedziałem - więc cofam moje żale i opieprzę sanitariuszy przy pierwszej okazji :)
+Quote Post
post 05-08-2008, 11:16
Post #208

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

QUOTE(Lobogirl @ 03-08-2008, 01:45)

Nie otwiera mi się fotens. Ładuje mi po prostu główną Fotosika. Co robię źle?
+Quote Post
post 05-08-2008, 12:15
Post #209

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 371

widocznie Lobo usunęła fotkę
+Quote Post
post 06-08-2008, 12:30
Post #210

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 844

Siemanes wszystkim. Nie wiem czemu wcześniej nic nie napisałem, ale cóż... czas naprawić ów błąd.
Moja morda poruszała się w niebieskim berecie i będziecie mnie może lepiej kojażyć jak wrzucę jakiegoś avatara.. nieważne.

Jako członek Spartan Commando chcę podziękować organizatorom za OT'08 - było zajebiście. Znacznie lepiej się bawiłem niż w zeszłym roku - co oczywiście nie oznacza, że wtedy było źle ;) tym razem było lepiej i koniec. Mechanika dostała u mnie ogromnego + za brak bang-bang, podział na strefy i wiele innych rozwiązań (brak cyborgów itp, w miarę ok zasady pancerzy).

Osobiście nie kręci mnie pozdrawianie ludzi po imprezach na forum internetowym, ale że pewnie zobaczymy się dopiero za rok, a przecież wypada naskrobać parę słów wedle panującego tu zwyczaju to macie...

Dziękuję WSZYSTKIM :) W szczególności zajebistym ludziom z KB, BH, BoB oraz Taksiarzy. I oczywiście za zalewajkę! Z resztą miałem mniej kontaktu, albo też działali incognito ;]

Pozdrawiam Zroślaka! Dziewczyny... nie wiem kim byłyście (poza tym, że od BoBów), ale w imieniu Trzech Białych Ninja chciałbym wam podziękować za wyśmienitą zabawę ok 4 nad ranem. To był pojedynek, o którym będą śpiewać bajarze.
No i pozdrawiam nasze dwa Spartańskie misie z nad morza: Frosta i Olę (nie zapamiętam nigdy ksywy z identyfikatora;))

O kwasach/fabule/organizacji/mechanice naskrobię coś na dniach, teraz wzywa praca ;)

Trzech Białych Ninja powróci na większej pompie za rok. Be ready...

-
Waupszas
+Quote Post
post 06-08-2008, 13:32
Post #211

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 272

QUOTE(waupszas @ 06-08-2008, 13:11)
Pozdrawiam Zroślaka! Dziewczyny... nie wiem kim byłyście (poza tym, że od BoBów), ale w imieniu Trzech Białych Ninja chciałbym wam podziękować za wyśmienitą zabawę ok 4 nad ranem. To był pojedynek, o którym będą śpiewać bajarze.

Pol Zroslaka pozdrawia Trzech Bialych Ninja! :)
Dziekujemy za pomoc w sianiu zaglady i zniszczenia....!!!!
W laboratoriach BoB juz trwaja prace nad nowa, lepsza, bardziej krwiozercza wersja Zroslaka - nad wersja 2.0 :)
+Quote Post
post 05-10-2008, 16:32
Post #212

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 806

QUOTE(Chyziu @ 04-08-2008, 20:35)
A co do ataku na Zakon - to jakoś nie widzę w tym żadnych nieścisłości fabularnych - jak dla mnie po prostu OT to miasto pełne heretyków, którzy nie mogli znieść ognia naszej wiary

Offgame ofkoz:
To jest akurat dość jasna sprawa. Ci ludzie, którzy nie mieli żadnego problemu z Zakonem a mimo to atakowali po prostu nie wiedzieli co się dzieje. Postawił ich alarm na nogi, wyciągnęli spluwy. Czas leci, adrenalina płynie i coś tu trzeba zrobić. Ileż można czekać i słuchać strzałów? Zbiegło się w sam raz wycofanie do obozu Zakonu i MASHu z psychologią tłumu i gotowe. Idealny cel się znalazł, więc kto żyw rzucił się do ataku.

Zresztą pytałem kilku różnych zupełnie niezwiązanych ludzi dlaczego ten zakon wybijali - i albo "nie wiedzieli" albo właśnie to "prosiło się o to, żeby kogoś walnąć".

----

Tak swoją drogą to przypomniałem sobie o Shamo i mogę w sumie skomentować, jak już tu jestem.

Jak dla mnie - warto było się wybrać z Gliwic. Za rok też pewnie będę.
Jakoś tak w ciągu pierwszego czy drugiego dnia bardzo podobała mi się "organizacja" miasta. Szczególnie broń biała. Niczego nie można być pewnym - to nie jest XX wiek - ale z drugiej strony bez przesady. Nie można przecież cały czas się zabijać i dożyć następnych urodzin... Trochę groźnie, ale jednak miasto.

Jednak późniejsza eskalacja to zupełnie inna bajka.
Połowa miasta z żółtymi opaskami po nocy długich zakonnych noży?! Co tu grać jak wszyscy martwi? Najlepsze, że właściwie nic dalej z tego nie było. Zakonnicy już dzień wcześniej sobie zasłużyli na utratę głosów - te zgliszcza przeszły prawie bez echa - bo zaraz doszło do kolejnej jatki i nie było komu wracać do poprzedniej.
Wydaje mi się, że dlatego ludzie tak strasznie się skoncentrowali na tępieniu się nawzajem (zresztą skutecznie, niektórzy personalnie - nie w grze - zdążyli się poobrażać) bo nic innego nie mieli do robienia. Nic innego - ważnego - nie mieli do robienia.
Jedyny sensowny sukces i cel to była eliminacja kogoś innego. Wiadomo, że jatka jest ok - ale sama jatka już tak średnio.

Do tego roleplay... Tornado w tym roku wypadło słabo, ale nie aż TAK słabo. Naprawdę da się wymienić pojedynczych ludzi, którzy coś odgrywali. 250 osób to sporo i ileś pewnie nawet nie spotkałem, ale i tak. Ivan od Mordimerów, kapłan z Bohemy, deathclaw z BH, złomiarze... koniec?
Od razu dodam, że mnie nie dało się dodać.

Co gorsza trudno tu zwalić całą (część na pewno) winę na graczy. Na ślubie - jak zaczęło się coś dziać (IMO gdyby OT08 zaczęło się od tego ślubu - mogłoby wypaść o wiele lepiej) - okazało się, że jednak można odgrywać postaci. Pościg i bitwa były też bardzo fajne a jak wycofawszy się spod ostrzału czekaliśmy z jakimś kolesiem (nie pamiętam już kim) na lepszy moment to też bez offgame'owego gadania. Wracam i relacjonuje reszcie frakcji co się działo ... i dziwnie brzemi, że mówię ingame. Nie tylko dla nich, dla mnie też.
...
Co jak co, ale jak tak miałoby wyglądać za rok - to lepiej nazwać to bibą, strzelanką i wybijaniem się w strojach postapo (też bym pewnie przyjechał ;) dobra biba/strzelanka nie jest zła).

Dodatkowo wydaje mi się bardzo złe, że ludzie byli generalnie g* warci. Nawet całe frakcje były czasem g* warte. Mogły zostać co do nogi wybite i trudno było zauważyć ich brak przez te godziny respa. Generalnie gracze nie byli do niczego potrzebni innym graczom, a frakcje innym frakcjom.
No ale już zmienia tego wymagałoby zupełnie innej "fabuły", więc może na 09 zostańmy przy roleplayu?

Czytam to i brzmi strasznie negatywnie, a przecież tak negatywnie nie było. Warto było w pociągu się wysiedzieć, żeby na OT08 dojechać, ale potencjalnie może być o wiele lepiej.
+Quote Post
post 05-10-2008, 16:45
Post #213

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 806

@Lobogirl
Możesz spróbować też zrobić custom-ciuchy wybielaczem.
Niestety strona z tutorialem padła (niektóre ludziom świetnie wyszły).

Metoda jest dość prosta:
- Wybielacz wlewa się do pustego atomizera do perfum. (nie rozcieńczać)
- Wycina się szablon.
- Psika się atomizerem na koszulkę. Najlepiej żeby dawał równomierną mgiełkę, jak chcesz uzyskać delikatne gradienty. Po prostu wybielenie jednych pól a zostawienie pozostałych jest oczywiście zawsze możliwe.
- Po kilku minutach rozjaśnia się i można piskać dalej / zmienić szablon/ skończyć.
- Nie zostawiać wybielacza w atomizerze bo się zjara i będzie robił ciapki zamiast mgiełki... (z doświadczenia)

http://peterus.republika.pl/skullche1.JPG
Tak mi wyszła koszulka z tego. Z 2 szablonów.

Powinno wytrzymać dowolną ilość prań - mojemu anty-Che póki co nic się nie stało. Kolor naturalnie można uzyskać tylko taki jaki barwnik się usuwa.

Ten post był edytowany przez Peteru$: 05-10-2008, 16:46
+Quote Post

11 Strony « < 9 10 11
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 09:46