Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Słownik Wyrazów Scenowych, projekt raczej na poważnie ;)

post 12-09-2008, 08:09
Post #21

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Klimat - okreslenie rzeczy, zjawisk i odczuc, ktore musza byc scisle powiazane z Fallout lub postapokalipsa. Stary zniszczony budynek ma klimat, schron ma klimat, rozowy jednorozec klimatu nie ma...
Osadzenie czegos jako klimatyczne lub nie moze sluzyc za komplement, obraze lub wskazanie jedynej prawidlowej drogi zyciowej. Przyklad:
- Czysta woda nie jest klimatyczna! - powinienes pic wode z muchami, albo piwo
- Twoj stroj jest klimatyczny - na widok Twojego ubioru wiekszosc scenowiczow dostaje orgazmu
- Twoja stara nie jest klimatyczna - najwieksza znana obelga...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-09-2008, 12:07
Post #22

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

QUOTE(Deat©hClaw @ 11-09-2008, 21:03)
Buce - bywalcy shamowego bu... baru. Wbrew pozorom okreslenie bardziej pochlebne niz obrazliwe. W niektorych kregach scenowych byc nazwanym bucem jest prawdziwym zaszczytem :D ...

Wydaje mi się, że popularyzacja hasła "buc" na scenie wiąże się bardziej z BoBami, niż bu...barem. Ale mogę się mylić.
+Quote Post
post 13-09-2008, 13:02
Post #23

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Wolv)
Wydaje mi się, że popularyzacja hasła "buc" na scenie wiąże się bardziej z BoBami, niż bu...barem. Ale mogę się mylić.

Ja to raczej odbierałem jako efekt popularyzatorstwa wykonywany przez wyższe (wtedy) kierownictow Shamo ;) A co do BoB'ów:

Tępy h...j - także tępe h...e - pieszczotliwe określenie używane w zżytym ze sobą kręgu osób, działających na scenie w rilu. Jego geneza wywodzi się z animowanego serialu "Kapitan Bomba".
+Quote Post
post 16-09-2008, 22:31
Post #24

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 168

Schizofrem - fabularny środek odurzający, wymyślony przez Ravnos87'a
+Quote Post
post 10-12-2008, 13:35
Post #25

Schronowy Inżynier
Group Icon

No to jedziemy:

1. Wszystkie posty nie wnoszące NIC do tematu zostały usunięte.

2. Projekt ma być "łopen soursem" (czy jak się to tam na to mówi ;) ) - to znaczy każdy wkłada do wspólnego gara własne pomysły, a osoba, która będzie to "dla siebie" (czy raczej dla swojego serwisu) wykorzywać redaguje to wedle własnego widzimisie.

Stąd dywagacje co się nadaje a co nie, można sobie włożyć w d... - ewentualnie obgadać z kolesiami na "robotniczym spotkaniu przy piwku". Albo też w Sejmie :D

3. Redaktor, który to opracowuje odpowiada za wygląd oraz treść uzyskanego efektu - w zakresie jaki mu przypada. Nie wchodzą w to prawa autorskie - gdyż te należą do poszczególnych autorów haseł, którzy napisali je w tym temacie.

-----

I tym sposobem pierwsza odsłona Słownika Wyrazów Scenowych - w wersji schronowej - jest już umieszczona :) Poziom wazeliny, prymusostwa czy klepania się po zadkach został wyważony według mojej oceny sytuacji - a nie faktu, że coś wypadało lub nie ;)

KLIKu KLIKu >>> bez telewizorka.
+Quote Post
post 09-01-2009, 12:57
Post #26

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Może by to tak zebrać wszystko w jednym poście? Np. pierwszym ;]. A resztę kasować na wzór akcji z Pajacykiem.
+Quote Post
post 09-01-2009, 23:20
Post #27

Schronowy Inżynier
Group Icon

Zebrane do jednej kupy to jest to TUTAJ :P

Mi - zakładając ten temat - chodziło by był on poligonem, na którym swoje pomysły mogliby wrzucić wszyscy Shamowicze, ale czerpać i nadać temu kształt mogli tylko ci co będą chcieli. Czyli by nie kojarzyło się to ani z jakimś serwisem, ani tez z Shamo - z zastrzeżeniem, że trzeba podać, że autorami są użytkownicy tego forum.

Ja chciałem to zrobiłem - czekam na pozostałych 8]
+Quote Post
post 10-01-2009, 08:07
Post #28

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

Czyli by nie kojarzyło się to ani z jakimś serwisem, ani tez z Shamo - z zastrzeżeniem, że trzeba podać, że autorami są użytkownicy tego forum.

Dlatego wisi na Trzynastym?
+Quote Post
post 10-01-2009, 11:11
Post #29

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

Na Trzynastym wisi bo pomysł wyszedł akurat od Squonka :P trudno żeby wisiało gdzieś indziej :)

no i sam fakt wiszenia u nas nie oznacza, że to jest "nasze", bo pomysł w założeniach miał stwarzać pewną scenową "wartość dodaną" do codziennej działalności Shamo, zgrabnie podsumowywać efekty uboczne korzystania z forum i odwiedzania go przez różne grupy ludzi o różnych poglądach i różnym podejściu do pewnych kwestii, potrafiących jednak stworzyć całkiem prosperującą społeczność.

Taki słownik jest częścią swoistego dziedzictwa, jak by tego nie nazwać - takiego, które tylko podkreśla specyficzną tożsamość i indywidualność.

Więc jak ktoś inny chce sobie powiesić taki słownik na stronie - to super, po to to jest, niech tylko rozwijane to będzie za pomocą tego tematu a nie "we własnym kufa zakresie".
+Quote Post
post 10-01-2009, 11:40
Post #30

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Ogoniok @ 10-01-2009, 08:22)
*

Bo tylko mi się chciało to opracować i wykorzystać. Jak to w łopen sorsie - twórców jest wielu, ale kompilator tylko jeden :P

No a teraz zamiast mieszać cukier w cukrze wrzucajcie swoje propozycje lub też chwalcie się w jakiej to formie wykorzystaliście wiedzę tutaj zawartą.
+Quote Post
post 31-10-2009, 16:40
Post #31

Hammer Man
Group Icon
Nr użytkownika: 96

QUOTE(Ogoniok @ 10-01-2009, 08:07)
*

Kochanie, a od kiedy to ma jakieś znaczenie "gdzie" to wisi? Chyba odkąd polityka zastąpiła braterstwo....

Może to popadanie w samoouwielbienie, ale moim zdanie ten słownik nie może nie zawierac tak znakomitych pojęęć jak np
labolatorium - miejsce w którym dwóch jakże pjanych i jakże szalonych naukowców stworzyło cuda jak pimpuś i wanienka, oraz największe światowe katastrofy, tj. leppera...

Dodatkowo czuje się jakby niedoceniony że nie wspomniano mnie przy wanience xD

Dodatkowo tak sobie teraz myślę że można by zrobić liste 10 największyh osobliwości w dziejach sceny, ciekawe czy Doc by sie uklasował jako pierwszy...
+Quote Post
post 31-10-2009, 20:05
Post #32

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Z pewnością...
+Quote Post
post 01-11-2009, 21:02
Post #33

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

Wątpię.
Dużo zależy kto by ustalał pozycje na liście. Jeśli obecni 'falloutowcy' to szanse mam nikłe. Jeśli starsi - to może i bym znalazł się... ale też wątpię.

Od kiedy nie jestem adminem - nie mam okazji wykazać się 'osobliwością' :D
+Quote Post
post 01-11-2009, 21:12
Post #34

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

No okej Hassan by by zajął miejsca od 1-1000 ale 1001 było by twoje Doc - uwierz mi że jak długo tu siedzę nikt nie zapadł mi tak w pamięć ze wzgledu na osobowość. Nie mowie że jestem jakimś wyznacznikiem trendy albo coś ale żyje tu trochę i patrząc wstecz wiem ze raczej nigdy nie było miedzy "nami" dobrze a mimo to uważam cie za osobę wyjątkowo wartościową i właśnie o ponadprzeciętnej osobowości.
Jakkolwiek źle to zabrzmiało tak jest.

Dementuje plotki jakoby miał się zakochać w ww. osobie.
+Quote Post
post 03-11-2009, 12:03
Post #35

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 40

Od kiedy to Doc nie ma adma? :)

A swoją drogą, to widzę, że na serwisach Fallowych jest ogólnie zastój, nawet na tych zagranicznych.
Na Outopscie newsują a u nas trochę się ludzi zmobilizowało to coś robimy. Ale tak ogólnie to temat falloutów umiera powoli. Kogo interesuje gra sprzed 11 lat :D
+Quote Post
post 03-11-2009, 18:19
Post #36

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

Np. mnie. Zabrzmiało to, jakbyś przewidywał, że świat już nie ujrzy kolejnych postapokaliptycznych gier z serii Fallout, albo też złowróżył, że nic z tego, co się ukaże, nie będzie godne uwagi... co wydaje się śmieszne biorąc pod uwagę to ile uwagi poświęcone zostało F3... :P
+Quote Post
post 09-11-2009, 14:44
Post #37

Schronowy Inżynier
Group Icon

Właśnie - Falloutów - a nie gier radośnie chędożących popłuczyny po tej serii jak Fallblivion czy kuriozalne dodatki do niego :D

Klimat Falloutów już prędzej podtrzymają gry, które niczego nie udają jak BioShocki czy Stalkery a nie wypociny z Bethesdy. Natomiast to, że tyle czasu poświęca się F3 (w tym i na Schronie 8]) to efekt pewnej schizofrenii (schronofrenii :D ), że gra jako z nazwy kolejny Fallout jest nędzna, ale jako wizja świata postapo dość frapująca.

+Quote Post
post 09-11-2009, 16:29
Post #38

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Ano. Świat post-apo w, którym wszyscy zgłupieli :P .

QUOTE(Sajdon @ 03-11-2009, 12:03)
A swoją drogą, to widzę, że na serwisach Fallowych jest ogólnie zastój, nawet na tych zagranicznych.
Na Outopscie newsują a u nas trochę się ludzi zmobilizowało to coś robimy. Ale tak ogólnie to temat falloutów umiera powoli. Kogo interesuje gra sprzed 11 lat :D

Nawet nie chodzi o wiek. Gra jest za trudna do modowania, więc nie ma czegoś takiego jak z NWN, że pojawiają się tony modułów na wysokim poziomie.
+Quote Post
post 09-11-2009, 19:09
Post #39

Hammer Man
Group Icon
Nr użytkownika: 96

Przyszedł Hammer i od razu zrobił off-top ^^ Jak za starych dobrych czasów :D
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 06:32