Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nowe serwisy falloutowo-postapo

post 08-01-2009, 19:44
Post #41

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

Weź Obsy, wpadasz do nich na forum i chwalisz się, jakie to Shamo jest wpytę ajwiększe i najstarsze i jaki to z Ciebie weteran, więc nie dziw się reakcji, bo to było bardziej buńczuczne i bucowate od nazwania forum Centrum Fallout 3 (a nie Fallout ogólnie). Ja tam im życzę powodzenia, może się wypalą, może nie, czas pokaże, na razie istnieją te 3 mce i trudno powiedzieć, co z tego będzie. Jak skończy się bum na F3 pewnie przycichnie ta społeczność. Choć na Shamo też były miesiące, kiedy gdyby nie Oldtown czy tematy z klatki/cat's, byłoby beczką kiszonej kapusty czy też waliło spleśniałym serem grzybowym:p. Faktem jest, że to ich wybrała młodzież, a nie Shamo, po prostu oni oczekują czegoś innego od forum i tyle, a po Twoim "intro" to już całkiem wątpię żeby się narybek tu zakręcił... To już nie ten target jak to się mówi. Bariera pokoleniowa i insze takie. Nie ma co ukrywać, że na szamo co do zasady przesiadują dosyć stare gady, mające zupełnie inne spojrzenie na świat. Chcieli sobie zrobić forum skupiające fanów F3, to mają, co z tego, że bez większych ambicji, na siłę nigdy nic dobrego nie wychodzi.

@ Quinna post z toxic caves: spora cześć ekipy outpost najeżdża na każdego za plecami, kiedy tylko pojawi się choćby najmniejsza okazja, najdrobniejsze powinięcie nogi. I jest to dobra zabawa:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-01-2009, 19:54
Post #42

Ruda™
Group Icon
Nr użytkownika: 2 965

Kilroy - test jest prosty, certyfikat ładniutki, ale to, że zaczynasz wrzucać do niszczarki przezornie nawet zużyte chusteczki higieniczne nie jest fajne.

Nalot im się na forum zrobił. Jak to ich czegoś nauczy - może wyrośnie porządne forum F3 dla nie-falloutowców. Ale podejrzewam, że skończy się raczej na obrzucaniu nas wyzwiskami i banowaniu każdego, któego nick figuruje na Shamo. ^_^
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:06
Post #43

Outlander
Group Icon

Hmm, no i padły tam 2 wypowiedzi, z którymi się generalnie zgadzam

Dla mnie ponad 8k postów na tym forum świadczy, że jednak było ono potrzebne. Szanuję Portal SHAMO, ale więcej ciekawych i przydatnych informacji o Fallout 3 znalazłem tutaj, a nie u Was.

oraz

Ja też wszystkich szanuję niemniej jednak nigdy nie przepadałem za shamo - a to dlatego że niektórzy userzy swojego czasu zaczeli wokół siebie i forum roztaczać aurę zgodną z przysłowiem "wyżej sramy niż dupę mamy" (przepraszam za słownictwo) i potem reszcie userów z shamo też ta "prawda" na dekiel padła.
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:15
Post #44

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Te całe centrum jest na pierwszych miejscach bo my stamtąd zlecieliśmy, jak i ze wszystkich wyników w Googlach. Nie wiem czemu - może, że indeksy czyściłem :unsure: Stąd koleś może sobie dupką trząść i wierzyć we własną siłę:

QUOTE(KoRn)
Tak, ale to MY jesteśmy na pierwszym miescu w google.

:D

Niech mu będzie - a co mi tam :P
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:16
Post #45

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

QUOTE(Micronus @ 08-01-2009, 19:59)
Weź Obsy, wpadasz do nich na forum i chwalisz się, jakie to Shamo jest wpytę ajwiększe i najstarsze i jaki to z Ciebie weteran, więc nie dziw się reakcji, bo to było bardziej buńczuczne i bucowate od nazwania forum Centrum Fallout 3 (a nie Fallout ogólnie). Ja tam im życzę powodzenia, może się wypalą, może nie, czas pokaże, na razie istnieją te 3 mce i trudno powiedzieć, co z tego będzie. Jak skończy się bum na F3 pewnie przycichnie ta społeczność. Choć na Shamo też były miesiące, kiedy gdyby nie Oldtown czy tematy z klatki/cat's, byłoby beczką kiszonej kapusty czy też waliło spleśniałym serem grzybowym:p. Faktem jest, że to ich wybrała młodzież, a nie Shamo, po prostu oni oczekują czegoś innego od forum i tyle, a po Twoim "intro" to już całkiem wątpię żeby się narybek tu zakręcił... To już nie ten target jak to się mówi. Bariera pokoleniowa i insze takie. Nie ma co ukrywać, że na szamo co do zasady przesiadują dosyć stare gady, mające zupełnie inne spojrzenie na świat. Chcieli sobie zrobić forum skupiające fanów F3, to mają, co z tego, że bez większych ambicji, na siłę nigdy nic dobrego nie wychodzi.
*

Powiem Ci tylko, że czekałem tylko na odpowiedź w tym stylu ;]. I nie zawiodłeś mnie... Nie musisz mi tłumaczyć jak krowie na rowie co się z nimi stanie i co ja tam na wypisywałem. Bo zachowujesz się protekcjonalnie. Doskonale zdaje sobie sprawę z reklamy czy też anty reklamy i tego co się w około mnie dzieje ;].

Micro sorry ale muszę to powiedzieć - przestań pieprzyć mi o starych gadach o wybieraniu przez młodzież i takich tam banialukach wyssanych z palca. Za stary na to jestem ;]. Jeżeli masz coś na poparcie tego to wal ;].

Bo mylisz się i wyciągasz pochopne wnioski ;]. To, że tego narybku na Shamo nie ma albo jest on mniejszy to sprawa tylko i wyłącznie pozycjonowania. Ten "narybek" jest leniwy i nie che mu się przewalać stron w poszukiwaniu czegoś co mu wyskakuje na 1 czy 3 pozycji wynikach. Ja na Shamo to przespałem - nie mieliśmy przed premierą i po premierze, żadnych słów kluczowych, że już kupowaniu linków sponsorowanych i siłowym pozycjonowaniu nie wspomnę. Zrobili to lepiej i wstrzelili się w lukę - that's the story, end of story.

Po części, cieszę się, że ten "kwiat polskiej sceny" osiedlił się tymczasowo tam ;]. No sorry ale takie wypowiedzi jak ta:
"Szczeze to powiem ze do tej gry niepotrzeba kodow xD poniewaz ja na poziomie bardzo trudnym  pokonalem 2 super mutany za pomoca pistoletu 10mm i 7 stimpakow >.< i to prawie na poczatku gry :/ i na dodatek jeden z nich mial dzialko obrotowe i przy okazji musialem uciekac przed blotniakiem ktory chcial mnie zbic xD hehehe ale tak ogolnie to uzywam wielu kodow xD i niebede liczyc ktorego ile razy uzylem ;p"
Mnie rozwalają. I ja też miałem kiedyś 12, 13, 14 a nawet 15 lat ;].

Po przyglądaniu się temu forum jako gość, zdążyłem sobie wyrobić o nim zdanie. I pierwsza ocena nie jest zbyt zachęcająca, ale jak już wspomniałeś to ledwie 3-ci miesiąc - czas pokaże. A moja akcja z reklamą u nich to czysta prowokacja. Chce poznać z kim tam można normalnie porozmawiać i jakie mają plany. Bo moje pierwsze odczucie było takie, że nabiją sobie tylko nieco statsów na google do pozycjonowania innych stron. No i możesz powiedzieć - Co z tego? - ano nic! I w tym tkwi tragedia.
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:29
Post #46

Schronowy Inżynier
Group Icon

@ Mikron zacytował:

Ja też wszystkich szanuję niemniej jednak nigdy nie przepadałem za shamo - a to dlatego że niektórzy userzy swojego czasu zaczeli wokół siebie i forum roztaczać aurę zgodną z przysłowiem "wyżej sramy niż dupę mamy" (przepraszam za słownictwo) i potem reszcie userów z shamo też ta "prawda" na dekiel padła.

G...o warty argument napisany przez jakiegoś zakompleksionego "przedstawiciela klasy robotniczej", któremu na Shamo udowodniono, że jest lamerem i takowe g...o potrafi zrobić.

Jedyna whoojnia jaka panowała w tym miejscu to czasy kiedy "misiaczek" wraz z taką "wesołą" panią robili z Shamo miejsce na zacieszanie avków i pieprzenie od dupy rzeczy. Zarazem nakręcając konflikty zamiast je chłodzić. A że dziś wiele z dawnych bohaterów sceny zramolało i mało co po nich zostało, oprócz frustracji - to już nie wina Shamo jako całości tylko ich samych - bo to oni tworzyli te forum a nie Obsydian i jego kilkaset alter egów :P

Tak to widzę, więc Mikronie nie zapodawaj takich tekstów - jak przykład mający coś udowodnić - bo nie udowadnia on niczego oprócz miałkości ludzi, mających focha na Shamo - które jakie by nie było to jednak potrafiło stworzyć parę ciekawych inicjatyw a nie tylko pieprzyć od rzeczy od falloutowości Falloutów.

A mi chyba możesz wierzyć - bo ja naprawdę jestem osobą spoza układów i koterii :D Nawet własnemu podwórku potrafię dowalić kiedy widzę, że coś na nim nie idzie jak powinno a nie wbijać się w szatki mędra - jak to właśnie różni tacy zakompleksieńcy chcieli by widzieć.

No i wkoorfiony jestem, że jakieś łosie zajmują miejsce nie im przypisane :angry:

Hehehe :lol:
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:31
Post #47

Outlander
Group Icon

QUOTE(Obsydian @ 08-01-2009, 20:31)
Micro sorry ale muszę to powiedzieć - przestań pieprzyć mi o starych gadach o wybieraniu przez młodzież i takich tam banialukach wyssanych z palca. Za stary na to jestem ;]. Jeżeli masz coś na poparcie tego to wal ;].

Najpierw mi zarzucasz, że walę ogólnikami o "młodych", a później kontrujesz tym samym.

QUOTE(Obsydian @ 08-01-2009, 20:31)
Ten "narybek" jest leniwy i nie che mu się przewalać stron w poszukiwaniu czegoś co mu wyskakuje na 1 czy 3 pozycji wynikach.

Masz zburzenia percepcji zjawisk zachodzących w Sieci czy co? Przecież co rok, to na forach wszelakich jest gorzej, roi się od samych LOL (choć czasem używam i ja), zdań na poziomie troglodyty i totalnego bezsensu... Nie podam Ci żadnych statystyk, wystarczy mi obserwacja... Jest inaczej, Internet się zmienił i koniec. No jeśli mają do wyboru forum, na którym: zostaną wykastrowani za głupotę i forum, na którym wolno im dużo, to wybiorą to drugie.

@Squonk
Ale ja się mniej więcej zgadzam z tymi opiniami i przez długi czas miałem opory przed rejestracją tu:p
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:42
Post #48

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(Micronus @ 08-01-2009, 20:46)
Masz zburzenia percepcji zjawisk zachodzących w Sieci czy co? Przecież co rok, to na forach wszelakich jest gorzej, roi się od samych LOL (choć czasem używam i ja), zdań na poziomie troglodyty i totalnego bezsensu... Nie podam Ci żadnych statystyk, wystarczy mi obserwacja... Jest inaczej, Internet się zmienił i koniec. No jeśli mają do wyboru forum, na którym: zostaną wykastrowani za głupotę i forum, na którym wolno im dużo, to wybiorą to drugie.
*

Micro powiem Ci jak prawdopodobnie może się stać. I po cichu na to liczę (obym się nie przeliczył co?).

Generalnie może być tak, że część "kwiatu polskiej sceny" pozadaje na potęgę pytań w stylu: Jak przejść quest taki i owaki, a gdzie mogę dostać kody, a czy ma ktoś seriala. Po czym pójdzie grać w inne hiciory zassanych z rapida. Micro jesteś dużym chłopcem i wiesz na czym świat stoi rajt? To są właśnie te obserwacje o których mówisz. Ale nie odbiegając od tematu.

Liczę, że po upadku i wypaleniu się tamtego forum, pozostaną na nim osoby które będą chciały poznać nieco historii o tych gadach przodkach i starych piernikach mających inne spojrzenie na świat. I w tedy trafią na Shamo. Będą to ludzie wartościowi z punktu widzenia sceny. Ludzie potrafiący dać coś z siebie poza linkiem do torrenta albo solucji...
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:49
Post #49

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ja też miałem takie opory - w końcu o Shamo dowiedziałem się w lipcu 2004 a trafiłem tu w styczniu 2005.
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:54
Post #50

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 08-01-2009, 20:44)
[...]
A mi chyba możesz wierzyć - bo ja naprawdę jestem osobą spoza układów i koterii  :D  Nawet własnemu podwórku potrafię dowalić kiedy widzę, że coś na nim nie idzie jak powinno a nie wbijać się w szatki mędra
[...]
*

Przy okazji opisywania DoPr'a poznałem parę faktów - ale to tylko do mojej wiadomości. I wiem o co kaman ;]. Dlatego potwierdzam to co powyższe.
+Quote Post
post 08-01-2009, 20:58
Post #51

Outlander
Group Icon

QUOTE(Obsydian @ 08-01-2009, 20:57)
Micro powiem Ci jak prawdopodobnie może się stać.  I po cichu na to liczę (obym się nie przeliczył co?).
Liczę, że po upadku i wypaleniu się tamtego forum, pozostaną na nim osoby które będą chciały poznać nieco historii o tych gadach przodkach i starych piernikach mających inne spojrzenie na świat. I w tedy trafią na Shamo. Będą to ludzie wartościowi z punktu widzenia sceny. Ludzie potrafiący dać coś z siebie poza linkiem do torrenta albo solucji...
*

No tu się zgadzam, realnie patrząc to prawdopodobny scenariusz, nastąpi odsiew ziarna od plew. Niech się pobawią u siebie, póki kto ma radochę. Po jakimś czasie niektórym przestanie to wystarczać i zaczną niuchać tu i tam, w rezultacie i tak ktoś trafi w nasze rejony. Tym niemniej uważam, że Twoje wejście było ssące:p
+Quote Post
post 08-01-2009, 21:01
Post #52

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE(Micronus @ 08-01-2009, 21:13)
Tym niemniej uważam, że Twoje wejście było ssące:p
*

Może - ale jak każdy tetryk mam swoje "fochy" ;].
+Quote Post
post 08-01-2009, 21:13
Post #53

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Obsydian)
Przy okazji opisywania DoPr'a poznałem parę faktów - ale to tylko do mojej wiadomości. I wiem o co kaman ;]. Dlatego potwierdzam to co powyższe.

Upodobniamy się do tych - których może nie tyle, że nie lubimy - co omijamy z daleka.*

Stąd wczoraj okazało się, że mam coś wspólnego Docentem :blink: Nie tylko gdy chodzi o "lekko" dyletanckie podejście do Falloutów - że tak to ujmę. Popieprzony jest ten świat ;)

* - parafraza myśli "że walczymy z potworami by się samemu nimi stać"

----

EDIT:
Było nie było ssące - coś się musiało stać, że kolesie wylądowali tak wysoko w Googlach. Parę dni temu Trzynasty Schron okupował 3-4 pozycję (hasło "fallout 3", oni byli gdzieś w pierwszej 10-ce. Nawet moja 5/10 znajomość webmasteringu nie mogła by sprawić, żebyśmy od razu wylecieli z notowań.

Stąd powstaje pytanie - czy ktoś tam gdzieś nie gmerał czy coś w tym stylu, że doszło nagle do takiego cudu? A po przykładzie z "Ostatnim bezpiecznym schronem" i zabawą z podbijaniem pozycji domeny mam spore podstawy by tak myśleć.

Ten post był edytowany przez Squonk: 08-01-2009, 21:28
+Quote Post
post 08-01-2009, 21:34
Post #54

Ruda™
Group Icon
Nr użytkownika: 2 965

Wiesz co ja pogadam ze specem od pozycjonowania. Się dowiemy co i jak. ^^
+Quote Post
post 08-01-2009, 21:38
Post #55

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Qogoniok - dla mnie to nie problem mam znajomą która pracuje w czeskim Google... pytanie tylko czy chcemy tutaj ten "kwiat".
+Quote Post
post 08-01-2009, 21:45
Post #56

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ja tam chciałbym się tylko dowiedzieć czemu całkowicie Trzynasty Schron wyj...ło z wyników Googli <_< A czy my będziemy na drugim miejscu a owe forum na ósmym - czy na odwrót to już mi lata koło wajchy.

Jednak jak widzę, że oni są tam gdzie niedawno jeszcze my - pierwsza dziesiątka (wędrowanie od 2 do 6 miejsca) a teraz w ogóle nas nie ma - to wkoorf jest.
+Quote Post
post 08-01-2009, 21:51
Post #57

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

No to się w końcu dowiedziałem czegoś. Wkleję tu to co napisałem tam:

QUOTE('Dziadek' pid='8486' dateline='1231448087')

Na podstawie statystyk szanowny urzytkownik Obsydian mógłby ocenić wartość rynkową naszej bazy danych. Mam nadzieje że kolega już rozumie o co mi chodzi.

Ouuuu no to wyszło szydło z worka. Skoro oceniacie wartość rynkową na podstawie bazy danych użytkowników to nie na rękę jest Wam kasować konta z 0 stanem postów (podnosi to Waszą wartość).

Po drugie robił Wam pozycjonowanie ktoś kto się zna na fachu - przemawia za tym fakt wskoczenia na 1 pozycje po niespełna 3 miesiącach istnienia.

Po trzecie odsłania to prawdziwe zamiary tego forum i podejścia do użytkowników, jako do materiału na którym da się zbić kapitał. Bardzo nieuczciwe. Ale niestety żyjemy w czasach, które na to pozwalają i z pewnością uda się Wam dopiąć swego. Niestety takie zachowanie zbuduje niepochlebną reputację o Scenie Fallout w Polsce - no ale to Was nie obchodzi bo dawno Was już tu nie będzie. Przerzucicie się z działalnością na inny temat. Jak wyjdzie Gears of War 3 to założycie o nim forum etc.

Dziękuję za wyjawienie prawdziwych zamiarów.

I wszystko jasne...
+Quote Post
post 08-01-2009, 22:04
Post #58

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

5 dni temu sprawdzałem i wierzcie lub nie ale do haseł "Fallout" i "fallout 3" Schron był pierwszy, wyżej nawet niż oficjalna strona F3, za to w sprawach F2 był na 3 miejscu. Tacticsa nie sprawdzałem.

A, i sprawdzałem na domowej stronie Google, potem na krajowej a tam było tak samo.
+Quote Post
post 08-01-2009, 22:09
Post #59

Schronowy Inżynier
Group Icon

Sprawdzałem przed chwilą i widzę, że z kejczu Googli została usunięta kopia Schronu z domeny "www.fallout3.net". Hmm... Coś za dużo tych cudów jak na mój prosty, inżynierski łeb :huh:
+Quote Post
post 08-01-2009, 22:12
Post #60

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

A mi najbardziej podobał się fragment w którym ktoś z tamtego forum zarzucał Rudej i Obsemu że mają po 12 lat :D

+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 19-11-2019, 06:00