Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Hummer->hmve

post 07-11-2007, 00:03
Post #81

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 5 298

mam pytanie troche głupie ale dla mnie bardzo istotne: w jaki sposób używa sie bagażnika w pojazdach?? jestem na misji w Macomb i nie wiem jak wpakować rzeczy do
środka;/
prosze o odp
pozdro;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 07-11-2007, 08:26
Post #82

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Otwórz inventory jak jesteś w pojeździe.
+Quote Post
post 07-11-2007, 22:43
Post #83

SHM-0
Group Icon

wiedziałem że bedzie to tak proste że aż głupie
dzieki wielkie
+Quote Post
post 09-11-2007, 01:24
Post #84

SHM-0
Group Icon

jeszcze jedno, a mianowicie pojechałem po Macomb na misje z burmistrz z władcami zwierząt i wcześniej w bunkrze przed wyjazdem dałem do bagażnika amunicje itp no i na początku misji nie było tego hammera ze mną i tu pytanie czy jak zakończe misje to nie utrace samochodu i wszystkiego co było w nim??
+Quote Post
post 09-11-2007, 01:58
Post #85

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Nie nie stracisz.
+Quote Post
post 09-11-2007, 16:42
Post #86

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 253

Tylko po prostu nie masz dostępu ani do auta, ani do bagażnika kiedy jesteś na misji.
+Quote Post
post 09-11-2007, 18:30
Post #87

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 241

Przydałby się jakiś mod, dzięki któremu będziemy mogli wjeżdżać na misje samochodami.
+Quote Post
post 10-11-2007, 16:08
Post #88

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 253

Owszem, ale zrobienie czegoś takiego jest za trudne. Był już chyba temat o takim modzie... :(
+Quote Post
post 11-11-2007, 03:56
Post #89

SHM-3
Group Icon

Wystarczy pootwierać wszystkie mapy w edytorze dołączonym do patcha i tam pozmieniać ustawienia. To nie jest trudne, tylko trzeba pamiętać, by nie wpuszczać samochodów na mapy, gdzie nie będą mogły dojechać do wyjścia.
+Quote Post
post 25-07-2008, 00:04
Post #90

SHM-3
Group Icon

Dowiedziałem się, jak to było z tym Hummerem.

Chris Taylor (Główny Projektant Fallout'a - między innymi autor dokumentu projektowego Mr. Handy'ego i twórca Falloutowej broni.), który służył jako producent (chyba jako jedyny z Interplay) przy produkcji Fallout Tactics powiedział, że nie zaaprobował Hummer'a i bardzo się starał o zamienienie go na Jeep'a albo coś bardziej pasującego do tego okresu, ale został przegłosowany.
+Quote Post
post 16-02-2009, 13:48
Post #91

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 127

A szkoda że go przegłosowali, bo pojazdy w F:T są do bani, za bardzo odbiegające od klimatu Fallout-ów.

Wiem że troszku minęło czasu kiedy ktoś tu coś pisał, ale cóż.

Kilka stron wcześniej pisał ktoś że nasz Highwayman jeździ na ogniwach bo wystąpił problem z ropą a raczej jej brakiem... a co z ropą w Navarro (mają nawet swoją stacje benzynową), San Fran (paliwo tankowca), ropą z samej platformy Enklawy? :P

Może się mylę ale nasz pojazd chyba nie był jedynym mechanicznym urządzeniem na ropę w Falloucie 2, poniżej takie moje małe poszlaki:

1. kopalnie w Redding, Broken Hills używały maszyn, które jak mniemam na paliwo były

2. Enklawa używa pojazdów ropożernych, chociaż mogę się mylić

3. w New Reno jak nie mamy szczęścia (ale nie tego w grze) to podpieprzą nam samochód... gdzie? do dziupli gdzie zawodowo rozkładają samochody (moze i czołgi Bractwa)

4. Riders... jaka zorganizowana grupa by terroryzowała pół Kaliforni bez transportu? Nie mówiąc już o samej nazwie :) / Szczególnie przy napadach na karawany taki transport jest (wg mnie niezbędny) :P

Armageddon nie oznacza zniszczenia bogactw naturalnych znajdujących się kilka kilometrów pod powierzchnią ziemi :)
W końcu wszyscy ludzie pochodzą ze schronów czyż nie? mniej lub bardziej wytrzymałych, ale jednak, trochę techniki pozostało. Ci mniej rozgarnięci ruszyli na pustynie z pustymi rękami i zakładali wioski jak Arroyo. Lecz część pozostała przy schronach (Voult City/ Geko i bóg wie ile jeszcze innych na świecie), ci z kolei mieli dostęp do wiedzy (mechaniki pojazdów, napędów, medycyny etc.). Wiec czemu nie mieli by dalej kontynuować napędu spalinowego?

Na pocieszenie powiem że jest jak jest, a jest zajefajnie :)

Ten post był edytowany przez Siwy: 16-02-2009, 14:01
+Quote Post
post 16-02-2009, 19:19
Post #92

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Będziesz mi musiał wybaczyć, nie mam złych zamiarów, ale po prostu pewne rzeczy trzeba wyklarować:

Kilka stron wcześniej pisał ktoś że nasz Highwayman jeździ na ogniwach bo wystąpił problem z ropą a raczej jej brakiem... a co z ropą w Navarro (mają nawet swoją stacje benzynową), San Fran (paliwo tankowca), ropą z samej platformy Enklawy?

To tak samo może być sprawna stacja benzynowa (z rozwalonymi dystrybutorami), jak i pusty budynek z pustymi zbiornikami paliwa. Ale ze względu na to że na dekady przed Wielką Wojną roku 2077 zaczynało brakować paliwa i innych bogactw naturalnych, jest mało prawdopodobne, by ot tak poprostu paliwo pozostało sobie na stacji. Biorąc pod uwagę zmęczenie materiału [obudowy zbiorników] i inne procesy takie jak rdzewienie metalowych elementów instalacji. Nie zapominajmy też, że Navarro to baza Enklawy która ma dostęp do wielu rzeczy niedostępnych dla innych, no i ma platformę wiertniczą, tankowiec. No i wojna wybuchła zanim wykorzystanoostatnie zapasy paliwa, choć po latach ich racjonowania i oszczędzania trudno się spodziewać, by zostało ich dużo. Zwłaszcza na stacjach benzonowych, jak już to w magazynach fabryk, które ropy potrzebują, a których funkcjonowanie przerwała wojna.

Może się mylę ale nasz pojazd chyba nie był jedynym mechanicznym urządzeniem na ropę w Falloucie 2, poniżej takie moje małe poszlaki:

Nie był jedynym pojazdem ani w grze, ani w universum, ale nie był też na ropę. Stosunkowo późno wynaleziono ogniwa termojądrowe i zdecydowana większość wraków na świecie to wraki pojazdów z tradycyjnym napędem (lub ewentualnie jakimś hybrydowym, gdybu - gdybu). Samochodów na ogniwa troche wyprodukowano, choć nigdy tyle, by zaspokoić zapotrzebowanie. wg FB w NCR co 200-tna osoba ma samochód, należy się raczej spodziewać, że to nie są pojazdy na benzynę/ropę, nie licząc oczywiście pojazdów takich jak ciężarówki,

1. kopalnie w Redding, Broken Hills używały maszyn, które jak mniemam na paliwo były

Równie dobrze mogłyby to być maszyny zasilane gazem, ropą lub elektrycznością, a tej w uniwersum Fallouta nie brakuje w miastach. Choć z wyglądu zdają się sprawiać wrażenie żrących całe wanny paliwa, to jednak jest tylko subiektywna obserwacja która nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

3. w New Reno jak nie mamy szczęścia (ale nie tego w grze) to podpieprzą nam samochód... gdzie? do dziupli gdzie zawodowo rozkładają samochody (moze i czołgi Bractwa

Bractwo nie ma czołgów, chyba że mówisz o "ludzkich czołgach" tj. Power Armorach. Ideą PA jest zastąpienie czołgów i nie marnowanie ropy na te kolosy, lepiej tego samego paliwa użyć w gospodarce która jeszcze jakoś zipie. Poza tym, nikt nie mówi, że nie może istnieć dziupla dla samochodów na ogniwa.

4. Riders... jaka zorganizowana grupa by terroryzowała pół Kaliforni bez transportu? Nie mówiąc już o samej nazwie  / Szczególnie przy napadach na karawany taki transport jest (wg mnie niezbędny)

Zorganizowani raidersi terroryzowali tylko VC, nie było jednej zgranej organizacji dla wszystkich raidersów, po prostu każdy lokalny zabijaka był określany mianem raidera. Raidersi nigdy się nie zjednoczyli, byli "rozproszeni" i działali na najbliższej okolicy.
I samochody to chyba zbyt cenna rzecz w uniwersum Fallouta by wykorzystywać je do pozorowanego szturmu na ufortyfikowane miasto zaopatrzone w systemy obronne. [spojler] Raidersi nie chcieli przejąć VC tylko się im naprzykszyć, być kłopotem i niczym więcej [/spojler] Za to do transportu - jak najbardziej, czemu nie.

Armageddon nie oznacza zniszczenia bogactw naturalnych znajdujących się kilka kilometrów pod powierzchnią ziemi
Oczywiście, nie oznacza, ale kilka dekad kryzysu energetycznego i poszukiwań złóż na każdym kawałku terytorium USA wyczerpało miażdżącą większość zasobów, a sama wojna [i czas] zniszczyły infrastrukturę która do tego służyła. Trudno bez odpowiednich narzędzi i wiedzy poszukiwać ropy pod ziemią. Trudno wiedzieć jak zrobić narzędzia i zdobyć wiedze, kiedy ma się dostęp tyllko do szwankującego złomu i nie ma się skąd wziąć wiedzy na temat tego jak szukać i jak wydobywać. Trzeba się nauczyć od nowa, ale najwyraźniej nie ma na czym i przy użyciu czego.

W końcu wszyscy ludzie pochodzą ze schronów czyż nie?
Wątpliwa sprawa. Bomby nie spadły po równo na każdy kilometr terytorium USA, rozprzestrzeniając się i zniszczenie równomiernie. Są regiony, które nie widziały promieniowania innego niż opad radioaktywny, oraz regiony, gdzie nie było nawet tego, albo był ale na minimalną skalę. Pierwszymi "ludźmi z Krypty" była krypta w Nekropolis, V8, a i oni zaczeli handlować z tymi, co przeżyli. Gdyby nikt inny nie przeżył, a inne krypty były zamknięte, to z kim mieliby handlować?

Poza tym, każdy mieszkaniec Pustkowia wiedziałby o położeniu krypt albo o VT, overseerach, życie w Krypcie byłoby czymś "wspominanym" albo chociaż kojarzonym przez przeciętnego buraka. Nawet F3 mówi, że nie każdy ,miał szczęście trafić do Krypty - a tak nie jest. I krypt nie było aż tak wiele. No i 200 lat po wojnie jest za dużo ludzi. Ja rozumiem, że seks w Falloucie jest czymś normalnym, ale trudno mi uwierzyć, że kilka krypt (jeśli było ich kilka, tych, co się od razu albo prawie od razu otwarły) w tak krótkim czasie zdołało zaludnić ziemię plugawstwem i ludźmi i nie tylko. licząc, że średnia życia mogła spaść do 50 lat to nadal tylko cztery pokolenia w świecie, w którym zdobycie jdzenia dla zwykłego mieszkańca Pustkowia jest problemem.

Sporo mieszkańców Pustkowia po prostu przeżyło. Zresztą, Mistrz wyjątkowo wiele uwagi poświęcał właśnie wynajdywaniu ludzi z krypty, zwłaszcza tych pozostających w zamknięciu. Gdyby wszyscy byli z krypty, mógłby użyć prawie wszystkich i dużo szybciej dowiedziałby się o innych Kryptach.

Wiec czemu nie mieli by dalej kontynuować napędu spalinowego?

Bo nie było odkrytych źródeł ropy, nie było wielkich zapasów paliwa, nie było bogatych odkrytych rud żelaza, z których w nieistniejących albo zniszczonych, wojną lub czasem hutach możnaby przygotować stal potrzebną do zrobienia silnika.

Za to była rdza, kurz i złom, oraz nikąd, by tam pojechać. No i ogniw było pod ręką. Poza tym, Kto miałby robić nowe samochody w universum Fallouta? Te, które jeżdżą, to zachowane egzemplarze, w ktorych naprawie uczestniczyło na ogół przynajmniej kilkadziesiąt innych wraków. No i bez większych trudności można spacerować w F2 bez samochodu, więc skoro gracz może, to karawany też. Mogły być wykorzystywane, nie musiały.

Samo Bractwo stali zajmuje się dużo bardziej zachowaniem wiedzy i technologii niż produkcją nowych rzeczy. To też oczywiście jest ich celem, ale z racji na brak środków, surowców inie zawsze kompletną wiedze na temat czegoś przychodzi im to trudno.

Jedyną organizacją, która de facto produkuje nowe rzeczy jest Enklawa, która ma platformę, oraz siłę ognia by zająć każde inne pozostałe złoża czy zasoby. Poza tym, nawet Vertibirdy nie mają silników odrzutowych, które koniecznie wymagają paliwa do działania. przecież silnik odrzutowy daje dużo większą prędkość, wysokośc i odległość lotu, a toby sie vertibirdom przydało.

Ergo, silniki spalinowe są wciaż obecnym, ale reliktem cywilizacji, spotykane są sporadycznie, nie wiadomo, czy funkcjonują, etc.

A o ropie w posiadaniu Shi i Hubologistów poczytać można w Fallout Bible. :P
+Quote Post
post 16-02-2009, 22:47
Post #93

SHM-0
Group Icon

Hehe... spoko, trochę cennej krytyki zawsze jest w cenie :) zresztą nie myli się tylko ten co nic nie robi :)

QUOTE(Ulyssaeir @ 16-02-2009, 19:34)
Bractwo nie ma czołgów...
*

Hmmm.... a ten w tacticsie? Nie chodziło mi stricto o F2 :) Ale spoko rozumiem :) zresztą jak by się przyjrzeć to F:T ma tyle do F2 co piernik do wiatraka :)

QUOTE(Ulyssaeir @ 16-02-2009, 19:34)
I samochody to chyba zbyt cenna rzecz w uniwersum Fallouta by wykorzystywać je do pozorowanego szturmu na ufortyfikowane miasto zaopatrzone w systemy obronne. [spojler]  Raidersi nie chcieli przejąć VC tylko się im naprzykszyć, być kłopotem i niczym więcej [/spojler]  Za to do transportu - jak najbardziej, czemu nie.
*

Nie chodziło mi wszystkich "rabusiów" których można spotkać na pustkowiach, ale jak dobrze pamiętam to byli zorganizowani raidersi :P nawet ładna rzeźnie można tam urządzić, a organizowali napady na karawany z NRC do VC :)
+Quote Post
post 21-02-2009, 15:21
Post #94

SHM-3
Group Icon

Vertibirdy mają napęd elektryczny, tak jak Highwayman.
Tak swoją drogą, to pierwotnie, Highwayman miał mieć reaktor (albo możliwość jego zainstalowania).
+Quote Post
post 26-02-2009, 10:03
Post #95

SHM-0
Group Icon

Kurcze szkoda że w F2 nie było / nie ma możliwości zmiany czy posiadania kolejnego pojazdu bez modów :) taki na przykład klasyczny motorek Harleya z lat 40' - 60' i do tego leather jacket mmm... miodzio :D
+Quote Post

5 Strony « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 01:32