Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Numer 3 - opinie

post 03-01-2007, 22:10
Post #41

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

entrop: fakt, wchodzą w to kwestie legalne. Ale podeślij, proszę, ten zbiorek. I oczy nacieszę i będzie coś, od czego można będzie zacząć dyskusję. :)

Szkice to dobry pomysł, ale jest z nimi jeden problem - potrzebny jest ktoś, kto je narysuje. A pomimo zamieszczanych ogłoszeń, nikt taki się nie zgłosił.

I dbać mi tu o kulturę języka, bo będziecie u pani! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-01-2007, 22:18
Post #42

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Nr użytkownika: 1 501

QUOTE (Wolv)
I kto miałby na niej być? Członkowie Re<d>akcji? <dwuznaczność zamierzona> ;>

Naczelna! Naczelna!!! NACZELNA!!! :jump:

;)

entrop - podziel sie pin upami bucu :P

Pomysł spica z ilustracjami w opowiadankach niezly - tylko najlepiej byłoby aby jakos nawiazywały do trescia... a na zawolanie ciezko ot tak "z d*py" znalesc pasujace...chyba ze sami autorzy cos od razu zaproponują :P

Ten post był edytowany przez MartEEnez: 03-01-2007, 22:27
+Quote Post
post 04-01-2007, 00:52
Post #43

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE (Wolv)
Szkice to dobry pomysł, ale jest z nimi jeden problem - potrzebny jest ktoś, kto je narysuje. A pomimo zamieszczanych ogłoszeń, nikt taki się nie zgłosił.

Buszuję właśnie w galerii na NMA - masa śmiesznych, klimatycznych, patetycznych obrazków - klik - dla mnie bomba, choć na myśl o pierwowzorze atomówka mi się w kieszeni odpala :D
Załatwić pozwolenie o użycie co niektórych od Silencera - bo zakładam, że ich autorzy nie rysowali tego tylko dla siebie, bądź też na użytek NMA.
Taki jeden lub drugi obrazek, dobrze wybrany na pewno bardzo umili zawartość zina, a i jego autor szerzej zaistnieje w świadomości scenowiczów :)
+Quote Post
post 04-01-2007, 01:05
Post #44

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

To jest jakieś wyjście, ale są dwa problemy - to, o czym pisał MartEE, czyli nie zawsze da się dobrać gotowy obrazek do treści. I to, że ponownie będą to odgrzewane kotlety, czyli "Eee.. tam, było już na NMA"....
+Quote Post
post 04-01-2007, 01:20
Post #45

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Po co pisać, przy obrazku że jest z NMA? Wystarczy sam autor, a dopiero w stopce informacja skąd to jest ;)

Że obrazki już gdzieś były umieszczane? Hmm... No sam Reaktor jest poniekąd dziełem bazującym na "odgrzewanym" kotlecie jakim można uznać Fallouta, no nie? "A ileż to razy grałem w Fallouta, i jeszcze mam o tym czytać zina?" - ktoś może powiedzieć ;)

Jeśli ktoś narysuje mutanta specjalnie na potrzeby Reaktora, to czym się ten art będzie różnić od tego narysowanego już dla NMA. Owszem - problemu by nie było, gdy w Redakcji był ktoś, kto ma dobre umiejętności rysownicze. Ale ja taką osobą nie jestem, a i szukaj takich ze świecą (flarą) w łapie ;)

Reaktor ma już trzy numery - a to powoduje, że za zinem zaczyna się unosić zapach (złe sformułowanie ;) ) poważnego i profesjonalnego (w miarę możliwości oczywiście) podejścia do sprawy. A to powoduje, że umieszczenie tam czegoś swojego, dla autora będzie powodem do dumy, a nie formą zapchajdziurstwa 8]

No i ile luda z Shamo, bywa na NMA i tam buszuje? No pewnie trochę ich jest. Ale skoro wiadomo, że i tak wszystkich się nie zadowoli, to lepiej zadowolić już kogoś ;)

Zkładam też, że umieszczenie co lepszych artów z NMA podziała na ambicję dla czytających i ktoś się może znajdzie co rysuje nawet i lepiej :)
+Quote Post
post 04-01-2007, 11:56
Post #46

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Zapomnialem o najwazniejszym zarzucie :D

POLEMIKE, to sie raczej uprawia na lamach medium, w ktorym umieszczony zostal przekaz pierwotny ;P (przynajmniej tak sie dzieje w normalnych tytulach prasowych)
+Quote Post
post 04-01-2007, 15:17
Post #47

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

QUOTE (entrop @ 03-01-2007, 18:40)
Bio, powiedz mi, skąd Ty wytrzasnąłeś to? powiedz. powiedz. zaklinam Cię. wyzywam. gdzie napisałem że oceniam książki po okładce? no gdzie? pokaż palcem. gdzie dałem do zrozumienia że wchodzę do księgarni i mówię "poprosze niebieską"?

Alez to jest bardzo proste drogi entropie :) bazujac na twoim stwierdzeniu: "i w ogóle po co czytelnikowi informacje znajdujące się na okładce" uznalem ze skoro uwazasz sie za czytelnika to te informacje sa ci niepotrzebne, a wiec jesli nie brac ich pod uwage to zostaje tylko obrazek na okladce :)

QUOTE (entrop @ 03-01-2007, 18:40)

recenzja książki jest całkiem niezła, tylko niepotrzebnie zamieszczono w niej tak dużo zdjęć okładek oraz przepisano treść z tyłu. w zupełności wystarczyłaby opinia samego recenzenta. Natomiast wyrażenie "fajny patent" za bardzo mi trąci ziomalstwem i niszczy profesjonalny wizerunek recenzji.

Tekst z okladki sluzyl mi za pkt wyjscia - po co mam wymyslac cos co juz zostalo napisane - troche w tym mojego lenistwa, ale i obawy zeby mnie nikt nie posadzil o przerobienie info z okladki i podpisanie swoim imieniem - w ten sposob jestem kryty....
Co do tych fajnych patentow - no moze i nazwa jakas taka niefortunna - przyznam ze nie zwracalem za bardzo na to uwagi - nie wiem moze nazwe to po prostu "smaczki", albo przy nastepnych reckach wplote jakos do mojej opinii...

Tak jak mowilem wczesniej - bylo to opracowywane wszystko pod katem umieszczenia tego w usystematyzowanej i zunifikowanej formie, na powiedzmy stronie internetowej - tak akby wszystkie recki wygladaly podobnie (ten sam schemat) - moze dlatego niezbyt pasuja do formy zinowej... zobaczymy jesli bede mial czas moze cos w nich pozmieniam...

+Quote Post
post 04-01-2007, 15:55
Post #48

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

No dobra mam nadziej że wpadniecie na jkis sensowny pomysl z tymi ilustracjami ale jeszcze wpadl mi jeszcze jeden pomysl a mianowicie yhmm cos ala gamewalker z CDA z tym jedym z zastrzezen cze co miesiac mozna by opisac jeden jakis konkretny projekt a w fromir krotkich notek kazdy z redaktorow napisal by co o tym sadzi .. jakie sa jego odczucia itd :)
i nie chodzi mi tu o projekty typu fmud, afterfall tlko ale takie jak FaloutX tez no i oldtwon , fallout pnp , rpg klub , f2cklan, ksgr , po czesci tez mozna by bylo zrecenzjowac jakis portal (shamo) itd ... wszytko ładnie opisac jak sie da okrasic kilkoma screenami i dopiskami innych redaktorów (wspolredaktorów)

A Bio .. chyba swoimi recenzjami zacheciles mnie do lektory .. szczegolnie ze ksiazki zapowaiadaja sie swietnie ... piekne polaczenie tego co kocham w Thiefcie (młotozercy) i klimat PA :)
+Quote Post
post 06-01-2007, 20:15
Post #49

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

Dziękuję za opinie. Na pewno je wykorzystam.

@ entrop
Czy mogłabym Cię prosić o małego mailika z dokładnymi wytycznymi co do umieszczeniem numeracji stron itepe? Z tego, co widzę, znasz się na tym nieco...
+Quote Post
post 08-01-2007, 12:43
Post #50

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 168

Czas bym pokrótce wyraził swe opinie o #3 Reaktora.

Squonk:
"Omen" - dowcipna i przewrotna historia, przypomina mi styl pisania Janusza A. Zajdla, co jest dużym komplementem.

entrop:
Omen - Świetny pomysł, wręcz błagający o rozwinięcie do przynajmniej mini-powiesci. Tekst jest niestety krótki, co z drugiej strony nagradza czytelnika szybkim i zaskakującym zakończeniem. Prawdę mówiąc, już z początku domyśliłem się finału (tytuł za dużo mówił) ale nie przesłoniło mi to radości z czytania. Bravo, bravo smile.gif

Wielkie dzięki, miło mi czytać takie słowa pochwały. O Zajdlu zaledwie słyszałem od kolegi z pracy asmana (UPDATE: pożyczył mi właśnie 'Limus Inferior') natomiast próbowałem wystylizować opowiastkę ku czci Dick'a. Ja także myślałem o powieści ale czasu bym na to pewnie nie znalazł. W każdym razie zagrzeliście mnie do dalszej twórczości :)

Okładka: klimatyczna i zabawna :) - zabrakło podpisu autora.

Niusów wyszło niestety trochę mało przez pewne perturbacje ale starałem się napisać chociaż o najważniejszych sprawach. Myślę że w następnym numerze będzie więcej.

Konkursy: Spodziewałem się niewypału a tu proszę: świetne opowiadanie "Osada". wielkie brawa za wybrnięcie ze wszystkich wymogów i stworzenie naprawdę interesujące opowieści. Ghul o 2 jaźniach genialny :D
Co prawda 2 konkurs nie wypalił, ale szykuje się kolejny dość oryginalny, tu spodziewam się wielu prac.

Opowiadania: W tym numerze niepodważalnie królują opowiadania i są do tego bardzo dobre.
Bardzo oryginalne napisał Wolv - bardzo mi się podobało - oby tak dalej :)
"Przeklęte dziecko" i "Omen" wypadły średnio natomiast "Epilog" zdaje się być ucięty w połowie, szkoda ciekawie się zapowiadał.
"Vandetta" niepodważalnie najlepsza z trylogii "Dziedzictwa Fallout'a"- brawo.

Humor: Niestety "Zły dzień" znów mi nie podszedł, za to odprawa kwatermistrza znów wyśmienita :D Ogłoszenia matrymonialne ładnie się wkomponowały w całość.

Warto też wyróżnić 2 świetne teksty Czecha, z którymi się w pełni zgadzam oraz świetny Fotoplasykon

Co do recenzji to dobry pomysł. Recenzje gier są bardzo obszerne i dokładnie napisane, choć mnie osobiście odstraszyły mnieco od zagrania.
Recenzje książek bardzo fajne, przydałoby się więcej na przyszłość nowości jak np. królująca na świecie novela Cormac'a McCarthy'ego "The Road" lub poprzednie jego dzieło "No country for old men".

Dobrze natomiast kontynuowana jest seria historii subiektywnych 'Sceny'.
Co prawda Hammer pisał momentami zawile i zaburzając chronologię ale można wynieść z jego tekstu bardzo wiele wiedzy i wniosków. No i nadal oczekuję na stworzenie Pełnego kalendarium 'Sceny'.

Generalnie jest to jeden z lepszych numerów jak na razie i myślę, że podąża we właściwym kierunku. Moja ocena: 5-

Kamilos.
+Quote Post
post 15-01-2007, 01:20
Post #51

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 032

Jak dla mnie to narazie najlepszy numer który wyszedł. Miażdży FuWa ^_^ Bardzo podoba mi się koncepcja gazety jako lay ;)
+Quote Post
post 15-01-2007, 11:37
Post #52

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Czy naprawde musicie na kazdym kroku mierzyc jakosc Reaktora przyrownujac go do FuWa ? :)

Mysle, że cała ekipa Reaktora ma nieco większe ambicje, niż ,,tylko" być lepsza od FuWa ;)
+Quote Post
post 15-01-2007, 12:59
Post #53

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Czechu bycie lepszym od FuWa to żaden problem hmmm wiec to raczej nie może być (nawet jeśli ) ambicja kogokolwiek .

+Quote Post
post 15-01-2007, 13:06
Post #54

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Dlatego nie chce by wlasnie miara sukcesu byl lepszy poziom od FuWa...
+Quote Post
post 15-01-2007, 16:25
Post #55

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 032

Bo jakbyście chcieli byc tylko lepsi od FuWa to na dobre nie wyszło by to ^_^ A tak w ogóle to myśleliście aby byc w CDA?
+Quote Post
post 15-01-2007, 16:43
Post #56

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Jest taki pomysł, nie wiem jeszcze, czy się na to zdecydujemy.

Cóz, na scenie są dwa ziny, trudno więc ich nie porównywać. Choć wolałbym żeby układem odniesienia do Reaktora było jednak Radiated. Ale z legendą bardzo trudno się mierzyć. :)
+Quote Post
post 17-01-2007, 05:23
Post #57

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 70

Dopiero wczoraj miałem czas, żeby przeczytać Reaktora od deski do deski (prawie) i poczytać na forum Wasze opinie. Myślę pozytywnie, że status zina-legendy Reaktor osiągnie przeskakując siódmy level (czytaj: wydając nr 8, o numer więcej niż Radiated) przy założeniu, że ogólny poziom "radioaktywności" (miodności, jakości) artów nie będzie malał (chociaż z drugiej strony, nie wiem, czy "za życia" zin może być legendą, może dopiero po odejściu w niebyt). Nie uważam, żeby ogólny poziom Reaktora był superwysoki (moim zdaniem jest "niezły", co i tak dużo jak na zin fanowski), ale z Radiated na pewno porównanie wytrzymuje (wg mnie to mniej więcej podobny poziom).
Jedynym chyba problemem jaki mógłby zinowi przeszkodzić w "zostaniu legendą" są kwestie kadrowe, tzn. niewielka redakcja i braki czasowe u większości redaktorów. Czyli kłopot większości zinów niekomercyjnych;/

Zdumiały mnie wypowiedzi Spicmira. Spicmir, piszesz: "przeczytalem opowiadanka i cos hmmm niby fajnie ale tak cos mi smierdzi . Fajnie sie czyta fabuła tez okej ale do konca jakos mnie nie przekonują ... Nie sa "wysrane" tylko przemyslane i to moze czasem za bradzo."

Mnie się widzi, że autorzy przemyśleli swoje opowiadanka mniej lub bardziej, ale na pewno wszyscy przemyśleli. Andrzej "qluch" Głuchowski przemyślał na pewno bardzo szczegółowo, bo wykazał się inwencją, spełniając wszystkie 7 (siedem!) wymogów konkursu (Cieszę się, że Kamilos skomplementował ten tekst bo i mnie się on podobał, autor naprawdę się musiał porządnie nagłowić, a Ed/Gordon jest po prostu świetny). Nie będę tu dalej wyciskał wazeliny, bo nie uważam, żeby ogólnie było super, a poza tym "zawsze może być lepiej". W każdym razie, nie rozumiem Twojej pseudokrytyki. Każdy tekst literacki żeby zostać zrozumiany, musi być przemyślany, czy to będzie Kantyczka, czy Tryfidy, czy Heinrich Potter czy cokolwiek. Epitety z Twojego analityczno-krytycznego słownika kompletnie nic nie mówią, jestem tego pewien, ani autorom, ani czytelnikom, ani innym forumowiczom. Co to znaczy, że coś jest "przemyślane i to może czasem za bardzo". Że niby fajnie obmyślona fabuła, ale może za fajnie (za skomplikowana??) ? Niby Stara Gwardia, a wysłowić się nie potrafisz. Czy mógłbyś sprecyzować, co ci śmierdzi, i co ci "nie pasuje" (np. w recenzji Wolva, bo "nie pasować" to mogą spodnie; [w Bad Day jest apokalipsa "na żywo", więc nie rozumiem pretensji, z kolei The Fall chyba już większość czytelników ma/grała]) żeby redaktorzy wiedzieli, O CO CI CHODZI?

Nic dziwnego, że masz odruchy wymiotne oglądając moje fotki. Jak coś śmierdzi pod nosem, to takie odruchy są normalną reakcja organizmu. A jeśli to moje fotki właśnie spowodowały odruchy zwracające to przepraszam, nie takiej reakcji chciałem;) Zgadzam się, że ich jakość techniczna jest kiepska - nie oczekuj jednak, że w zinie będą duże fotki o wysokiej rozdzielczości - dział fotoplastykon zajmuje nawet w takiej postaci sporo miejsca (Ogoniok i tak dzielnie się spisała ze składem, zdjęcia które miały być czytelne - są czytelne, te które nie miały - nie są). Pod względem estetycznym, jako oddzielne zdjęcia, większość z nich jest również nie do obrony, ale też założenie było od początku takie, że należy te fotki rozpatrywać w powiązaniu z tekstem. Tekst je uzupełnia i dopowiada, a brak tonalności i "słaba/prawie zerowa widoczność" w tych rozjaśnionych fotkach są celowe. Nie wiem, czy jest tak jak piszesz, że zrozumiałeś, o co chodzi z tym pomysłem, bo twoja żołądkowa nadwrażliwość sugeruje wg mnie coś zupełnie przeciwnego. Entrop, Squonk i Kamilos potrafili wyrazić swoje zdanie i podać konkretne argumenty, Ty zadowalasz się paroma mocnymi, lecz niewiele nam mówiącymi epitetami: "wysrane", "wymiotne", "(za bardzo)przemyślane" oraz stwierdzeniem "nie pasuje".

Acha, sprawa rysunków:
- pewnie, że fajnie by było gdyby ilustracje towarzyszyły artom, ja też jestem za (no i żaden zin Falloutowy nie miał jeszcze ilustracji!), na pewno urozmaiciłyby wygląd zina, ale taki głupi mikołaj z roozgą zajmuje ok. 1,5-2 godziny, więc ja tego za bardzo nie widzę w moim wykonaniu na większą skalę. Może konkurs na komiks jednoplanszowy z Re #3 (z nagrodą!) odkryje jakiś talent, który w zamian za klepnięcie w plecy i dobre słowo "odrobi pańszczyznę" ;P

EDIT: Squonk ma absolutną rację, że gdzieś na początku zina, w stopce czy może pod tytułem - powinien być adres internetowy strony z której zina można zassać (nie wiem jak Wy sobie z tym poradziliście, ze mną strona downloadu Fallout Corner nie chce współpracować i musiałem "dookoła" ściągać --> przez 13 Schron).
Powinien też być link tutaj, czyli do Reaktorowego forum. Ludzie czasem nie mają śmiałości/ochoty/itd., żeby uderzyć na mejla redakcyjnego (zresztą to takie oficjalne, "Szanowna Redakcjo"), a jak zobaczą, że jest jakieś forum i tam się ludzie wypowiadają, to od razu może im przyjść ochota na dorzucenie własnych trzech kapsli. Trochę sobie w ten sposób (nie umieszczając linków reaklamujących nasz zin i nasze forum) samobója strzelamy: a nuż ktoś miał ochotę nas namaścić wazeliną, albo też konstruktywnie zrównać z ziemią i w ten sposób zdopingować do wytężonej pracy - i musiał obejść się smakiem.
Mało tego, koło linka powinno być jakieś zaproszenie do tańca: "forum Reaktora - wpadnij, wyraź siebie i dowiedz się kiedy następny numer", wiecie o co chodzi, tak jak w tych reklamach Shamo czy FC;)
+Quote Post
post 17-01-2007, 15:06
Post #58

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 168

Krótkie ;) aczkolwiek rzeczowe podsumowanie edena, z którym się w pełni zgadzam.
A w rysunkach jest przyszłość, tylko trzeba chętnych znaleźć.
+Quote Post
post 22-01-2007, 13:10
Post #59

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Kilka słów wyjaśnień, wyrazów pokory i lizania po butach PT Czytelników: ;)

Z różnych przyczyn mieliśmy kilka obsuw podczas tworzenia i składu R#3. A nie mogliśmy dowolnie wybrać sobie czasu premiery, gdyż miał to być numer świąteczny. W związku z tym, trzeci Reaktorek nie przeszedł zwyczajowych beta-testów, co wpłynęło na jego końcową postać. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - pozwoliło to na bieżąco uwzględnić sugestie czytelników.
Do czego zmierzam? Na FC jest do pobrania Reaktor 3.1 <figuruje jako R#3>. Zmiany są kosmetyczne, ale pojawił się m.in. podpis pod rysunkiem Edena, adres, z którego R można pobierać, a Kaczmarski wreszcie nazywa się, jak powinien! :) Zmianom uległy też mini-recki Bio. Czy na lepsze - oceńcie sami.
W imieniu Re<d>akcji serdecznie przepraszam za niedoróbkę i zapewniam, że w przyszłości dołożymy starań, byście do ściągania otrzymywali produkt kompletny.
+Quote Post
post 22-01-2007, 18:28
Post #60

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Buuuu, na stos! ;)

Tak serio - teraz to juz w sumie musztarda po obiedzie chyba :)
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 23:32