Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> proroctwo fallouta spełnia się ...

post 03-06-2003, 20:13
Post #1

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319
Doł±czył: 22-02-2003

Ostatnio stwierdziłem ze proroctwo fallouta spełnia sie .
Gdy popatrzymy na sytuacje na swiecie trudno nie znaleź odwzorowania z falloutów . Przykłady :

1)
2051
W celu zabezpieczenia swoich interesów i dostaw ropy naftowej, Stany Zjednoczone zaczynają wywierać nacisk na Meksyk poprzez stwierdzenie, że brak stabilności politycznej tego kraju oraz zanieczyszczenie powietrza są zagrożeniem dla USA. Nakładają też na Meksyk najróżniejsze sankcje ekonomiczne aby zdestabilizować gospodarkę tego kraju, a następnie wysyłają do niego swoje jednostki wojskowe, aby utrzymać i dopilnować stałego wydobycia ropy naftowej w rafineriach Meksyku i ich transport za granicę, na północ... oczywiście na rachunek Meksyku.

2003
Popatrzmy na sytułacje w IRAKU hmmm gdyby pozmieniac nazwe meksyk na irak w wyżej wymienionym texcie kazdy chyba by sie zgodził .

2)
2052, maj-lipiec
Organizacja Narodów Zjednoczonych, już w tej chwili mocno nadwerężona, rozpoczyna swój marsz ku upadkowi. Podczas wielu burzliwych dyskusji część państw występuje z ONZ, ponieważ organizacja wciąż stara się utrzymać pokój. W końcu lipca ONZ zostaje rozwiązana

2003
wielka kłutnia państw g-8 i UE gdyby wojan dłużej potrwała nigdy nic nie wiadomo.

3)
2053
Wzrastają szkody wywołane "Nową Plagą" (New Plague). Epidemia zabija dziesiątki tysięcy ludzi. USA blokuje swoje granice i zarządza pierwszą w historii narodową kwarantannę. Źródło plagi jest nieznane, ale krążą pogłoski, że to choroba powstała w wyniku eksperymentów z inżynierią genetyczną.

2003
no moze nie usa ale za to chiny i ich epidemia SARS
"by cool by sars"

4)
2053, grudzień
Jak wykrzyknik na koniec okropnej wojny, terroryści niszczą Tel Awiw za pomocą broni jądrowej

11 wrzesnia 2001
Może nie Tel Awiw ale za to WTC , moze nie bronia jądrową ale samolotami . Wiecej nie musze chyba mówić .

5)
2065, czerwiec
Reaktor jądrowy w Nowym Jorku niemalże osiąga stan krytyczny przez niesamowity popyt na energię elektryczną latem 2065 toku. Bliskie przegrzanie rdzenia atomowego jest przyczyną racjonowania energii elektrycznej, a nazwa "Gorące lato" przyjęła się jako określenie tego incydentu w historii Nowego Jorku.

czarnobyl 1985 ( chyba to ten rok ? )

No moze w NY mieli gorące lato tam zato mieli po(chmurne)
wiadomo o co chodzi .

6)
2069
Kanada zaczyna boleśnie odczuwać obecność wojsk amerykańskich na swoim terytorium; jej dowódcy nie krępują się wycinać wielkich połaci lasów i zużywać innych kanadyjskich surowców bez pytania właścicieli. Wielu Amerykanów zaczyna mówić o Kanadzie jako "Małej Ameryce". Nikt nie słyszy nawet protestów tego kraju

7-8 czerwca 2003
Hehe jakoś jestem dla TAK dla UE ale jakoś mi to pasuje , bo wiem nawet gdyby wiekszoć osób głosowała przeciw i tak polska była by w UE .

7)
2077, 23 października
Wystrzelone zostają rakiety z głowicami atomowymi. Nie wiadomo, kto pierwszy uderzył... nie wiadomo także, czy rakiety w ogóle pochodziły z Chin lub z Ameryki. Na ulicach miast rozbrzmiewa ryk syren, ale bardzo niewiele osób ewakuuje się do Krypt, ponieważ wszyscy myślą, że to tylko fałszywy alarm. Drzwi Krypt zamykają się. Początek Wielkiej Wojny (the Great War).

2???
jak sie zacznie to "bedzie o tym głośno" .

8)

2066, wiosna
Z powodu powolnego wyczerpywania się zasobów ropy na całym globie, Chiny, zupełnie zależne od zagranicznych dostawców paliw kopalnych, przeżywają kryzys energetyczny. Kraj jest na skraju upadku, staje się więc znacznie bardziej agresywny w rozmowach handlowych z USA. Stany Zjednoczone nie chcą odsprzedawać swojej ropy Chinom, więc wszelkie negocjacje pomiędzy dwoma mocarstwami zostają zerwane

przełom roku 2002 i 20003 ( chyba)

Korea pólnocna albo południowa ( nie pamietam) grozi usa woją z powodu zaniechanai pomocy w dostarczaniu oleju opałowego .
Myśl sama sie nażuca .

chyba starczy już przykładów .... (za wszelkie błedy przepraszam ale pizałem to z pamieci nie siegajac do zadnych zrudeł historycznych :) ani politycznych :bs: )

* materiały wg chronologi wydarzeń ze strony eltoro : wspaniałe niepoftarzalnej "Westland Rangers ":bs:bs:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-06-2003, 21:47
Post #2

F2Corner Fano-maniak i nie tylko
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 488
Doł±czył: 02-05-2003

Spadłem z krzesła na wskutek tych informacji. Bravo Spicmir, doskonałe porównanie i wykonanie (nie, nie ciesz się bo nie mam zamiaru się podlizywać).
+Quote Post
post 04-06-2003, 14:28
Post #3

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352
Doł±czył: 08-03-2003

Ja bym nie popadal w taki entuzjazm. Nie chodzi mi o bledy ( np. Wybuch w Czernobulu byl w 1986 roku, a wojna groza koreanczycu z polnocy). Chodzi mi o naciaganie pewnych faktow.

Otoz :

1. Gdy powstawal Fallout konflikt miedzy Irakiem, a USA juz istnial i sankcje gospodarcze byly nalozone juz od dluzszego czasu. Wiec tworcy gry nie musieli byc prorokami by dac ten watek w grze.

2. ONZ nie jest pierwsza organizacja miedzy narodowa strzegaca pokoju. Przed wojna istniala Liga Narodow strzegaca pokoju i wszyscy wiemy jak to sie skonczylo. ONZ'owi rowniez wroze niechybny koniec, lecz mam taka nadzieje ze nie koniecznie ten koniec musi rownac sie z III wojna swiatowa.

3. SARS tez nie jest pierwsza epidemia na skale swiatowa i napewno nie ostatnia. A mowienie ze jest to efekt eksperymentowania z bronia genetyczna jest dosc naiwne i niemadre. Chociaz nie wykluczam takiej przyczyny.

4. Praktycznie w 100% jest zmieniony sens tego porownania. Pozostalo tylko to ze terrorysci cos niszcza a to chyba troche malo.

5. Tutaj tez pozostalo tylko to ze ulegla awarii elektrownia atomowa. Lecz jezeli spojrzymy z jakich powodow zanieczyszcila srodowisko elektrownia w Czernobylu, a co sie stalo z elekrownia NY, to ten punkt wogole nie mam sensu.

6. Tutaj bym musial sie wdawac w daleko idaca polityke a forum Fallouta chyba nie jest odpowiednim miejscem do tego. Chyba ze uwazacie inaczej.

7. Tutaj nie mam zadnych zastrzezen co do przeniesienia na dzisiejszy swiat, bo ciezko sie nie zgodzic z tym ze bedzie o tym glosnio.

8. Tutaj jest troche wiecj racji niz w poprzednich faktach. Lecz sytuacja gospodarcza USA i powody nie pomagania azjatyckim kraja sa tak rozne ze tez bym nie ryzykowal tego porownania.

Ta odpowidzia chcialem pokazac ze nie mozna poewnych rzeczy traktowac jak bostwa. Domyslam ze Spic chcial w tym momencie uczynic z Fallouta bible, ktora nie dosc ze dostarcza nam nieopisanej rozrywki to jeszcze przepowiada przyszlosc i mowi jak mamy zyc. W wielu przypadkach tworcy gry ukazali odwieczne bolaczki ktore drecza ludzkosc rowniez dzis, dlatego moze sie nam wydawac ze sa prorokami, szczegolnie wtedy ze wyciagamy tak daleko idace wnioski.
+Quote Post
post 04-06-2003, 14:46
Post #4

Group Icon

czechu nie psesadzasz pisząc ten TXT tylko kciałem ukazać podobieństwa . falloyt dla mnie nie jest zadnym bóstwem szczegulnie ze osstni raz go widziałem hmm 15, roku temu .
a po 2 ja to ten TXT powstał tak dla żartu :)

By sars :)
+Quote Post
post 05-06-2003, 21:31
Post #5

Group Icon

A może zrobimy z tego konfrontację??? :-)
+Quote Post
post 06-06-2003, 09:23
Post #6

Fallout Corner
Group Icon

Ty to bys ze wszystkiego robil konfrontacje, poza tym juz mi udowodniono ze takie projekty nie wypalaja, bo wymagaja zainteresowania uczestnikow.
+Quote Post
post 06-06-2003, 09:28
Post #7

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1
Doł±czył: 01-11-2002

jakby sie uprzeć to te Wasze proroctwa można by odnieść już do starożytności ;] ... jedno wielkie naciąganie ;] ...
+Quote Post
post 06-06-2003, 15:22
Post #8

Group Icon

Obsydian, te ich proroctwa to to samo co ta ***%^@$^$%^# Unie Erłopejska czy jakoś tak...
Na samą myśl u tym mnie mdli...
+Quote Post
post 07-06-2003, 08:47
Post #9

Fallout Corner
Group Icon

A wiecie ile kosztuje zlamanie ciszy wyborczej ? A tak poza tym jakos mi sie nie wydaje Szymcioo bys byl w stanie w tym wieku miec w 100% swoje zdanie.

Obsydian: No ja o tych naciagnieciach napisalem parenascie linijek :)
+Quote Post
post 07-06-2003, 09:56
Post #10

Sword of Despair
Group Icon
Nr użytkownika: 108
Doł±czył: 08-12-2002

Rok 2051 jest jeszcze daleko. IMHO 48 lat bedzie juz alternatywny rodzaj energii - np kontrolowana reakcja termojadrowa (to sie juz udaje, tylko, ze narazie jest to nieoplacalne). Albo zostanie zmniejszone zuzycie ropy - bedziemy jezdzic na rowerkach, elektrycznych samochodach lub jeszcze na czym :). A ponandto wraz ze wzrostem cen na rope zmniejszy sie jej zuzycie i wlasciewie zasoby ropy beda juz tylko potrzebne dla wojsk.
+Quote Post
post 07-06-2003, 10:44
Post #11

Fallout Corner
Group Icon

Jednym zdaniem to nie trzeba nam proroka by sie zgodzic ze przyszlosc chociazby w malym stopniu podobna do Fallouta nas czeka.
+Quote Post
post 07-06-2003, 12:17
Post #12

Group Icon

aha zapomniałem ze czechu jest wsechwiedzący ...
czechu yop jak bedzie z f9 ???
+Quote Post
post 08-06-2003, 10:27
Post #13

Fallout Corner
Group Icon

Nie zdaza zrobic z przyczyn powszechnie wiadomych.
+Quote Post
post 23-09-2005, 17:55
Post #14

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 929
Doł±czył: 02-02-2005

A ja wła¶nie przeczytałem wiadom¶c na wp.pl i tak mi się ten temat skojarzył :P
www.wp.pl-topic

Roboty będ± pilnować granicy

Południowokoreańskiej granicy z jej północnym s±siadem w przyszło¶ci będ± pilnować uzbrojone sze¶cionogie roboty - o¶wiadczyło ministerstwo obrony w Seulu.

Ministerstwo podało, że roboty przejm± zadania wykonywane dotychczas przez psy; automaty będ± się zajmować wyszukiwaniem min, a także przechwytywaniem intruzów. Ponadto niektóre z nich będ± wyposażone w broń paln± i będ± mogły uczestniczyć w operacjach wojskowych. Decyzja ministerstwa wi±że się z niedawnym planem redukcji południowokoreańskich sił zbrojnych o około 25% w ci±gu najbliższych 15 lat. W tym czasie ilo¶ć ma zast±pić jako¶ć - żołnierze zostan± wyposażeni w najnowocze¶niejsz± technologię wojskow±. (mj)

Wygl±da na to że wreszcie rodzi się "rasa" robotów. Ciut przesadzone okre¶lenie, ale pierwszy poważny krok już stawiamy.

A takie sze¶cionogie paj±ki w F:BOS tesh były :D. I niech kto¶ powie że Twórcy Fallouta nie byli prorokami :lol:
+Quote Post
post 23-09-2005, 18:16
Post #15

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ciekawe. Coz mozna powiedziec? Mi pomysl sie podoba. Chcialbym kiedys spotkac takiego elektronicznego straznika ;) ...
+Quote Post
post 23-09-2005, 18:30
Post #16

Drunken Master
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 266
Doł±czył: 27-01-2003

a mnie pomysl ten przeraza - wyobrazasz sobie spotkanie w srodku nocy, z bezduszna maszyna, ktora posiada wycelowana w Ciebie bron palna? @.@ - sluzba w strazy granicznej z tym potworem tez bedzie musiala byc nieciekawa - nie dosyc, ze nie mozesz z nim pogadac, to jeszcze nie masz gwarancji, ze podczas nocnego patrolu cos mu nie odbije i nie strzeli Ci w plecy.. <_<
+Quote Post
post 23-09-2005, 18:48
Post #17

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Jednym slowem mowiac kolejny wielki krok ku zatraceniu ludzkosci - dlatego mi sie podoba :D ...
+Quote Post
post 24-09-2005, 14:37
Post #18

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 929
Doł±czył: 02-02-2005

Looool... Prawdziwy Falloutowiec :lol:

GRIGORIJ: Je¶li przeraża Cię ten paj±czek, looknij na robota SONY o jakże poczciwej nazwie QRIO . Chodzi, biega, gada, tańczy nawet :D . I uwaga! Jest Androidem! Robotem o humanoidalnej budowie! To jest przyszło¶c!
Ciekaw jestem kiedy japońce wprowadz± podobne konstrukcje do wojska :13: .

Tak się zastanawiałem jak tego QRIO odnie¶c do proroctwa Fallouta i doszedłem do wniosku że jedno się zgadza. Hehe, na pewno potrafi zatańczyc do muzyki ołowiu :lol: (patrz opisy na konsoli F:BOS'a)

+Quote Post
post 24-09-2005, 15:15
Post #19

Mechanik
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 326
Doł±czył: 25-06-2005

CYTAT (GRIGORIJ @ 23-09-2005, 17:45)
sluzba w strazy granicznej z tym potworem tez bedzie musiala byc nieciekawa - nie dosyc, ze nie mozesz z nim pogadac, to jeszcze nie masz gwarancji, ze podczas nocnego patrolu cos mu nie odbije i nie strzeli Ci w plecy.. <_<

No wydaje mi się że bardziej prawdopodobne (po odpowiednim dopracowaniu robotów) że to żywemu towarzyszowi co¶ odwali.
+Quote Post
post 24-09-2005, 15:46
Post #20

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766
Doł±czył: 23-11-2004

CYTAT (Vic @ 24-09-2005, 14:30)
No wydaje mi się że bardziej prawdopodobne (po odpowiednim dopracowaniu robotów) że to żywemu towarzyszowi co¶ odwali.

Naprzykład?

Dano robotowi broń i pozwolono strzelać. A sk±d robot wie do kogo ma strzelać? Podzielam w±tpliwo¶ci Griga.
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 11-12-2019, 11:18