Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rekrutacja do Sesji RPG, Pomysł na forumowy storytelling w Fallu.

post 19-06-2010, 19:32
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 972

Witam wszystkich. Jako że ostatnio nie cierpię na brak czasu, chciałbym rzucić pomysłem odnośnie lekkiego ożywienia tego forum. Otóż mam na myśli sesję RPG, (prawie) kompletny storytelling, łączący wielu użytkowników tego forum.
Mam nadzieję zebrać kilku ludzi by rozpocząć przygodę RPG wyższych lotów (bo mam nadzieję, iż wszyscy uczestnicy na to pozwolą), w której weźmie udział co najmniej kilka osób. Zdarzało mi się uczestniczyć w sesjach, zarówno realnych z większą ilością osób jak i forumowych (chociaż tych mniej, bo bodaj 3/4, z czego graczem byłem jedynie w dwóch). Nie mówię, że muszę być MG, jeśli ktoś (ktokolwiek) będzie równie skory objąć tę pozycję, będę równie usatysfakcjonowany mogąc wziąć udział w grze "pod innym kątem". Ewentualnie może być dwóch MG, tak też zdarzało mi się prowadzić.
Jeśli temat jest w złym dziale, proszę o przeniesienie, myślę jednak że tutaj pasuje najlepiej na małe, pospolite ruszenie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-06-2010, 20:03
Post #2

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Pomysł zacny; myślę jednak że teraz trudno będzie zebrać ekipę do czegoś takiego. Zbyt mało ludzi pojawia się i angażuje w cokolwiek na SHAMO.
Kiedyś więcej osób bywało i pisało tutaj a sesje nie ciągnęły się zbyt długo :)
Nie przekreślajmy jednak projektu i nie wylewajmy dziecka z kąpielą.
Jakieś konkrety, pomysł, fabuła, tło startowe?
W sesjach RPG mam małe doświadczenie ale jeśli będzie to na poziomie od czasu do czasu(powiedzmy raz czy dwa dziennie) mogę coś skrobnąć.
+Quote Post
post 20-06-2010, 21:15
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 972

Cóż, prowadziłem swego czasu sesję na lastinnie (storytelling) osadzoną w realiach Fallouta mającą miejsce w postnuklearnym Kijowie.
http://lastinn.info/archiwum-sesji-postapo...ka-fallout.html - Link dla zainteresowanych, sesja niestety dawno zgasła z braku czasu mojego oraz zniechęcenia się paru graczy.
Tak czy tak, wstępny plan to coś związanego z Armią Mutantów (być może parę lat po F1), ewentualnie Stalową Plagą Bractwa (o tym wspomnienie było w jednym z zakończeń F1 gdy zabiło się Rhombusa). Być może powiązania z Enklawą lub Mistrzem, na pewno klimat byłby na pierwszym miejscu.
"Poziom" to raczej rzecz oczywista, stawiam na +/- taki storytelling jak w wyżej wymienionym linku, czyli rozwodzenie się nad przeszłością, myślami i ogólnie traktowanie graczy jako rzeczy nadrzędnej. Nie lubię, gdy uczestnikom narzuca się własny tok myślenia czy zmusza w jakieś prymitywne sposoby do obranej fabuły.
A co do ilości osób, myślę, że to lekki problem jest, jednak mam mimo wszystko nadzieję, iż kilkoro ludzi się znajdzie i damy radę stworzyć podstawę do dobrej zabawy w grupie.

Ten post był edytowany przez Ghoster: 21-06-2010, 05:54
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 08:53