Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Komiks: Gone Withe The Blastwave, falloutowy klimat

post 21-02-2006, 20:25
Post #21

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Nowe odcinki, polecam :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 21-02-2006, 22:33
Post #22

Drunken Master
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 266

az zal d*pe sciska, ze nie wydaja albumow - bez wahania bym kupil swoj egzemplarz (koniecznie na papierze kredowym ;] ) - uwielbiam taki typ humoru ;D
+Quote Post
post 06-03-2006, 09:11
Post #23

Demon Spawn
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 308

Koniecznie musicie zobaczyć nowy 13 odcinek. Nie tylko numerek ma ciekawy ale każdy kto choc raz uruchomił F1 powinien rozpoznać otoczenie.

Aż mnie zatkało gdy przeczytałem to co pisało w shout box'ie.

"Yasim: Intro from f1, closeup on the tv showing vault then corvega and mr. handee :)
Morr: What fallout picture are you guys talking about "

Dla nieznajacych angielskiego:

Yasim: Intro z F1, zbliżenie na tv pokazujący kryptę a potem corvegę i mr Handy'ego.
Morr:O jakim filmie Fallout mówice?
+Quote Post
post 16-03-2006, 17:27
Post #24

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 946

Gadacie jakbyscie nie widzieli porzadnego komisku...
http://www.postnukecomic.com/
Polecam zacząć czytanie od pierwszego odcinka (mi zajęło to ok. 2,5 godziny).
Nadal nie mogę wyjść z wrażenia... Że 2 lata nie wiedziałem, że coś takiego mogło istnieć :blink: .

Ten post był edytowany przez KoNe0: 16-03-2006, 17:27
+Quote Post
post 16-03-2006, 17:54
Post #25

Wieczny Malkontent
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 290

Nędza - zupełna odwrotność Gone with the Blastwave :

- obrazki jak w moich starych zeszytach z liceum
- kiepski naciągany humor (jak już jest)
- dłużyzny
- płaskie naiwne teksty
- ogólny brak polotu

po prostu inferior.
+Quote Post
post 16-03-2006, 18:10
Post #26

SHM-0
Group Icon

CYTAT

- obrazki jak w moich starych zeszytach z liceum

No to pokazałbyś coś. Szczegółowość tych obrazków jest cudna, no i dopracowana, kreska w fajnym komiksowym stylu. Przeczytaj wszystko od początku potem skomentuj, bo pewnie wybrałeś jeden srodkowy pasek i na podstawie tego oceniłeś.

CYTAT
kiepski naciągany humor (jak już jest)

No to raczej moge powiedzieć o Blaststwav'ie, bo tam tylko jest humor... Tutaj piekna fabuła (3h straty kontaktu ze swiatem zewnetrznym podczas czytania). Leniwy by ruszyc tyłek i przeczytać chociaż 1st chapter :)...

CYTAT
- dłużyzny

O to szczególnie jest wada... To co wolisz przeczytać i miec z głowy tak jak zresztą przechodziłeś Fall'a :D? Dla ciebie 'dluzyzny' dla mnie wciagajacy komiks.

CYTAT
- płaskie naiwne teksty

Naiwne? Weź to bardziej "rozwiń" za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi. Szczególnie jeżeli porównujesz Blastwave do Postnuke Comic.

CYTAT
- ogólny brak polotu

Hehehe, nie czytałeś.
+Quote Post
post 16-03-2006, 18:12
Post #27

SHM-4
Group Icon

Rysunki ujdą, nic specjalnego.
Teksty - Arghhh... "Whats he up to? Is that grenade in his hand?" - masakra...
Humor - nie stwierdzono.

Jednym słowem GWTB miażdży toto, jak czołg resoraka.
+Quote Post
post 16-03-2006, 18:43
Post #28

Wieczny Malkontent
Group Icon

Dzięki <Święty> za konkretniejsze zbluzganie tej kiepścizny za mnie - masz u mnie punkta.

Komiks naprawde nic sobą nie reprezentował - a GwtB jest esencjonalny w każdym względzie - poprostu nie chciało mi się wdawać w szczegóły...

<KoNeO> - ja nie robię ci personalnych wycieczek do tego jak grasz w Falla, więc zważ gówniarzu do kogo pyskujesz - bo Falle mam w małym paluszku i prawdopodobie, (choćby ze względu na wiek) więcej z nich zrozumiałem, nie wspominając, że grałem też nieraz czysto RPG (Czy ty wiesz jak się gra Role Play?) i bawiłem się we wszelakie niesejwowania_przez _całą_grę, wyzwania, utrudniania_sobie_życia, klimatyczne wyrzeczenia (przejście całej gry bez jednego killa w liście - dla "dyplomaty/pacyfisty") itp.

+Quote Post
post 16-03-2006, 21:03
Post #29

SHM-0
Group Icon

CYTAT

To pokaż mi komiks, gdzie rysunki są "specjalne", i wykonane tą samą techniką, z równie dobrą szczegółowością/klimatycznością? Podaj przykład takiego komiksu.

CYTAT
Teksty - Arghhh... "Whats he up to? Is that grenade in his hand?" - masakra...

Masakra? Bo nie rozumiesz czy co? Napisz konkretniej.
W sumie to GWTB ma bardzo proste dialogi. Nie są charakterystyczne dla każdej postaci, chociaż są humorystyczne. W postnuke nadano postaciom "charakter", no ale też na podstawie jednego rozdziału książki nie napiszesz charakterystyki bohatera... Wygląda to jakbyś z góry skreślił ten komiks. :blink:

CYTAT
Dzięki <Święty> za konkretniejsze zbluzganie tej kiepścizny za mnie - masz u mnie punkta.

Bluzganiem nawet się nie przejmę, ale solidnym argumentem już tak, no a przy okazji bluzganie na coś w dyskusji nie charakteryhzuje inteligentnych ludzi chcących wymienić poglądy. Jakby nie bylo regulaminu to chętnie zjechałbym cię na słowa ale nie ma sensu, ew. w klatce, sadząc po twojemu agresywnemu nastawieniu do mnie.

CYTAT

<KoNeO> - ja nie robię ci personalnych wycieczek do tego jak grasz w Falla, więc zważ gówniarzu do kogo pyskujesz

Napisz mi gdzie pyskuje, i nie będe Ciebie traktować specjalnie z tego powodu, że jesteś starszy, nawet nie sprawdzałem i mało mnie to obchodzi. Napisałeś, że nie lubisz długawych tekstów, zgaduje, że nawet nie przeczytałeś 1 chapter'a, więc piszesz z dupy wzięte argumenty. Nie zdenerwowałoby cię, gdyby inna osoba grając w Fall'a, a nawet nie gadając z ani jedym NPC powiedziała "nędzny CRPG"? Tak właśnie oceniłeś komiks Postnuke.

CYTAT
Falle mam w małym paluszku i prawdopodobie, (choćby ze względu na wiek) więcej z nich zrozumiałem, nie wspominając, że grałem też nieraz czysto RPG (Czy ty wiesz jak się gra Role Play?) i bawiłem się we wszelakie niesejwowania_przez _całą_grę, wyzwania, utrudniania_sobie_życia, klimatyczne wyrzeczenia (przejście całej gry bez jednego killa w liście - dla "dyplomaty/pacyfisty") itp.

Słuchaj, niewiem co to ma do tematu, i czemu się tu chwalisz jakim to wielkim fanem Fall'a jesteś, bo kto na tym forum w niego nie grał... (jest wogole ktoś taki?) oraz to, że grałeś w RPG. To nie jest miejsce do tego, bo ja też mógłbym nawrzucać całą listę rzeczy co robię... Po prostu zdziwiło mnie, skoro nie chciałeś zagłębić się w komiks a podobno takim fanem Fall'a jesteś (dialogi itp.) to akurat rzuciłem takie a nie inne porównanie. Zresztą chyba nie oceniałbyś Fall'a tylko po grafice i wyglądzie interfejsu?

Ten post był edytowany przez KoNe0: 16-03-2006, 21:06
+Quote Post
post 16-03-2006, 21:30
Post #30

SHM-4
Group Icon

CYTAT (KoNe0 @ 16-03-2006, 20:18)
CYTAT

To pokaż mi komiks, gdzie rysunki są "specjalne", i wykonane tą samą techniką, z równie dobrą szczegółowością/klimatycznością? Podaj przykład takiego komiksu.

Każdy rysuje tak jak umie, a te rysunki nie są ładne, są takie na ile wystarał się autor. Czy są klimatyczne? Pies wygląda jak szczur (i jest cały w bandażach?), no chyba że to szczur wielki jak pies. To tak samo jak ludzie zachwycają się "klimatycznością" Sin City, które jest poprostu... brzydkie.

CYTAT
Masakra? Bo nie rozumiesz czy co? Napisz konkretniej.

Bo jeśli nie rozumiesz że teksty "ojej czy to coś w jego ręku to granat?", wyjęte żywcem z filmów z Dudikoffem są głupie, to ja Ci tego nie wytłumaczę.

CYTAT
W sumie to GWTB ma bardzo proste dialogi. Nie są charakterystyczne dla każdej postaci, chociaż są humorystyczne. W postnuke nadano postaciom "charakter", no ale też na podstawie jednego rozdziału książki nie napiszesz charakterystyki bohatera...

Proste... i starczy. Teksty nie są charakterystyczne (idea "niezłego hardkoru" upadła), ale z tych kilku komiksów wiadomo że bohaterowie są złośliwi, czasem bezduszni, przepełnieni goryczą, ale filozofują, pomagają sobie itd, itd. Ale i tak to nikogo nie obchodzi. bo to ma się czytać z przyjemnością a nie rozgryzać skomplikowaną psychologię.

A jeśli uważasz że teksty które są rzuca bohater tego drugiego komiksu są charakterystyczne, to od dzisiaj głupotę się charakteryzuje.
+Quote Post
post 16-03-2006, 21:41
Post #31

Wieczny Malkontent
Group Icon

Czytaj dokładnie -

Nie napisałem, że "grałem w eRpgi" tylko w kompowym Falloucie RolePlayowo

Nie napisałem, że "nie lubię długich tekstów" (Nie mógłbym być zagorzałym fanem Torment na ten przykład) a tylko, że komiks ma dłużyzny - to taki termin oznaczający beznadziejne przeciąganie Akcji, bez wypełniania jej Treścią - czyli "nudzenie"

A podkurzyłem się głównie o twoją bezpodstawną sugestię, że nie lubię czytaniny (patrz powyżej) -
także nie obrażaj mnie wpychając mi w usta słowa, których nie wypowiedziałem -sam działam na zasadzie "nie znasz - nie krytykuj" i owszem przeczytałem większość tego beznadziejnie nudnego jak żygi komiksu o infantylnym wykonaniu.

Sam nie popierasz się żadnymi konkretnymi argumentami, toteż nie wymagaj tego od innych. Bronisz tego jak fanatyk nie wiedzieć czemu - po prostu bardzo blado wypadło przy GwtB i tyle...

Nie ma się o co tak zacietrzewiać
+Quote Post
post 16-03-2006, 22:11
Post #32

SHM-0
Group Icon

CYTAT
Każdy rysuje tak jak umie, a te rysunki nie są ładne, są takie na ile wystarał się autor. Czy są klimatyczne? Pies wygląda jak szczur (i jest cały w bandażach?), no chyba że to szczur wielki jak pies. To tak samo jak ludzie zachwycają się "klimatycznością" Sin City, które jest poprostu... brzydkie.

Ten pies wygląda jak szczur? :) Przesadzasz. Arie wyszedł najlepiej w tych bandażach i masce, jeszcze powiedz, że to nie ma klimatu, niewiem też co to ma do kreski autora.
Zauważ ile rysowanie tych bandaży zajęło czasu, nie ma elementu na jakimkolwiek pasku, który nie został dopracowany (no ale bez przesadności), to szczególnie robi wrażenie. W porównaniu do innych komiksów, np. Blastwave nie ma tylu szczegułów (chodź może w digital painting ich robienie byłoby koszmarne...) w innych też specjalnie nie dopatrzyłem się ich, no ale rzeczoznawcą komiksowym też nie jestem, więc tutaj mogę się mylić.

CYTAT
Bo jeśli nie rozumiesz że teksty "ojej czy to coś w jego ręku to granat?", wyjęte żywcem z filmów z Dudikoffem są głupie, to ja Ci tego nie wytłumaczę.

Nie wszystkie teksty są takie, a jeżeli idzie o takie krótkie wypowiedzi, to przyzam są trochę głupie, ale sądzę, że autor zastosował je specjalnie, i nie przeczę, że dodają klimatu do ogólnego charakteru postaci i klimatu tego komiksu. No ale kwestia gustu :).

CYTAT
Teksty nie są charakterystyczne

Nie są? Niech za przykład posłuży jak to Manic (koleś co wędruje), ciągle gada do swojego psa, który sprawia wrażenie jakby go rozumiał, w jednym pasku nawet jest o tym, że śniło mu się, że Arie (pies) zaczął gadać. Tekstów typowo charakterystycznych może nie ma jak "niezły hardkor" (w końcu nie wypada na takiego rodzaju komiks), ale postacie są baaardzo charakterystyczne.

CYTAT
Nie napisałem, że "grałem w eRpgi" tylko w kompowym Falloucie RolePlayowo

"grałem też nieraz czysto RPG (Czy ty wiesz jak się gra Role Play?)"

No to można rozumieć wieloznacznie... Ale nadal nic to nie wnosi do dyskusji, jak napisałem wyżej, i mało mnie obchodzi w to jak grałeś w Fallout'a i w jakie sposób w niego grałeś ;). Każdy rozkoszował się nim na swój sposób.

CYTAT
Nie napisałem, że "nie lubię długich tekstów" (Nie mógłbym być zagorzałym fanem Torment na ten przykład) a tylko, że komiks ma dłużyzny - to taki termin oznaczający beznadziejne przeciąganie Akcji, bez wypełniania jej Treścią - czyli "nudzenie"

Może, nie dałeś mu po prostu szansy i z góry go zkreśliweł, bo ja czytając go, nie mogłem doczekać się kolejnego paska czytając obecny... Po prostu kwestia gustu. Imho, ten komiks ma swój typowy komiksowy "styl", który się odznacza po zachowaniu postaci. Może dlatego ci nie podszedł...

CYTAT
A podkurzyłem się głównie o twoją bezpodstawną sugestię, że nie lubię czytaniny (patrz powyżej)

No sorry, pisz konkretniej. Napisałeś, że wadą są dłużyzny, a to można różnie zinterpretować. Ja np. lubie długie i zagnieżdżone wątki, których w Postnuke jest sporo... Dziwne, że akurat nazwałeś to "dłużyzny", no może dla Ciebie są ^^.

CYTAT
Sam nie popierasz się żadnymi konkretnymi argumentami, toteż nie wymagaj tego od innych. Bronisz tego jak fanatyk nie wiedzieć czemu - po prostu bardzo blado wypadło przy GwtB i tyle...

Nie żadko znajduje coś, co mnie potrafi oderwać od codziennych zajęć na 3 dobre godziny, szczególnie, że przeważnie nie czytam komiksów.
Tak samo mogę powiedziec, że to raczej Ty z góry zkreśliłeś ten komiks, nie dając mu szansy, podobnie jak Święty. Imo. to GWTB wypada przy nim słabiutko... Fabułą, klimatem, jak i ilością pasków (śmiałbym nawet mówić, że humorem, ale pewnie mnie zaraz mięsem obrzucicie).

Po prostu kwestia gustu...
Aczkolwiek polecam (przeczytać conajmniej 1 i 2 chapter)
- http://www.postnukecomic.com
+Quote Post
post 16-03-2006, 22:13
Post #33

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 596

ja się do wymiany ciosów nie podpinam ale również uważam że GwtB jest o niebo lepsze niz ten... eee drugi

przeczytalem kilka kartek z tego postnuke (przypomnialem sobie ;D) i doszedlem do wniosku ze dalej nie warto.. powód? przyynuudzanie... kreska też jakaś imho koślawa, nie podoba mi się... a GwtB mialo to cos co od pierwszego 'odcinka' wciagnelo mnie bez reszty mimo -tak krótkich- dialogów :D

ogolnie obczajcie tez inny komiks na gotmorr.com - No Point - nie jest to klimat falloutowy ale normalnie kilka razy lezalem pod krzeslem ze smiechu, widac ze koles ma talent...
+Quote Post
post 17-03-2006, 15:11
Post #34

Wieczny Malkontent
Group Icon

Jof! NoPoint też wpytny - szczególnie wszelkie akcje z ekspresem do kawy "na pilota". Koleś rzeczywiście wie jak robić komiksy - choć w no point jest mnóstwo tytułowego bezsensu, to jednak postacie są świetnie zrobione pod względem swoich cech i zachowań charakterystycznych.

KoNeO - ten akurat powinien ci się bardziej spodobać, bo tam odcinki są "jak w serialu" a nie "stand alone".

Btw. tempo i dialogi Postnuke przypominają mi właśnie serial... południowoamerykański (choć nawet tam ludzie i psy nie śpią w bandarzach)

EDIT:

Właśnie zerknąłem na temat - "Komiksu solucji do Fallouta" i tak mi się przypomniało, że kiedyś sam chciałem zrobić głupawą serię stripów wykorzystując grafiki z gry, fonty itd. Słomiany zapał mi minął zostawiająs po sobie tylko jeden nienajlepiej zrobiony "trójobrazek" (choć mam nadzieje, że dowcipny), który załączm poniżej.

Ten post był edytowany przez Mef: 17-03-2006, 15:27

Załączony/e plik/i
Dodany plik  pissmood_strip.rar ( 29.25k ) Liczba pobrań: 26
+Quote Post
post 17-03-2006, 15:41
Post #35

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 847

Heh, te bazgroły okropne są i tyle.. szczególnie ten halftrack przerobiony na sanie czy cuś.. parę osób zastanawiało się co to ma z przodu? dziób jakiś czy raczej lemiesz? I dodatkowo to strzelanie z rajfla przez wizjer ... całości dopełniają rozmazy zrobione w fotoshopie.. aż sie chce zakrzyknąć "my eyes! my eyes!".

"Zauważ ile rysowanie tych bandaży zajęło czasu......"

Zapytam tylko.. i co z tego?
+Quote Post
post 17-03-2006, 16:25
Post #36

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Rety!
Myslalem ze juz bluzgacie maj preszys komiks do ktorego odnosi sie temat glowny!
Cale szczescie ze dopadliscie te rysowane weglem coscosie. Nie bede sie wypowiadal, bo slowa prawdy padly tu juz przede mna...
+Quote Post
post 17-03-2006, 16:33
Post #37

SHM-0
Group Icon

A może po prostu nie jest kolorowy... :)
Niewiem jak możesz to nazywać bazgroły, bo jak już to Blastwave je ma, jest robiony na szybko, nie ma tam szczegułów, efekt digital painting, pewnie pożera autorowi dużo czasu. Ja mimo wszystko wole coś porządnie zrobione ołówkiem, niż na szybko tabletem.

Komu daje linka do tego komiksu, albo go zkreśla z góry, albo mówi, że jest zajefajny, więc nie ma wątpliwości, że to kwestia gustu... Jednak kreski się nie czepiać ;).
+Quote Post
post 17-03-2006, 17:22
Post #38

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 847

Kreskę to ma Ozga, Truściński czy Gawronkiewicz...
+Quote Post
post 17-03-2006, 20:58
Post #39

Wieczny Malkontent
Group Icon

the Noob comic

Polecam przeczytać od pierwszego; obrazki takie sobie ale za to jaki humor... i fabuła... i teksty...

Ktokolwiek próbował sił wMMORPGach Musi przeczytać !
+Quote Post
post 17-03-2006, 23:56
Post #40

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 872

Ten "noob" wymiata :P

JEst ankieta i mam nadzieje, ze jzu nie bedziecie sie klocic w tym temacie o wyzszosci tych dwoch komiksow co?

Ja nie rozumiem dlaczego sie czepiacie do kreski w "postnuke" - mi sie podoba.
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2019, 20:52