Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

40 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Dla poczatkujacych, co polecacie?

post 14-07-2005, 12:28
Post #1

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Jako, ze sam jestem poczatkujacy i malo sie orientuje jeszcze w tych sprawach, to chcialbym, zeby bardziej doswiadczeni pisali tutaj wskazowki dla takich noobow jak ja...

Pytanie na poczatek: Czy wedlug Was czlowiek, ktory nie mial nigdy do czynienia z ASG powienien zaopatrzyc sie od razu w jakiegos elektryka za np. 400zl+, czy na poczatek wystarczy mu jakas tania sprezynowa do 100zl?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-07-2005, 12:39
Post #2

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Moim zdaniem poczatkujący powinien zacząć od sprężyny.

Powody:

- Jest tańsza.
- Dopiero zaczynasz i nie wiadomo czy Ci się nie odwidzi, a wtedy mniejsza kasa = mniejszy żal.
- Wyrabia celność. Zaczynanie od elektryka może wyrobić paskudny zwyczaj siania serią nieomal na oślep. W sprężynce często kwestia zależy od jednej kulki <na drugi strzał możesz nie mieć czasu>, starasz się więc posłać ją precyzyjnie.
- Uczysz się oszczędnego gospodarowania amunicją.

- Poza tym sprężynki z reguły są cichsze.

A jeśli już zależy Ci na seriach, w pewnych kręgach MP5 A3 uważany jest za "paraelektryka" ;) Po prostu przy umiejętnym zgraniu spustu i wajchy przeładowującej możesz sunąć z tej sprężynki całkiem konkretną serią.
+Quote Post
post 14-07-2005, 12:51
Post #3

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

A teraz newbie question. O co się rozchodzi z tym ASG?

Ten post był edytowany przez Święty: 14-07-2005, 12:51
+Quote Post
post 14-07-2005, 12:58
Post #4

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

a ja mam takie pytanie jaka modyfikacja i w jakim stopniu polepsz osiągi broni . jest to pytanie czysto teoretyczne. A 2 pytanie czy w necie jest gdzieś specyfikacja asb-su ? albo jak ten materiał sie tam nazywa .
+Quote Post
post 14-07-2005, 13:09
Post #5

Master of Disaster
Group Icon
Nr użytkownika: 431

CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 12:06)

Air Soft Gun czyli pistolety na kulki :) strzelanki, militaria itd. ASG to nazwa broni i kregu zainteresowan tak njaprosciej ci to wytlumacze :)
+Quote Post
post 14-07-2005, 13:17
Post #6

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 11:06)

ASG to skrót od "Air Soft Gun". W skrócie broń ASG to takie wiatrówki na plastikowe kulki starające się jak najwierniej oddać wygląd oryginalnych broni.

Generalnie zasady są zbliżone do paintaballa. Przewaga ASG to: cena <niezły pistolet mozna kupić nawet za 50 zł, a amunicję nawet za 5 zł>, wygląd <w łapie masz coś co wyglądem i masą przypomina pradziwą broń, a nie jakiś kosmiczny pistolet na wodę>, estetyka <nie musisz zakładać ciuchów, które po zachlapaniu farbą będą się nadawały już tylko na kolejne strzelanki> i wygoda transportu <nie wiem czy dałbym radę wsadzić do kabury pod pachą i nosić paintballową spluwkę>.

Pewną wadą ASG jest to, że nie zostawia żadnych śladów po trafieniu <chyba, że z bardzo bliska i mocnym gunem, ale siniaki i tak widać pod ubraniem, a nie na>, co daje szeroki pole do kantowania. Ale to też można przekuć w zaletę - uczy uczciwości :)

Spic - wstawienie mocniejszej sprężyny i/lub dłuższej lufy da Ci średni zysk jakichś 5 m zasięgu. Może nieco więcej, zależnie od precyzji wykonania. Możesz też wstawić ciaśniejszą lufę i bawić się z hop-upem. Więcej informacji tutaj.
Pamiętaj jednak, że każda modyfikacja może się wiązać z obniżeniem żywotności broni.

Przy pobieżnym przeszukiwaniu sieci nie znalazłem nic o ABS, ale jeśli masz cierpliwość wrzuć ABS <bo tak to się nazywa> do gugla i poszukaj.
+Quote Post
post 14-07-2005, 13:23
Post #7

SHM-4
Group Icon

Właśnie przeglądam stronę wmasg.pl i po trochu zaczynam kapować :) Fajna rzecz tylko że mam problem:

- Karabinki z ogniem ciągłym nie są drogie, ale są duże. I gdzie z tym biegać po ulicy? ;)

- Z kim miałbym się strzelać?
+Quote Post
post 14-07-2005, 13:30
Post #8

Master of Disaster
Group Icon

raczej nie proponuje biegac z gunem po ulicach bo sa ta repliki broni i pewnie policja sie czepi, chociaz nic ci nie zrobi bo to legalne aczkolwiek bedziesz zwracal na siebie uwage , np. na zlocie jedna z gazet napisala artykul w ten sposob ze mozna bylo wnioskowac ze biegamy z prawdziwa bronia, nie wiem czy tak mysleli czy nie ale dla czytelnika tak to wygladalo, z kim masz sie strzelac? wystrarczy ze poszukasz ekip asg w poblizu miejsca zamieszkania, gwarantuje ze cos znajdziesz...
+Quote Post
post 14-07-2005, 13:39
Post #9

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 11:38)
- Karabinki z ogniem ciągłym nie są drogie, ale są duże. I gdzie z tym biegać po ulicy? ;)

Po ulicy nie polecam, panowie policjanci czasami nie mają poczucia humoru. ;)

CYTAT (Święty)
- Z kim miałbym się strzelać?

Z tym akurat nie powinno być problemu. Możesz się zwrócić chociażby do Shamowego S.W.A.T.u <Shamo Warsaw ASG Team - stronka, o ile jest aktualna tutaj>, albo walić bezpośrednio do Nico, Gerarda, Kat_Ji, i innych. W Wa-wie jest naprawdę sporo klubów ASG, sprawdź zresztą na WMASGu
+Quote Post
post 14-07-2005, 13:55
Post #10

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 999

hmm co myslicie o tym sprzecie jak na sprzet dla poczaątkującego ?? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56862139 na cene nie patrzcie bo widzialem tez na allegro identyczny za 120 zeta a na airsoftgun.pl te stoja po bodajze 170
+Quote Post
post 14-07-2005, 14:39
Post #11

Master of Disaster
Group Icon

kupowalem swojego guna z tej firmy i jestem raczej zadowolony, chlopaki z SGS tez maja bron z tego sklepu, generalnie wolalbym dobra sprezyne za 200 zl niz sredniego elektryka w tej samej cenie...
+Quote Post
post 14-07-2005, 14:43
Post #12

SHM-4
Group Icon

A jaką wy macie broń i jaką możecie polecić (tylko w rozsądnych cenach!)?
+Quote Post
post 14-07-2005, 14:49
Post #13

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

Kivan, to zależy od kilku czynników. Jak często zamierzasz go używać? Czy chcesz go upgrade'ować? Czy zależy Ci tylko na pukawce do zabawy, czy chcesz wejść w to na poważnie? No i na ile ma przypominać prawdziwą broń.

Mój przyjaciel kupił zwykłego colta-zabaweczkę za 10 zł. Przemalował go, wstawił inną sprężynę, dodał kilka autorskich przeróbek i gun nosi teraz lepiej niż niektóre firmówki, z którymi go porównywaliśmy.

Podsumowując: Sprzęt nie jest zły na początek, ale żeby być z niego zadowolonym dobrze byłoby gdybyś znalazł kogoś, kto Ci go nieco podrasuje <z tego co czytałem elektryki tego typu mają kiepskie skupienie, więc to na pewno trzebaby poprawić>.

Ale osobiście gdybym mógł przeznaczyć taką sumę, wolałbym dozbierać stówkę i kupić sprężynkę MP5 A3 Tokio Marui. Przy odrobinie wprawy można strzelać prawie-serią, a wytrzyma na pewno dłużej.
+Quote Post
post 14-07-2005, 14:57
Post #14

Wasteland Demon
Group Icon

Ja sobie kupiel cos takiego jak mial Widget na Zlocie... Inny model i 20zl obnizki :) . Postaram sie to troche podrasowac i na nastepnym Zlocie Kaznodzieja bedzie szalal :D
+Quote Post
post 14-07-2005, 15:04
Post #15

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

CYTAT (Święty @ 14-07-2005, 12:58)
A jaką wy macie broń i jaką możecie polecić (tylko w rozsądnych cenach!)?

Ja na osiemnastkę dostałem od przyjaciół Waltherka P99, firmy KWC i jestem z niego bardzo zadowolony. Był już i na rajdach pieszych i na spływach. Był zamoczony, zapiaszczony i nic go nie brało.
Teraz jest w remoncie, bo Wolvowi zachciało się rozkładać go na zupełnie podstawowe czynniki pierwsze i coś chyba kiepsko złożyłem, bo łyka kilka kulek na raz. Ale to już kwestia braku wprawy właściciela, przez 3,5 roku pistolet działał bez zarzutu.

Polecam!

Z podaniem aktualnej ceny może być problem, bo w ofertach polskich sklepów ASG jakoś nie mogę znaleźć Walthera P99 KWC.

Generalnie decydując się na produkty Tokio Marui, KWC, Classic Army - raczej nie trafisz na bubla. Reszta według uznania, bo opinie są różne.

Jak moja pukawka wygląda widać na zdjęciu <model ten sam, zdjęcie nie moje>.

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 14-07-2005, 15:34
Post #16

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 999

ten AK 47 jak dla mnie bedzie totalnie do zabawy bede go moze uzywal raz na ruski rok wiec jesli patrzec wg tego to sie nadaje widzialem filmik prezentacyjny tego modelu to naprawde szybko i fajnie strzela :lol: a rozrzut to ma fakt (prawdziwy tez celny super nie jest :ph34r: )
+Quote Post
post 14-07-2005, 15:40
Post #17

Master of Disaster
Group Icon

ja mam shita za 50 zl z allegro G36c wzorowany na H&K M41, chociaz firma jest zadna to przyznam szczerze ze niezle niesie i jest dosc celny przy najgorszych kulkach udawalo mi sie trafic 6/10 strzalow do puszki z ok 10m reszta skrecala w kazda strone swiata, ale mozna go nieco podrasowac i na poczatek jesli nie masz duzo kasy taki sprzet wystarczy do zabawy, jak masz wiecej kasy patrz co pisal Wolv :)
+Quote Post
post 14-07-2005, 15:41
Post #18

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

cena sensownych AEG'ow zaczyna sie od 900zl, wszystko co tansze - nie warte jest swojej ceny... (chyba ze ktos chce sie porwac na uzywanego z allegro - ja swojego pierwszego AEG'a tak kupilem - 2 lata chodzil bezawaryjnie - teraz nie wiem co sie dzieje z nim, bo zostal sprzedany dalej, kumpel kupil z 2-3 miechy temu, nie bylo nawet rysy).

Na poczatek polecam sprezynke jakas... byle nie te tanie umarexy czy inne gowno...
Berette 92costam - celna, sensowny zasieg i tania (ponizej 100).
Desert Eagla - tak samo jak wyzej
Mp5 - producent - praktycznie dowolny, TM'owe rzadza - celne, zasieg dobry...
---
z miejsca mowie : bawienie sie w snajpera w ASG nie ma najmniejszego sensu.. z wielu powodow.

odnosnie biegania po ulicy - odradzam, znajomy (tez sie bawi w ASG) pracuje na WKP ... i.. niestety, repliki asg sa zbyt podobne do prawdziwej broni... juz nie wspomne ze za straszenie ludzi (i nie musisz tu nikogo straszyc, wystarczy ze sie obnosisz z bronia) - dostajesz zezwolenie na wydanie 50zl :) (tyle bylo 2lata temu).

a docent pochwali sie swoim sprzetem potem.
+Quote Post
post 14-07-2005, 15:49
Post #19

Master of Disaster
Group Icon

to nawet kare mozna za to dostac? tego to juz nie wiedzialem...
co do bawienia sie w snajpera: bawilem sie na zlocie fakt faktem ze malo ludzi bylo w strzelance ale byly tez dobre miejsca do ukrycia i nawet mi sie udalo sciagnac kilka osob zanim mnie wogole zauwazyly :) ale fakt ze taka zabawa jest o wiele bardziej nudna niz bieganie, poza tym snajper jest dobry w larpach tam gdzie sa przewidziane dla niego takie role i ma odpowiedni sprzet do tego...

btw: doc mam nadzieje ze pojawisz sie w przyszlym roku i postrzelamy troszkie ;]
+Quote Post
post 14-07-2005, 22:20
Post #20

Wasteland Demon
Group Icon

Na nastepnym Zlocie trzeba zabronic campowania przy tych dziurkach, bo to odbiera cala zabawe...

Ja mam takiego guna jak Widget, tylko inna firma = inne wykonanie. Celne moze to nawet i jest, ale nie mam powodow, zeby kupowac cos lepszego, bo w ASG bede sie bawil chyba tylko na Zlotach... Poprostu w okolicy nie mam z kim sobie postrzelac... Moze w Opolu bym kogos znalazl, ale jakos nie widzi mi sie jechac 50km w jedna strone, zeby sobie troche postrzelac... Chyba, ze bardziej sie na to napale...
+Quote Post

40 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 13-11-2019, 08:24