Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Oryginalne (nietypowe) koszulki Falloutowe, gotowe koszulki w klimacie Fallouta

post 20-12-2006, 12:04
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 308

ja moge wypowiadac sie jedynie za siebie, aczkowliek gdyby na OT'07 byly dobrze dopracowane i zatwierdzone koszulki w tak dobrej cenie, to ja sie naprawde pisze.
spic ... nie trza przymuszac, to jak powiedzial jim morrason w swiecie wayne'a: zrob koncert wayne ... a ludzie sami przyjda :]
A tak powaznie, to sadze ze jesli chodzi o OT to nie jest to glupi pomysl... orgowie co wy na to ?!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 20-12-2006, 13:42
Post #22

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Uuu... Wydawałoby się, że temat zaraz wybuchnię i polecą łorny, że hej :D

Umieszczając info o tym sklepie w formie newsa na 13S nie kierowałem, się tym że może to być reklama w dosłownym tego znaczeniu (w końcu żadne wypasione info nie wyskakuje przy wejściu na naszą stronę - bardziej wkurw... są reklamy ze Stat4U <_<). Bo kto i co mi za to dał*? Uznałem, że projekt jest ciekawy, więc warto by nagłośnić taki sklep. Bo równie dobrze mogliby oni zrobić koszulke z Diablo albo inną bają fantasy, i sprawy by nie było.

Tak więc, ktoś za bardzo się pospieszył z tym aby z tematu na tablicy 13S usunąć od razu cały post, w którym oprócz tych "złych" linków do sklepu była też opisana technologia wykonania. Ja sam nie wysyłałem do każdego shamowca PM z pytaniem czy zrobić mu taką koszulkę ze swoim projektem - więc nie reklamowałem się na chama. I zakładam, że tak samo zrobił Legioner (którego tu skierowałem), żeby zbytnio nie reklamował się, tylko nagłośnił to co robi.

To tak gwoli wyjaśnienia, aby komuś tu nie pękła żyłka w dupce i to nie od oceniania walorów tego projektu. I nie chodzi tu o Obsego, który ma prawo do zdecydowanych reakcji ;)

* No mamy jeden profit - baner na stronie sklepu ;)

EDIT:
Ten zły post pod złą nazwą "reklama" znajduje się w Toxic Caves. Zamykamy oczy, zatykamy uszy - i nie dając się na nic skusić - czytamy jak taka koszulka jest robiona :lol:
Od siebie dodam, że jeśli jak jest tam opisane to o trwałość nadruku byłbym spokojny. I o wiele bardziej niż o swoje dokonania ;)
+Quote Post
post 21-12-2006, 19:17
Post #23

SHM-1
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 17

No i co teraz? Niech ktoś mi wyłuszczy jakies wnioski z tej dyskusji bo już nie wiem co z tymi podkoszulkami. To Legioner zrobisz jakieś, czy czekasz na propozycje? Czy też czekamy na jakies propozycje (graficzne) od użytkowników forum?
+Quote Post
post 21-12-2006, 21:00
Post #24

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 946

Witam Panów

no ja jedną zrobiłem i nie trafiłem w Wasze gusta więc robienie drugiej bez konsultacji z Wami byłoby samobójstwem (równiez finansowym ) 8] są dwa wyjścia

1. wy opisujecie dokładnie co chcecie i z kilku propozycji wybieracie poprzez ankiete jedną i ja płacę grafikowi by przekuł ja w rysunek (i muszę mu zapłacić)

2. wy sami przysyłacie art worki i wybieracie co byście chcieli (napis rysunek itd. )

ale jak narazie widzę, (bez offa wobec Was oczywiąście) że łatwiej zjechać czyjś pomysł niż samemu zaproponować coś konstruktywnego)

;)

ale nie trace nadzieji

reasumując czekam na pomysły słowne lub graficzne - zrobić to nie problem problemem jest trafić w gusta graczy.

pozdrawiam

Legioner
+Quote Post
post 21-12-2006, 21:27
Post #25

SHM-1
Group Icon

Bo jest pewna smieszna sprawa z tymi podkoszulkami, dletego się własnie spytałem. Powiedzmy ze okreslimy co ma być itp. itd. aż tu nagle się okaże, że grafik którego opłacisz zrobi dokładnie to co chcemy ale brzydko i okaże się, że nikt tego nie bedzie chciał. To jest kupowanie kota w worku.

A co do twojego podkoszulka... nie chodzi o to, że został zjechany. Zastanawiam się czy by go nei kupić bo i tak innego Falloutowego np. ja nie mam. Jednak własnie się zastanawiam ponieważ mi się nei podoba i kilka osób jasno wyłuszczyło tu dlaczego.

Poza tym sądzę, że jak ja sam bym się na taki zdecydował to juz by było te 40 zł. a to już mnie zniecheca i z powodu ceny wszystkie te tematy rozbijają się i konczą niczym.

Co do zrobienia projektu... mówimy tu o takim projekcie, który chciało by kupić 50 osób. Jesli Ci z OldTown, jacyś tam ogrowie :P, mają jakis podkoszulek to niech go tu pokażą, bo prawdę mówiąc mnie nei było na OldTown... no chyba, że ma być to tylko OldTown'owy podkoszulek. To trudno, może kiedyś ktos mi taki przywiezie.

Chciałem jeden swój projekt tu zapodać, ale robiłem go ponad 5 lat temu i jak zobaczyłem jego jakość to się troszkę przeraziłem... Ale pokażę wam, co bardzo podobało by mi się na podkoszulku. I bez napisów!! Obarazek mówi sam za siebie.

Spodziewam się, że tutaj praca grafika ograniczyła by sie do przerysowania Falloutboy'a siedzącego na bąbce. To by mnie wystarczyło i z przyjemnością bym taki podkoszulek nosił. Jak by był jeszcze w dwóch wersjach czarna i biała to bym kupił dwie. :)

Galeria renderingów Fallout Tactics na Trzynastym Schronie - bezpośredni link do zdjęcia.

I jeszcze raz powtórzę. Tylko Falloutboy z kapeluszem na bombce. bez chmurek, ruin i bez napisów - i tak każdy fan Fallouta się pozna po obrazku i Ci co nie znają niech się pytają. :)
+Quote Post
post 21-12-2006, 22:39
Post #26

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE (Legioner)
ale jak narazie widzę, (bez offa wobec Was oczywiąście) że łatwiej zjechać czyjś pomysł niż samemu zaproponować coś konstruktywnego)

Jak widzisz ludziom związanym z 13S raczej nie można zarzucić, że marudzą i czepiają się bo tak :D

A teraz moje zdanie. Uważam, że pomysł DoPr'a jest ogólnie rzecz biorąc, dobry. I przypuszczam, że nie zostały by tu naruszone prawa autorskie na wizerunek PipBoya, bo niby w końcu kto je zastrzegł? "Zombie" Interplay czy "tajna przez poufne" Bethesda :unsure:

Ale!

Jeśli ten projekt miałby byc wyjściowym, to uważam że głównym warunkiem aby więcej ludzi go zaakceptowało, musi być fakt, że PipBoy będzie podobny do PipBoya a nie do "czegoś". To spowoduje, że potencjalni malkontenci będą się mogli już tylko czepiać dla samego czepiania (ewentualnie o kwestie artystyczne 8] ).

Moja modyfikacja pomysłu DoPr'a? Hmm... Niech będzie PipBoy siedzący na atomówce, ale żeby wiadomo było że "akcja" dzieje się w powietrzu, to niech gdzieś w tle wybucha sobie grzyb atomowy. Dodatkowo dodałbym jakieś smugi sugerujące, że PipBoy z atomówką lecą w strone patrzącego :)

Ale to juz jest kwestia technicznego wykonania projektu.

EDIT:
Tylko niech mordka PipBoya będzie wzorowana na oryginalnym wizerunku, a nie na tym FT'owym koszmarku :P
+Quote Post
post 22-12-2006, 16:53
Post #27

SHM-0
Group Icon

Witam Panów

Dopr zawsze mogę przedstawić tu szkic to po pierwsze. Koszta pokrywam ja bo to ja będe sprzedawał to oczywiste. koszulka która zaakceptujecie BĘDZIE W CENIE 24,99 I ANI GROSZA WIĘCEJ ! chyba że będziecie chcieli 2 stronną i wielokolorową to wtedy co innego. Oczywiście 2 x nadruk sitodrukiem dobrej jakości farby na firmowym podkoszulku STEDMANA 155 g / m2 INNYCH NIE SPRZEDAJĘ !

kurcze znowu w ściekach wyląduje za reklamę :(

nigdy bym nie zrobił koszulki za 40 zł skierowanej do młodych graczy sam mam żonę i dzieciaki i kupuje gry w extra klasyce żeby mniej kasy wydawać więc doskonale rozumiem że cena powyżej 30 zł jest praktycznie zaporowa.

Decydujcie się i dajcie może więcej pomysłów zrobi się sonde. Zrobienie tego pit boya na bombie dla naszego grafika = 0 problemu. Zobaczcie na ten rysunek to jego. Ja głównie sprzedaje koszulki nurkowe te z grami to luźny pomysł starych graczy przy piwie w pubie 8]

pozdrawiam

Legioner

PS. ostrzegam że na karku koszulki będzie 7 cm logo sklepu jak ma być w tej cenie :D

Ten post był edytowany przez Legioner: 22-12-2006, 16:55

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 22-12-2006, 20:45
Post #28

Schronowy Inżynier
Group Icon

Chyba nikt nie będzie się tu nagrzewał, w sprawie Twojego posta 8]

Problem widzę za to gdzie indziej - jakoś nikt inny nie pojawił się tu z propozycją projektu, nikt nie wypowiedział się oprócz mnie i DoPr'a. No może to wina przedświątecznej gorączki, bo zakładam, że jednak każdy "falloutomaniaków" chciałby mieć sympatyczną (z PipBoyem) a zarazem ekumeniczną (nie reklamującą jakiegoś serwisu czy projektu) koszulkę.

Wytłumacz jednak co znaczy logo na karku? Czy to ma być tylko nazwa sklepu czy też takie coś jak widać na zdjęciu waszej koszulki Fallout?
+Quote Post
post 22-12-2006, 20:54
Post #29

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Podoba mi się sugetsia DoPr'a. Mnie najbardziej odpowiadałby tylko Fallout Boy ujeżdżający bombkę. Bez grzybków i innych ozdobników. Choć przydałby się też jakiś chwytliwy napis.
Mam nadzieję, że cena nie podskoczy w okolice 30 zł. Temat zaczął się od 21 PLN, teraz mówimy już o blisko 25...
+Quote Post
post 22-12-2006, 21:23
Post #30

SHM-1
Group Icon

QUOTE (Wolv @ 22-12-2006, 19:09)
Mam nadzieję, że cena nie podskoczy w okolice 30 zł. Temat zaczął się od 21 PLN, teraz mówimy już o blisko 25...

BTW, czy w cenie są koszty wysyłki i jak nie to ile wynoszą? Oraz czy rozmiar koszulki S - XXL też ma wpływ na cenę? Już tak się pytam by ustalić to ostatecznie.
+Quote Post
post 23-12-2006, 00:15
Post #31

SHM-0
Group Icon

Witam

po kolei: ;)

1. rozmiar nie wpływa na cenę - dla hurtowni ma znaczenie tylko ilość najlepsze ceny mam powyżej 600 sztuk naraz najgorsze 50

2. cena 21 jak napisałem o ile pamietam "mógłbym potraktować forumowiczów jak odbiorcę hurtowego" normalnie robię to tylko przy zamówieniu 50 sztuk minimum i płatności gotówką ! tu z Wami bede miał:

- koszty rysunku

- brak pewności akceptacji wzoru

- 0 pewności czy ktos kupi !

drobna różnica prawda ? 8]

3. tak to to logo na karku - ze względu na koszt chciałbym chociaż mieć coś z tego

:D czyli Was jako reklamę naszych koszulek, moge dla was zrobic serie koszulek bez ale to nie zmieni ceny bo logo i koszulki z nadrukiem mam juz gotowe. A tak muszę kombinować

logo przedstawia pancerz i adres sklepu na wszelki wypadek załączam i wypowiedzcie się czy będzie Was mocno kłuć w oczy ma średnicę 7 cm

4. koszt przesyłki = koperta + znaczek
koperta gruba sztywna = 1 zł znaczek jak nie chcecie priorytetu 1,70-2 zł zalezy od wagi (S-XXL)

razem 3 zł około

dam Wam przykład zrobienie koszulek dla księgarni (dla obsługi) dwustronny nadruk opracowanie loga przód i tył itd. 33 czy 38 zł wyszła sztuka o ile pamietam a wtedy miałem pewny zbyt i pieniadze od ręki... Jak zobaczę DUŻE zainteresowanie na tym forum to mogę mysleć o cenie narazie to myslę jak nie wtopić bo rozmawiamy w 4 osoby prawda ? mi się nie spieszy to inna sprawa chłopaki. Zarabiam na czym innym to ma byc przyjemność. Będziecie zainteresowani OK nie będziecie - fajne forum i i tak tu bede siedział poczytałem o nowych lokacjach i kilku innych rzeczach i przypadło mi do gustu.

pozdrawiam

Legioner

Załącznik
Załączony obrazek
+Quote Post
post 23-12-2006, 00:34
Post #32

SHM-1
Group Icon

Mnie osobiście to logo na karku nie przeszkadza jeśli koszulka ma być taniej. Co do pewności/niepewności. Rozumię cię w 100% i jeśli tu bedzie za małe zainteresowanie, to rozszerzymy poszukiwania ludzi zainteresowanych by tą pewność zwiększyć... ;)
Ale na razie czekajmy. Są święta, sylwester, pożądki, przygotowywanie uczty na niedzielę, szukanie kawter na 1 stycznia i planowanie imprez... ludzie na razie nie myśla o wydawaniu kasy na podkoszulki tylko na inne dobra konsumpcyjne, heh...

W każdym razie święta to typowy sezon ogórkowy na scenie Fallouta. ;)
+Quote Post
post 23-12-2006, 00:43
Post #33

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Tak na dobrą sprawę ten pancerz może robić za Power Armor. Czyli w klimacie! ^_^
Nie przeszkadza mi to logo. Jeśli więc będzie to ładny Fallout Boy na bombce, w cenie ok. 25 zł, już teraz deklaruję chęć zakupu.
+Quote Post
post 23-12-2006, 02:49
Post #34

Schronowy Inżynier
Group Icon

To chyba mamy już wszystko wyjaśnione w temacie szczegółów.

Poza tym, Legioner - nawet jeśli by tutaj na Shamo nie znalazło by się wielu chętnych, to efekt tej wymiany poglądów możesz potraktować jako ulepszenie swojej oferty. W końcu zakładam, że Tobie zależy na sprzedaży jeśli nie produktu dopasowanego do każdego, to chociaż takiego, z którym większość fanów Fallouta będzie mogła się identyfikować :)
+Quote Post
post 23-12-2006, 11:00
Post #35

SHM-0
Group Icon

Witam Panów

racja a co do pancerza to wpierw grafik zaproponował terminatora ale mi się nie podobał potem ja zaproponowałem mieszankę pancerza z Warhamerowskich space marinsów z power armorem ;) więc podobieństwo jest trochę uzasadnione. Ja wiem że to sezon ogórkowy i mówię nie spieszy mi się poczekamy na zainteresowanych. Dodatkowo jest grudzień też szaleństwa z T-shirtami nie ma :lol:

Pozdrawiam, życzę zdrowych, rodzinnych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia a Sylwestra takiego żebyście się w Nowy Rok zastanawiali rano jaki to rok :P

i zasuwam sprzatać mieszkanie swoje i rodziców

P.S. pit Boy nie jest zastrzeżony ?? bo coś wspominaliście a dodatkowo pomyślcie o jakimś tekście chyba że bierzemy bez.

pozdrawiam

Legioner
+Quote Post
post 23-12-2006, 12:37
Post #36

SHM-1
Group Icon

QUOTE (Legioner @ 23-12-2006, 09:15)
pit Boy nie jest zastrzeżony ??

Wiesz... ja się właśnie cały czas nad tym zastanawiam bo wydaje mi się, że bez jakichkolwiek klauzul jest chroniony. Zobaczcie sobie sami z resztą:

Dz.U.00.80.904 - Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity).

Z drugiej strony, wydaje mi się, że jak twój grafik narysuje to sam i jeszcze lekko poprzerabia kreskę, to już prawo autorskie nie będzie chyba naruszone. Wydaje mi się, że wizerunek "FALLOUT BOY'a" nie został zastrzeżony w jakiś specjalny sposób.

Fallout Boy to nazwa (chyba wymyślona przez twórców gry) tego chłoptasia, a dokładnie ożywionej i uosobionej lalki służącej armii amerykańskiej do testowania efektów wybuchów nuklearnych na ludziach.
Nie istnieje coś takiego jak PiT Boy, ale rzeczywiście w grze natykamy się na Pip Boy'a, który jest urządzonkiem informującym nas o wielu krytycznych dla rozgrywki faktach.
Fallout Boy jest często mylony/kojarzony z Pip Boy'em z tego powodu, że w grze jego nazwa nigdy się nie pojawiła, a we wspomnianym urządzeniu widnieje jego wizerunek zaraz przy napisie "Pip Boy 2000".
Pomyłki są zrozumiałe i chyba każdy tak tę postać z kart postaci nazywał, do czasu pojawienia się tzw. Fallout Bible, pisanej przez Chrisa Avellone. Wtedy jasno została określona nazwa omawianej postaci.
* ;)
+Quote Post
post 23-12-2006, 14:37
Post #37

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 667

Z tego co mi wiadomo, to wykorzystanie kazdego zarejestrowanego znaku, jest nielegalne, o zgode na jego wykorzystanie trzeba pytac osobe, kotra go zarejestrowala (zadne pisanie na stronie, czy gdzies ze dana rzecz jest wlasnascia Interplay, czy cos nie zwalnia nas z odpowiedzialnosci karnej w sprawie nielegalnego wykorzystania znaku firomowego, musimy miec koniecznie zgode pisemna autora!!!). W przypadku gdy sami cos robimy co jest podobne do rzeczy zastrzezonej, tzw. fan art ta rzecz nie jest objeta naszym copyrightem tylko ta rzecz wtedy jest prawna rzeczy wlasciciela oryginalnych praw autorskich. Przyklad rysujemy sobie Kaczora Donalda (przypadkiem mi ten Kaczor sie wymyslil :P) i wtedy on jako nasz fan art staje sie wlasnoscia Disney'a ;) i to Disney decyduje co chce z nim zrobic i jak go wykorzystac

PS. nie jestem pewien, czy u nas w prawie jest dokladnie tak samo(wydaje mi sie, ze tak), ale w Stanach cos takiego dokladnie obowiazuje

Ten post był edytowany przez WhiteHead: 23-12-2006, 14:38
+Quote Post
post 23-12-2006, 14:50
Post #38

SHM-1
Group Icon

Ale znakiem towarowym/zarejestrowany nie będzie Fallout boy. Bo już prędzej będzie nim to logo:

(IMG:http://www.fallout3.phx.pl/obrazki/f2_logo.gif)

Natomiast to o tej postaci... no Donald to nie najlepszy przykład bo to akurat główna postać. W każdym razie tu chodzi o prawo autorskie, właśność artystyczną.

trzeba by się wgryźć w ustawy, a teraz nie mam na to ochoty... jak ktoś ma ochotę niech gryzie ;]

EDIT: ewentualnie można pomyśleć o czymś neutralnym, bez charakterystycznych dla Fallouta elementów. Sama bąbka, już by była neutralna na 100%, choć ja bym zaryzykował to z Fallout Boyem...
+Quote Post
post 23-12-2006, 15:14
Post #39

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 667

Nie no, mozna dac Fallout Boy'a pod warunkiem, ze bedzie on narysowany wlasnorecznie (w tym wypadku to fan art i po jego narysowaniu prawa przejmie Interplay, czy jakas inna firma, nie wiem dokladnie, oczywiscie autor fan artu tez ma prawa, ale taki Interplay jak by chcial moglby uzywac tej pracy nawet bez zgody jego autora, inni graficy juz nie)
+Quote Post
post 23-12-2006, 16:11
Post #40

SHM-0
Group Icon

będzie narysowany własnorecznie czytam sobie te przepisy i ne wiele rozumiem ale poradze się prawnika a co w takim razie myslicie o tym ? :)

http://www.koszulkowyswiat.pl/product_info...products_id=239

http://montownia.pl/Counter-Strike

zobaczcie tak apropo ceny w 1 wypadku koszulka 32 zł z 1 stronnym nadrukiem ! BIAŁA ! białe sa tańsze o 1/3 od kolorowych w hurcie. W drugim wypadku też biała prasowanka 5 prań i mówicie temu rysunkowi papa - 26 zł.

z tego co nam wiadomo nie możemy wykorzystywać , nazwy gry, bezpośrednio grafik z gry, loga gry itd...

Ale na Boga czy jak narysowałem Rzymianina i napis War is always Total to twórcy Rome Total War maja mi się rzucuic do gardła ? ;)

Ten post był edytowany przez Legioner: 23-12-2006, 16:23
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 21:27