Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nie będzie bandyctwa, nie będzie złodziejstwa, nie będzie niczego. Będzie inaczej.

post 27-05-2008, 11:15
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 409

W tym roku raiderstwo będzie na innych zasadach. Dla zintensyfikowania akcji zrezygnowaliśmy z regularnej frakcji na rzecz random ecounterów.

Ogólnie będzie to wyglądało tak:
- nie ma regularnej frakcji raiderów
- osoba biorąca udział w akcji porzuca tymczasowo swoją postać fabularną i zostaje raiderem
- po śmierci (jako raider) lub po akcji wraca do swojej postaci, nie odnosząc z tego tytułu żadnych strat ani korzyści
- grupa raiderów wychodząca na akcję bierze troche niefabularnej aminicji, parę kapsli, pojedynczego stimpaka, granat czy coś
- atakujemy każdego jak leci
- jeśli ktoś zabije raiderów, zdobywa amunicję i inne przedmioty przez nich posiadane
- jeśli ktoś zostanie zabity przez raiderów, normalnie oddaje przedmioty fabularne
- po akcji wszystkie zdobyte przedmioty wracają do orgów - a jak ktoś spróbuje cos podpieprzyć dla siebie to kopa w ryj i wyjazd z konwenu

Dlaczego tak?
- Nie będziemy siedzieli cały czas w bazie
- nikt nie będzie musiał zostawać i siedzieć pilnować rzeczy w bazie
- będzie wprowadzona w obieg dodatkowa amunicja i stimpaki (zabrane naszym trupom)
- będziemy atakowali każdego, zwłaszcza silniejszego, bo będziemy mieli w dupie na to, że się zginie - tak samo jak raiderzy z faloutów. Jak siedząc w krzakach we trzech zobaczymy 10 uzbrojonych ludz to nie będzie gadania "nie, nie atakujemy, bo nas pozabijają i będzie 10 godzin respa" tylko huzia na Józia. My zginiemy, oni zarobią trochę kulek, my wrócimy do poprzednich zajęć i wszycy bedą zadowoleni.

Sprawa ataku na baze jest kwestią dogadania. Chętna grupa zgłasza to, organizuje się ekipę, podaje kierunek w którym mniej więcej się udamy i czas jaki mają na atak (powiedzmy 4-6 godzin). Wszystko dzieje się na zasadach opisanych powyżej. Uniknie się sytuacji, kiedy ktoś podchodzi a nie ma czerwonej flagi czy czegoś tam. Dodatkowym plusem jest to, że za każdym razem pozycja bazy będzie nieznana - wcześniej pierwszego dnia wszyscy wiedzieli gdzie siedzimy.

Głównym koordynatorem tego wszystkiego będę ja, a raiderem będzie mógł zostać praktycznie każdy. Warunkiem jest posiadanie dodatkowego stroju i pełnego zakrycia twarzy, żeby uniknąć sytuacji, kiedy podchodzisz do kupmla, a on do ciebie strzela, bo nie wiedziałeś, że akurat jest raiderem.

Planuję, żeby przez cały czas w terenie byłe 2-3 grupy po 4-6 osób.
Jeśli orgowie nie będą mieli nic przeciwko, raiderami będą mogły zostawać osoby, które są fabularnie martwe, a nie chce im się iść do wierzchlądu na jezioro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 27-05-2008, 11:55
Post #2

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 521

Jeśli orgowie nie będą mieli nic przeciwko, raiderami będą mogły zostawać osoby, które są fabularnie martwe, a nie chce im się iść do wierzchlądu na jezioro.

Jak dla mnie świetny pomysł. Przynajmniej bym się nie nudził na respie. I zabawa moze być przednia :)
+Quote Post
post 27-05-2008, 12:24
Post #3

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 308

owszem daje to mozliwosc nie nudzenia sie podczas respa a jednoczesnie nie stoi w zbytniej sprzecznosci z powodami dla ktorych czas respa zostal tak wydluzony. Przede wszystkim dlatego ze normalna postac fabularna [bedaca w tym czasie na respie] nic na tym nie zyskuje - a w zasadzie nadal traci wszystkie questy w ktorych mogla by brac udzial.
Jak mniemam skoro warunkiem zostania raiderem jest posiadanie drugiego stroju, aplikuja sie don te same reguly oceny [w kwestii pancerzy w tej chwili mysle] jak w normalnym przypadku. Przy czym zakladam, ze delikwent posiadac musi drugi pancerz, badz dostatecznie zamaskowac [ofcoz rowniez raidersowo-klimatycznie] juz posiadany.
+Quote Post
post 27-05-2008, 12:40
Post #4

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Generalnie podoba mi sie zamysl.. z jednym ale.. chodzi o to ze wedlug mnei raidersi niepowinni dzialac tak ze maja w tylko to czy zgina czy nie.. nie powinno byc tak ze 3 kolesi z otuliniakami zaatakuje 3 samochody opancerzone.. musi tubyc jakis realizm.. wedlug mnie.. tzn np jesli jest sie raidersem i sie zginie to poiwnny byc np 2 lub 3 godziny respa.. bo jak nie to w strefie INASG zrobi sie totalna zeznia..bo kazdy bedzie lazil sobie postzrelac bo jak zginie to i tak nie ma zadnych ograniczen... wiec sie okaze ze po 4 godzinach grania raidersi wystrzelaja wszystkich... albo zbierze sie ekipa 40 raidersow i w ciagu 10 minut wpadna do miasta i wyrzna wszystkich...

podsumowujac podoba mi sie pomysl wprowadzenia stalego zagrozenia.. i wprowadzenia doobiegu nowych kulek kapsli i tak dalej... ale nie podoba mi sie ze raidersi beda zupelnie bezkarni... daje to porpostu mozliowsci psucia konwentu co 10 godzin...
+Quote Post
post 27-05-2008, 13:10
Post #5

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

Chewie, to wszystko służyc ma klimatowi, a koordynator nie dopuści do powstawania kwasów i uberprzepaków takich jak atak 40 raiderów na miasto.
+Quote Post
post 27-05-2008, 13:12
Post #6

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 308

a widzisz chewie ... nie spojrzalem na to z tej strony ... w sumie bardzo racjonalny argument. w sumie nawet proponowane 4h mi sie podobaja ... to by oznaczalo ze podczas respa normalnej postaci mozesz ze dwa razy byc raidersem.
+Quote Post
post 27-05-2008, 13:32
Post #7

SHM-1
Group Icon

Pamiętajcie, że teraz Raidery nie są kolejną frakcją nastawioną na zwycięstwo/dominację/itp., więc nie potrzeba takich ograniczeń. Teoretycznie każda grupka to może być zupełnie inna minifrakcja bandycka, każda z innego gniazda. Nawet lepiej, że nie ma respów, bo raiderowanie to podwójna rola i w związku z tym nie zawsze musi być dostateczna liczba osób do tego. A żeby być raiderem nadal trzeba spełniać określone wymagania a nie, że będzie nim każdy kto będzie chciał postrzelać sobie za darmo.
+Quote Post
post 27-05-2008, 14:22
Post #8

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

MI to pasi ale na jasnych zasadach. Nie że kazdy kto zginie może od razu się w Raidersa przemienić. Powinna być w Raidersach osoba która by to kontrolowała i powiedzmy nie więcej niż 5 zabitych uczestników na raz przyjmowała chwilowo do Raidersów. Bo jak każdy będzie miał zagwarantowany wstęp do Raidersów po śmierci to się burdel zrobi nie z tej ziemi.
+Quote Post
post 27-05-2008, 14:34
Post #9

SHM-1
Group Icon

Tym zarządzać dynamicznie będzie Śledź.
Poza tym tak jak napisałem: „A żeby być raiderem nadal trzeba spełniać określone wymagania a nie, że będzie nim każdy kto będzie chciał postrzelać sobie za darmo.” i tak jak napisał <>< : „Warunkiem jest posiadanie dodatkowego stroju”.

Ten post był edytowany przez jos: 27-05-2008, 14:35
+Quote Post
post 27-05-2008, 14:39
Post #10

SHM-1
Group Icon

Jos jakie wymagania? nowy komplet ciuchow..nei widze zadnego problemu... i jzu moge byc raidersem i wyjsc i sobie postrzelac... wezme mojego minimi 2,5 k kulek i ustawie sie w jaims fajnym miejscu a majac wszytko w tylku bo nic mi nie grozi bede robil na maxa nie klimatyczne akcje.. zero taktyki zero skardania sie i tak dalej...

a wedlug mnie kordynator nei da sobie z tym rady.. bo w polu moze byc z 5-6 grupi jak sie dogadaja tonic na tonie poradzisz...

I znou chodzi o to ze wedlug mnie nie moze byc tak ze jakakolwiek akcja bedzie totalnie bez konsekwencji dla osoby ktora ja przeprowadza... tzn moze sie tak zdayc jak akcjawyjdzie ale nei moze byc takiego zalozenia od samego pocztaku..
+Quote Post
post 27-05-2008, 14:49
Post #11

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Jak przeczytałem tytuł tematu pomyślałem o kurr... Kononowicz wrócił .
Po zapoznaniu sie z całym tematem pomyślałem ze to b.dobre rozwiązanie.

Na ot 05 gdy Rajdersi buszowali wśród kukurydzy i w zasadzie ich nie było ..na 07 topili sie w ruinach albo chlali na hotelu i w zasadzie jak sie do nich nie wyszło to ich nie było ... myślę ze na 08 powinno być to pi razy drzwi tak jak opisał to Śledź. Oddaje to dobrze realia fallouta oraz pozwala uczestnikom normalnie uczestniczyć w życiu "miasteczka" a nie w odosobnieniu gdzieś tam dalej czy bliżej..
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:12
Post #12

SHM-1
Group Icon

wezme mojego minimi 2,5 k kulek i ustawie sie w jaims fajnym miejscu a majac wszytko w tylku bo nic mi nie grozi bede robil na maxa nie klimatyczne akcje..

To nie będziesz Raiderem ;) Raiderowanie nie ma być miłym przerywnikiem na respie. Wymagania to nie tylko strój. To też między innymi widzimisię i humor koordynatora. Poza tym raiderami będą też ludzie z doświadczeniem raiderskim więc nie powinieneś się obawiać o kwasy i brak klimatu. Koordynator nie dupa.
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:18
Post #13

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 332

Przy ograniczonej jednoczesnej liczbie Rajderów, przeszło by to spokojnie, pomysł bardzo dobry. Każdy może sobie dorobić czy są jakieś kryteria poza strojem? Żeby zaraz pół OT nie ganiało jako Raiderzy...
Pamiętajcie że nawet małe kilkuosobowe grupki mogą się połączyć i stwarzać większe zagrożenie. Chodzi mi oto żeby zrównoważyć ich względem innych frakcji bo teraz Rajderzy mają bonusa; nie odgrywając postaci cały czas i nie mając pełnego respa. Ciekawe jak np. BH wyobraża sobie teraz zlecenie na danego, aktywnego czasami Raidera?
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:24
Post #14

SHM-1
Group Icon

QUOTE(ChewieBoB @ 27-05-2008, 13:54)
Jos jakie wymagania? nowy komplet ciuchow..nei widze zadnego problemu... i jzu moge byc raidersem i wyjsc i sobie postrzelac...
a wedlug mnie kordynator nei da sobie z tym rady.. bo w polu moze byc z 5-6 grupi jak sie dogadaja tonic na tonie poradzisz...

Nie będzie w polu tylu grup.
Zadaniem koordynatora będzie właśnie pilnowanie, żeby nie było za dużo raiderów i przydzielanie im sprzętu.
Bedzie wiadomo ile osób jest w terenie.
Pisałem, że przeciętnie ma być 2-3 grupy po 4-6 osób. Jak ktoś inny będzie chciał coś robić, będzie musiał poczekac na swoją kolej.

wezme mojego minimi 2,5 k kulek i ustawie sie w jaims fajnym miejscu a majac wszytko w tylku bo nic mi nie grozi bede robil na maxa nie klimatyczne akcje.. zero taktyki zero skardania sie i tak dalej...
No właśnie nie, bo przydził amunicji będzie się dostawało od Koordynatora.

Nie będzie tak, że jak ktoś sobie umrze, to się przebiera i idzie gwałcić.
Idzie do mnie, zostaje przydzielony do jakiejś grupy, dostaje kulki i kapsle, które oddaje po akcji (albo tym, co go utłuką).

Dzięki temu będzie więcej napadów.
W poprzednich latach było sporo takich sytuacji, że idzie karawana z obstawą, w sumie 10 osób, a nas w krzakach 3, I co robiliśmy? Siedzieliśmy, bo by nas napewno wybili.
A teraz będzie można wysłac 3 ludzi z zadaniem "zastrzelcie jednego, dwóch zrańcie i dajcie się zabić".
Karawana nie wynajmowała ochrony na darmo, ochrona sobie postzelała i zabrała trupom kulki i wszyscy są zadowoleni.

[quote=jos] Poza tym raiderami będą też ludzie z doświadczeniem raiderskim więc nie powinieneś się obawiać o kwasy i brak klimatu. [/jos]
Wlaśnie. Trzon ma stanowić stała ekipa, a ludzi z łapanki bedziemy dobierali w miarę potrzeby/humoru.
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:28
Post #15

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

No. i to jest słuszna idea. Jestem za takim rozwiązaniem.
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:30
Post #16

SHM-1
Group Icon

Hmm i tak orgi zadecyduja.. widzisz Josja tutaj pokauzje akcje ktore moga sie pojawic.. i uwazam ze jeden anawet 2 koordynatorow moze tego nie dopilnowac.. i zeby bylo jasne.. uwazam ten pomysl za bardzo fajny... dajace kazdej ze stron duzo zabawy... ale nie podoba mi sie jedna sprawa... ze raidersi nie ponosza zadnych konsekwencji sowich poczynan... i jestem pewny na 100% ze bedzie to tworzylo dziwne sytuacje.. a do tego wlasnie uswiaodmilem sobie ze ludzie co graja postacie jakies tam.. i bawia sie w rajdersow moga wykluczac z gry rywali swojej drugiej "tozsamosci" [tej nie raidersowatej] podaje przyklad:
glupi chewie z boba zarozumialy i cfaniakowaty poklucil sie z entropem z zakonu... lub zakon go przechutrzyl ... albo zlomiarze oszukali... i taki buc chewie sobie mysli... to teraz ja sobie troche porajdersuje.. ide do kordynatora i mowie. sluchaj nudzi mi sie.. patrz mam wypasne wdzianko.. chce sobie porajdrsowac.. a wogule to patrz mam jeszcze 2 kumpli i tez fajnie wygladaja.. w tym momencie koordynator ich puszcza... a oni zastawiaja pulapke na procesje zakonu.. amajac w wielkim powaznaiu to ze moga zginac.. wykanczaja 5 zakonnikow i smai gina.. po czym zakonnicy ida na 10 godzin poopalac sie a chewie z kumplami ida zdjac ciuchy raidersow i zaczynaja odgrywac swoje postacie... zakon jest oslabiony wiec mozna go terazjawnie zatakowac....

zalozenie tej dzialalnoci jest bardzo fajny... ale wedlug mnie daje mase mozliwosci oszukiwania w swietle zasad...

wedlug mnie ciekawym roziwazaniem jest tez to ze jak np ktos podczas starcia z raidersami zobaczy twarz jakiegos z raidersow i ten raiders przeyzje to mozna na niego wystawic list gonczy.. i musi on sie ukrywac poza miastem.. jesli chce nie miec 10 godzin respa...

oki pisalem posta ipojawily sie nowe odpowiedzi.. wiec tak... sledziu troche to wyjansiles.. ale nadal nie podoba mi sie to ze raidersi nie ponosza zadnych konsekwencji swoich czynow co wedlug mnie jest mocno nie fair w stosunku do tego ze inni beda mieli 10 h respa... i wlasnie nie podoba mi sie to ze 3 ludkow zatakuje 10... to jest nielogiczne.. i bedzie powodowalo tylko i wylacznie szybko powiekszajaca sie liczbe ludzi na respie...

Ten post był edytowany przez ChewieBoB: 27-05-2008, 15:37
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:36
Post #17

SHM-1
Group Icon

QUOTE(Tathagata @ 27-05-2008, 14:33)
Przy ograniczonej jednoczesnej liczbie Rajderów, przeszło by to spokojnie, pomysł bardzo dobry. Każdy może sobie dorobić czy są jakieś kryteria poza strojem? Żeby zaraz pół OT nie ganiało jako Raiderzy...
No właśnie poza strojem ograniczeniem będzie moja akceptacja.

Ciekawe jak np. BH wyobraża sobie teraz zlecenie na danego, aktywnego czasami Raidera?

Takie akcje będą do uzgodnienia.
Jeśli ktoś chciałby np. zorganizowac atak na bazę raiderów, zgłasza się do Koordynatora o dostaje odpowiedź w stylu:
"za godzinę wychodzimy w tamtym kierunku, zajmiemy jakiś budynek 3-4 kilometry stąd, czekamy na was od 22 do 4"
Atakujący się cieszą, bo nie zastaną wszystkich śpiących lub przeprowadzających sie po powodzi. Do tego muszą szukac tej bazy, bo nie wiadomo od pierwszego dnia gdzie jest i mają gwarancję, że jak znajdą to sobie postrzelają.

Przez ten czas my zdążymy się znudzić, stracić czujność lub upić, więc nie będzie sytuacji, kiedy czekamy z lufami wycelwanymi w drogę
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:41
Post #18

SHM-1
Group Icon

No właśnie poza strojem ograniczeniem będzie moja akceptacja.
I nie wiem czy przypadkiem nie było by dobrze już teraz zacząć się zastanawiać nad tym czy będzie się chciało raidersować i uderzać z tym do śledzia. Im bardziej zgrana ekipa tym lepsza koordynacja. Sądzę, że pierwszeństwo będą mieli ludzie, którzy przyjadą już przygotowani niż ci, którzy będą chcieli na miejscu razem z nudą pozabijać parę osób.
+Quote Post
post 27-05-2008, 15:44
Post #19

SHM-1
Group Icon

QUOTE(ChewieBoB @ 27-05-2008, 14:45)
glupi chewie z boba zarozumialy i cfaniakowaty poklucil sie z entropem z zakonu... lub zakon go przechutrzyl ... albo zlomiarze oszukali... i taki buc chewie sobie mysli... to teraz ja sobie troche porajdersuje.. ide do kordynatora i mowie. sluchaj nudzi mi sie.. patrz mam wypasne wdzianko.. chce sobie porajdrsowac.. a wogule to patrz mam jeszcze 2 kumpli i tez fajnie wygladaja.. w tym momencie koordynator ich puszcza... a oni zastawiaja pulapke na procesje zakonu.. amajac w wielkim powaznaiu to ze moga zginac.. wykanczaja 5 zakonnikow i smai gina.. po czym zakonnicy ida na 10 godzin poopalac sie a chewie z kumplami ida zdjac ciuchy raidersow i zaczynaja odgrywac swoje postacie... zakon jest oslabiony wiec mozna go terazjawnie zatakowac....

zalozenie tej dzialalnoci jest bardzo fajny... ale wedlug mnie daje mase mozliwosci oszukiwania w swietle zasad...
no właśnie dlatego nie będzie tak, że ja chcę i idę.Będzie powiedzmy szło 3 sprawdzonych ludzi, a do nich dołoży się dwóch ochotników.

wedlug mnie ciekawym roziwazaniem jest tez to ze jak np ktos podczas starcia z raidersami zobaczy twarz jakiegos z raidersow i ten raiders przeyzje to mozna na niego wystawic list gonczy.. i musi on sie ukrywac poza miastem.. jesli chce nie miec 10 godzin respa...
Dobry pomysł.

. i wlasnie nie podoba mi sie to ze 3 ludkow zatakuje 10... to jest nielogiczne..

Zamierzeniem tego jest wprowadzenie akcji takich, jak w Falloucie. Idzie ekipa 4 gości w PA, a tu wyskakuje na nich kilku obwiesi z 10mm.
Była by to po prostu przysługa dla graczy - okazja do zdobycia dodatkowych kulek i kapsli.
+Quote Post
post 27-05-2008, 17:03
Post #20

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

Będzie bandyctwo, będzie złodziejstwo i ciemne interesy... Bo będą FC :P

Zamierzeniem tego jest wprowadzenie akcji takich, jak w Falloucie. Idzie ekipa 4 gości w PA, a tu wyskakuje na nich kilku obwiesi z 10mm.
Była by to po prostu przysługa dla graczy - okazja do zdobycia dodatkowych kulek i kapsli.

Dziękujemy zapraszamy. Nasze obozowisko jest na mapie, a karawany... No, terminów nie podam :)

Jeśli ktoś chciałby np. zorganizowac atak na bazę raiderów, zgłasza się do Koordynatora o dostaje odpowiedź w stylu:
"za godzinę wychodzimy w tamtym kierunku, zajmiemy jakiś budynek 3-4 kilometry stąd, czekamy na was od 22 do 4"
Atakujący się cieszą, bo nie zastaną wszystkich śpiących lub przeprowadzających sie po powodzi. Do tego muszą szukac tej bazy, bo nie wiadomo od pierwszego dnia gdzie jest i mają gwarancję, że jak znajdą to sobie postrzelają.

Pomysł wyborny. Ciekawe, czy się wybiorę :)
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-07-2019, 15:51