Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Apokalipsa według Pana Jana

post 26-09-2003, 01:59
Post #21

Hail to the power of the Gauss!!!
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 595

Norton zawsze przywodzi mi na myœl "lekkie, łatwei przyjemne " księrzki dla nazdoldkoof. Mówišc krótko - czytadła, skierowane do niewymagajacej publicznoœci. Ja podobnie jak an_ge wychowałem sie na s-f, z z fantasy to raczej czytam głownie powieœci z gatunku "cza_to_przeczytać_bo_bedzie_wstyd". Co antologi to wypowiem sie jak przeczytam :smoke:
Jezeli miałbym polecic cos postnuklearnego to radze przeczytac podrecznik do "Neuroshimy" - mimo że niektóre żarty sa poniżej poziomu (ale z drugiej strony nie ma się co dziwic - joków jest tam full, niektóre wręcz na siłe ,więc wszystkie nie moga byc dobre) to rzecz naprawde wciaga, autor uniknšł banłu w miejscach gdzie bardzo łatwo byłow niego wpaœć. Naprawde œwietna, niesztampowa rzecz, pokazujšca, że można stworzyc naprawde ciekawy i oryginalny swiat postnuklearny . Polecam !!!

btw.

Cztał ktos "Colours of the Soul" ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 05-07-2004, 09:57
Post #22

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 40

Az wstyd sie przyznac, ale 'Apokalipse...' przeczytaklem dopiero w zeszlym tygodniu... full wypas! Zachecila mnie recenzja pzyslana do 13 Schronu, ktora moze i nawet dzisiaj umieszcze. Nie wie ktos, czy jest jakas kontynuacja tej ksiazki, albo czy przynajmniej nie ma jej w planach?! :D
+Quote Post
post 05-07-2004, 12:26
Post #23

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Hmmm... kontynuacji niestety nie ma (przynajmniej nic mi nie wiadomo). Sama "Apokalipsa" jest juz kontynuacja opowiadania "Ognie w ruinach" :) - Szczerze powiedziawszy po pochlonieciu jej (bo tak by to trzeba nazwac) tez mi sie nasuwaly pytania o kontynuacje - mialem nawet wyslac maila w tej sprawie do autora - ale albo zapomnialem albo nie otrzymalem odpowiedzi... :)
+Quote Post
post 05-07-2004, 13:19
Post #24

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 40

Nom, niestety pam Shmidt rzadko odpowiada na maile, chyba za duzo ich otrzymuje :]
+Quote Post
post 06-07-2004, 13:27
Post #25

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

nom... 3 miesiace (albo i wiecej) trwalo (tony maili) zanim doprosilem o swoja nagrode (wlasnie ta ksiazke) ktora wygralem w konkursie na SAD....
+Quote Post
post 16-02-2005, 01:46
Post #26

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

CYTAT (Sajdon @ 05-07-2004, 07:12)
Az wstyd sie przyznac, ale 'Apokalipse...' przeczytaklem dopiero w zeszlym tygodniu... full wypas! Zachecila mnie recenzja pzyslana do 13 Schronu, ktora moze i nawet dzisiaj umieszcze. Nie wie ktos, czy jest jakas kontynuacja tej ksiazki, albo czy przynajmniej nie ma jej w planach?! :D

Ooooo!!!! :D Sajdon pierwszy raz wspomina tu o mnie - bo tą recenzje napisałem ja i od tego czasu się zaczęła moja przygoda z 13S ^_^

A tak poza tym to powiem jedno - po czym poznać, ze książką jest dobra? :huh: A no potym że ma postrzępione kartki, że pachnie różnuym jedzeniem, że wysypuje się z niej piasek i inne takie tam. Że po prostu jest czytana. :) A mój egzemplarz był czytany w tak różnych miejscach, że tylko kosmosu nie zaliczyła B)

Natomiast sam Robert J. Szmidt wydrukował mój list w SF i poniekąd odpowiedział na moje pytania dotyczące jej powiązań z Falloutem.

I co mogę o książce powiedzieć więcej? Że ma ona w sobie coś więcej niż tylko wartko napisaną treść. Analiza sytuacji w Polsce ostatnich lat, hmm... Bo jak tak patrzę na naszą scenę polityczną to aż się prosi aby pojawił się tu jakiś Pan Jan i rozp... :cenzura: te całe towarzycho w pi... :cenzura:

:lol:
+Quote Post
post 21-02-2006, 00:28
Post #27

FMUD Team
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 057

Hyhy... starusieńki temat. Ale za to jaka fajna książka :) Autobahn, Ognie w riunach i Apokalipsa wg Pana Jana - świetny klimat, bardzo fajna akcja, fajny autor ;) . No ludzie, jak ktoś nie czytał, naprawdę polecam. dla tej książki warto topic odświeżyć.
+Quote Post
post 21-02-2006, 08:33
Post #28

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 590

CYTAT (Fleance @ 20-02-2006, 22:43)
Autobahn,

Ma ktoś może to opowiadanie w wersji elektronicznej? Mój kumpel miał to bodajże w Science-Fiction, ale coś się z tym stało i już tego nie ma.

Potwierdzam to co napisał Fleance, w zasadzie każdy fan Fallouta powinien Apokalipsę przeczytać :)
+Quote Post
post 23-02-2006, 18:07
Post #29

FMUD Team
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 057

Nie, w elektronicznej wersji nie mam. Ale opowiadanie to jest w świetnym zbiorku Andrzeja Ziemiańskiego zatytułowanym "Zapach szkła". Serio - świetne opowiadania, m.in. Autobahn. Polecam z czystym sercem.
+Quote Post
post 02-05-2006, 15:34
Post #30

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Tia ... zapach szkła jest naprawde mocny .... przeczytalem jednym tchem .... Ziemiański umie pisac ... Dobra tez jest kniga Przesiadka w piekle ... nie wspominajac o arcydziele , sadze : Achaja . Naprawde mocne rzeczy . Polecam serdecznie .
+Quote Post
post 12-02-2007, 01:49
Post #31

Schronowy Inżynier
Group Icon

Ogółnie bym stwierdził, że w ramach wspierania polskiego czytelnictwa każdy fan postapo powinien mieć tą książkę w swoich zbiorach 8]

Wiele rzeczy z niej się poniekąd dziś sprawdza. Choć mam też świadomość, że Robert J. Szmidt pisząc ją, oparł się na wielu standartowych "sznekach fabularnych" jak choćby tajna radziecka baza w Polsce 8]
+Quote Post
post 16-10-2007, 11:43
Post #32

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 009

noooooooooo widzę że temat o mojej ulubionej książce :D
ale dawno nikt tu nie zaglądał :(
a szkoda
co do polskiej literatury to proponował bym "Krzyżacki Poker" Dariusza Spychalskiego dwutomowa powieść :) ukazał się już jakiś czas temu. Powieść może nie jest osadzona w realiach post nuklearnego świata jednak nawiązuje do broni atomowej :) polecam wszystkim, czyta się lekko i przyjemnie a sam książka wciąga i jest nieprzewidywalna od początku do końca :)

Ten post był edytowany przez Janosz: 16-10-2007, 13:42
+Quote Post
post 25-10-2007, 12:02
Post #33

Schronowy Inżynier
Group Icon

Napisz reckę tej książki i zapodaj m.in. nam ;)
+Quote Post

2 Strony < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-11-2019, 05:15