Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wiedźmin, pierwszy dobry Polski RPG

post 05-11-2007, 10:52
Post #41

Legenda Tytana
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 26

A może byście już zakończyli OT ?

Nawracam do tematu Witchera, doszedł już ktoś do driady u druidów? tam możecie popatrzeć nie tylko na piękne piersi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 05-11-2007, 22:18
Post #42

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 06-11-2007, 01:26
Post #43

Beer Lover
Group Icon
Nr użytkownika: 34

hint - wylaczenie rozmycia tla daje strasznego kopa filmikom.
+Quote Post
post 06-11-2007, 11:00
Post #44

Legenda Tytana
Group Icon

QUOTE(Tails @ 05-11-2007, 20:33)
Plezi może jakieś screeny wrzucisz no i na piszesz czy gra nadal robi takie wrażenie jak na początku? ;)
*

Tak, screena mogę zapodać, tylko jutro dopiero, bo teraz jestem w tyrce, gra nadal mnie wciąga, historia jest ciekawa a właśnie odkryłem że mogę całkiem śmiało traktować wrogów płomieniami ze znaków, zaczynam dopakowywać czary :)
Do tej pory spotkałem jednego przeciwnika z którym nie mogłem sobie poradzić, ale nie frustruje mnie to, gdyż wiem już jak go pokonać (czary). Jeśli zaś idzie o fabułę ... hmm akcja zagęszcza się, ale muszę z przykrością stwierdzić że po 22h grania gra się po raz pierwszy wywaliła.
+Quote Post
post 07-11-2007, 01:10
Post #45

Legenda Tytana
Group Icon

QUOTE(Tails @ 05-11-2007, 20:33)
Plezi może jakieś screeny wrzucisz no i na piszesz czy gra nadal robi takie wrażenie jak na początku? ;)
*

Oto Screen a na pytanie starałem się odpowiedzieć powyżej, dodam tylko że po kolejnych 5h z grą jestem jeszcze bardziej wciągnięty w fabułę :)

ps. sorry, że post pod postem ale nie było aktywności od rana a chciałem żeby pokazywało nowe odpowiedzi :wub:

+Quote Post
post 07-11-2007, 08:28
Post #46

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

Ciekawy ten świat Wiedźmina - mają tam rozmyte wymiociny zamiast ściółki leśnej :) .
Przynajmniej wiem, że nie mam po co upgradeować komputera.
Grafika jest na poziomie starej Operation Flashpoint, więc skąd te wymagania?
+Quote Post
post 07-11-2007, 10:10
Post #47

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

zielona moglaby sie troche podgolic :P
+Quote Post
post 07-11-2007, 11:14
Post #48

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Nr użytkownika: 833

QUOTE(Plezi @ 07-11-2007, 00:25)

Niam! ^_^

Widzę tam opcja dialogowe - jak z tym jest w Wiedźminie? Jest możliwość prowadzenia zawiłych dyskusji, wykręcania się od walki, czy załatwiania questów dzięki gadanemu, jak w Falloucie?

QUOTE(Sorrow)

A ja uważam, że mam - dla fabuły. Grafika jest sprawą drugorzędną.
+Quote Post
post 07-11-2007, 11:15
Post #49

Legenda Tytana
Group Icon

QUOTE(Sorrow @ 07-11-2007, 06:43)
Ciekawy ten świat Wiedźmina - mają tam rozmyte wymiociny zamiast ściółki leśnej :) .
*

Komputer mam w rozsypce, graty w serwisie więc gram na komputerze żony, tam jest x800pro 256mb / 256bit także ustawienia są dosłownie wszystkie na low tudzież off, bez traw, świateł, wygładzania najniższa jakość tekstur etc...
Więc jak nie upgrejdujesz kompa to będziesz miał właśnie taką jakość :) gra wygląda ładnie na dobrym sprzęcie :)
+Quote Post
post 07-11-2007, 11:22
Post #50

SHM-3
Group Icon

QUOTE(Wolv @ 07-11-2007, 10:29)
QUOTE(Sorrow)

A ja uważam, że mam - dla fabuły. Grafika jest sprawą drugorzędną.
*

Jak pokazuje Fallout/Ultima VII/Planescape Torment, fabuła ani interaktywność nie wymagają ani dwurdzeniowego procesora ani 1024 MB RAM ani super duper karty graficznej. Dla mnie też grafika jest sprawą drugorzędną i powiem więcej zupełnie mi wystarcza grafika na poziomie Fallout Tactics/Baldur's Gate 2 w 1024 x 768 32bit, szczególnie, że ani jedna ani druga nie cierpi z powodu rozmazanych tekstur i ściółki leśnej, która wygląda jak wymioty albo plaży kamienistej, gdzie kamienie i plaża to prymitywna tapeta.
Odmawiam dalszego wydawania na sprzęt tylko po to, by producenci mogli zarobić na nowych niepotrzebnych bajerach.
+Quote Post
post 07-11-2007, 13:17
Post #51

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Nr użytkownika: 644

Nie możesz mówić, że to są niepotrzebne bajery. Uważasz, że rozwój grafiki i sprzętu powinien zostać zatrzymany? Grafika staje się coraz bardziej realistyczna i nie możesz powiedzieć, że to jest złe. Oczywiście, można powiedzieć, że w grze takiej jak Wiedźmin liczy się tylko fabuła itd. Jednak gdyby wszyscy tak uważali, to gry cRPG zatrzymałyby się na poziomie tekstówek (niektóre z nich pod względem fabuły biły na głowę dzisiejsze produkcje) tudzież gier typu Wasteland. Ale to chyba nie o to chodzi, prawda? :)
+Quote Post
post 07-11-2007, 13:52
Post #52

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 618

Ciekawy ten świat Wiedźmina - mają tam rozmyte wymiociny zamiast ściółki leśnej smile.gif .

Ja gram na 1152-864 wszystko na High i grafika jest niczego sobie, kolega ma wyłączoną "trawe" i dlatego jest jaka jest :), a właściwie jej niema, ale najważniejsza jest tu fabuła, która wciąga...:)
+Quote Post
post 07-11-2007, 14:26
Post #53

SHM-3
Group Icon

QUOTE(kds71 @ 07-11-2007, 12:32)
Nie możesz mówić, że to są niepotrzebne bajery.

Mogę tak mówić.

Uważasz, że rozwój grafiki i sprzętu powinien zostać zatrzymany? Grafika staje się coraz bardziej realistyczna

Widzisz, to nie jest takie proste. Grafika nie staje się coraz bardziej realistyczniejsza - są coraz wyższej jakości tekstury, itd. ale to nie jest krok w stronę realizmu - grafika 3D jest z natury nierealistyczna - obecnie tak naprawdę używa się wciąż tych samych nierealistycznych technik - niby jest 3D ale tak naprawdę się na dużą skalę stosuje 2D - wiele skomplikowanych obiektów takich jak ściany ceglane/betonowe, ziemia, itd. so przedstawione jako proste bryły pokryte płaską tapetą.
Miałem to nieszczęście, że się trochę uczyłem rysunku u bardzo dobrej nauczycielki. Co prawda nauczyć rysować mi się nie udało bo mi się nie chciało ćwiczyć, ale patrzeć już niestety tak.

Widzisz, obiekty mają bardzo ciekawą powierzchnię wynikającą z tego, że nie są bryłami pokrytymi tapetą a obiektami materialnymi zbudowanymi z określonych materiałów i poddanymi określonym oddziaływaniom.
Na przykład bardzo ciekawymi obiektami są otynkowane ściany budynków, ceglane mury, chodniki, ziemia, drzewa, liście, itd.
Co ciekawe obiekty te po przybliżeniu się do nich oferują kolejne interesujące detale i doznania wzrokowe.

W grach 3D po prostu to się sprowadza do tapety, często rozmazanej i na dodatek pokazywanej z różnych odległości i kątów, co wygląda dość nieciekawie. Może dla speców od marketingu to jest fotorealizm, ale dla mnie to jest bzdura.
Jak ktoś mi mówi o wspaniałej grafice, a potem pokazuje screeny z terenem, którego powierzchnia jest pokryta płaskimi, rozmytymi teksturami, jeszcze na dodatek z koleinami, kamieniami, itp. będącymi częścią obrazka na płaskiej tapecie to aż szkoda mi słów.

Jakbym chciał realistycznej grafiki to bym poszedł na spacer, bo tylko tam można ją znaleźć.

nie możesz powiedzieć, że to jest złe.

Mogę to powiedzieć. Z prostego powodu. Obliczyłem sobie, ile by mnie kosztował komputer zdolny do udźwignięcia tych niepotrzebnych bajerów przez najbliższy czas - stwierdziłem, że to wydatek rzędu 2-3000zł. Po chwili zastanowienia stwierdziłem, że za 2000zł mogę mieć 40CD różnych zespołów muzycznych/20 nowych gier/60 powieści/itd., itp.
A po co mam poświęcać tyle dobrych rzeczy? Dla trójwymiarowej trawy? Dla fototapet? Dla nowych bajerów, które wcale nie sprawią, że będzie mi się grało lepiej? Po co, skoro mogę sobie odpalić Syndicate w dosboksie, które mnie wciągnie na długie godziny?
Ja już nie potrzebuję nowych technologii, ani za nimi nie tęsknię - potrzebuję nowych gier.

Oczywiście, można powiedzieć, że w grze takiej jak Wiedźmin liczy się tylko fabuła itd. Jednak gdyby wszyscy tak uważali, to gry cRPG zatrzymałyby się na poziomie tekstówek (niektóre z nich pod względem fabuły biły na głowę dzisiejsze produkcje) tudzież gier typu Wasteland. Ale to chyba nie o to chodzi, prawda? :)

Ależ Ja tak nie uważam. Bardzo cenię sobie dobrze zrobioną grafikę. Po prostu uważam, że jest okazja by wyskoczyć z tego niekończącego się ciągnięcia kasy (bo o to tu chodzi, prawda?) - lubię grafikę 2D, ponieważ jest porządna, ma stały punkt widzenia i daje artystom pole do popisu - kolorów jest więcej niż jest w stanie rozróżnić ludzki mózg i jest porządna rozdzielczość i płynna animacja.
Do tego wystarczy dodać dobrych artystów i dobry styl, co się ostatnio rzadko zdarza. No bo na tym mi najbardziej zależy - na stylu a nie bajerach technicznych 3D - do dzisiaj podziwiam grafikę np. Syndicate za styl i wykorzystanie środków, jakie mieli do dyspozycji.
Za czasów Wasteland'a nie był dobry moment do wyskoczenia, dlatego, że kolorów było mało i rozdzielczość była niska.

W sumie, to posunę się jeszcze dalej - gdyby ktoś zrobił roguelike ze światem, fabułą, dialogami, opisami, questami, wyborami i konsekwencjami na poziomie Fallout'a i z lepszym systemem walki, dobrym interfacem i kolorystyką i klimatyczną muzyką i dźwiękami, to bym dał za niego i 150zł.
Dlaczego?
Ano wczoraj sobie grałem w AliensRL - grę będącą skrzyżowaniem świata Aliens i Alien Breed: Tower Assault - gra miała świetny klimat a zrobiona została w 7 dni. W zasadzie w frajdzie z rozgrywki nie miałem prawie żadnej różnicy z oryginalnym Tower Assault...
+Quote Post
post 07-11-2007, 15:42
Post #54

Maxi - Kaz
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 2

Generalnie nie bede sie wdawal w dyskusje na temat jaka grafika lepsza, czemu ciagle wieksze wymagania i tak dalej to temat z gatunku tych ktore i tak do niczego nie prowadza.
Mam taka uwage co do wypowiedzi Twojej Sorrow, otoz zarzucanie np. scianom w grach 3D ze sa tak naprawde plaskimi obiektami z zarzucona tekstura w kontekscie wygorowywanych wymagan gier jest niebardzo w porzadku gdyz jesli WSZYSTKO mialoby byc modelowane to ilosc poligonow tak by wzrosla ze zaden sprzet by tego nie pociagnal

Co do Wiedzmina powiedziec musze ze wczoraj sobie troszke w niego pogralem i tyle co powiem to z mojej obserwacji wynika ze wymagania ma mniejsze niz Gothic 2 ktory wyszedl jakis juz spory czas temu wiec nie ma co anrzekac na skale wymagan srpzetowych inna sprawa ze Gothic 2 tez nigdy nie byl zoptymalizowany.

Wolw: generalnie z dialogow mozna sie dowidziec rzeczy mogacych pomc w rozgrywce, jednak nie sa rozbudowane i sa tak skonstruowane aby zel poprowadzenie rozmowy nie wplynelo na mozliwosc bezproblemowej dalszej rozgrywki. Ja bym powiedziel ze sa na poziomie PlayStationowych
+Quote Post
post 07-11-2007, 15:43
Post #55

Człowiek Orkiestra
Group Icon

Mogę tak mówić.

Oczywiście, że możesz :) Nie traktuj tego tak dosłownie.

(...) Jak ktoś mi mówi o wspaniałej grafice, a potem pokazuje screeny z terenem, którego powierzchnia jest pokryta płaskimi, rozmytymi teksturami, jeszcze na dodatek z koleinami, kamieniami, itp. będącymi częścią obrazka na płaskiej tapecie to aż szkoda mi słów.

To jest właśnie kwestia możliwości sprzętu. Przy obecnym tempie rozwoju można oczekiwać, że kiedyś dojdziemy do tego, że będzie można renderować pojedyncze źdźbła trawy w czasie rzeczywistym. Oczywiście, nie uda się osiągnąć dokładnego odzwierciedlenia rzeczywistości, ale przecież ludzkie oko nie rejestruje tak dokładnie wszystkich szczegółów.

Wcześniej pisałeś, że wystarczyłaby ci taka grafika, jaka jest w Fallout Tactics. Zwróć uwagę na to, że swojego czasu sprzęt, który mógł udźwignąć Tacticsa również nie był tani (ja na przykład na swoim nie mogłem w niego pograć). Mam nadzieję, że rozumiesz, do czego zmierzam. Tak jak pisałem, gdyby nie rozwój możliwości sprzętu, to dalej byśmy grali w gry tekstowe, bo i tak były wciągające. Po co nam więcej? Nie możesz negować znaczenia rozwoju tylko dlatego, że tobie wystarczy... Piszesz też, że potrzebujesz nowych gier (bez "bajerów") - takie gry cały czas powstają, w dużych ilościach - ja w zasadzie w inne nie grywam (w Wiedźmina zacząłem grać z sentymentu). Trzeba tylko dobrze poszukać, bo są poza mainstreamem.

Jeśli chodzi o twoje obliczenia - ja gram w Wiedźmina na sprzęcie, który dwa lata temu kosztował 1000 złotych (dwa lata temu). Ostatnio tylko dokupiłem kartę graficzną za jakieś 300 zł, a rok temu 512 MB ramu za 200. 1500 zł wydane w ciągu dwóch lat to chyba nie jest tak źle? Oczywiście, można by je wydać na coś innego. Ale to już jest kwestia dokonania pewnego wyboru - do którego nikt cię nie zmusza.

Ależ Ja tak nie uważam. Bardzo cenię sobie dobrze zrobioną grafikę. Po prostu uważam, że jest okazja by wyskoczyć z tego niekończącego się ciągnięcia kasy (bo o to tu chodzi, prawda?) - lubię grafikę 2D, ponieważ jest porządna, ma stały punkt widzenia i daje artystom pole do popisu - kolorów jest więcej niż jest w stanie rozróżnić ludzki mózg i jest porządna rozdzielczość i płynna animacja.

Musisz wiedzieć, że ja się z tobą w tych kwestiach w zupełności zgadza. Gram w gry 3D baaardzo rzadko. Większość czasu spędzam przy tych w 2D - bo też lepiej mi się w nie gra. Jest to częściowo spowodowane tym, że w grach 3D znacznie większą uwagę przywiązuje się do efektów specjalnych niż do grywalności (gra musi dobrze wyglądać, bo inaczej się nie sprzeda), ale to już jest czysty marketing - tak jak piszesz. W ostatecznym rozrachunku okazuje się jednak, że gry 2D (o ile są dobrze zrobione) mają dużo lepszą i ładniejszą grafikę niż gry 3D. Tutaj się z tobą zgodzę.

Jedyne, co mi się nie podoba to fakt, że twierdzisz, że postęp nie jest do niczego potrzebny, i że mógł zatrzymać się na określonym etapie. Postęp ma to do siebie (niezależnie od tego, jakiej dziedziny dotyczy), że się nie zatrzymuje tylko dlatego, że niektórym ludziom to wystarczy - bo zawsze znajdą się tacy, którzy chcą więcej. W kontekście możliwości komputerów - nie chodzi tutaj tylko o pompowanie kasy. Postaraj się zauważyć też to, że za tym całym postępem stoją ludzie, którzy wspierają go swoją pracą - i że ta praca z całą pewnością daje im ogromną satysfakcję :)
+Quote Post
post 07-11-2007, 16:28
Post #56

Legenda Tytana
Group Icon

Panowie, panowie odpuście, znowu OT teraz za sprzęt na którym wiedźmin będzie wyglądał ładnie nie trzeba dać wcale dużo kapusty (~1000zł), cała dyskusja o jeden screen ze słabej karty graficznej, odbiegliście już od tematu który nie był na temat :).
Moim zdaniem wiedźmin jest zrobiony dobrze, bo zmuszony jestem grać na słabym sprzęcie i po zdjęciu wszystkich detali mam płynną grę nawet podczas walki z wieloma przeciwnikami, gdy zaś wyremontuję kompa to zagram na 8800GT i będę podziwiał widoczki. Poza tym gra na małych detalach wciąga fabułą, także grafika jest tylko uzupełnieniem.
+Quote Post
post 07-11-2007, 18:06
Post #57

SHM-3
Group Icon

QUOTE(kds71 @ 07-11-2007, 14:58)
Oczywiście, że możesz :) Nie traktuj tego tak dosłownie.
To jest właśnie kwestia możliwości sprzętu. Przy obecnym tempie rozwoju można oczekiwać, że kiedyś dojdziemy do tego, że będzie można renderować pojedyncze źdźbła trawy w czasie rzeczywistym. Oczywiście, nie uda się osiągnąć dokładnego odzwierciedlenia rzeczywistości, ale przecież ludzkie oko nie rejestruje tak dokładnie wszystkich szczegółów.

Moje rejestruje ;) . Generalnie, to jest kwestia tego, czy człowiek potrafi widzieć.
Jak dla mnie, na razie głównym problemem jest to, że twórcy gier 3D zamiast modelować, wciąż posługują się sztuczkami z gier 2D o o wiele mniejszej skali.

Wcześniej pisałeś, że wystarczyłaby ci taka grafika, jaka jest w Fallout Tactics. Zwróć uwagę na to, że swojego czasu sprzęt, który mógł udźwignąć Tacticsa również nie był tani (ja na przykład na swoim nie mogłem w niego pograć).

Ano był najnowszy i był drogi, tyle, że w pewnym momencie (koło ToEE) grafika 2D do punktu, że po prostu więcej rozwoju sprzętu nie trzeba - została osiągnięta liczba kolorów większa niż może rozpoznać oko ludzkie i rozdzielczość odpowiadająca możliwością średnich rozmiarów monitorów - 17" i 19" calowych.
Nic lepszego się w tej dziedzinie nie znajdzie, chyba, że dojdą większe monitory.

Tyle, że po ToEE korporacje dobiły RPGi w 2D - czyżby już nie mogły służyć do sprzedaży sprzętu?

Mam nadzieję, że rozumiesz, do czego zmierzam. Tak jak pisałem, gdyby nie rozwój możliwości sprzętu, to dalej byśmy grali w gry tekstowe, bo i tak były wciągające. Po co nam więcej? Nie możesz negować znaczenia rozwoju tylko dlatego, że tobie wystarczy... Piszesz też, że potrzebujesz nowych gier (bez "bajerów") - takie gry cały czas powstają, w dużych ilościach - ja w zasadzie w inne nie grywam (w Wiedźmina zacząłem grać z sentymentu). Trzeba tylko dobrze poszukać, bo są poza mainstreamem.

Głównym problemem jest dla mnie to, że po pierwsze, ToEE był ostatnim RPGiem 2D jaki wydali (choć wydaje mi się, że postaci są 3D...) a po drugie, nawet w grach o, których mówię są ważne fundusze i odpowiedni zespół artystów. W końcu te gry 2D powinny korzystać z tej ładniejszej grafiki, no nie?

Taki Fallout nie powstałby, gdyby nie inwestował w niego Interplay.

Jedyne, co mi się nie podoba to fakt, że twierdzisz, że postęp nie jest do niczego potrzebny, i że mógł zatrzymać się na określonym etapie. Postęp ma to do siebie (niezależnie od tego, jakiej dziedziny dotyczy), że się nie zatrzymuje tylko dlatego, że niektórym ludziom to wystarczy - bo zawsze znajdą się tacy, którzy chcą więcej. W kontekście możliwości komputerów - nie chodzi tutaj tylko o pompowanie kasy. Postaraj się zauważyć też to, że za tym całym postępem stoją ludzie, którzy wspierają go swoją pracą - i że ta praca z całą pewnością daje im ogromną satysfakcję :)

Tyle, że postęp nie powinien być wymuszany kosztem sprawdzonych i często lepszych rozwiązań - generalnie rzecz biorąc, to nie chciałbym, by 3D wypierało 2D z takich nisz jak RPGi i strategie a przynajmniej dopóki nie powstaną porządne tekstury terenu i modelowanie wszystkich szczegółów, nierówności, itd.
Albo najlepiej by w ogóle nie występowało - w końcu w 2D można te gry robić ładnie i z mniejszymi wymaganiami sprzętowymi.

QUOTE(Kazul @ 07-11-2007, 14:57)
Mam taka uwage co do wypowiedzi Twojej Sorrow, otoz zarzucanie np. scianom w grach 3D ze sa tak naprawde plaskimi obiektami z zarzucona tekstura w kontekscie wygorowywanych wymagan gier jest niebardzo w porzadku gdyz jesli WSZYSTKO mialoby byc modelowane to ilosc poligonow tak by wzrosla ze zaden sprzet by tego nie pociagnal

To jest w porządku, bo obnaża wrodzoną słabość 3D - i to, że 3D wcale nie jest tak realistyczne, jak próbuje wmówić marketing.
Przed chwilą zagrałem w 2D ToEE i widziałem pięknie wymodelowaną pixelami kamienną ścianę domu, która wyglądała bardziej trójwymiarowo niż którakolwiek ściana, jaką widziałem w grach 3D.

Chodzi mi o to, że często stosuje się pustosłowie na temat tego jak grafika 3D jest świetna i wspaniała a grafika 2D zła i archaiczna.
A to jest właśnie pustosłowie, bo 3D jest bardzo ograniczone warunkowami sprzętowymi i dodatkowo jest okaleczane zmieniającą się odległością i kontem patrzenia, podczas, gdy w 2D najważniejszym ograniczeniem są umiejętności artysty.

Na przykład rozmawiałem na ten temat z jednym gościem ze społeczności Close Combat, który wymyślił sobie, że Close Combat by wspaniale, gdyby Close Combat miało wspaniałą grafikę 3D.
No i gość pokazuje mi screeny, a tam straszą rozmyte tekstury, teren pokryty obleśną fototapetę, jeszcze oglądaną z różnych odległości i kątów, tapetowane domy, czołgi jak papierowe modele. No i się zastanawiam o co gościowi chodzi.
Nie dość, że podniesie to wymagania sprzętowe kilkukrotnie, to jeszcze na dodatek gra zbrzydnie, bo dobre mapy do Close Combat bardzo dobrze wyglądają - są eleganckie, każdy pixel jest na swoim miejscu.
+Quote Post
post 08-11-2007, 00:33
Post #58

Człowiek Orkiestra
Group Icon

yle, że po ToEE korporacje dobiły RPGi w 2D - czyżby już nie mogły służyć do sprzedaży sprzętu?

Dlatego takich gier trzeba szukać poza mainstreamem :)
Ale zakończmy już ten offtopic.
+Quote Post
post 11-11-2007, 01:10
Post #59

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 14

Mam od godz. 14 tej Wiedzmina w domu.
Spedzilem nad nim ok 6h.
Klaszcze w dlonie i wychylilem cztery dobre piwa za tworcow!
Wiedzmin nie jest pozbawiony wad (poki co = cut scenki - ruch ust, polscy lektorzy, czasem sie przycina; za duzo npc o tych samych modelach -> tu punkt dla TES4) ale jest tak inny w swojej klasycznosci ze nie da sie od niego oderwac!
Przyznaje ze jestem starym fanem Sapka, ale to co zrobili chlopaki z RED to inna para kaloszy. Kalosze te sa wygodne, ladne i co najwazniejsze - milo sie w nich pomyka po blocie ;)
Poniewaz nie mam czasu sie rozpisywac i nie mialem za duzo czasu na granie to dwie rzeczy:
1) Wiedzmin to KOTOR w swiecie Sapkowskiego przyprawiony przepysznym realizmem swiata (ach te kury ;) )
2) Mimo dziwnych recek ze na dwurdzeniu 5000, 4gb ram i r 2600 xt gra sie scina (ponoc pc gamer tak jeczal) to gra chodzi calkiem niezle. Na moim starym kompie (do poniedzialku czekam na nowe czesci, w tym gf 8600gts :> ) - PD 2.8ghz, 1,5gb ram, r x800gto 256mb gra chodzi na maksymalnych detalach z klatkami rzedu 20-30per sekunda. Przy zmniejszeniu widoku do polowy i aa do polowy osiaga plynne 40fpsow. Wczytywanie lokacji to max 60-90sekund (zalezy co). Wiec nie wiem znow skad te krzyki. Gram w wersje 3x DVD (kupiona za 76pln nowka w sklepie) PL.

PS> Powiem szczerze ze jak ktos gra w pirata to ciezko go nie nazwac bandyta, bo to najlepsze co Polska rozrywka dala swiatu od wielu, wielu lat...
+Quote Post
post 11-11-2007, 03:58
Post #60

SHM-3
Group Icon

A ma to to demo? Udało mi się doprowadzić kompa mamy do porządku i przypuszczam, że na nim ruszy. Tyle, że nie zamierzam wydawać 80zł w ciemno.
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 08:25