Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Metalowe Logo Bractwa Stali

post 23-06-2007, 19:31
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Postanowiłem wykonać logo bractwa z metalu poniewaz nie posiadam odpowiedniej wyżynarki która pozwoliłaby mi na precyzyjna prace w metalu postanowiłem opracowac inną technikę niż wycinanie. A więc po przygotowaniu kawałka metalu który wczesniej był jedną ze ścianek zasilacza wydrukowałem logo bractwa ktore nastepnie przykleiłem taśmą samoprzylepną do metalu i przy pomocy szpikulca i młotka robiłem dziury w metalu robiłem je tam gdzie na obrazku znajdowały się kontury elementów loga, symbolu, flagi, szyldu reklamowego czy jak to tam nazwiemy. Po skończonej pracy i przycieńciu metalu wyszło mi coś takiego.

Strona wklęsła:

(IMG:http://img78.imageshack.us/img78/3231/lastscanxn7.th.jpg)

Strona wypukła:

(IMG:http://img78.imageshack.us/img78/1310/lastscanwypukeot8.th.jpg)

Ta praca jest tak naprawde prototypem. Chce wykonac takie samo logo tylko na większym kawałku metalu (coś w rozmiarze maksymalnie kartki A4) Na większej płażczyźnie będzie mi duzo łatwiej wykonać detale takie jak 3 małe koła zębte które teraz mi wyszly bardzo kiepsko również miecz będzie prostrzejszy. Ale chciałbym się też dowiedzieć który obraz czyli która strona loga wygląda lepiej ta gdzie owtory sa wklęsłe czy ta gdzie sa wypukłe? A i ogólnie co sądzicie o tym co narazie zrobiłem? Zrobiłem też małą podstawkę dla tego "loga" :D Bo jednak jak na pierwszy raz wyszło mi nawet nawet i szkoda po spędzeniu przy tym czasu wywalac to do smieci :D W każdym razie wersje "pełna" będzie co najmniej dwa razy większa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-06-2007, 19:41
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 667

QUOTE("KeniG")
Ale chciałbym się też dowiedzieć który obraz czyli która strona loga wygląda lepiej ta gdzie owtory sa wklęsłe czy ta gdzie sa wypukłe?

Zalezy od tego, ktorego Bractwa logo przedstawia twoja praca (Zachodniego, czy Wschodniego). Ogolnie dla mnie lepsza jest ta wklesla (Zachodnie Bractwo)
+Quote Post
post 23-06-2007, 19:43
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 379

Ogolnie jestem pod silnym wrazeniem, mysle ze zajelo Ci to sporo czasu, a robota nie poszla na marne, wyglada super wrecz, mnie z kolei podoba sie bardziej wypukla strona, ale to kwestia gustu...
+Quote Post
post 23-06-2007, 20:24
Post #4

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 759

No właśnie KeniG ile czasu poświęciłeś na stworzenie tego logosa? Mi bardziej do gustu przypadła storna wklęsła, jest jakby wyraźniejsza.

P.S.
Czym Ty robiłeś te fotki, skanerem? ;)

Ten post był edytowany przez Sanki Ho: 23-06-2007, 20:25
+Quote Post
post 23-06-2007, 20:35
Post #5

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

No co tam znów zrobił naczelny hunwejbin Trzynastego Schronu :D Hmm - logo Bractwa Stali w wersji a'la nieśmiertelnik, haa!!!

Wersja wklęsła bardziej roxuje 8] Aczkolwiek musiałbyś popracować nad tym, by nie dziurawić blachy.

Słowem - dobra robota, choć trzeba by znaleźć dla niej jakieś zastosowanie ;)
+Quote Post
post 23-06-2007, 20:37
Post #6

SHM-3
Group Icon

WhiteHead - obraz jest na jednym skanie odwrócony w stosunku do orginału bo po prostu jest skanem drugiej strony.

Sanki Ho - Tak saknerem nie mam aparatu cyfrowego.

Mikiel - Około 4 godzin (może ponad 4) z wydrukowaniem obrazka i jego powiększeniem no i jeszcze od tego czasu trzeba odliczyć przerwy na papierosa. Ale pierwszy raz takie coś robiłem.

Squonk - Co do dziurawienia blachy to właściwie łatwiej będzie zrobić identyczne otwory gdy wszystkie będą "dziurawe" poza tym jeśli dziury będą wklęsłe to właśnie przedziurawione wgłębienia powinny lepiej wyglądać. Chociaż równie dobrze przy większym kawałku metalu może być trudniej zrobić równe "przedziurawienia" :D Się zobaczy :) Ja działam bez palnu na bieżąco improwizuje.

Zastosowanie dla małego loga mam już:

Na podstawce zrobinej z kawałka blachy i radiatora z tago samego zasilacza co blacha na logo w formie takiego gadżetu na biurko.

Na łańcuchu takim z małym karabińczykiem wiszące swobodnie (mam taki fajnie wygląda jak na tym wisi :D )

Jako duży medalion (wersja dla Fallout Gangsta)

Jako elemnt na skurzanym pancerzu

Duże logo chce po prostu powiesić na ścianie :)

A logo ma wymiary 13 na 10 centymetrów.

I co każdy kto ma popsuty zasilacz młotek szpikulec albo gwóźdź może zrobić sobie takie cuś i szpanować przed seksownymi fankami Fallouta :lol: !!!!!!!!!

Jutro (po nocy nie będe w bloku ludziom przeszkadzał :) ) na kowadełku szewskim wyprostuje logo tak żeby strona z "wklęsłymi" otworami lepiej była zeskanowana przez skaner i ogólnie lepiej widoczna.

Ten post był edytowany przez KeniG: 23-06-2007, 22:10
+Quote Post
post 23-06-2007, 21:20
Post #7

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

QUOTE(KeniG @ 23-06-2007, 19:52)
I co każdy kto ma popsuty zasilacz młotek szpikulec albo gwóźdź może zrobić sobie takie cuś i szpanować przed seksownymi fankami Fallouta :lol:

Które policzyć można na palcach dwóch rąk nieporadnego drwala. ;)

Doceniam inicjatywę i pomysł. Do mnie też bardziej przemawia wersja wklęsła, choć możnaby jeszcze pokombinować nad tym, żeby symbol był wyraźniejszy. Może więcej, ale mniejszych otworów?
+Quote Post
post 23-06-2007, 21:25
Post #8

SHM-3
Group Icon

No właśnie wiecej otworów w tej skali nie da rady (cała blaszka ma 13 na 10 centymetrów) bym musiał jakimś zwykłym gwoździem walić a on by się wyginał i bym musiał brac kolejny i kolejny .... a jakiegoś mega ostrego mikroskopinego szpikulca do metalu nie mam. Na większym kawałku metalu będzie więcej otworów i detale (3 małe koła) będa wyraźnie wykonane. Swoją drogą to świetna metoda wykonywanie dowolnych wzorów.

Przyklejamy taśmą obrazek z drukarki i na deseczce wybijamy szpikulcem kontury obrazka.

No mało tych seksownych kobit grających w Fala :(

Ten post był edytowany przez KeniG: 23-06-2007, 21:34
+Quote Post
post 23-06-2007, 21:25
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 667

QUOTE("KeniG")
WhiteHead - obraz jest na jednym skanie odwrócony w stosunku do orginału bo po prostu jest skanem drugiej strony.
Tak?! :huh: Zadalem pytanie, poniewaz nie wiedzialem i nie wiem, ktora wersja jest twoja domyslna, stad to pytanie o BoS Zachodni/Wschodni, z reszta nvm :canadian:
+Quote Post
post 23-06-2007, 21:27
Post #10

SHM-3
Group Icon

A to już wyjaśniem Zachodnie Bractwo ale myślałem że wypukłe otwory będą lepiej wyglądać i wydrukowałem obrazek "lustrzany" i tak go nakleiłem na metal.

Ten post był edytowany przez KeniG: 23-06-2007, 21:29
+Quote Post
post 23-06-2007, 21:51
Post #11

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 103

1. good job
2. zdecydowanie wklęsła
3. a tak z ciekawości, toto na ścianę to w jakim formacie?
+Quote Post
post 23-06-2007, 22:15
Post #12

SHM-3
Group Icon

3. a tak z ciekawości, toto na ścianę to w jakim formacie?
Nie wiem zależy jak duży kawałek blachy załatwie ( musi być w miare miękka ;) ) wykonując takie rzeczy staram się nie wydawać pieniędzy więc sie przejde do piwnicy ;) . Ale myśle że maks A4 no może większe.
+Quote Post
post 24-06-2007, 09:43
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 309

Świetna robota. Wersja wklęsła wygląda dużo lepiej. Idę po swój stary zasilacz :)
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 08-12-2019, 11:34