Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

17 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Legalizacja 'piractwa'

post 25-04-2007, 22:05
Post #21

Silent Spamer
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 1 527

No przecież są serwisy takie że płacisz i ściągasz z netu legalnie.

Wiec po co legalizowac sciaganie z "plynna" cena? ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:09
Post #22

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 974

Koszty zwiazane z pirackimi grami:
-ryzyko sciagniecia wirusa
-stres i niewygoda i czas zwiazane z wypalaniem plytki, rozpakowywania archiwum itp.
-koszt czasu potrzebny na sciagniecie gry, pogorszenie parametrow swojego lacza, jesli ma sie szybkie lacze, procent dla tworcow jest odpowiednio wiekszy
-brak pomocy technicznej i innego wsparcia
-brak ladnego podelka, plytka DVD-R jest nijaka, niczym sie nie wyroznia
-brak drukowanej instrukcji, co powoduje kolejny dyskomfort

Uzytkownik za cene powiedzmy abonamentu telewizyjnego dostaje gre za ktora musi placic takie dodatkowe koszty jak powyzej.

A teraz, dystrybutor jednak chce by jednak do niego trafily pieniadze, robi ladne wydania, sa ladne instrukcje, gry sa coraz lepszej jakosci, uzytkownik ma przyjemnosc z KOLEKCJONOWANIA gier.

"I co rynek oprogramowania to ma być szwedzki stół? Płacisz 100 złoty na miesiąc i sciągasz programy warte 3000?"
Wracajac do glownego tematu dyskusji ;] Przeciez mozesz nagrywac filmy w TV, ktore kupione w hipermarkecie tez byly by warte 3000zl. Kwestia tylko czasu, czy warto sciagac gry za 3000zl jak i tak nie bedziesz w nie gral?

Ten post był edytowany przez BoS_kunajk: 25-04-2007, 22:11
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:11
Post #23

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Uzytkownik za cene powiedzmy abonamentu telewizyjnego dostaje gre za ktora musi placic takie dodatkowe koszty jak powyzej.

I co ściagnie tylko jedną gre?? Poza tym co to za problemy?? Ani razu żadnego takiego nie miałem z piratami ściągnietymi z neta.
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:14
Post #24

Silent Spamer
Group Icon
Nr użytkownika: 1 527

gry sa coraz lepszej jakosci, uzytkownik ma przyjemnosc z KOLEKCJONOWANIA gier.

chyba dla jakichs 95% to jednak granie jest wazniejsze :) W gruncie rzeczy wyzej wymienione punkty moga nie stanowic problemu, gdy oszczedzamy X zlotych.
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:19
Post #25

SHM-1
Group Icon

Ja stalkera kupilem tylko dla tego bo nie chcialo mi sie sciagac kilku gb z netu, pozatym gdyby cos takiego bylo moze dystrybutorzy by cos fajnego wymysslili ;)
Bo o czym my gadamy, sciagac gre teraz kazdy moze ;) Ja sie zastanawiam czy nie warto by obie strony poszly na kompromis.
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:21
Post #26

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Ale nie rozumiesz że w TV płacisz abonament i dostajesz za to FILM kóry sobie możesz nagrać na własny uzytek tak samo jakbyc kupił grę i zrobił sobie kopie zapasową.
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:24
Post #27

SHM-1
Group Icon

"Ale nie rozumiesz że w TV płacisz abonament i dostajesz za to FILM kóry sobie możesz nagrać na własny uzytek tak samo jakbyc kupił grę i zrobił sobie kopie zapasową."
No nie za bardzo rozumie. Chce by moglo byc taksamo w internecie, place abonament i dostaje za to GRE.
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:41
Post #28

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Przyznam się, że pobieżnie przeleciałem te dyskusje, ale zrozumcie, że jeżeli gre ktoś stworzy to jest to jego własność i koniec kropka...przyrównam wasze wypowiedzi do może nie w 100% analogicznej sytuacji, ale moze wam to coś uświadomi :

To tak samo jakby :

- kunajk chciał aby otworzono burdele w ktorych przymusowo maja pracowac wszystkie kobiety, bo to przeciez bez sensu jest...nam facetom sie chce a nie mozemy sobie zaruchać ? najlepiej przeznaczać 1% podaktów czy czego tam na te burdele jeżeli zadowolą nas starsze panie, a jak będziemy chcieli młodsze to płacimy miesięcznie 10% więcej podatku i chulaj dusza...bierzemy sobie jaką kobiete na ulicy chcemy, bo przecież im za to płacimy...a moze nawet laski zaczna dbac o siebie bardziej gdy zobacza ze jest konkurencja...

- KeniemuG marzy się aby każda kobieta po utracie dziewictwa była przez 5 lat własnościa swojego faceta, a potem to już każdy może ją sobie brać jak chce i ile chce...bo przeciez jest juz stara i rozjezdzona po tych 5 latach, to i tak jej juz nikt nie chce, wiec kazdy powinen moc ja sobie wziazc za darmo

- Zdzisiu nie rozumie dlaczego jeżeli może iść sobie do burdelu, to nie może sobie wziazc dowolnej kobiety na ulicy

Zrozumcie w koncu, ze to ze wam sie chce gry/kobiety nie znaczy ze kazdy ma zaspokajac wasze potrzeby, tylko dlatego ze wy je macie ! Tak jak kobieta dysponuje swoim cialem, tak producenci dysponuja swoimi grami ! jezeli jedne puszczaja sie na lewo i prawo to nie znaczy ze inne tez tak maja robic...dopoki cos dla kogos jest cenne i ma jakas wartosc to nie mozna obligatoryjnie mu tego czegos zabrac...jezeli czesc producentow zgodzi sie na takie regulacje to nie ma problemu, ale nie mozna robic z nich obowiazku.

Przepraszam jeżeli mój post uraził jakąś kobiete, ale moim celem było przyrównanie do czegoś bardzo jaskrawego i wyrazistego. Czymś takim jest dla mnie dysponowanie wlasna kobiecoscia, co do ktorej nikt chyba nie ma watpliwosci, ze lezy ona tylko i wylacznie w gestii kobiety...
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:49
Post #29

SHM-1
Group Icon

To tylko moje przemyslenia zrodzeno podczas smarowania kromki chleba maslem :P W sumie racja, ze to szyte grubymi nicmy. W koncu nie wiadomo do kogo mialy by trafiac te pieniadze i jak by mialy byc rozdzielane.
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:50
Post #30

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

- Zdzisiu nie rozumie dlaczego jeżeli może iść sobie do burdelu, to nie może sobie wziazc dowolnej kobiety na ulicy

A czy ja powiedziałem że chce dowolna i każda grę? Że chce tego? Ja tylko mówię że pomysł jest w pewnym sensie ciekawy i jakoś w TV sie to sprawdza nie?
+Quote Post
post 25-04-2007, 22:53
Post #31

Fallout Corner
Group Icon

No wlasnie Zdzisiu nie rozumiesz tego, ze jezeli jedne kobiety chca pracowac w burdelu i dobrze na tym wychodza, to nie jest to zaden argument za tym by inne tez tak robily...jedni maja taki pomysl na zycie inni jeszcze inny. Kazdy jest na tyle myslacy (a juz na pewno producenci gier) ze wyjda na swoje...
+Quote Post
post 25-04-2007, 23:07
Post #32

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Czechu ale ja wcale nie każe tego robić producentom tylko poddaje taki pomysł. Ja nie mówię "Albo będziecie robić tak albo nic nie kupie" bo przecież i tak teraz kupuje. To co podał Kuna traktuję jako ciekawy pomysł, może nie do końca przemyślany i sensowny ale ciekawy :)
+Quote Post
post 25-04-2007, 23:11
Post #33

Fallout Corner
Group Icon

Ale jakie on ma podstawy ? ,,Fajnie by bylo gdyby wszyscy nam za pol darmo zgodzili oddac to co ich" jest doktryna ktora niespecjlanie ma szanse wejscia w zycie :) Tworzenie serwisów z których można ściągnąć za opłatą gry ok, ale stanowiczne NIE dla obowiązku umieszczania tam gier.
+Quote Post
post 25-04-2007, 23:21
Post #34

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Czechu - analogia subtelna, jak cios morgenszternem, ale zadziwiająco dobrze oddaje ideę. :)

To, że gracze bardzo chcieliby dostawać za marne pieniądze dobre tytuły nie znaczy, że jest to na rękę twórcom tych tytułów. Podobnie z filmami. Oglądałem niedawno materiały dodatkowe na DVD z "Zemstą Sithów", w tym filmy z planu. Widziałem setki ludzi, spędzających setki godzin przy swoich działkach. O tworzeniu JEDNEJ minuty filmu powstał 1,5-godzinny materiał. Koncepcje, szkice, makiety, modele, gadżety, kostiumy, gra aktorska, kręcenie, edycja, obróbka graficzna, podkałd muzyczny, efekty dźwiękowe, i wiele dodatkowych drobnych elementów. Tych wszystkich ludzi trzeba nakarmić, tym wszystkim ludziom trzeba zapłacić i zapewnić im środowisko pracy - materiały, narzędzia. Włożono w to długie miesiące ciężkiej pracy. A potem jakiś łebek ściągnie to sobie w 3 godziny z neta dłubiąc sobie w nosie.
Wybacz, Kuna, ale rzekome koszta, o których piszesz, są niczym w porównaniu do strat właścicieli licencji.
+Quote Post
post 25-04-2007, 23:31
Post #35

SHM-1
Group Icon

Mimo wszystko wczesniejsze Star Warsy byly juz w TV ;) Napewno zadna gra nie kosztowala tyle co zrobienie tego filmu, oraz innych ktore byly juz w TV.

+Quote Post
post 26-04-2007, 00:04
Post #36

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 182

Co wy nie wiecie że piractwo jest prawie legalne w polsce? Jak mnie smerfy z kumplami złapali (w plecaczku 150 cd :D) to specjalnie się cd nie przejeli szukali trawy :P
+Quote Post
post 26-04-2007, 10:04
Post #37

Fallout Corner
Group Icon

Kunajk : i co z tego ze byly ? widocznie to im sie kalkulowalo, a innym sie to nie kalkuluje...np. producentom niektorych gier i to ich swieta wola aby ich nie udostpeniac publicznie. Nawet jezeli robia to tylko i wylacznie dla zasady, a nawet na zlosc graczom...
+Quote Post
post 26-04-2007, 14:43
Post #38

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Nr użytkownika: 319

Ba w zasadzie ktoś tam ma racje ... bo można za darmo pobrać z netu [ albo skopiować płytę] z softem/gra itd nie dystrybuowanym w polsce . jednak nie można tego szerze udostępniać , masowo powielać i po 30 dniach należy usunąć :) Tak mówi polskie prawo [ o ile pamiętam]

A tak na poboczu .. to w polsce jako tako piractwo jest legalne... nawet jak Policja cie chwyci sankcje sa na tyle male [ haha to nie to co pisali w gazecie 100 zł za gre 10 zł z mp3 50 zł za film ] ze zwykly zjadacz chleba nie przejmnie sie tym nazbyt. Co innego jak ktos jest profesjonalnym piratem :)

+Quote Post
post 26-04-2007, 15:58
Post #39

SHM-1
Group Icon

Co do tych sankcji to slyszalem ze zabieraja jako dowod komputer i pozniej praktycznie niemozliwoscia jest go odzyskac ;)

czechu: a czy ja pisze by zmuszac producentow do tego? To moze byc na podobnej zasadzie co sprzedaz domen PL. NASK sobie liczy bodajrze, 199zl, za domene rocznie, ale jednoczesnie daje duze znizki dla posrednikow, przez co domeny pl mozna kupic juz za jakies 80zl. Moze powstac jakas firma, ktora bedzie hurtowo kupowala prawa do gier i odsprzedawala licencje do pobrania. Cena napewno byla by b. atrakcyjna, poniewaz wiekszosc kasy pochlania dystrybutor i inni posrednicy.
+Quote Post
post 26-04-2007, 16:14
Post #40

Fallout Corner
Group Icon

Nie wiem jaką firme było by stać aby wkupić prawa do większości gier i sprzedawać je w takiej cenie, aby kupujący byli zadowoleni i ta firma by nie zbankrutowała :)

Nie znam się na ekonomii, ale wartosc domeny jest czysto wirtualna, a wartosc gry juz nie...takze z cenami domen mozna sobie robić co się chce i zawsze się zarobi, a z cenami gier już nie...

A ta firma która by wykupywała prawa do gier i by je sprzedawałą to pewnie wszystko charytatywnie by robiła ? nic by na tym zarobić nie chciała ? przecież to kolejny pośrednik, który ustali maksymalnie wysoką marze...
+Quote Post

17 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 11-12-2019, 22:14