Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Eurowybory 2009, Oby jak najwięcej ludzi zagłosowało

Na kogo zagłosujesz?

1. Unia Polityki Realnej [ 6 ] ** [26.09%]
2. Polskie Stronnictwo Ludowe [ 1 ] ** [4.35%]
3. Samoobrona RP [ 0 ] ** [0.00%]
4. Polska Partia Pracy [ 0 ] ** [0.00%]
5. Libertas [ 0 ] ** [0.00%]
6. SLD i Unia Pracy [ 0 ] ** [0.00%]
7. Porozumienie dla Przyszłości – Centrolewica [ 1 ] ** [4.35%]
8. Prawica Rzeczypospolitej [ 0 ] ** [0.00%]
9. Platforma Obywatelska [ 6 ] ** [26.09%]
10. Prawo i Sprawiedliwość [ 0 ] ** [0.00%]
11. Sprawdzę, którzy parzą najlepszą kawę i przed tymi zdejmę kapelusz. [ 9 ] ** [39.13%]
Suma głosów: 23
Goście nie mogą głosować 
post 15-05-2009, 11:36
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 195

Już w czerwcu wybierzemy ludzi, którzy będą nas reprezentować w Parlamencie Unii Europejskiej. Uznałem, że to dość ważny temat i że warto zachęcać ludzi do głosowania. Mamy 10 komitetów wyborczych, więc dla każdego coś miłego.

Od Europosłow zależy przyszły kształt Wspólnoty. Jedni są za całkowitą recesją z jej struktur, inni za ustanowieniem centralnego rządu zwierzchniego wobec państw, a reszta reprezentuje różne stanowiska pośrednie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 15-05-2009, 15:47
Post #2

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Chyba łatwiej byłoby powiedzieć na kogo nie będę głosował :D

A to Libertas startuje z Polskich list!?!?!?! Przecież to nie ugrupowanie tylko partia-krzak, produkt jednego Amerykańskiego milionera... WTF?!?!
+Quote Post
post 15-05-2009, 16:01
Post #3

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

A kto jest przeciwko ograniczaniu internetu?

Tak w sumie, to szkoda, że nie występuje Polska Partia Piratów, bo na nich najchętniej bym zagłosował.
+Quote Post
post 15-05-2009, 21:53
Post #4

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

Wiecie co jest smutne? Że są 3 pojedyncze głosy na partie i 3 na odpowiedź nr 11. W ten sposób wygrał kiedys PiS. Zastanówta się ludziki... -_-
+Quote Post
post 15-05-2009, 22:12
Post #5

Hetman Wielki Wąsaty
Group Icon
Grupa: Crossroads
Nr użytkownika: 2 951

Ogoniok dobrze prawi, piwa jej! :) A Wy nie rydzykujcie!
+Quote Post
post 15-05-2009, 22:29
Post #6

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

Nie ma wyjścia ;) trzeba założyć w następnych wyborach komitet ,,Kawa i Kapelusz" :P w skrócie Ki©K.

Glassius : a które to komitety są za wystąpieniem z UE, a które za utworzeniem federalnego państwa o nazwie Unia Europejska ? Bo rozumiem, że o to Ci właśnie chodzi, a ja jakoś się chyba nie orientuje specjalnie w polityce :)

Drapi : Libertas to Libertas :) zwykły komitet wyborczy założony i zarejestrowany w Polsce - pieniędzy do tego wielkich nie trzeba, a kampanie robi im sam Irlandzki szef spotykając się z Wałęsą. Wierzejski i s-ka kiwają palcem w bucie :)
+Quote Post
post 15-05-2009, 23:06
Post #7

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Ogoniok - ok "zastanowcie sie" ale nad czym - jak w sumie wszystko to sa te same swinie przy jednym korycie....
+Quote Post
post 16-05-2009, 00:13
Post #8

Fallout Corner
Group Icon

Bio : a skąd chcesz nowe świnie wziąć ? :D
+Quote Post
post 16-05-2009, 01:58
Post #9

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Jak widzę i słyszę, że elitki i salony trzęsą dupkami na to, że Wałęsa lansi Libertas, a pisowscy taktycznie mordy trzymają w kubłach (bo w końcu te ugrupowanie uderza przede wszystkim w ich elektorat) to myślę czy by na nich głosu nie oddać.

Tylko przedtem trzaby jakoś postendecki smród kruchty z nich przewietrzyć i partia jak w PiS'k strzelił :D
+Quote Post
post 16-05-2009, 09:53
Post #10

Fallout Corner
Group Icon

Sqounk : gadasz kompletnie od rzeczy w tym momencie :) Chcesz zastępować Kaczyńskiego, Gosiewskiego i Kurskiego takimi osobami jak Wierzejski czy Sobecka ? Głosując na Libertas sprawisz, że PiS nie dostanie Twojego głosu i nic więcej :) A Libertas w Polsce nie ma racji bytu, wyobrażasz sobie radiomaryjny elektorat stojący murem za Wałęsą ? :D Ganley'owi chce ugrać swoje, a nie stworzyć w Polsce nową opcje polityczną.
+Quote Post
post 16-05-2009, 11:21
Post #11

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

No wiec widzicie, ze tak naprawde nie ma na kogo zaglosowac - bo kielbasa kielbasa, a po wyborach zostaje tylko sieczka i smrod kiszonej kapusty oraz zjelczalych kartofli...

Polowa z tych "swin" to wsiury od pluga oderwane i banda kompletnych ignorantow oraz roznej masci pieniaczy, ktora nawet w rodzimym jezyku nie potrafi sie poprawnie porozumiewac, a co dopiero mowic o polityce! To starzy - a mlodzi tez od nich nie lepsi - bo nikt z mlodych o zdrowych zmyslach nie chce sie bawic w polityke, a ci ktorzy sie za to zabieraja to umysly maja juz wypaczone, poprzez uczestnictwo w tzw. partyjnych mlodziezowkach, jak zwal tak zwal....

Ech.... nie bede sie nakrecac, bo po co mi to w sobote srana... praktycznie kazdy ma brudne lapy, kazdy jak juz sie dorwie do koryta to ciezko go oderwac...
Wiecie, ja juz zyje na tym swiecie pare latek, pamietam schylek komuny, a nawet stan wojenny (jak przez mgle, ale pamietam) i widzialem jak tworzy sie ta nasza "demokracja" po 89r. - dochodze jednak do smutnego wniosku, ze polega ona na tym, ze przychodzi jedna ekipa do koryta, a opozycja tylko czycha na ich potkniecia i torpeduje co moze, po czym w nastepnych wyborach to opozycja dostaje sie do koryta i wine za wszystkie nipowodzenia zwala oczywiscie na poprzednikow, ktorzy teraz znowu sa opozycja, a potem znowu zmiana i tak w kolo macieju... nikt nie patrzy dalej niz te zasrane pare lat swojej kadencji, bojac sie podjac jakis zdecydowanych ruchow, ktore moglyby wzbudzic niezadowolenie spoleczenstwa, choc ekonomicznie sa niezbedne - no bo wiadomo, ze wtedy zmaleja szanse na reelekecje (ja nie wiem czy oni sa tak glupi, ze jeszcze tego schematu rotacji przy korycie nie dostrzegli???)

Jak sie ma 18 lat, to idzie sie glosowac, bo mozna - a co czlowieka wtedy obchodzi jakas polityka, idzie sie pograc w statki na listach wyborczych. Potem czlowiek mysli, a po co isc na wybory - przeciez moj glos i tak nic nie zmieni, jest ch...a i bedzie ch...a. Tyle, ze chu...a moze byc jeszcze gorsza, czego przyklad mielismy po przedostatnich wyborach, po ktorych do koryta dorwaly sie oszolomy typu Lepperow i Giertychow. Wtedy nachodzi czlowieka refleksja "o rany czemu nie poszedlem glosowac?" I czeka jak zmilowania kolejnych wyborow, zeby naprawic swoj blad...
Tyle, ze czy po niech jest lepiej? Moze troche normalniej, bo nie widac codziennie w porannych wiadomosciach tylu tych burackich mord...

Dalej jednak wszystko jest praktycznie tak samo, tyle ze subtelniej rozgrywane - PO tez nie jest bez wad...
Moim zdaniem Polska i Polacy nie dorosli do demokracji - a taki narod powinno sie wziac za morde i zrobic co konieczne, aby bylo lepiej - nie patrzac na spoleczne nastroje...
Tymczasem my nie wyszlismy wiele dalej niz szlachecki-sarmacki zascianek jesli chodzi o tzw. "demokracje"...

Nalezaloby rozwiazac wszystkie partie, wywalic cala te bande darmozjadow na zbite pyski i za te pieniadze, ktore ida na finansowanie tych oszolomow wynajac sobie sepecjalistow z kazdej dziedziny - wtedy mialoby to wszystko rece i nogi i mialo szanse powodzenia.... ale na to szans nie ma...

+Quote Post
post 16-05-2009, 13:30
Post #12

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(czechu)
Libertas w Polsce nie ma racji bytu, wyobrażasz sobie radiomaryjny elektorat stojący murem za Wałęsą ?

Podoba mi się absurdalność i surrealizm tej sytuacji, oraz to, "Wałęsa jest sam przeciw wszystkim". Jak się rozmażę, to jakbym widział siebie na jego miejscu ^_^ ^_^ ^_^

Dawno nie słuchałem radia z ryjem, więc nie wiem kogo oni teraz tam popierają, choć oglądając wiadomości na Trwam zauważyłem, że jakoś mało było tam tej cynicznej dialektyki w stronę rządu, a nagłaśniania nawet puszczenia bąka przez prezydenta i zachwalania pozytywnych skutków tego dla Polski.

Z dwojga złego wolałbym wybrać cyników (Libertas) niż załganych hipokrytów mających mordy pełne frazesów (PiS).

A że każda z partii podanych na liście ma w doopie Polaków, i rozwiązywanie naszych problemów to dla nich brylowanie w TVN24 - to na to już nikt z nas nie poradzi. Najwyżej można iść na wybory, pobrać kartę do głosowania i dopisać na liście kandydatów z Shamo :P

PS.
Dla tych co zgadzają się z wypowiedzią bio_hazarda:

Ja też się z tym zgadzam, ale zauważam, że winnymi za wszystko zło w Polsce są nie tylko politycy (zmieniający się co cztery lata), ale urzędasy w ministerstwach, powiatach czy gminach, przekazujący "folwark" z ojca na syna i z matki na córkę. Tam jest tej najwięcej "sowieckości" w myśleniu i działaniu. To także różne stare dziady siedzące w korporacjach zawodowych i broniące swoich przywilejów jak cnoty córki.

Politycy to tylko czubek góry - tak jak kiedyś elekcyjnie wybierany król. Zło jest ukryte w zacementowanych małych grupkach, które bronią swojej "złotej wolności".
+Quote Post
post 16-05-2009, 15:47
Post #13

SHM-3
Group Icon

Moim zdaniem to wina obywateli, którzy są defetystyczni i nie chcą wychodzić na ulicę w ważnych sprawach, tylko dają się gnoić politykom.
Jakby po każdym newsie o przekrętach polityków wyłaziły na ulicę rozszalałe tłumy, to by nie byli tacy bezczelni.
A tak, to gazety krzyczą o tym co oni robią a ludzie obojętnieją i kurestwo polityków jest normą i oczywistością.
+Quote Post
post 16-05-2009, 16:27
Post #14

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Sorrow @ 15-05-2009, 15:27)
A kto jest przeciwko ograniczaniu internetu?

Tak w sumie, to szkoda, że nie występuje Polska Partia Piratów, bo na nich najchętniej bym zagłosował.
*

Cóż, http://stopcenzurze.wikidot.com/odpowiedzi podaje, że dochodzą nas pojedyncze głosy od europosłów z PISu, PO, SLD PdP-Centrolewicy będące przeciw temu ograniczaniu. Więc to od bmw (bierni, mierni i wierni) sterowanych przez liderów wszystko zależy. Jeżeli zależy ci na Partii Piratów, to w następnych wyborach zbieraj podpisy na ich listę. Bo na razie robią to tylko fanatycy (do których dołączę) w stylu Młodzieży Wszechpolskiej.

Jednocześnie możemy sprawdzić, jak głosowano.
http://di.com.pl/news/26707,0,Jak_glosowal...deputowani.html
Głosy "za" są dobre dla Internautów. Skróty poszczególnych ugrupowań traktujcie z przymrużeniem oka i sprawdzajcie nazwiska.

QUOTE(Ogoniok @ 15-05-2009, 21:19)
Wiecie co jest smutne? Że są 3 pojedyncze głosy na partie i 3 na odpowiedź nr 11. W ten sposób wygrał kiedys PiS. Zastanówta się ludziki... -_-
*

Bo ludzie rozumni myślą "mój głos nic nie zmieni". Jasne że nie zmieni, wszak głupi mądrala nie zagłosuje. A głupi nie-mądrala takich dylematów nie ma.

QUOTE(czechu @ 15-05-2009, 21:55)
a które to komitety są za wystąpieniem z UE, a które za utworzeniem federalnego państwa o nazwie Unia Europejska ? Bo rozumiem, że o to Ci właśnie chodzi, a ja jakoś się chyba nie orientuje specjalnie w polityce :)

Libertas to Libertas :) zwykły komitet wyborczy założony i zarejestrowany w Polsce - pieniędzy do tego wielkich nie trzeba, a kampanie robi im sam Irlandzki szef spotykając się z Wałęsą.  Wierzejski i s-ka kiwają palcem w bucie :)
*

W UPR mówią: "Jesteśmy za przystąpieniem do strefy wolnego handlu, tyle że UE nie jest taką strefą". Ogółem, lewica jest pro-UE, a prawica anty-UE. Ale to tylko 10 komitetów, samemu nie chce się sprawdzać? Autorytetem nie jestem i, możliwe, że moim celem jest oszukanie Shamowiczów, by głosowali na Antychrysta

Libertas to wielka niewiadoma. Ale oni są nawet przeciwko walucie Euro w Polsce, więc kto wie... :naughty: Jednocześnie Wałęsę (który pojawia się na ich wiecach) oskarża się o sprzeciwianie traktatowi europejskiemu i niechęć integracji. Na co były prezydent odpiera, że robi to aby unaocznić potrzebę dialogu i wszyscy oszczercy plujący na niego postępują jak kiedyś komuniści. To podnosi zarówno Libertas i Wałęsę w moich oczach.

QUOTE(bio_hazard @ 16-05-2009, 10:47)
Wiecie, ja juz zyje na tym swiecie pare latek, pamietam schylek komuny, a nawet stan wojenny (jak przez mgle, ale pamietam) i widzialem jak tworzy sie ta nasza "demokracja" po 89r. -
*

A pamiętasz dlaczego upadł Sejm pierwszej kadencji? Ja nie mogę, bo miałem wtedy 4 latka :dziecko: Przegłosowano wotum nieufności dla rządu (przewaga jednego głosu) i Wałęsa rozwiązał parlament. 4 posłów UPR postawiło rządowi ultimatum: niższy VAT i przeprowadzenie reprywatyzacji.

dochodze jednak do smutnego wniosku, ze polega ona na tym, ze przychodzi jedna ekipa do koryta, a opozycja tylko czycha na ich potkniecia i torpeduje co moze, po czym w nastepnych wyborach to opozycja dostaje sie do koryta i wine za wszystkie nipowodzenia zwala oczywiscie na poprzednikow, ktorzy teraz znowu sa opozycja, a potem znowu zmiana i tak w kolo macieju... nikt nie patrzy dalej niz te zasrane pare lat swojej kadencji, bojac sie podjac jakis zdecydowanych ruchow, ktore moglyby wzbudzic niezadowolenie spoleczenstwa, choc ekonomicznie sa niezbedne - no bo wiadomo, ze wtedy zmaleja szanse na reelekecje (ja nie wiem czy oni sa tak glupi, ze jeszcze tego schematu rotacji przy korycie nie dostrzegli???)
*

Fajne były wyniki wyborów naszych krajowych w 2005 i 2007 roku. W pierwszych PIS pokonał PO zdobywając 150 mandatów, a w drugich przegrał z PO zdobywając 166 mandatów. Zatem wzywam mądrych ludzi, aby głosowali na małe ugrupowania! Bo inaczej parlamenty będą wyglądać jak nasz Senat, że mamy 60 Senatorów PO, 39 PIS i samotnego Cimoszewicza :P

Dalej jednak wszystko jest praktycznie tak samo, tyle ze subtelniej rozgrywane - PO tez nie jest bez wad...
Moim zdaniem Polska i Polacy nie dorosli do demokracji - a taki narod powinno sie wziac za morde i zrobic co konieczne, aby bylo lepiej - nie patrzac na spoleczne nastroje...
Tymczasem my nie wyszlismy wiele dalej niz szlachecki-sarmacki zascianek jesli chodzi o tzw. "demokracje"...

Nalezaloby rozwiazac wszystkie partie, wywalic cala te bande darmozjadow na zbite pyski i za te pieniadze, ktore ida na finansowanie tych oszolomow wynajac sobie sepecjalistow z kazdej dziedziny - wtedy mialoby to wszystko rece i nogi i mialo szanse powodzenia.... ale na to szans nie ma...
*

Jest szansa, nazywa się ona Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Albo system głosu przechodniego STV. Dla leniwych, w pierwszych dzielimy Polskę na tyle okręgów, co mandatów jest w parlamencie i wybieramy po jednej osobie. Proste, logiczne. W STV natomiast stawiamy przy poszczególnych nazwiskach cyferki, a potem skomplikowaną matematyką wybiera się naszych ulubieńców. W obu przypadkach, zamiast głosować na partię (czyli lidera i bmw) głosujemy na ludzi. Powoduje szereg korzystnych i niekorzystnych konsekwencji, ale wg mnie są lepsze od obecnego sposobu głosowania (zwłaszcza STV, najeleprzy moim zdaniem sposób głosowania).

Jeżeli chodzi o obecną władzę, widzę po jednej zalecie w PO i w PISie. W pierwszej jest to masa roboty, której nie robią :D Polacy lepiej wiedzą, co im potrzeba i nie-wtrącanie się w nasze sprawy wychodzi nam tylko na dobre. W drugiej partii, naprawdę walczą o nasze interesy (przyznajmy, nieudolnie, za to inni prawie wcale), a prezydent nadal nie ratyfikował Traktatu Lizbońskiego. Jak ktoś mi wierzy, to mówię za Vaclavem Klausem, że to zło jest. :akuma:
http://www.fronda.pl/news/czytaj/traktat_l..._poczatkujacych

Jednocześnie chciałbym uzasadnić pojedynczy, jak na razie, głos dla UPR. Są oni za prywatyzacją poprzez licytację, za Jednomandatowymi Okręgami Wyborczymi, za zmniejszeniem liczby parlamentarzystów, za wolnością gospodarczą, za obniżeniem podatków, przeciwko biurokratyzacji, przeciwko obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu. Nigdy nie wzięli pieniędzy państwowych (całe finansowanie opierają na dobrowolnych datkach).

Ten post był edytowany przez Glassius: 16-05-2009, 16:30
+Quote Post
post 16-05-2009, 18:41
Post #15

SHM-2
Group Icon

Ja akurat wierzę że nasza demokracja dojrzeje. W końcu ma raptem 20 lat, to normalne że jeszcze jej wariactwa w głowie :] Ale powolutku się poprawia, większość dziwów z początku lat dziewięćdziesiątych nie powtórzyła się póki co :]

A na Libertas wściakam się z jednego powodu: ostentacyjnie wykonuje wolę jednego człowieka, Irlandczyka który jest milionerem dzięki kontaktom (i kontraktom) z US Army. Czyją wolę on próbuje wykonać tym swoim Libertasem, ja się zastanawiam... bo chyba nie swoją. Bogacze polityków przekupują bo potrzebują ich usług tylko raz na jakiś czas - tak jest prościej. A więc po co Libertas?? Po co wydaje tony dolarów US Army na zebranie po różnych krajach UE jak najwięcej eurodeputowanych?? Czyj interes chce forsować? No bo przecież nie poszczególnych krajów...

I co krwa Irlandczyk szuka politykując w Polsce? To jest cofnięcie się w rozwoju do czasów jak pewien Amerykanin postanowił być prezydentem Polski... jak Libertas wyśle choć jednego Ganleyputowanego z naszych mandatów to zacznę się poważnie zastanawiać nad tym co zadeklarowałem w pierwszym akapicie tego postu...

To ja już wolę swojskie polskie świnie. CHRUM!
+Quote Post
post 17-05-2009, 01:31
Post #16

SHM-0
Group Icon

Właśnie przejrzałem sobie program Libertas:
odrzucenie Traktatu Lizbońskiego, sprzeciw wobec zbytniej biurokratyzacji i dyktatu unijnych urzędników. Jednocześnie są za wartościami chrześcijańskimi, swobodnym podróżowaniem, otwartym rynkiem pracy i wolnym handlem... Toż to wypisz wymaluj nasz swojski UPR, tylko w wydaniu międzynarodowym
QUOTE(DrapiChrust @ 16-05-2009, 18:07)
To ja już wolę swojskie polskie świnie. CHRUM!
*

A ponieważ w Libertas możemy spotkać takie znakomitości jak Wojciech Wierzejski i Anna Sobecka, oraz całą masę bmw (biernych, miernych, ale wiernych), zachęcam za DrapiChrustem do olania tego tworu.

Chciałbym także polecić ciekawą stronkę http://euprofiler.pl/, gdzie można ustalić swoje preferencje polityczne, ale ostrzegam, zbyt dużo neutralnych odpowiedzi grozi identyfikowaniem nas z Samoobroną (nie bez przyczyny, zresztą :D ).

Ten post był edytowany przez Glassius: 17-05-2009, 01:41
+Quote Post
post 17-05-2009, 14:11
Post #17

SHM-2
Group Icon

Fajny ten europrofiler :]
Całe szczęście nie powiedział mi nic co by mnie zwaliło z nóg :] Na skali "lewica" - "prawica" jestem idealnie pośrodku, umiarkowanie popierający integrację europejską, z poglądami pomiędzy tymi deklarowanymi przez PO i PiS :]

Tyle że "poglądy deklarowane" to czasami gwno się mają do realnej polityki...

Ten post był edytowany przez DrapiChrust: 17-05-2009, 14:11
+Quote Post
post 17-05-2009, 15:00
Post #18

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 590

Ja się znalazłem w okolicach PSL i PO
+Quote Post
post 17-05-2009, 18:44
Post #19

SHM-3
Group Icon

Pytania są tendencyjne.

Tak czy siak, nie wiadomo czemu wylądowałem obok Samoobrony (chociaż w paru ważnych sprawach zadeklarowałem poglądy przeciwne do nich) - może dlatego, że to jedyna partia, która znajduje się gdzieś obok centrum.
+Quote Post
post 18-05-2009, 01:23
Post #20

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 629

No wiec widzicie, ze tak naprawde nie ma na kogo zaglosowac - bo kielbasa kielbasa, a po wyborach zostaje tylko sieczka i smrod kiszonej kapusty oraz zjelczalych kartofli...

Polowa z tych "swin" to wsiury od pluga oderwane i banda kompletnych ignorantow oraz roznej masci pieniaczy, ktora nawet w rodzimym jezyku nie potrafi sie poprawnie porozumiewac, a co dopiero mowic o polityce! To starzy - a mlodzi tez od nich nie lepsi - bo nikt z mlodych o zdrowych zmyslach nie chce sie bawic w polityke, a ci ktorzy sie za to zabieraja to umysly maja juz wypaczone, poprzez uczestnictwo w tzw. partyjnych mlodziezowkach, jak zwal tak zwal....

Ech.... nie bede sie nakrecac, bo po co mi to w sobote srana... praktycznie kazdy ma brudne lapy, kazdy jak juz sie dorwie do koryta to ciezko go oderwac...
Wiecie, ja juz zyje na tym swiecie pare latek, pamietam schylek komuny, a nawet stan wojenny (jak przez mgle, ale pamietam) i widzialem jak tworzy sie ta nasza "demokracja" po 89r. - dochodze jednak do smutnego wniosku, ze polega ona na tym, ze przychodzi jedna ekipa do koryta, a opozycja tylko czycha na ich potkniecia i torpeduje co moze, po czym w nastepnych wyborach to opozycja dostaje sie do koryta i wine za wszystkie nipowodzenia zwala oczywiscie na poprzednikow, ktorzy teraz znowu sa opozycja, a potem znowu zmiana i tak w kolo macieju... nikt nie patrzy dalej niz te zasrane pare lat swojej kadencji, bojac sie podjac jakis zdecydowanych ruchow, ktore moglyby wzbudzic niezadowolenie spoleczenstwa, choc ekonomicznie sa niezbedne - no bo wiadomo, ze wtedy zmaleja szanse na reelekecje (ja nie wiem czy oni sa tak glupi, ze jeszcze tego schematu rotacji przy korycie nie dostrzegli???)

Jak sie ma 18 lat, to idzie sie glosowac, bo mozna - a co czlowieka wtedy obchodzi jakas polityka, idzie sie pograc w statki na listach wyborczych. Potem czlowiek mysli, a po co isc na wybory - przeciez moj glos i tak nic nie zmieni, jest ch...a i bedzie ch...a. Tyle, ze chu...a moze byc jeszcze gorsza, czego przyklad mielismy po przedostatnich wyborach, po ktorych do koryta dorwaly sie oszolomy typu Lepperow i Giertychow. Wtedy nachodzi czlowieka refleksja "o rany czemu nie poszedlem glosowac?" I czeka jak zmilowania kolejnych wyborow, zeby naprawic swoj blad...
Tyle, ze czy po niech jest lepiej? Moze troche normalniej, bo nie widac codziennie w porannych wiadomosciach tylu tych burackich mord...

*

No do cholery ...

... dobrze gada.

Patrze na tą listę, patrze i za huka nikt tam nie jest wart aby oddać nań głos ... I to jest żal.pl ;/
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 01:03