Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 4 5 6 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> A może inaczej te pancerze? OT09

post 21-01-2009, 13:44
Post #101

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 807

hmmm. fajnie by było jakby uczestnicy myśleli o uczestnikach w sprawie tzw questów. rozchodzi mi się o to iż można łatwo/tani/przyjemnie urozmaicić komuś zabawę. przykład; na fP grałem gościa z chromą nogą. więc za kapselki wynająłem gostka by mi poszukał kijaszka o którym mógłbym kuśtykać bez bólu w kończynie.
powiedzmy, że na OT będzie 200 osób. Tych 200 osób wymyśliłoby po 1 (na łeb)durny/prosty/złożony/jakikolwiek quest i viola! Mamy 200 durnych/prostych/złożonych/jakichkolwiek questów więcej. gdyby tylko każdemu się chciało :(

Ten post był edytowany przez Klecha Mortimer: 21-01-2009, 13:45
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 23-01-2009, 13:05
Post #102

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 280

No z założenia LARP polega na odgrywaniu ról i tworzeniu gry samemu, a większość przybyłych myśli że to jak cRPG i czeka aż ktoś im poda questa od tak bo taka jest fabuła. Jakby ludzie się bardziej wczuli nie w gre tylko tak jakby tworzyli jakąś historie to było by mnoga questów ale weź im powiedz żeby pojeli ;P
+Quote Post
post 23-01-2009, 14:27
Post #103

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 807

musimy dawać dobry przykład oraz rozsiewać odpowiednie feromony wyhodowane w laboratorium xD
+Quote Post
post 23-01-2009, 15:12
Post #104

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

QUOTE(Dziki @ 23-01-2009, 13:20)
No z założenia LARP polega na odgrywaniu ról i tworzeniu gry samemu, a większość przybyłych myśli że to jak cRPG i czeka aż ktoś im poda questa od tak bo taka jest fabuła. Jakby ludzie się bardziej wczuli nie w gre tylko tak jakby tworzyli jakąś historie to było by mnoga questów ale weź im powiedz żeby pojeli ;P
*

Ta roszczeniowość nigdy nie była tak widoczna jak na ostatnim OT. Moim zdaniem to w dużej mierze kwestia coraz bardziej restrykcyjnych zasad (akurat nie mam na myśli pancerzy) - coraz dłuższy resp, coraz mniej kulek, ludzie stają się z roku na rok coraz bardziej zawzięci, bardziej skupiają się na "wygrywaniu" niż na przyjemności z LARPA. OT z ZABAWY (świetnej) coraz bardzie staje się GRĄ (gdzie trzeba wygrywać). Przypomnę chociaż ostatni konflikt zakonu z paroma innymi frakcjami. Zaczęło się dość klimatycznie (od palenia kapłanów ^_^ ) a skończyło na totalnej rzezi i paleniu obozów w całości... wysyłanie na 10h respa kilkunastu osób na raz to marna zabawa. Przyznaję, chociaż brałem w tym udział...
I jakoś nikt nie wpadł na pomysł żeby spróbować inaczej rozwiązać sytuację, zamiast wyrzynać podejrzanych rozegrać jakiś sąd pokazowy, wepchnąć kogoś do więzienia, skąd mógłby zostać później odbity/uwolniony przez swoich etc. bida.

No, ale wracając do rzucania się do zasad a nie do ludzi - sory, wiem, bezpieczeństwo etc... ale jak przypominam sobie moje ulubione akcje ze starych OT to w zasadzie ŻADNEJ nie można by było powtórzyć w roku 2008... bo ta czy inna zasada na to nie pozwala.
2005 - jako strażnik stoiska karawan opierniczyłem ich "skarbiec", kiedy drugi strażnik poszedł się odlać. To akurat mogłoby wypalić gdyby była okazja - tyle że tym razem ze względu na małą ogólną ilość kapsli ktoś by się skapował :D
2006 - raiderski napad na bar w czasie trwania turnieju pokerowego - nie wypaliłby bo:
- nie można używać dymnych w mieście
- bramy są z góry ustalone i pilnowane 24h
- nie ma możliwości dostania się do miasta niepostrzeżenie
Nocna bitwa o bazę raiders mogła by wypalić ale,
- brak amunicji oznacza małą skalę walk, żadnych tam monumentalnych walk 20 na 20 trwających godzinę i kul latających non stop nad głową...
2007 - motyw, kiedy dwóch szeregowych raidersów związało Śledzia i poszło sprzedać go do OT, po drodze napadając jeszcze kilka osób ( pieniądze przepili :D )
Teraz znowu sytuacja rozbiłaby się o bramę... Śledź miał pod węzłem chowaną broń...
Nocny rajd na bramę OT też by nie wypalił. w 2007 roku jeszcze można było sobie pozwolić, żeby wystrzelać w środku nocy cały mag do rugera (17 kulek) tylko i wyłącznie dla klimatu (nikt nikogo nie trafił, ale zabawa była przednia :D) Teraz rzadko który pójdzie na akcję na której nie ma pewności że się wygra. Bo strata (przesadnie cennych) kulek + ryzyko śmierci = za duża szansa złebania sobie reszty konwentu...
OT robi się coraz sprawniejsze, ale coraz smętniejsze zarazem... wystarczy przyjrzeć się kolejnym ceremoniom otwarcia...
+Quote Post
post 23-01-2009, 18:53
Post #105

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

Drapi, sory ale jakbyś przyszedł do orgów po pozwolenie na małego dymka w barze i niepostrzeżone wejśc to na pewno nie było by problemów. Zresztą straż na bramie można było samemu próbować przekupić...
Z tego co wiem w 2008 też była bitwa z raidersami...
Co do szturmu na bramę, jeżeli mielibyście w tym jakiś cel to czemu mielibyście używać dodatkowej ammmo, a jeżeli mogło być dla klimatu czemu nie przyszliście do orga po kulki na zrobienie scenki?

Co do ostatniego zarzutu o smętnę otwarcie imprezy i pewnie przydługawe itd. Mea culpa (i innych orgów też) i tą sprawą będziemy się zajmować. Powiem tylko że w tym roku będzie to o wiele sprawniej przeprowadzone.
+Quote Post
post 23-01-2009, 19:32
Post #106

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Wędrowca --> dogadanie się z wszystkimi wcześniej co do wszystkiego to kupa roboty, bieganie pomiędzy ludźmi, szukanie orgów którzy w trakcie konwentu ZAWSZE są zajęci, bo sami mają tonę spraw na głowie... to nie jest wielka różnica niż nie być w stanie zrobić czegoś w ogóle. Sam w 2008 robiłem za łącznika pomiędzy raiders a chętnymi do akcji przeciw raidersom... w cholere roboty, a po 4 godzinach biegania w te i nazad okazało się że z akcji nici bo akurat ktoś chętnych na akcję zjechał i nie ma kto pójść... :cenzura:

W 2008 nie było bitwy z raiders. Były podchody. Atakujący podpełzali pod bazę przez kilka godzin, stracili paru ludzi aż wreszcie zrezygnowali. Brak amunicji nie pozwolił akcji rozwinąć skrzydła. Raiders mieli nielimitowaną, ale staraliśmy się nie przesadzać, żeby nie było przesadnie niesprawiedliwie. No, ponoć Shafa siał z elektryka jak dziki, ale ja nie jestem w stanie tego potwierdzić bo miałem rewir z drugiej strony budynku ^_^
W każdym razie było o wiele słabiej niż gdyby wszyscy mieli porządny zapas ammo.

Szturm na bramę - i tu wyłazi problem - odgórne sterowanie. To właśnie zabija spontaniczność o którą się tutaj wykłócam! A gdyby przy bramie była tylko jedna osoba i dało się ją z miejsca ściągnąć? Albo gdyby nie było nikogo? Olać sprawę i wracać czy wbijać się do miasta? Normalnie wpadlibyśmy do miasta, ale to albo kwas bo mamy własne ammo i jest niesprawiedliwie, albo kwas, bo osiem osób musi po cichu w środku nocy w krzakach przeładowywać na fabularne kulki (liczenie ammo bywa zdradliwe, wiem bo próbowałem)
A gdybyśmy spoktali jakąś ekipę po drodze?? (a wtedy spotkaliśmy) Dać się zabić, wejść na ofgame na pięć minut czy strzelać z niefabularnej do regularnych graczy??
To że wykonanie takiej akcji jest możliwe teoretycznie i w określonych warunkach z reguły oznacza że jest praktycznie niewykonalne. Dlatego twierdze że te akcje by w 2008 nie wypaliły.
Poza tym nawet gdyby takich oddolnych inicjatyw było wreszcie sporo, to sprawa rozbiłaby się właśnie o orgów. Ja wiem ile zapieprzacie w czasie OT (zapieprzanie przed OT nie jest tematem dyskusji :D), widziałem na własne oczy. Niemożliwością jest dodanie wam do tego wszystkiego kolejnego garba pilnowania wszelkich oddolnych inicjatyw. A na ostatnich zasadach nie da się wiele zrobić bez pakowania na was tego właśnie garba. Skutek? Nawet jak ktoś chce coś fajnego zrobić to utknie na etapie planowania.

Odgórne sterowanie wszystkim zabija efektywność i skuteczność robienia CZEGOKOLWIEK. Gierek się przekonał, Bierut się przekonał, a wy nic...

A co do inauguracji - nie uważam aby to była wina organizacji. To ludzie byli mało spontaniczni, bardziej zacięci niż wcześniej. Bo celem zabawy jest przyjemność a celem gry zwycięstwo. Dlatego nie podoba mi się że OT coraz bardziej zmienia się w grę.
+Quote Post
post 23-01-2009, 20:09
Post #107

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

QUOTE(DrapiChrust @ 23-01-2009, 15:27)
I jakoś nikt nie wpadł na pomysł żeby spróbować inaczej rozwiązać sytuację, zamiast wyrzynać podejrzanych rozegrać jakiś sąd pokazowy, wepchnąć kogoś do więzienia, skąd mógłby zostać później odbity/uwolniony przez swoich etc. bida.
*

Co ciekawe był (i to chyba orgowo ustalony) wątek spiskowy z zakonem w roli głównej. Ludzie FC znaleźli przy raidersie list przesyłany od czwartej rzeszy do jakiegoś ukrytego agenta. Ale zanim list poszedł do rady miasta cały zakon był już martwy... szkoda nam było zmarnowanego wątku, który akurat nie polegał na masowych mordach.
+Quote Post
post 23-01-2009, 21:24
Post #108

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Z kolei niedoszła frakcja "Solidarnych" (z planowanych 'nastu' przez przyczyny niezależne pojawiły sie niestety tylko 3 osoby) również uwikłała się w spisek, podejrzewając Kawalerię Berg o oszukanie ich w celu wykorzystania w walce z Zakonem. Wątek wygenerował się sam, i był nawet bardzo zaawansowany kiedy sam się rozwiązał (o krok od próby cichego porwania przywódców Kawalerii i wymuszenia prawdy torturami :P) w czasie ataku zakonu na konkurencyjną religię - Solidarni doszli(śmy) do wniosku że nawet jak nas wykorzystano to zakon właśnie nam pokazał że mu się należało ;P

Możliwe nawet że wspomniany list był listem zaadresowanym do odgrywanej przeze mnie postaci :)

Rencyma i nogoma popieram pomysł z "jednym, małym questem". Proponuję zawrzeć sugestię stworzenia questa w informatorze konwentu. Można nawet symbolicznie nagradzać gracza za zgłoszenie questa np trzema dodatkowymi pociskami na początek.

E: Aproposamunicji przy ataku na bramę, to może orgowie mogliby podchodzić do ammo nieco bardziej... hmm... arcade'owo? Tzn rozdawać dodatkowe ammo z pominięciem realizmu, z powietrza* nagradzając w ten sposób inicjatywę.

PS: Chyba trochę zeszliśmy z tematu. Można prosić modów o przeniesienie tych kilku postów do odpowiedniejszego miejsca?

*"Z powietrza" nie oznacza że w dużych ilościach.

Ten post był edytowany przez Augustus: 23-01-2009, 21:34
+Quote Post
post 23-01-2009, 21:34
Post #109

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 872

To bez roznicy. Odpowiednim miejscem dla wszystkich tematow, bedzie za pare dni archiwum.
+Quote Post
post 07-02-2009, 01:45
Post #110

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 403

Co do ammo proponuję:
1. Każdy, kto chce grać bojowo (walczyć, być BH, płatnym killerem, mordercą Deathclawów...) przy akredytacji określa podklasę, np. użytkownik SWD opowiada orgowi o swoim maleństwie i świetnej celności, Shafa mówi, że lubi widok wroga przecinanego serią z M249 itp. Klimatyczne, co?
2.Każda podklasa ma ustalony przydział, snajper potrzebuje przecież mniej pestek do pełnienia swojej funkcji niż operator broni wsparcia drużyny piechoty (SAW, M60, RPK, KMPK, MG42, Gatling...)
3.(nie dotyczy boxów, bębnów, taśm itp.) Nie dopuszczanie Hi-capów do walki, jako czegoś, co kompletnie psuje taktyczną stronę starcia (gostek jako frakcyjny szturmowiec, który od "swoich" dostał 200 kulek wywala 60 pestek z kałacha bez żadnej przerwy na zmianę maga)
+Quote Post
post 07-02-2009, 02:09
Post #111

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

@polo57 i inni

Shamo już nie jest miejscem gdzie OT ma swoją tablicę informacyjną, więc obawiam się, że nikt sie do tego nie odniesie. Gdzie się teraz mieści forum OT to tego tu nie podam - bo bym łorna dostał :rolleyes:

Link do znalezienia choćby i u nas - na 13S - w newsach.

No jest jak jest.
+Quote Post
post 09-02-2009, 12:15
Post #112

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 308

a ja rozumiem że z tym łornem to raczysz sobie żartować.
Dla leniwych podaję, że forum właściwe do kontynuowania tych dyskusji znajduje się pod tym adresem
To tak w kwestiach informowania.

Ten post był edytowany przez BooN: 09-02-2009, 12:16
+Quote Post

6 Strony « < 4 5 6
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-11-2019, 17:57