Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Buduje broń z Fallouta

post 18-06-2007, 10:37
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Naszła mnie cheć zbudowania jakiejś broni z Fallouta zainspirowały mnie to tego różne fora internetowe na których ludzie prezentują rekwizyty znane z filmów wykonane przez nich w domu. Uznałem że chyba dosyć łatwym do wykonanie gunem będzie pistolet leserowy jeszcze nie wiem z czego go wykonam, najprawdopodobniej będzie to albo drewno sosnowe ewntualnie plyta MDF(wiórowa) albo rurki z PCV + elementy znalezione w domu. Jednak na początek muszę okreslić jaki kształt ma pistolet laserowy bo rysunek obecny w grze jest pod kiepksim kątem i ciezko stwierdzić na przykład długość lufy pistoletu albo stwierdzić co dokładnie znajduje się w okolicy przyżadów celowniczych. I dlatego wczoraj wieczorem wykonałem taki rysunek 3D jest on bardzo kanciasty bo nie chciało mi się bawić w "okrągłości" poza tym ma mi on pozłużyć jedynie to określenia ogólnego kształtu broni szczegóły będe dopracowywał już normalnie na papierze i podczas obróbki elementów.

W każdym razie chciałbym się dwiedzieć czy według was ta ogólna bryła pistoletu jest mniej więcej zgodna z waszymi wyobrażnieami bo jak juz pisałem na rysunku w grze mało widać jeśli chodzi o stosunek wielkości lufy a tylenej części broni jak i za bardzo nie wiadomo jak wygląda broń widziana od tyłu.

Wszelkie sugestje mile widziane i prosze nie pisać że nie umiem robić modeli 3D po ja WIEM że nie umiem :) dopiero wczoraj pierwszy raz coś takiego zrobiłem w tym darmowym programie od google żeby móc lepiej stworzyć projekt ogólnej bryły broni.

Wszelkie rady mile widziane :)

Zastanawiam się też nad wykorzysteniem cześć od jakiejś zabawki pistoletu ale wątpie w to żebym znalazł coś odpowiedniego.

(IMG:http://img402.imageshack.us/img402/1241/beztytuuav8.th.png)

(IMG:http://img402.imageshack.us/img402/8320/beztytuu2vi3.th.png)

(IMG:http://img402.imageshack.us/img402/2787/beztytuu4wm5.th.png)

(IMG:http://img525.imageshack.us/img525/1371/beztytuu3iq6.th.png)

A i co sądzicie o moim pomyśle jest bardzo debilny czy tylko głupi :) Mysle ze fajnie by było zrobić taki gun z Fallouta może jak mi dobrze będzie iśc to zrobie cały arsenał albo Pancerz bractwa stali :P ;)

Naprawde prosze o wszelkie sugestie i komentarze od waszego poparcia i "trzymania kciuków" zalezy to czy bede miał motywacje do doprowadzenia tego do końca.

Ten post był edytowany przez KeniG: 18-06-2007, 10:50
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 18-06-2007, 18:52
Post #2

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 470

KeniG samopała tworzysz?? :]
Jeśli szukasz pomysłów lub czegoś co mogłoby ci pomóc wejdź na
http://www.instructables.com ;)
+Quote Post
post 18-06-2007, 19:30
Post #3

SHM-3
Group Icon

Dzieki za linka.

Nie samopała tylko rekwizyt. Kopiuje broń z Fallouta i tworze replikie wzorując sie na mikroskopijnym obrazku. Ale zmieniłem koncepcje pistolet laserowy jednak jest zbyt skomplikowany na pierwszy raz zrobie zamiast niego pistolet na strzałki NEEDLER PISTOL mam już arkusik cienkiej sklejki na kadłub broni skleiłem tez dwa grupe kawałki sklejki z których zrobnię rękojeść, lufa będzie wykonana z rurki PCV albo z drewna. Zrobie też ten "magazynek??" na strzałki znajdujący sie u góry i nie wiem co to za czarny prostokąt pod magazynkiem chyba tedy wylatuję łuska po "strzałce" ma ktos pomysł do czego moze ten czarny prostokąt służyć?? Nie wiem tez jak rozwiązac problem kształtu przyzadów celowniczych. Magazynek na strzałki powinien byc chyba zamontowany pod kątem. Ma ktos jakies sugestje co do ksztaltu wlaściwego pistoletu? A może macie jakies większe graficzki przedstawiające Needler Pistol? Widze że mój plan tworzenia kopii broni z Falloutów nie zbyt sie spodobał bo wielkiego zaintereseowanie nie widze :( ale mimo wszystko licze na waszą pomoc czyli sugestioe co do kształtu własciwej broni. Wie ktoś do czego moze slużyc ten czarbny prostokąt??

(IMG:http://img47.imageshack.us/img47/5027/needlerpistolzx7.gif)

Teraz na szybko zrobiłem

(IMG:http://img47.imageshack.us/img47/8987/igalw5.th.png)

Ten post był edytowany przez KeniG: 18-06-2007, 19:35
+Quote Post
post 18-06-2007, 21:10
Post #4

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 309

Jak to nie spotkał. Trzeba pozbierać szczękę z podłogi.
Czarny prostokącik - jak najbardziej, tam zostaje "łuska".
Osobiście widziałbym laser pistola, jakoś needlera nigdy nie lubiłem.
A pomysł - genialny! Wpakować tylko w to jakieś bebechy od gaziaka i zrobić z tego działającą klamkę - cudeńko by było.
+Quote Post
post 18-06-2007, 21:39
Post #5

SHM-3
Group Icon

A myślisz że ten "magazynek" jest ustawiony pod kątem? No i nadal nie wiem co z tymi przyżądami celowniczymi. Ja nic w to nie będe wkładał bo nie potrafie to będzie zwykła makieta. Też wolałbym Laser Pistola ale po przyjżeniu sie obrazkowi w grze okazało się że ta dolna cześć ta niby "luneta" ma dużo bardziej skomplikowany kształ i ogólnie na razie to by było za trudne, zresztą może zrobie taki mało dokładny model lasera z rurek PCV i kawałka drewna :) W końcu wybrałem "Needler Pistola" bo ma wlaściwie bardzo prosty geometryczny kształ łatwo będzie ze sklejki elementy powicinać pare prostokątów pare trójkątów. Atrapa nie będzie powalająca bo właściwie pierwszy raz takie coś robie ale mam nadzieje że wyjdzie mi z tego coś sensownego. Może jakbym miał takie cale arkusze plastiku z ktorego klei sie takie atrapy na zachodzie by mi bylo latwiej a tak zostaje praca w drewnie ale przynajmniej nic mnie to nie kosztuje bo używam resztech znalezionych w piwnicy i w mieszkaniu. Szkoda ze tylko w razie czego aparat będe musiał od kogoś pożyczać ale moze uda się na bierzącą skanerem robic prymitywne zdjęcia ;)

A i przyglądająć się w powiekszeniu graficzką zauważyłem zę 10 mn Pistol ma BĘBENEK! :o W każdym razie coś co bębenek bardzo przypomina.

A może jakiś "moder" móglby mi pare graficzek wzucić ;)

Lekka modyfikacja 3D modelu wyszedł mi gorzej niż laser ale to tylko taki poglądowy rysunek pomocniczy :D

(IMG:http://img484.imageshack.us/img484/3624/strzaa2dr3.th.png)

Ten post był edytowany przez KeniG: 18-06-2007, 22:46
+Quote Post
post 19-06-2007, 07:49
Post #6

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 103

jeżeli chodzi o układ celowniczy w "strzykawce" to takowy raczej nie istnieje... jest to broń na niezwykle bliskie odległości (przynajmniej w teorii) która strzela dość nietypowymi pociskami, o wyjątkowo nieaerodynamicznym kształcie...
A co do tego prostokąta - zauważ, ze jest tam jeszcze taka jakby wypustka, że broń w tym miejscu nie jest płaska, tylko ma jakby półeczkę na łuskę, czy co to tam zostaje po igłach...
anyway - good job :)
+Quote Post
post 19-06-2007, 14:32
Post #7

SHM-0
Group Icon

Co do półeczki - zgodzę się z przedmówcą.
A co do "magazynku", to wydaje mi się, że musi on być pod kątem, by strzałki mogły spokojnie spadać do komory i jednocześnie nie wypadały zbyt łatwo.
+Quote Post
post 20-06-2007, 12:02
Post #8

SHM-3
Group Icon

Drewno na rekojeść już wyschło dzisiaj zaczne "strugać", potem to zabejcuje bejcą bezbarwną albo bordową sam nie wiem jaki to kolor znalazłem ją w szawce :D

Tu kolejny model 3D

(IMG:http://img409.imageshack.us/img409/2414/beztytuudp3.th.png)

Ten post był edytowany przez KeniG: 20-06-2007, 12:26
+Quote Post
post 20-06-2007, 13:49
Post #9

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 379

Kenig -> wezmiesz na OT to cudo, mysle ze bedzie to hicior niezly :)
+Quote Post
post 20-06-2007, 13:51
Post #10

SHM-0
Group Icon

Dalej deczko za mała "półeczka". Ale ogólnie jest fajnie. Rękojeść nie była przypadkiem profilowana? Co ze spustem?
+Quote Post
post 20-06-2007, 14:46
Post #11

SHM-3
Group Icon

No jasne że profilowana po prostu nie chce mi się robić dokładnego modelu 3D (zresztą dopiero od 3 dni temu zrobiłem pierwszy 3D model w życiu) to tak jak z tym laser pistolem to tylko rysunek poglądowy żebym mógł wszystko przemyśleć i obracać broń dookoła zaglądać od dyłu itp to wygodnijesze niż szkicowanie na papierze, rączka będzie profilowana ale to już zrobię "ręcyma" i narzędziami. Półeczka rzeczywiście powinna być większa i sama kadłub broni troche "niższy" spust nie będzie ruchomy będzie przymocowany na stałe i wykonany z drewna albo może będzie pochodził z jakieś zabawki pistoletu (znalazłem trochę starych zabawek w piwnicy) Ta dzira skąd wylatuje łyska będzie oczywiście ale nie planuje jej łączyć z tą dzirą przez którą wpadają pociski z magazynka na górze. Rączka bedzie zabejcowana i mam nadzieje ze dzieki temu będzie fajnie wyglądac reszta broni zostanie pomalowana farbą modelarską na siwy kolor to będzie podkład na który nałoże właściwą farbę może znajde coś metalicznego. Wymiary broni zrobie na podstawie rękojeści przyjołem założenie ze rączka ma takie wymiary aby ręką dorosłewgo faceta (czytli moja) wygodnie na niej leżała i po wykonaniu rączki wyrysuje na sklejce elementy kadłuby broni. Nadal nie wiem z czego zrobię lufe mam rurki PCV (też z piwnicy :D ) ale mają za wąskie ścianki, mam deż takie drewniane "walce" od kwietnika mają dobry wymiar ale trzeba by je przewiercić a chyba nie mam aż tak grubego wiertła ale jeszcze poszukam. Te podłużne otwory zrobie przy pomocu małego okrągłego pilnika a za nimi umieszcze siatkę plastikową (drobną) pomalowana na czarno a za nią kawałek drena też pomalowany na czarno. Nie wiem z czego zrobie osłonke spustu moge wykorzystac jakąś starą zabwkę pistolet mam takiego "magnum: na kapiszony ale mi go troche szkoda niszczyć bo myslałem zeby zrobić z niego replikę wykorzystując tutorial z forum BBC (chłopaki budują tam repliki blasterów z różnych filmów). na razie tyle :)

EDIT.1. Kolejna wersja 3D modelu:

(IMG:http://img475.imageshack.us/img475/8373/tenplikniemanazwynazwijhc9.th.png)

Ten post był edytowany przez KeniG: 20-06-2007, 22:06
+Quote Post
post 21-06-2007, 13:52
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 103

nad lufą jest jeszcze takie jakby zgrubienie, sięgające mniej więcej do jej połowy... plus to "coś" do ładowania strzałek imo powinno być deczko dłuższe...

anyway - keep up the good work :D
+Quote Post
post 21-06-2007, 22:12
Post #13

SHM-3
Group Icon

+Quote Post
post 22-06-2007, 23:56
Post #14

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 759

Wszystko wygląda ciekawie. Myślę, że kolba powinna mieć gładszy przód, żeby lepiej leżała w dłoni, ale wiadomo, że to tylko szkic, a wszystko wyjdzie w praniu. Może coś w tym rodzaju -> klik. Mówiąc wprost - dobra robota, oby tak dalej :)

Ten post był edytowany przez Sanki Ho: 22-06-2007, 23:57
+Quote Post
post 23-06-2007, 14:14
Post #15

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

no co ty Sanki Ho taka rękojeść będzie do dupy ie dość ze palce będą ci sie zlewać to jeszcze nie będziesz miec dobrego równomiernego chwytu .
Za to wersja Keniga jest dosyć dobra tyle ze pierwszy [dolny[ wypust powinien byc leko na kancie [ dlaczego .. by małym palcem podtrzymywać i stabilizować bron w kierunku góra prawo gdzie kciuk i jego nasada dopycha gnata w kierunku lewo-dół] następnie środkowa wypustka powinna byc tej samej wielkosi do ostatnia [górna] tyle ze ostatnia powinna roche wychodzi u góry w kierunku kabłoni i lekko ja pokrywać 2-4mm [ po to by palce nie były razem i by srodkowy palec nie ześlizgiwał sie na kabłonke. ] Pyzatym po lewej dolnej stronie rękojeści powinna byc bardziej wyciągnięta bo tam i tak nic nie ma a wtedy będzie ci sie stabilizować o śródręcze pistolet.

cos w tym stylu : tyle ze bardziej pistoletowo....
(IMG:http://www.mimetix.it/ARMI_file/Foto/+colt%20anaconda%20cal.%2044%20magnum.jpg)
+Quote Post
post 23-06-2007, 15:07
Post #16

SHM-3
Group Icon

Oczywiście masz racje tyle ze ja nie robie rekojeści do prawdziwej broni tylko kopiuje to co jest na grafice w Falloucie oczywiście broń tam pokazana to SF ale chce się trzymać tego co widze na grafice własna inwecja dotyczy tylko tego czego nie widac na grafice albo czego nie da sie wykonac identycznie. Moja rękojeśc ma być jak najbardziej podobna do tego co widac w grze i mam nadzieje że tak będzie :) (IMG:http://img517.imageshack.us/img517/7641/tototrooo2bj0.th.gif)

(IMG:http://img108.imageshack.us/img108/8369/tototroooov6.th.gif)
+Quote Post
post 23-06-2007, 18:34
Post #17

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 759

Popatrzywszy na powiększenie zwracam Ci honor KeniG :) Rzeczywiście odwzorowałeś ją należycie, mój błąd. Jak idą pracę?
+Quote Post
post 23-06-2007, 18:58
Post #18

SHM-3
Group Icon

Okazało się że kompozytowy materiał który przygotowałem* jest za mały na dokładnie skopiowana rekojeść dlatego musze przygotować jeszcze jeden kawałek drewna z którego zrobię drugą połowe rekojeści i skleje ze sobą już to przemyslałem i to nawet bedzie wygodniejsze gdyż pozwoli lepiej wyprofilować tył rekojeści. Zaczołem już ksztaltować zagłębienia na palce na już przygotowanym wczesniej kawałku materiału kompozytowego*

*Znaczy się kilka cienkich listewek sosnowych sklejonych ze sobą :D
+Quote Post
post 07-07-2007, 21:57
Post #19

SHM-3
Group Icon

Dobra długo nic nie pisałem bo prace staneły ze względu na budowe przybornika na biórko z rogu barana i "radioaktywnej puszki" ale już je skończyłem a dzisiaj skończyłem wycinać rękojeść i wstęnie ją wyszlifowałem myślę że dość dobrze odtworzyłem kształt.

(IMG:http://img183.imageshack.us/img183/1350/rkokv4.th.jpg)

teraz mogę wyrysować "kadłub" bo wielkość jego mogę określić dzieki wymiarom prawie skończonej rekojeści. Jest zrobiona z dwóch elementów połączonych wikolem i dwoma małymi kołkami z kolei one są zrobione z 5 cieńkich sosnowych listewek sklejonych ze sobom (elementy nie kołki). "Szparki" zostaną zaklejone mieszoniną "wiórków - opiłków" drewna z wikolem a góra będzie odcięta pod kątem. Na pewno wielu we mnie zwątpiło ale budowa będzie ukończona na 110% :D Pamiętajcie że nie mam mechanicznych narzędzi oprócz wiertarki :D

Ten post był edytowany przez KeniG: 07-07-2007, 22:02
+Quote Post
post 09-07-2007, 06:40
Post #20

SHM-0
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 4 426

Jeśli sama rękojeść tak wygląda to lepiej nie wymachuj gunem całym w miejscach publicznych bo jeszcze na 48 godzin cię zamknął :P
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 16-12-2019, 10:28