Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Drzewo · Standardowy · [ Linearny+ ]

> New Dawn - Materiał miesiąca

post 04-03-2006, 12:07
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 207

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy grupa Undead Society postanowiła zamieszczać regularne, comiesięczne wiadomości z gry New Dawn. Nazwaliśmy je Materiałami miesiąca. Co drugi miesiąc materiałem będzie artykuł w Reset Forever, a co drugi przeróżne materiały dotyczące gry. Oczywiście zapraszamy także w terminach pomiędzy materiałami na naszą stronę.

Materiałem miesiąca została tapeta Walczący Darkorg, której autorem jest Przemysław Geremek. Oprócz niej znajdziecie kilka nowych concept artów i jeszcze jedną tapetę.

Miłego oglądania, zapraszamy na stronę New Dawn

(IMG:http://www.newdawn-game.com/gallery/walczacydarkorgsmall.jpg)

(IMG:http://www.newdawn-game.com/gallery/art17small.jpg)(IMG:http://www.newdawn-game.com/gallery/art18small.jpg)(IMG:http://www.newdawn-game.com/gallery/art20small.jpg)

Ten post był edytowany przez Sethergal: 04-03-2006, 12:10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Odpowiedzi(1 - 14)
Silencer_NMA
post 08-03-2006, 12:15
Post #2

Unregistered

Tak, jak napisałem na NMA - co to jest, postapokaliptyczny Warcraft?

Rysunki nie wyglądają zbyt zachęcająco IMO, prawdę mówiąc - są brzydkie. Postarajcie się bardziej z materiałami promocyjnymi. Jeżeli cały poziom artystyczny będzie taki, to nie wiem, czy uratuje Was nawet najbardziej niesamiowita fabuła.
+Quote Post
post 08-03-2006, 13:00
Post #3

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 345

Ja się odezwę jeno co do tej tapety - straszna kompozycja. szkoda aż tyle pracy w oświetleniu postaci - tej zielonej, choć i jej brak niewielkiego blasku na lewej stronie - określiło by to bryłę postaci (coś takiego co pojawia się na lewej dłoni). No i tło - potworne, rozstrzeliwuje wzrok niewiadomo gdzie - tło powinno kumulować uwagę na głównej akcji! ogólnie całość do przekomponowania i przemalowania.
O konceptach nic nie powiem bo to tylko koncepty...
+Quote Post
post 08-03-2006, 13:41
Post #4

SHM-0
Group Icon

Silencer
Być może Tobie nie podobają się rysunki, ale innym może się podobają. Nie tylko moim zdaniem prezentujemy podobny poziom do innych amatorskich projektów. A Tobie najzwyczajniej w świecie nie pasuje tematyka artów, a to kwestia gustu. Zapominasz też o jednej ważnej rzeczy. To nie rysunki są w grze, ale grafika 3d. Jak napisał Kefir to tylko arty. Ci, którzy będą obserwować nasz projekt zobaczą, że gra będzie dopracowana nie tylko pod względem fabuły i mechaniki, ale także grafiki i udźwiękowienia.

Jeszcze odnośnie porównań do Warcrafta. Nie wiem skąd takie porównanie. Dlatego, że w New Dawn żyją inteligentne istoty (darkorgi) o zielonym kolorze skóry? W Falloucie miałeś DeadClaws'y i zielone mutanty, ale chyba Ci to nie przeszkadzało. Cały czas piszemy, że New Dawn nie jest typową grą post-apo, że mieszają się tu różne klimaty.

Kefir
Dzięki za rady konstruktywną krytykę i rady :)
+Quote Post
post 08-03-2006, 16:37
Post #5

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 763

CYTAT
i udźwiękowienia
mało macie muzyków / dźwiękowców ;)
+Quote Post
post 08-03-2006, 18:54
Post #6

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 297

Sethergal - zobacz sobie ten watek: http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=17962

CYTAT

To nie rysunki są w grze, ale grafika 3d

Tak, tylko grafiki tworzone sa na podstawie konceptow...

CYTAT

Ci, którzy będą obserwować nasz projekt zobaczą, że gra będzie dopracowana nie tylko pod względem fabuły i mechaniki, ale także grafiki i udźwiękowienia.

no mam nadzieje :)

Nie moge konstruktywnie skomentowac artow, ale wydaje mi sie ze brniecie do przodu - przynajmniej widac progress.
+Quote Post
Silencer_NMA
post 09-03-2006, 10:12
Post #7

Unregistered

CYTAT (Sethergal @ 08-03-2006, 11:56)

Być może Tobie nie podobają się rysunki, ale innym może się podobają.

No shit, Sethergal ;)

Nie tylko moim zdaniem prezentujemy podobny poziom do innych amatorskich projektów

Tak, przyznaję, większosc projektów zaczyna promowanie się od szkiców, często jeszcze nie najpiękniejszych. Nawet - ba! - szkice do Fallout bywały różne. Ale ja spodziewał bym się, że z każdą aktualizacją szice będą coraz lepsze i staranniejsze, żeby wykazać postęp.

A Tobie najzwyczajniej w świecie nie pasuje tematyka artów, a to kwestia gustu.

Nie powiedziałem, że nie pasuje, zob. linka w tamtej wieści. Ja nie mówię, że projekt nie ma potencjału, chociaż jest chyba najmniej falloutopodobny na całej scenie.

Jeszcze odnośnie porównań do Warcrafta. Nie wiem skąd takie porównanie. Dlatego, że w New Dawn żyją inteligentne istoty (darkorgi) o zielonym kolorze skóry?

Aha. Warcraftowe te rakorgi jak diabli :)

W Falloucie miałeś DeadClaws'y i zielone mutanty,

Jak powiesz mi, z czym Tobie kojarzą się deathclawy i supermutanty, to może zrozumiem ;)
+Quote Post
post 09-03-2006, 10:49
Post #8

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

Daj spokoj Sil... co ty chcesz od tych szkicow do Falla??? Moze poza pierwszymi czterema - to reszte, mimo ze niektore sa moze troche niechlujne) widac ze rysowala osoba ktora ma jakies pojecie o tym (i o anatomii ludzkiej)....
+Quote Post
post 09-03-2006, 12:19
Post #9

SHM-0
Group Icon

Ale znowu nie ma po nich co jeździć panowie, te szkice są straszne to jest fakt ale mają też szkice pana Geremka i one prezentują sobą całkiem zacny poziom.
Błędem natomiast, panie Sethergalt jest robienie halo (materiału miesiąca) z kontentu bardzo wątpliwej jakości, i jest to rzecz która działa bardzo na waszą niekorzyść. I nie ma co bronienie się, że gusta dyskusji nie podlegają, nic to nie da przy słabych i złych materiałach. Po prostu unikajcie takich wpadek na przyszłość.
+Quote Post
post 09-03-2006, 12:54
Post #10

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon

that's the point... mr. Kefir ^_^

skoro maja lepsze prace dlaczego w materiale promocyjnym pokazuja te gorsze :blink: nie jest to zbyt marketingowe podejscie, bo mnie przykladowo zniechecilo do wejscia na stronke i sprawdzenia co tam jeszcze w galerii sie znajduje...

nie ma co bronic do upadlego czegos co nie jest dobre.... bo to bez sensu i wcale nie pomoze, a wrecz przeciwnie - moze zniecheciec ludzi do blizszego zinteresowania sie projektem...

mam lekkie "de javu" pozatem - juz kiedys taka sytuacja byla, pewnie niektorzy wiedza o co chodzi, ale dla niewiedzacych nie bede tu niczego wyjasnial i przypominal - pewien projekt zaczal sie reklamowac, co tu duzo mowic - artami/szkicami nie prezentujacymi dobrego poziomu, ale wszelki slowa krytyki byly odpierane czesto, gesto chamskimi atakami, co skonczylo sie ogolna bluzganina i obrazaniem sie (a moze i nawet banami???) - po co bronic sie do upadlego? zeby wyszlo na swoje???

jest takie powiedzenie "Jesli 10 osob mowi ci ze jestes glupi, moze warto przestac sie z nimi spierac i zastanowic czy nie pojsc do psychiatry" ;)
zostawiam to so przemyslenia :)
+Quote Post
post 09-03-2006, 13:47
Post #11

SHM-0
Group Icon

Silent - Bez kometarza.

Bio_Hazard - Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani niczego bronić do upadłego.

Zastanawia mnie tylko dlaczego uważacie, że osoba, która zarabia rysowaniem na życie brzydko rysuje. Co do materiału miesiąca. Trochę z tym nie trafiliśmy, to fakt i jest to dla nas nauczką na przyszłość. Każdy z nas uczy się całe życie i często na własnych błędach. Wytykanie błędów w stylu: "to jest brzydkie, macie słaby poziom" nie prowadzi do niczego pozytywnego i powoduje niechciane napięcia. Co innego "zła kompozycja, nieodpowiednio dobrane oświetlenie, itp" to już odbierane jest inaczej, jako przyjazne rady, bo podparte argumentami.
Będziemy starali unikać takich wpadek jak z tym materiałem i mogę was zapewnić, że jeszcze miło was zaskoczymy :)
+Quote Post
post 09-03-2006, 14:34
Post #12

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon

No i to jest wlasnie dobre i zdrowe podejscie do sprawy :)
+Quote Post
post 09-03-2006, 14:38
Post #13

SHM-0
Group Icon

CYTAT
Zastanawia mnie tylko dlaczego uważacie, że osoba, która zarabia rysowaniem na życie brzydko rysuje

Ciężko mówić o konkretnej osobie, skoro szkice tu pokazane pochodzą od bodajże trzech różnych osób, ale nie sposób zauważyć, że ta postać w "zbroi" i z karabinem wygląda jakby narysowało ją dziecko.
Poza tym to że ktoś zarabia na siebie rysowaniem o niczym nie świadczy, ja też się utrzymuje z rysowania a wcale nie jestem mistrzem rysunku, co więcej znam kilka osób które rysują lepiej i pracy w rysunku nie dostały :/ Tak że fakt brania pieniędzy za rysunki niczego nie przesądza.
A dobry rysownik nawet jak mu się mówi, że jego dzieło jest "do dupy" też potrafi z tego wyciągnąć wnioski...
+Quote Post
Silencer_NMA
post 11-03-2006, 23:43
Post #14

Unregistered

CYTAT (Sethergal @ 09-03-2006, 12:02)
Silent - Bez kometarza.

Ojojoj... Nie obrażaj się :wub:

CYTAT (Sethergal @ 09-03-2006, 12:02)
Zastanawia mnie tylko dlaczego uważacie, że osoba, która zarabia rysowaniem na życie brzydko rysuje

Albowiem ponieważ? Gdybym był złośliwy, to mógłbym napisać coś o politykach...

Seth - ja sobie tego nie wymyśliłem. Większość opinii o tych artach, które czytałem, była negatywna. Brak im klimatu i logiczności.
+Quote Post
post 12-03-2006, 23:52
Post #15

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 813

CYTAT (Sethergal @ 09-03-2006, 11:02)

Zastanawia mnie tylko dlaczego uważacie, że osoba, która zarabia rysowaniem na życie brzydko rysuje.

:o
O___O
Znaczy który z tych rysowników?
I w jaki sposób? serio pytam, bo sam jestem rysownikiem i bardzo mnie to ciekawi...
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 26-02-2020, 01:26