Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Tylko Oryginalny Fallout, Dawanie dobrego przykladu

post 11-07-2007, 09:34
Post #1

Maxi - Kaz
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 2

Mysle ze w obecnej chwili kiedy maszyna roszyla, powinnismy ja jeszcze troche popchnac.
Moim zdaniem powinnismy [jako serwisy ktore szanuja fallouta] zrobic i umiescic, najlepiej na stale na stronie glownej liste skad mozna wziasc oryginalne fallouty, czyli w jakich CDA sie ukazaly, jakie byly wydania, za jaka cene i gdzie je mozna dostac. Moze to skloni ludzi do kupowania oryginalnych gier.
Rozumiem ludzi ktorzy np. nie chca wydac, nawet tych 10 zl na gre ktorej nie widza czy nie wyrzuca po 10 min. OK, wiec ja mowie, ze pozycze ci fallouta na pare dni, to nie jest przestempstwo, jesli sie przekonasz to KUP ORYGINAL, wystarczy sie do mnie odezwac i ustawic gdzies na miescie [Wroclaw]...
Czemu nie zrobic z tego polsko-scenowej akcji, promujmy kupowanie oryginalnych gier i zachecajmy do tego, a wyjdzie nam samym to na zdrowie bo jesli wydawcy dostrzega cos takiego to IMHO mozemy liczyc na wznawiane wydania i jakies ekstra bonusy w pudelkach
Odezwijmy sie do Cenegi, moze wespra nasza kampanie kupowania oryginalnych falloutow [w ich przypadku 3]. Jesli wystosujemy , nazwijmy to petycje/prosbe pod ktora podpisza sie najwieksze serwisy polskiej sceny to bedzie mialo znaczenie. Nie jestem obecnie w statystykach ale liczniki ogladalnosci na stronie nabijaja niezle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 11-07-2007, 10:21
Post #2

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Dobry pomysł!

Uważam, że każdy serwis mógłby - w formie, krótkich newso-pogadanek - bez uciekania w zbytni patos i dydaktykę - położyć nacisk na kupowanie - jeśli nie wszystkich oryginalnych gier - to tych, które mają atrakcyjną cenę.

Jak choćby Fallouty. Jeśli ktoś się na to obrazi, obruszy i nas oleje - to tym lepiej dla nas :) Warto taką akcję podjąć i kształtować ludzi - w tym tych młodych, aby pokazać im, że jeśli moga mieć coś za prawie darmo - ale legalnie - to niech tak to nabędą.

A nie jak śmieciarz, rzucający się na gówno, by wybrać z niego co nieprzetrawione kawałki <_<
+Quote Post
post 11-07-2007, 11:11
Post #3

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

czyli w jakich CDA sie ukazaly, jakie byly wydania, za jaka cene i gdzie je mozna dostac. Moze to skloni ludzi do kupowania oryginalnych gier.
Na Trzynastym zrobiłem taką liste wydań Fallouta moge zrobic identyczna dotyczącą F2 i FT ale nie wiem czy o coś takiego ci chodziło:

Oficjalnym dystrybutorem gry jest firma CD Projekt. Z tego co pamiętam w naszym kraju gra doczekała się następujących "wydań":

1. Wydanie "Box" (pudełkowe). Premiera 23 stycznia 1998 - oczywiście była to angielska wersja językowa. Nie wiem ile wówczas gra kosztowała.

2. Wydanie dołączone do gry Fallout Tactics. W tym pakiecie gra była w pudełku DVD bez papierowej instrukcji, a w formacie PDF na płycie. Gra była w angielskiej wersji językowej.
Fallout Tactics w dniu premiery kosztował 99.90 zł. Swoją drogą było to jedno z najlepszych wydań gier z jakimi się spotkałem. Trzy gry w cenie jednej i to jeszcze w oddzielnych pudełkach DVD (mimo tego że gra była w wersji box) + płyta z dodatkami (do FT). Rewelacja - nigdy nie żałowałem wydania tej stówy na Fallout Tactics.

3. Wydanie, które ukazało się w serii "Ekstra Klasyka". Gra została wydana w polskiej wersji językowej, w pudełku DVD w którym znajdowała się krótka instrukcja papierowa z podstawowymi informacjami. Na płycie z grą, znalazła się za to obszerna instrukcja w formacie PDF. Cena w dniu premiery wynosiła 19.90 zł.

4. Wydanie w eXtra Grze, premiera 20 marca 2004, polska wersja językowa, cena w dniu premiery 19.90 zł.

5. Wydanie pochodzące z "Sagi Fallout" - pakietu składającego się z jednej płyty DVD - zawierającej grę Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics (wszystkie w polskich wersjach językowych), grubą książeczkę z instrukcjami do gier, oraz pełno dodatków i innych wodotrysków ;).

"Saga Fallout" została wydana 15 kwietnia 2004 roku i w dniu premiery kosztowała 59.99 zł. Poza grami zawierała, a właściwie dalej zawiera - instrukcję na płycie, 3 poradniki, karty pomocy podręcznej, niemal 1000 grafik, tapety na pulpit, szereg modów (w tym Awaken 1.35) i różne patche, mapy, scenariusze i kampanie do Fallout Tactics. Poza tym ścieżki dźwiękowe gier w formacie mp3, oraz teksty i opowiadania fanów serii Fallout.

Duża część z powyższych dodatków to zawartość - a jakże by inaczej - naszego serwisu, który udostępnił je do "Sagi Fallout".

6. Tak zwany "Fallout z Biedronki" ;) - czyli gra w wydaniu "Box" ("pudełkowym"), jaką można było nabyć swego czasu w sieci sklepów Biedronka. W tym samym okresie pewna ilość gry trafiła na nowo do Empików. Nie wiem czy to były resztki z magazynów CD Projektu, czy też oddzielne wydanie :) Gra pojawiła się gdzieś w okolicach marca 2005. Cena wynosiła 9.99 zł.

7. Wydanie pochodzące z "eXtra Gry". Była to również "Saga Fallout". Płyta DVD zawierała to samo co wyżej a była do nabycia w cenie 19.99 złotych. Ten numer "eXtra Gier" miał premierę 6 września 2005 roku.

8. Wydanie z kolejnego wydania "Sagi Fallouta", tym razem pochodzącego serii "Ekstra Klasyka" które miało premierę 17 listopada 2006,a w dniu premiery kosztowało 19.90. Na płycie DVD było oczywiście to samo co "powyżej" ;), plus jak to w "Ekstra Klasyce" - cieniutka i lichutka papierowa instrukcja.

Fallout w czasopismach:

Gra Fallout została dołączona do czasopisma CD - Action numer 09\99 (wersja językowa angielska, instrukcja na CD w formacie PDF).

Fallouta można było również zakupić razem z magazynem Click!, w numerze kwietniowym z 2005 roku. W tym numerze znajdowała się również płytka z Falloutem 2 :), a najprawdopodobniej na płycie znajdowała się instrukcja ;).

Dodatkowo można na stronach zrobić cos w stulu tego co mają strony o konsolach czyli aktualny cennik w ktorym, by było napisane ze w Empiku Fallout kosztuje tyle i tyle a w Biedronce Saga kosztuje tyle i tyle...

Ten post był edytowany przez KeniG: 11-07-2007, 11:13
+Quote Post
post 11-07-2007, 11:28
Post #4

Newsman Shamo
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 1 895

Ooo godna poparcia inicjatywa, szkoda trochę że wynikła ona z takiej gównianej sytuacji z SN ale jak widać czasem trzeba kopa żeby zacząć działać.

O ile nie jest to problemem dla serwisów (mam na myśli niechęć do promowania internetowych sklepów czy coś) to można by wrzucić też linki do internetowych sklepów sprzedających Fallouta wraz z podana ceną. To tak dla tych którym sie nie chce nawet dupy z domu ruszyć.

No bo jak Saga Fallouta jest za 9.99 to taniej się już po prostu nie da i nie rozumiem ludzi którzy mimo to go dalej ściagają.
+Quote Post
post 11-07-2007, 11:40
Post #5

SHM-3
Group Icon

Dobra dosyć. Gdzie mogę dostać tego userbara???
+Quote Post
post 11-07-2007, 11:53
Post #6

Maxi - Kaz
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 2

W chwili obcnej tutaj:
http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...ndpost&p=216768
Ale z pewnoscia niedlugo bedzie wszedzie ;]

EDIT
KeniG swietne zestawienie, fajnie byloby to umiescic na stronie glownej wiec pewnie musialoby to byc okrojone z tresci + link do pelnej informacji ale to chwila czasu jest potrzebna i decyzji jasnie nam panujacego ;]. Oczywiscie jesli bylbys w stanie to informacja o F2 i FT rowniez bylaby jak najbardziej na miejscu.
Co do linkow do sklepow internetowych, to nie wiem jak to wyglada na shamo, IMO GOL niebardzo poszedlby na taka badz co badz reklame sklepow. Ale GOL tez prowadzi jakies sklepy wiec jakby co to do nich tylko by byly odniesienia
+Quote Post
post 11-07-2007, 14:10
Post #7

SHM-0
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 4 426

Oczywiście że przyłączam się do tej inicjatywy!
Dzisiaj byłem w "Biedronce" i zauważyłem że jest tam Saga Fallout DVD w tekturowym pudełku za 9.99. Co ciekawe, egzemplarzy było o kilka mniej kiedy z mamusią się do sklepu wybrałem później.

Obsydian - nie trzeba koniecznie pożyczać gry. W końcu chyba są demka Fallout 1 i FT - wystarczy je umieścić w jakimś publicznym miejscu żeby każdy mógł je ściągnąć i spróbować.

W numerze CDA 11/2005 (listopadowym) został dołączony jako pełna wersja gry Fallout Tactics.
+Quote Post
post 11-07-2007, 14:16
Post #8

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

QUOTE(RAS_AL_GHUL @ 11-07-2007, 15:25)
Obsydian - nie trzeba koniecznie pożyczać gry. W końcu chyba są demka Fallout 1 i FT - wystarczy je umieścić w jakimś publicznym miejscu żeby każdy mógł je ściągnąć i spróbować.
*

erm ? :huh:
+Quote Post
post 11-07-2007, 14:32
Post #9

SHM-3
Group Icon

Chodzi mu o wrzucenie demek na jakiś scenowy serwer żeby ludzie sciągający pirata fallouta nie tłumaczyli że oni tylko chcą gre przetestować a potem kupią - chyba oto.

Kazul oczywiście moge dzisiaj zrobić taką liste z suchymi informacjami, podzieloną na dwie cześci pierwsza zbiór wszystkich wydań z informacją o cenie w dniu premiery czyli podobne do tego co jest na schronie o druga część dotycząca tylko wydań będących aktualnie w sprzedaży czyli empik, biedronka itp z aktuanymi ceneami które już raczaj nie spadną poniżej 9,90 za Sage. Liste dla F2 i FT mozna przygotować łatwo bo własciwie nie bedzie się zbytnio różnić od listy wydań Fallouta. Nie musi być to odzielnie na portalu może byc przyklejony temat na forum który będzie na bieżąco aktualizowany w wypadku kolejnych promocji z Biedronki.

Ten post był edytowany przez KeniG: 11-07-2007, 14:37
+Quote Post
post 11-07-2007, 16:12
Post #10

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

KeniG - ale ja nigdzie wcześniej w tym temacie nie zabierałem głosu ;] więc nie kumam nawiązania do mnie i jakiejkolwiek wypowiedzi tutaj ;]
+Quote Post
post 11-07-2007, 16:58
Post #11

SHM-3
Group Icon

No fakt to rzeczywiście dziwne nie zwróciłem na ten suptelny szczegół uwagi. Być może kolega umie czytać w myślach i ty o tym pomyślałeś.

W każdym razie ja teraz też nie wiem o co chodziło.
+Quote Post
post 11-07-2007, 17:01
Post #12

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Proponuje rozpoczac ta akcje po OT... Nim cos obmyslimy wszyscy wyjada i zostawimy sprawe w polowie rozpoczeta...
+Quote Post
post 11-07-2007, 18:16
Post #13

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

QUOTE(Kazul @ 11-07-2007, 09:49)
OK, wiec ja mowie, ze pozycze ci fallouta na pare dni, to nie jest przestempstwo, jesli sie przekonasz to KUP ORYGINAL, wystarczy sie do mnie odezwac i ustawic gdzies na miescie [Wroclaw]...
*

Super - a ja ci go nie oddam i bede mial za friko oryginala :D Ewentualnie bede tak laskawy, ze oddam po uprzednim skopiowaniu :P
Juz widze te kolejki do Kazula na miescie ^_^

Bez urazy Kazul - ale nie widze takiej akcji w naszym pieknym, prawym i sprawiedliwym, a przede wszystkim uczciwym kraju :)
Intencja dobra - ale sposob wykonania tzeba obmyslic jakis inny....

+Quote Post
post 11-07-2007, 18:17
Post #14

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(Obsydian @ 11-07-2007, 18:27)
ja nigdzie wcześniej w tym temacie nie zabierałem głosu ;] więc nie kumam nawiązania do mnie i jakiejkolwiek wypowiedzi tutaj ;]
*

Pomyliłeś mu się z Kazulem.
+Quote Post
post 11-07-2007, 18:28
Post #15

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

QUOTE(Kazul @ 11-07-2007, 11:49)
OK, wiec ja mowie, ze pozycze ci fallouta na pare dni, to nie jest przestempstwo, jesli sie przekonasz to KUP ORYGINAL, wystarczy sie do mnie odezwac i ustawic gdzies na miescie [Wroclaw]...
*

Nie jestem pewien czy pożyczanie gry to też nie jest przestępstwo. Z tego co mi się wydaje, jest. Nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji na ten temat w necie (przynajmniej jednoznacznej). Także nie tak oficjalnie z tym.
+Quote Post
post 11-07-2007, 18:31
Post #16

SHM-3
Group Icon

:lol: Tak przestępctwo dajecie się robić w konia dystrybutorm co wam wmawiają że nie wolno gry pozyczyć bo jesteście wtedy bandziorami. Troche rozsądku ;)

Ten post był edytowany przez KeniG: 11-07-2007, 18:35
+Quote Post
post 11-07-2007, 18:32
Post #17

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 362

QUOTE(entrop @ 11-07-2007, 20:43)
Nie jestem pewien czy pożyczanie gry to też nie jest przestępstwo. Z tego co mi się wydaje, jest. Nie mogę znaleźć odpowiedniej informacji na ten temat w necie (przynajmniej jednoznacznej). Także nie tak oficjalnie z tym.
*

Wątpię. O ile mi wiadomo osoba pożyczająca w takim wypadku legalnie nabyty egzemplarz gry może z nim zrobić co tylko chce - poza nieautoryzowanym kopiowaniem zawartości+rozpowszechnianiem oczywiście. Pożyczenie legalnie nabytej kopii pod to chyba nie podchodzi.
+Quote Post
post 11-07-2007, 18:32
Post #18

Włóczęga
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 1 779

*snip*
+Quote Post
post 11-07-2007, 18:38
Post #19

SHM-3
Group Icon

A ja mogę sobie wyobrazić 13 czy 14 latka co właśnie coś o Fallout przeczytał i sądzi że tak stara gra nie może być do kupienia w sklepie może tylko czyta newsy na shamo ogląda stronki z poradami do gry nie musi wiedzieć że akurat w jego mieście powiedzmy w Radomiu w Biedronce akurat między sokami a cukrem jest Saga Fallout :) Dlatego jakiś ranging cenowy i informacja na temat tego gdzie można aktualnie nabyć pełną wersje i za ile na pewno by zwiększyła ilość legalnych kopii Fallouta w rękach fanów :)

Ten post był edytowany przez KeniG: 11-07-2007, 18:39
+Quote Post
post 11-07-2007, 19:03
Post #20

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 951

QUOTE(Vermin @ 11-07-2007, 20:47)
Wątpię. O ile mi wiadomo osoba pożyczająca w takim wypadku legalnie nabyty egzemplarz gry może z nim zrobić co tylko chce - poza nieautoryzowanym kopiowaniem zawartości+rozpowszechnianiem oczywiście. Pożyczenie legalnie nabytej kopii pod to chyba nie podchodzi.
*

No ok, ale nie chodzi o to jak to się robi na codzień (KeniG), bo każdy to wie, ani o to jak się wydaje, tylko o jakieś rzetelne uzasadnienie prawne - bo mi się też tylko wydaje, że nie można :)

tutaj jest topic z jakiegoś forum gdzie sprawa jest wyjaśniana, niestety niejednoznacznie.
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 13-11-2019, 07:16