Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [F2] Fallout: Infinite Fall, Całkiem nowa gra.

post 08-10-2008, 02:43
Post #41

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 827

QUOTE(Sorrow @ 08-10-2008, 01:29)
2. Broń w Falloucie jest zbyt celna. Bardziej realistycznie by było gdyby normalnie celność wynosiła z 20% (tyle wyrabiają policjanci z NYPD) ewentualnie 40% w przypadku kogoś dobrze wyszkolonego. A o wyszkolenie ciężko, gdy się nie zużywa amunicji do treningu. Przy takiej celności wychodzi wartość działania drużynowego.
A zdarzają się i strzelaniny, gdzie wystrzeliwywane jest kilkadziesiąt strzałów i nikt nie zostaje trafiony albo kilka osób jest tylko draśniętych.
3. Nie ma jakichś większych konsekwencji obrażeń i można cheatować stimpackami.
4. Gra pozwala na tworzenie superwyspecjalizowanych snajperów bo można ładować wszystkie skill pointy w umiejętność władania bronią.
Gdyby gra brała pod uwage inne niebezpieczeństwa, trzeba by było szybko zadbać o odpowiedni poziom Outdoorsmana, First Aid, Repair, itd.
*

Wszystko pięknie i cudnie, ale chyba nie o to chodzi aby z Fallouta robić jakiś srogi symulator strzelectwa;]
bo przy takich statystykach trafień to trzeba by było nosić tony amunicji. Strzelaniny nie wyglądają tak że stoi na przeciw siebie odział ludzi i prują jak w westernie/falloutcie (tzn ludzie się chowają za przeszkody czego w F nie uświadczysz ) ;] A zaręczam że gdyby tak wyglądałyby wymiany ognia to te statystyki które podałeś nie były by rzeczowe i nijak by się nie dało ich odzwierciedlić w grze.
No bo popatrz co innego strzelać za rogu a co innego jak w F stoi na przeciw siebie kilku chłopa. Gdyby każdy miał takie statystyki strzeleckie to by się to ciągnęło godzinami zanim by ktokolwiek padł;]

Przepraszam za błędy i styl w jakim to napisałem ale mam za sobą ciężki dzień;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-10-2008, 12:47
Post #42

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(TMorbid @ 08-10-2008, 03:24)
Wszystko pięknie i cudnie, ale chyba nie o to chodzi aby z Fallouta robić jakiś srogi symulator strzelectwa;]
bo przy takich statystykach trafień to trzeba by było nosić tony amunicji. Strzelaniny nie wyglądają tak że stoi na przeciw siebie odział ludzi i prują jak w westernie/falloutcie (tzn ludzie się chowają za przeszkody czego w F nie uświadczysz  ) ;] A zaręczam że gdyby tak wyglądałyby wymiany ognia to te statystyki które podałeś nie były by rzeczowe i nijak by się nie dało ich odzwierciedlić w grze.
No bo popatrz co innego strzelać za rogu a co innego jak w F stoi na przeciw siebie kilku chłopa. Gdyby każdy miał takie statystyki strzeleckie to by się to ciągnęło godzinami zanim by ktokolwiek padł;] 

No nie, bez przesady :P . 20% to tylko 5 strzałów na jedno trafienie - jak gram w Close Combat to w zależności od warunków wychodzi 3 do 100 strzałów na jednego zabitego. W Falloucie problem jest z mechaniką - nie ma modyfikatorów do trafienia za ruch, akcji ruchu-uniku, osłony i podziałów na strzały celowane i szybkie strzały - co ciekawe spora część rzeczy, które wymieniłem była w oryginalnym Falloucie GURPSie.
Przy takiej ilości opcji łatwiej byłoby przeżyć random encountery.

Co do konieczności noszenia "ton" amunicji - przecież o to właśnie chodzi, by postać nie mogła wybijać całych miast i generalnie kozaczyć tylko dlatego, że ma broń palną :P . Przede wszystkim byłoby więcej walki wręcz - broń palna byłaby bardziej dla żołnierzy, rewolwerowców, części policjantów i innych uprzywilejowanych typów, którzy mogą sobie pozwolić na duże ilości amunicji.
+Quote Post
post 08-10-2008, 18:04
Post #43

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 288

QUOTE(Sorrow @ 08-10-2008, 01:29)
Broń w Falloucie jest zbyt celna.
*

Ja bym powiedział, że jest zbyt nie celna. Nic mnie tak nie irytuje w turówkach jak chybione strzały. Kiedy postać zbyt często pudłuje całą akcję szlag trafia, bo nic nie można zaplanować.
+Quote Post
post 09-10-2008, 00:17
Post #44

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 816

QUOTE(MadMaks @ 08-10-2008, 18:45)
Ja bym powiedział, że jest zbyt nie celna. Nic mnie tak nie irytuje w turówkach jak chybione strzały. Kiedy postać zbyt często pudłuje całą akcję szlag trafia, bo nic nie można zaplanować.

Zbyt niecelna w stosunku do czego?
Ano, akcję szlag trafia jak akcja polega na walce jednego człowieka przeciwko kilku/kilkunastu.
+Quote Post
post 09-10-2008, 07:06
Post #45

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

nie wiem ale MadMaks chyba chciał powiedzieć ze jest niecelna w stosunku do ET z AImBotem ;) Prawda jest taka ze jestem zdania Sorrowa +3% skoro nie można wprowadzać żadnych zmiennych i zależnych .
To by było rozwiązanie dla tego moda a nie [brutalne] usunięcie b.palnej w b.duzej liczbie.
+Quote Post
post 09-10-2008, 13:15
Post #46

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 972

To ze napisałem że występują w Ameryce różnego rodzaju bronie o rożnym kalibrze to nie zaprzeczalny fakt a wyśmiewając to pokazujesz ze chyba nie wiesz co w "Hamerykanskiej trawie" piszczy. Skoro znakomita cześć broni długiej posiada w USA swoje cywilne wersje. Pozatym zapominasz chyba ze populacja po Wielkiej Wojnie naprawdę radykalnie się skurczyła prawo wyparowało , wraz z setkami tysięcy ciał i dostępu do tego całego uzbrojenia nie pilnował już nikt.

Co prawda to prawda, nie unteresuje mnie za bardzo Ameryka. Jak widać - Trza będzie się więcej dowiedzieć.

Co do Twojej wypowiedzi o enklawie to już naprawdę ale ciężko mi zachować powagę nie wiem chyba graleś w brytyjską wersje skoro spotkałeś się z Enklawą tylko na OilRign w trakcie Tea'time. [ teraz ja żartuje]

Chodzi mi o to, że teraz będziemy nie raz, nie dwa świadkami "bitew" Enklawy z innymi frakcjami. (Randomy i nie tylko)

Nie odbierz tego jako atak na ciebie albo twojego moda, ja zzasady jestem dociekliwy i staram się być konsekwentny więc stąd moje pytania.

Ajajajj... Mylisz typ człowieka, mów, a poprawię co będę mógł.

Czym jest ten generator atomowej energii? Zasilanie w kryptach to układ geotermalny...
...V13: CO @(*#!%(!!?!??!?!?

Jeszcze przemyślę to. xP

Wątpie by ktoś się zgodził, po tym co spotkało Vault Dwellera i po tym jak wszyscy którzy chcieli odejść - odeszli...

W krypcie zapanuje panika, wszyscy się będą bać, będą wrzeszczeć o końcu świat, tralalala, trlalalala... Ale kilku (na ten tysiąc) przedstawicieli "żądnych przygód" będzie. xP

Główny problem polega na tym, że Stimpaki działają jak mocny potion of healing. W ich opisie zaś pisze, że leczą "minor injuries" - minor injuries to siniaki, zadrapania, rozcięcia skóry, itd.
To by było tak do 5 HP a nie 20.

Stimpaki będą działać jak Superstimpaki. W dodatku Superstimpaki będą jeszcze podnosić siłę na pewien czas. (Bez efektów ubocznych, pomijając [oczywiście] utracone punkty HP.

Moim zdaniem jedzenie i picie powinno służyć przeżyciu a nie leczeniu.

Woda będzie służyć do przetrwania podczas podróżowania po mapie świata. W każdej chwili może być "- 100 hp". xP

Czy my mówimy o tej samej grze?
Tylko dwoje ludzi w Klamath downtown ma broń palną i mają tylko Pipe Rifle z 24 sztukami amunicji. Jednym z nich jest gość od sztuk walki a drugim jest Sajag.
Tylko troje ludzi w Klamath trappertown ma broń palną wszyscy mają Pipe Rifle z 24 sztukami amunicji i są traperami.

W Den downtown tylko 11 ludzi (z 45) ma broń palną i tylko jedna z nich ma amunicję do przeładowania. Pięcioro z nich jest strażnikami w Becky's Cassino Bar, dwoje to gangsterzy, połowa członków gangu Lary, 1 szuler no i smitty - jedyna osoba, która ma czym przeładować swój pistolet.

Tak samo jak w F1, w Den i Klamath prawdopodobnie jest dużo więcej ludzi.

Mój błąd.

Najlepszy sposób w walce to i tak po prostu spieprzać w poczuciu, że nie ma żadnego cudownego leku który cię uratuje.

I raczej tak samo będzie w FIFie, leki będą, niektóre nawet niezłe, ale drogie i trzeba inwestować w zdolności których będzie się używało do leczenia.

4. Gra pozwala na tworzenie superwyspecjalizowanych snajperów bo można ładować wszystkie skill pointy w umiejętność władania bronią.
Gdyby gra brała pod uwage inne niebezpieczeństwa, trzeba by było szybko zadbać o odpowiedni poziom Outdoorsmana, First Aid, Repair, itd.

W FIFie będzie trzeba ciągle inwestować w coś, gdyż to będzie niezbędne do dalszego posuwania się w fabule, tak więc to wymuszanie na graczu inwestowania w punkty i ciągłej, regularnej pracy (za regularną pracę będą coraz większe pieniądze) by kupować książki czy na szkolenia u różnych ludzi.

Co do konieczności noszenia "ton" amunicji - przecież o to właśnie chodzi, by postać nie mogła wybijać całych miast i generalnie kozaczyć tylko dlatego, że ma broń palną  . Przede wszystkim byłoby więcej walki wręcz - broń palna byłaby bardziej dla żołnierzy, rewolwerowców, części policjantów i innych uprzywilejowanych typów, którzy mogą sobie pozwolić na duże ilości amunicji.

Broń palna będzie przede wszystkim droga. A co dopiero amunicja. Kupowanie trzech magazynków (szczególnie do lepszych broni) wyjdzie nas więcej, aniżeli byśmy kupowali samą broń. Średnio Desert Eagle będzie kosztował nawet kilka tysięcy kapsli, a bronie takie jak snajperka sięgają ceną do 20.000 kapsli.
Lecz kapsle będzie można zdobywać w wielu miejscach, wielokrotnie.

Eee... Nie celna? Strzela aż za celnie, co chwila ktoś kogoś trafia, a ludzie giną jak muchy.

To by było rozwiązanie dla tego moda a nie [brutalne] usunięcie b.palnej w b.duzej liczbie.

Może się nie wyrażałem jasno. Nie chcę usuwać w kosmicznych ilościach broni palnej. Ale nie będziemy co chwila trafiać na randomy w których ludzie naparzają się minigunami, rakietnicami czy innym cholerstwem. (Enklawa, "Patrole jedności", czasem karawany itd.) Prócz tego w wielu miejscach będzie można broń kupić, problem z dostępnością, więc kupcy będą chcieli duże pieniądze. Rzadko będą się pojawiać świetne towary.

Niedługo screeny. xP

Ten post był edytowany przez Ghoster: 09-10-2008, 13:16
+Quote Post
post 09-10-2008, 17:01
Post #47

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(Ghoster @ 09-10-2008, 13:56)
W FIFie będzie trzeba ciągle inwestować w coś, gdyż to będzie niezbędne do dalszego posuwania się w fabule, tak więc to wymuszanie na graczu inwestowania w punkty i ciągłej, regularnej pracy (za regularną pracę będą coraz większe pieniądze) by kupować książki czy na szkolenia u różnych ludzi
*

Tylko nie przesadz z tym. Sytuacja, gdy nie bedzie mozna pchnac fabuly naprzod, bo brakuje postaci np. 20% Speecha bedzie na pewno dla niektorych wkurzajaca a przy tym zniechecajaca do dalszej gry...
+Quote Post
post 09-10-2008, 18:27
Post #48

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

No ja też bym wolał uciekać przed kimś albo czymś (npc) niż przed goniącym mnie skillcapem, albo świadomością, że rozdysponowałem źle 10 skill pointsów i dalej postać nie ruszy fabuły
+Quote Post
post 18-10-2008, 23:49
Post #49

SHM-0
Group Icon

Nie, aż tak źle nie będzie. To będzie coś bardziej na wzór: "Lvl up!" " - Dobra, musisz to naprawić, o ile się na tym znasz...".
I w takiej chwili otrzymujemy wiadomość, ile potrzebujemy punktów (wliczając w to środki wspomagające - Które nie często będą się znajdować pod ręką czy w ogóle do kupna) żeby mieć szansę na wykonanie danej czynności. Zaś poziomy będzie się zdobywać bardzo szybko, ale perki będą z początku bardzo słabe. (Ogólnie dobrze będzie wybierać na początku perki, które dodają punkty umiejętności, no, chyba że wolicie 3 razy wybrać coś w stylu "szybsze poruszanie się po mapie". xD)

EDIT: No, myślę, że tym razem to bardziej przypomina bagna:
http://img101.imageshack.us/my.php?image=f1cy2.png
+Quote Post
post 19-10-2008, 07:08
Post #50

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Jak reszta lokacji będzie wyglądać jak ten kawałek będę usatysfakcjonowany.
+Quote Post
post 19-10-2008, 07:18
Post #51

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 470

Ano, fajnie toto wygląda.
Czemu dajesz nam tylko bagna?

Patrząc na jaszczura miałem głupią myśl, żeby włączyć szybko tryb walki i się z nim przywitać z pustynną kurtuazją. ^^'
+Quote Post
post 19-10-2008, 15:34
Post #52

SHM-0
Group Icon

Jak reszta lokacji będzie wyglądać jak ten kawałek będę usatysfakcjonowany.

Postaram się, byś był usatysfakcjonowany.

Czemu dajesz nam tylko bagna?

Bo są w produkcji, więc jakby kto miał jakieś zastrzeżenia to jeszcze będę mógł poprawić. A przy okazji, bagna:

http://img511.imageshack.us/my.php?image=f3ac2.png
http://img511.imageshack.us/my.php?image=f4by5.png
+Quote Post
post 28-10-2008, 19:35
Post #53

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 425

Oooo... Ładnie to wygląda. Przypomina mi początek Stalkera.
+Quote Post
post 14-11-2008, 17:59
Post #54

SHM-0
Group Icon

Mimo iż F3 żyje (To potwór, to ledwo się rusza, ale to żyje!), ja, na przekór wszystkiemu, zamieszczę dwa screeny, które prezentują moją innowacyjność... (Taa... Jasne...)
To jedno ze spotkań specjalnych, znajdziemy tutaj kilku ludzi Enklawy, z którymi można pogadać, i co lepsze, można tu na zawołanie umrzeć. Taki sobie smaczek.
http://img252.imageshack.us/my.php?image=rndm61cw4.png
http://img252.imageshack.us/my.php?image=rndm62rj5.png
+Quote Post
post 15-11-2008, 22:06
Post #55

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 574

Kiedy planowana data premiery?
+Quote Post
post 16-11-2008, 00:35
Post #56

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 054

nie poddawajcie sie, ostatnio zauwazam ze niekomercyjne projekty i konkretne mody starych gier zyskuja na popularnosci, chyba wszystkim brakuje tej magii ktorej teraz nie ma, piekne screeny, czekam z niecierpliwoscia
+Quote Post
post 16-11-2008, 14:54
Post #57

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 311

No no bagna fajnie wyglądają ;]

Czekam na pokaz Bractwa Stali i Enklawy, bo jestem ciekawy jak ty ich zrobisz ^^

Mam nadzieje ze będziemy widywać wojny Bractwa np z Mutantami itp
No i możliwość przyłączenia się do Bractwa, Enklawy itp

Może zrobisz jakąś fabrykę naszej ulubionej coli ^^ :nuka:

Ten post był edytowany przez Bangog: 16-11-2008, 14:56
+Quote Post
post 08-12-2008, 20:35
Post #58

SHM-0
Group Icon

No, dawno nic nie pisałem, ze względu na brak czasu.

Niestety, projekt zawieszam. Na okres około miesiąca, ze względu na to, iż niestety sam będę musiał wszystko robić (tak to jest, jak się komuś ufa. xP). Muszę się pozbierać do kupy i coś więcej przygotować, wziąć się za dialogi i skrypty, mam jeszcze dużo rzeczy na głowie, więc tymczasowo projekt będzie oficjalnie (xP) zamknięty.

Mam nadzieję, że szybko odrobię to.
Ale jak już pytacie, odpowiem.

milo69 - Odpowiem jak Blizzard: "Będzie jak będzie".

Banqoq - Oczywiście znajdą się takie rzeczy jak wojny z mutantami. A przyłączenie się? Napisałem już to. Możliwe będzie przyłączenie się do jednej z trzech grup: Bractwo Stali, Enklawa i Bandyci. (Niestety, None [który tworzył New Reno i Arroyo] porzucił to, więc będę musiał to robić od nowa...)
+Quote Post
post 23-12-2008, 20:23
Post #59

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

W związku z zanikającą dyskusją o Twoim modzie chciałbym się dopisać tutaj w ramach akcji "Ku pokrzepieniu serc", co może i będzie to off-topem ale chyba mnie nikt przez to nie zabije ;).
Ghoster, życzę Ci powodzenia w pracy nad modem. Ja tego moda widzę jako dobrze zapowiadającą się grę, życzę szybkiego powrotu do projektu i pomyślnego jego ukończenia.
+Quote Post
post 04-01-2009, 14:14
Post #60

SHM-0
Group Icon

Bleh, normalnie jakbym przewidział własny wypadek, dzień po napisaniu tamtego posta nadziałem się na klamkę. xP

Dobra, w każdym razie wznawiam pracę nad projektem, nawet już dokończyłem jedną lokację bagien, a tu macie małego screena:

http://img504.imageshack.us/my.php?image=falloutzn6.png

Bagna będą odgrywać kluczową rolę w grze, i będą przede wszystkim czymś w rodzaju expowiska. Prócz tego FIF będzie się bardzo różnił od Falloutów pod pewnym względem. Nie będzie można go przejść np. tak szybko jak F2, będzie conajmniej 10 rzeczy, przy których będziemy musieli się natrudzić. Czasem jednak granie doktorkiem może być ciężkie, gdyż dostanie się do pewnego miejsca i wzięcie czegoś nie może być załatwione pokojowo. Za to można wybić wszystkich albo się podkraść.

Niedługo kolejne screeny i kolejne "pasjonujące artykuły". xP
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 24-07-2019, 11:54