Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [F1/F2] Dopasowanie map pod większe rozdzielczości, mod powiększający mapy lokacji

post 17-10-2008, 22:08
Post #1

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 048

Wszyscy znają patch do F1/F2, który umożliwia nam odpalenie tych gierek na najbardziej kosmicznych rozdzielczościach. Są tu pewnie tacy, dla których to dzieło szatana, ale mojej skromnej osobie owy bajerek się podoba. Zdziebko niepasujący interfejs nie nie pasuje aż tak bardzo ;), jedyne co razi podczas gry to... mapy. A dokładnie: małe mapy. Mapy do Falloutów zostały zaprojektowane wyraźnie pod 640x480. Z dużymi obszarami nie ma problemu na dużych rozdzielczościach. Niestety w przypadku tych mniejszych, "przepaści" i "nicości" (znajdujące się poza granicami widoczności w 640x468) - które każda z map posiada - stają się nagle widoczne (czasami po przescrollowaniu mapy). Psuje to nieco klimat. Wpadłem na prosty pomysł aby te mapy w tych miejscach, w których "nic nie ma", a które widać, uzupełnić nic nie znaczącymi elementami scenografii. Po co? Ładniej to wygląda ;D. Na dole macie przykład: przed i po.

(IMG:http://img90.imageshack.us/img90/350/scr00002me0.th.jpg)(IMG:http://img90.imageshack.us/images/thpix.gif) (IMG:http://img205.imageshack.us/img205/1295/scr00001ug8.th.jpg)(IMG:http://img205.imageshack.us/images/thpix.gif)

Nie jest to trudna robota, co najwyżej czasochłonna (ale nie AŻ tak bardzo). Za jakiś czas zamierzam sobie przypomnieć F1&2 i byłaby to niezła okazja do pociągnięcia tego "niby-projektu". W przypadku F2 myślę żeby od razu zabrać się za wersję spatchowaną Restoration Projectem. Może ktoś pochwali mój pomysł? ;D Albo go pochwyci i sam zacznie w taki sposób "uzupełniać" te sprawiające "problemy" mapy? ;) (blokowanie scrollingu sprowadza się do górnego lewego rogu więc uzupełniani map to tylko obszar "na dole" i "na prawo")

I jescze menu w wysokiej rozdzielce:
(IMG:http://img56.imageshack.us/img56/1803/scr00000hx2.th.jpg)(IMG:http://img56.imageshack.us/images/thpix.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 17-10-2008, 22:34
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Niby jest to jakieś wyjście, ale pamiętaj, że ilość obiektów (scenerii etc.) na mapie drastycznie rośnie, na tyle drastycznie by znacznie wydłużyć czasy ładowania lokacji - zwłaszcza w późniejszym etapie gry, łatwiej też będzie o zwiechy, kto wie, może bug ze zbyt dużą ilościąprzedmiotów będzie szybciej zauważalny. Dla lokacji wiejskich to nie problem, bo tam na mapach i tak zbyt wiele nie ma, a lłatwo dodać drzewa czy namioty, choćby puste.

A co z dużymi miastami? Chcesz też dorysowywać mapki np. uciętych budynków, w Nowym Reno albo SF? Nie wiem czy tam potrzeba, wystarczy zmienić miejsce w którym postać pojawia się na danej mapie, albo pobawić się centrowaniem kamery na określonym punkcie mapy przy jej ładowaniu

Jakie masz rozwiązania dla lokacji których nie można "powiększyć" w f2, takich jak kanion, gdzie brakuje grafik by dorobić brakującą część scenerii, a starej nie możesz wykorzystać, bo zrobią się 2 mosty... dodasz np. zerwany most z Arroyo?

PS. Jak ty kurka dajesz rade czytać dialogi przy takiej roździelczości i z taką małą czcionką?
+Quote Post
post 19-10-2008, 20:38
Post #3

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 048

QUOTE(Ulyssaeir @ 17-10-2008, 23:15)
Niby jest to jakieś wyjście, ale pamiętaj, że  ilość obiektów (scenerii etc.) na mapie drastycznie rośnie, na tyle drastycznie by znacznie wydłużyć czasy ładowania lokacji

A co z dużymi miastami? Chcesz też dorysowywać mapki np. uciętych budynków, w Nowym Reno albo SF?

Chodzi właśnie o to, że takiej kosmetyce poddane zostaną TYLKO MAŁE mapy - duże wyświetlane są bez zarzutu, tutaj patch ze strefami blokującymi przewijanie sobie radzi i nie trzeba nic zmieniać. Czyli: edycji będzie trzeba poddać tylko te małe mapy, na których "niechciany" obszar widać już "na dzień dobry", na jednym ekranie. Z czasami ładowań itp. bym się nie martwił bo - jak piszę - tylko małe mapki pójdą na warsztat (i do ogromnych rozmiarów i tak się nie rozrosną). Secondo: nikt nie robi przecież tego z myślą o komputerach, które ledwo ciągną wyagania minimalne gry ;).

to wie, może bug ze zbyt dużą ilościąprzedmiotów będzie szybciej zauważalny.

Ilością przedmiotów a nie elementów scenerii ;). Tego problemu tu nie będzie ;). (zresztą na tych większych oryginalnych mapkach elementów scenerii potrafi być na prawdę w cholerę)

wystarczy zmienić miejsce w którym postać pojawia się na danej mapie, albo pobawić się centrowaniem kamery na określonym punkcie mapy przy jej ładowaniu

Niestety to nie takie proste, nawet zabawa z "blokadami przewijań" nic tu nie da. Małe mapy są zbyt małe - nie powinny mieścić się całe (lub chociaż na wysokość/szerokość) na jednym ekranie.

Jakie masz rozwiązania dla lokacji których nie można "powiększyć" w f2, takich jak kanion, gdzie brakuje grafik by dorobić brakującą część scenerii, a starej nie możesz wykorzystać, bo zrobią się 2 mosty... dodasz np. zerwany most z Arroyo?

Nie mam :D. Będzie się kombinować jak dotrę do takich mapek. Co najwyżej może zrobi się nowe elementy graficzne.

PS. Jak ty kurka dajesz rade czytać dialogi przy takiej roździelczości i z taką małą czcionką?

Da się. Mam 19" LCD i na nominalnej rozdzielcie czcionka jest, fakt - mała, ale czytelna. W Planescape Tormenta też tak gram ;D.
+Quote Post
post 19-10-2008, 22:54
Post #4

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

BTW. zobacze jak sięgra przy wyższych ustawieniach DPI monitora, bo standard ma mojej 17'' to 90, kiedyś dla testu dałem 120 i przy 1024x768 czułem się jak przy 1200x900, no ale gier nie odpalałem. Ktoś może próbował?
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-07-2019, 07:56