Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

10 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Wyprawa trzecia - Prypeć <Pripiat>, zabierz Rad X'y ;)

post 06-03-2007, 10:15
Post #1

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833

Pomysł łaził mi po głowie i fryzurkę psuł od kilku tygodni. Ale trzymałem gębę na kłódkę aż do zlotu Watahy. Gdy wreszcie zasiedliśmy razem, a ja rzuciłem koncepcję następnego wyjazdu, byłem przygotowany na żmudne uspokajanie i tłumaczenie. A oni z miejsca stwierdzili, że to niezły pomysł! Czyli nie tylko ja jestem tak porąbany. ;)

Ale do adremu:
Celem trzeciej wyprawy SGR Wataha ma być Ukraina. Konkretnie okolice Kijowa. Jeszcze konkretniej - miejscowość Prypeć, a jeśli nazwa ta nic nie mówi, może więcej powie to, że leży ona przy Czernobylskiej Elektrowni Atomowej. Tak, jedziemy do Czernobyla! 8]

Kilka słów otuchy - miejsce to jest dostępne do zwiedzania, regularnie organizowane są tam wycieczki i, jeśli turysta trzyma się wyznaczonych ścieżek, łyknie najwyżej dawkę radów porównywalną z 2-3 naświetleniami u radiologa. Czyli świecić nie zaczniemy, dodatkowe rączki nam nie urosną, a i naszym dzieciom nic nie będzie. :) Ale trzymanie się wyznaczonych ścieżek należy traktować bardzo poważnie, bo czasami wystarczy kilkanaście metrów żeby władować się na silnie skażony teren.

O ile ktoś nie ma dojść na Ukrainie, konieczne będzie skorzystanie z usług jednego z kijowskich biur podróży. Dojechać na miejsce to nie problem, ale wejście na teren zony wymaga przepustki. Taką przepustkę biuro podróży ma w standardzie. Przykładowy program wycieczki wygląda tak: KLIK .

Istnieje pewna ekipa o pokrewnych nieco do shamowych zainteresowaniach. My szukamy miejsc postapo, oni ogólnie miejsc opuszczonych. Ich serwis nazywa się Opuszczone.com. Organizowali już kilka wypadów do Zony i na ich forum można znaleźć informacje o kosztach, cenach, przelicznikach, a także bogatą galerię zdjęć z wypraw. Tablicę poświęconą tej tematyce znajdziecie TUTAJ .

Prawdopodobny termin wypadu to listopad. Wcześniej w grę wchodzą różne obrony, egzaminy, oldtowny, wypady wakacyjne, rozpoczęcia roku, itp. Piszę jednak o tym już teraz, żebyście zaczęli już planować urlopy i odkładać pieniążki. ;)

Dobrze byłoby, gdyby zebrało się przynajmniej 7 osób - jak zobaczycie na stronie biura podróży, cena wstępu zdecydowanie maleje przy takiej frekwencji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą nietypową i oryginalną wyprawą. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 06-03-2007, 10:19
Post #2

S.M.A.R.T.I.E.
Group Icon
Nr użytkownika: 1 501

S.T.A.L.K.E.R. na zywo? Pisze sie na to ;) :wub: :jump:

(w listopadzie nie ma zadnej sesji wiec bede mogl byc :D juppi )
+Quote Post
post 06-03-2007, 15:37
Post #3

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

Za wcześnie jeszcze, żeby cokolwiek obiecywać, ale pomysł kuszący i zamierzam poważnie nad nim pomyśleć :D
+Quote Post
post 06-03-2007, 15:50
Post #4

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 133

Polecam poczytać na początek relację z wyjazdu do strefy jaka jest umieszczona na stronie Opuszczone.com. Zdaje się, że tamtejsza ekipa coś znów szykuje <vide forum>. Niemniej pomysl iście genialny...

EDIT. Właśnie doczytałem raz jeszcze post, o Opuszczonych już napisałeś :D, niemniej podtrzymuje tezę, że pomysł godny uwagi 8].

Ten post był edytowany przez silentjob: 06-03-2007, 15:53
+Quote Post
post 06-03-2007, 17:39
Post #5

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 350

Ja także się na to piszę.
+Quote Post
post 06-03-2007, 18:03
Post #6

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Z chęcią też bym się wybrał - ale do listopada jeszcze sporo czasu ;] ... także dam znać jeśli będę wiedzieć coś na 100% ;].
+Quote Post
post 06-03-2007, 22:36
Post #7

Drunken Master
Group Icon
Nr użytkownika: 266

(niejako) zlot SHAMO w Czarnobylu - brzmi niezle i cholernie kusząco.

Jak na razie, podchodzę do tematu niczym 'cnotka-niewydymka': 'chcialabym, ale sie boje' ;P - nie wiem jak to bedzie, brzmi to cudnie, ale w praktyce moze okazac sie wcale nie taki latwe.
Zobaczymy jak nam to wyjdzie - pomimo obaw, na razie jestem za - dajcie jednak znac w momencie gdy trzeba sie juz bedzie na 100% okreslic.
+Quote Post
post 07-03-2007, 09:21
Post #8

Master of Disaster
Group Icon
Nr użytkownika: 431

Poki co zrobimy liste, jak przed pierwszym wyjazdem, powiedzmy ze na koniec wakacji trzeba bedzie solidniej wziac sie za ustalanie i zalatwianie wszysstkiego, co oznacza decyzje na 100%, poki co ciesze sie ze ten pomysl sciagnal tu tyle osob :) moze w koncu niektore persona rusza zadek i pojawia sie na ktoryms ze spotkan, zwlaszcza honorowi czlonkowie ;)))
+Quote Post
post 09-03-2007, 19:02
Post #9

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

Na dzien dzisiejszy sie pisze. W listopadzie i tak pewnie bede mial wolne, a jak nie to nie powinno byc wiekszych problemow z zalatwieniem takowego ^_^
Jakby sie cos jednak zmienilo dam znac.
+Quote Post
post 09-04-2007, 17:00
Post #10

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Jak już będziecie na terenie ZONY, zahaczcie o - http://bbs.keyhole.com/ubb/showflat.php/Ca...038/Main/413038 ;] same zdjęcia instalacji - http://pix.fine.kiev.ua/egor/gallery/0000b02w
+Quote Post
post 17-04-2007, 20:59
Post #11

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 583

HMMM właśnie niedawno z powodu Stalkera :) czytałem forum opuszczone.com i tak się zastanawiałem ale jak z ekipą Shamo to czemuż by nie ? No i cena też straszna nie jest. Piszę się jak narazie.
+Quote Post
post 17-04-2007, 23:48
Post #12

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 409

W sumie można pojechać.
A ile mniej więcej kosztowałaby taka przyjemność?
+Quote Post
post 18-04-2007, 07:10
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 309

Przejrzyjcie forum na pripyat.com (cyrylka) - organizują takie wycieczki raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę. Cena to koło 70 hrywien.
+Quote Post
post 19-04-2007, 18:06
Post #14

SHM-0
Group Icon

samo wejście do Zony jeśli jest więcej niż 7 osób kosztuje 87 $ dolicz do tego dojazd i nocleg no i żarcie oraz Komandiery :P na opuszczone.com mają wszystko ładnie opisane.
+Quote Post
post 24-04-2007, 00:39
Post #15

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

Co do kosztów to Jabot mi ostatnio mówił bodaj 500-600 zeta za całość (licząc od OldTown of course), ale osobiście jeszcze nie patrzałem na te ceny.

W każdym bądź razie my (tj. Kawaleria Berg ;) ) poważnie myślimy nad tym, żeby się podpiąć pod tą wyprawę.

Myślę, że jak szczęście dopisze (i się wszyscy zmoblilizują do nieprzepicia pieniążku na wyjazd :P ) to może uzbierać się całkiem konkretna ekipa :D
No ale zobaczymy co to wyjdzie ;)
+Quote Post
post 24-04-2007, 11:33
Post #16

Czarny Król
Group Icon
Nr użytkownika: 20

Wstepny termin wyprawy oscylowal by wokol przelomu pazdziernika i listopada... takze czasu jeszcze troszke jest, ale nie powinno sie wszystkiego zostawiac na ostatnia chwile ;)

+Quote Post
post 24-04-2007, 11:41
Post #17

Master of Disaster
Group Icon

oczywiscie ze nie, na oje oko pod koniec wakacji bedziemy zamykac liste obecnosci, tak zebysmy mieli minimum pelny miesiac na dogranie calej reszty, podejrzewam takze ze potwierdzeniem bedzie wplata zaliczki, wiec myslcie i kombinujcie juz teraz :)
+Quote Post
post 24-04-2007, 20:40
Post #18

SHM-0
Group Icon

a mam takie pytanie co do daty - ma swoje plusy i minusy:
+ nie ma już za dużo liści, więc jesk klimacik fajny
- trochę krótki dzionek jest
Co wy na to ??
+Quote Post
post 24-04-2007, 22:25
Post #19

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Nr użytkownika: 833

Obsy - instalacja radarowa prezentuje się bardzo ciekawie. Niepokojąco brzmią jednak informacje, że ten teren nadal jest silnie napromieniowany. Nawet jeśli to nieprawda, będziemy tam z grupą, a teren jest strzeżony - nie widzę, jak miałoby nam się udać wymknięcie i powrót tak, by nie zauważyli nas strażnicy i opiekunowie grupy zwiedzającej.

Cena wg Opuszczonych to ok. 500 zł za całość.

Kivan - a jaki inny, sensowny temin widzisz? Maj odpada, bo nie zdążymy zebrać chętnych, kasy, zrobić rezerwacji i zaplanować konkretnie całości. Czerwiec to obrony i walka o oceny na świadectwach - odpada. W lipcu większość zainteresowanych będzie rezerwowała kasę na OT, w sierpniu z kolei portfele będą się regenerować po oldtownowych wydatkach. Poza tym, wbrew pozorom, w wakacje wcale nie jest łatwo zebrać dużą grupę, bo wiele osób ma już własne wakacyjne plany <w tym ja>. Wrzesień to z kolei poprawki u studentów. A początek października to bardziej, lub mniej śmieszne studenckie obowiązki. Frekwencja na pierwszej wyprawie Watahy była, jaka była, właśnie dlatego, że był to przełom września i października, i blisko połowa "pewnych" chętnych musiała zrezygnować z okazji przeciągniętych poprawek, zajęć uczelnianych, czy walk o miejsca w akademikach. Wychodzi na to, że druga połowa października to pierwszy termin, który pasowałby większości zainteresowanych.
+Quote Post
post 25-04-2007, 08:46
Post #20

Master of Disaster
Group Icon

QUOTE(kivan_666 @ 24-04-2007, 20:55)
a mam takie pytanie co do daty - ma swoje plusy i minusy:
+ nie ma już za dużo liści, więc jesk klimacik fajny
- trochę krótki dzionek jest
Co wy na to ??
*

gdzie to pytanie??

co do terminu Wolv wyjasnil dlaczego wtedy a nie kiedy indziej :)
+Quote Post

10 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-07-2019, 08:01