Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

14 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Mechanika LARPa na OldTown 2008

post 03-04-2008, 11:24
Post #41

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

Danke. Zaraz to zapisze do poprawek.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 03-04-2008, 11:43
Post #42

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 1 885

"4.4. Osoba związana (ręce i/lub nogi) może zostać uwolniona tylko przez osobę niezwiązaną (nieposiadającą żadnych więzów), a proces uwalniania trwa około minuty."

Chyba osoba z wolnymi rękoma a nogami związanymi powinna moc sama rozwiązać sobie nogi.

Oraz czy można skrócić ten czas poprzez oddanie strzału w więzy lub ciecie otulina?

Broziu, w założeniu miało być tak że osoba ze związanymi nogam niemoże sięsama rozwiązać, ani nie moze rozwiązaćnikogo innego. Ale poprawimy to na bardziej intuicyjne i realistyczne rozwiązanie.

Odnośnie skracania, taka opcja się w mechanice nieznajdzie. Niestety czasem musi wygrać prostota mechaniki ponad opisanie wszystkich niewiadomo jakich możlwiości. Gdyby takie niuanse dopisać to wyszło by nam prawo BHP (prawo stosowane około kilkuset stron) a nie mechanika na 6 stron A4. Minuta to i tak bardzo mało, w praktyce więcej czasu może zając realne wyplątanie tej liny niż samo przecinanie.

Entrop, dzięki za zauważenie oczywiście poprawimy. :)

Śledź. Dlaczego ty uważasz że to co pisałem ja miesiąc temu jest tym samym co zostało opublikowane? Czyżbyś nizauważył dwóch podstawowych różnic? Miesiąc temu pisałem jako uczestnik który chce coś zmienić, pisałem sam od siebie. A ta opublikowana mechanika to dzieło zbiorowe orgów a nie moje. Tak więc po pierwsze zmienił się mój punkt siedzenia a po drugie to nie tylko mechanika moja i Shafy, to jest mechanika orgów i wszyscy biorą za nią odpowiedzialność, ale największą Kemer :P I nie proś aby pokazano ci coś co specjalnie zostało ukryte przed publiczonością i nie tylko po to aby cię poniżać czy zaskakiwać. Tamte treści po prostu nienadają się do publikacji.
+Quote Post
post 03-04-2008, 13:07
Post #43

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 333

Dokladnie. Dopiszmy w takim razie w mechanice ze org ma prawo powiedziec "nie i ch*j" :)
+Quote Post
post 03-04-2008, 15:09
Post #44

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Wędrowca @ 03-04-2008, 11:58)
Tamte treści po prostu nienadają się do publikacji.
*

Tak gwoli sprostowania nie chodzi o duże ilości bluzgów ;). po prostu sa to wewnętrzne rozmowy i tyle.
+Quote Post
post 03-04-2008, 16:14
Post #45

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 409

Jeden stimpak wystarcza na całkowite wyleczenie jednej osoby

Jeden proszek leczniczy wystarcza do opatrzenia jednej osoby
czyli że proszek działa jak pierwsza pomoc a stimpak jak lekarz?

Brakuje mi informacji czy opatrzona osoba sama zdrowieje bez interwencji lekarza po jakimś czasie. Ostatnio były to chyba 3 godziny.
+Quote Post
post 03-04-2008, 17:16
Post #46

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 091

Witam.
Zastanawia mnie takie małe coś:

"Zdecydowanie większe szanse na uzyskanie profesji mają gracze nieposiadający pancerza."

ale

"Ulepszanie pancerzy przebiega następująco: Technik musi zdobyć przedmioty nadające się na elementy pancerza i razem z klientem zamontować je na stroju klienta. Po zamontowaniu elementy muszą spełniać te same warunki co podczas akredytacji, wtedy technik może zmienić zapis na odwrocie identyfikatora klienta. Technik jest zobowiązany zapisywać ksywki osób którym ulepszył pancerz, oraz opis ulepszenia i poziom pancerza jaki udało się osiągnąć."

Wynikał by z tego że najlepiej jest złożyć podanie o profesje a pancerz robić na miejscu z przywiezionych przez siebie cześci u jakiegos tam technika. Wystarczy wcisnac kit że sie to wszystko znalazło.

Gdzieś jeszcze czytałem że tarcze chronia przed trafieniem- czyli dwie tarcze na plecach i klacie daja lepsza ochrone niż pancerz ale może ja cos pomyliłem :D

A i zapomnialem dodac-Zasady Gites pompa

Ten post był edytowany przez panzerglas: 03-04-2008, 17:22
+Quote Post
post 03-04-2008, 17:24
Post #47

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Śledziu osoba opatrzona nie zdrowieje samoczynnie, aby to zrobić musisz iść do lekarza. Nie podam powodu dlaczego. Nie chcę tu wywołać dysusji, która już dawno dokonała się poza shamo, bo dojdziemy do paradoksalnego stanu gdy orgowie będą musieli bronić każdego słowa w mechanice. Jeśli widzicie nieścisłości wrzucajcie je na odpowiedni topic, ale nie pytajcie dlaczego tak a nie inaczej. Bo rzucenie garstki argumentów wywoła odzew wszystkich niezgadzających się z nimi a jak mówił Kemer jest to mechanika kompromisów gdy 2 lub więcej rozwiązań kłuciło się ze sobą a trzeba było złożyć to w jak najlepszy sposób i debatowano czasem niemiłosiernie długo.

EDIT:

@pancerglass: aktualnie dyskusja toczy się na ten temat a i toczy się od pewnego momentu, ale thx za wsparcie bo tego sposobu omijania go nie zauważyłem a to całkiem mocny argument.

Ten post był edytowany przez solcz: 03-04-2008, 17:27
+Quote Post
post 03-04-2008, 18:10
Post #48

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 806

QUOTE(panzerglas @ 03-04-2008, 17:31)
Wynikał by z tego że najlepiej jest złożyć podanie o profesje a pancerz robić na miejscu z przywiezionych przez siebie cześci u jakiegos tam technika. Wystarczy wcisnac kit że sie to wszystko znalazło.

Dla gry też najlepiej ;). Dochodzi od razu mały event robienia pancerza ;).

@uberkoxy
Wszystko zależy od LARPa.
Jak grają DeDekowcy na zachodzie/w USA to dla nich karty postaci i recytowanie na głos po trafieniach damage'u i HPków jest OK. No przynajmniej dla niektórych DeDekowców ... reszta woli otulinami lać się po głowach.

OT "pachnie" w dobrym znaczeniu prowizorką i chaosem. Mimo, że tylko punkty (albo coś w ten deseń) mogą w miarę fair podzielić stuff to IMO dobrze, że ich nie ma. Nie pasują.
Za to nędzny bonus z pancerzy też jest na miejscu. Przynajmniej ja na OT kilka razy czułem się jak na "team deathmatchu" i wtedy wiedza, że połowa squadu przeciwnika ma "dwa życia" a druga "trzy życia" nie była najfajniejsza. Oh oczywiście najpierw je zrobili. Ale w ten sposób pewien bonus jest za robotę, ale nie będize żadnych wontów. Leczenie rannych może być niezwykle ważne przy jakiejś długiej akcji - ale w jednym starciu nie zrobi dużej różnicy a to najbardziej "kłuje" (ah! gdyby nie ta przewaga pokonalibyśmy ich!).

IMO powinniście - OGRowie - jak będą jakieś przesłanki ku temu wy-koxić kogoś po za zasadami. Po to żeby było kolorowo. Ale to co jest będzie akurat dla całej reszty.
+Quote Post
post 03-04-2008, 18:48
Post #49

SHM-1
Group Icon

Za to nędzny bonus z pancerzy też jest na miejscu. Przynajmniej ja na OT kilka razy czułem się jak na "team deathmatchu" i wtedy wiedza, że połowa squadu przeciwnika ma "dwa życia" a druga "trzy życia" nie była najfajniejsza. Oh oczywiście najpierw je zrobili. Ale w ten sposób pewien bonus jest za robotę, ale nie będize żadnych wontów. Leczenie rannych może być niezwykle ważne przy jakiejś długiej akcji - ale w jednym starciu nie zrobi dużej różnicy a to najbardziej "kłuje" (ah! gdyby nie ta przewaga pokonalibyśmy ich!).

Ty na wojnę czy na larpa jedziesz bo zauważyłem że cała twoja wypowiedź odnosi się tylko i wyłącznie do walki jako głównego (jak nie jedynego) elementu larpa i jedyna różnica między larpami DDowców, a normalnymi to mechanika bitwy. Śmiech na sali. Nie wiem ale ja nie mam na larpie kalkulacji typu oni maja pancerze czyli trzeba ich trafić 2 razy i tych 2 to 3 bo ciezkie pancerze, miast myśleć "o K***a, uzbrojeni po zęby cfaniacy -i tu zależnie od charakteru prowadzonej postaci: atakować bo łup, atakować bo atakować :P, spierdzielać, zagadać, błagać o litość, odgrywać strach, niepokój multum opcji ect" a nie myśleć jak tu wszystko wyrżnąć - vide "a prawie daliśmy rade ich sprzatnac ale jeszcze sprobojemy bo respa mamy" niczym na zwykłej strzelance. Z takim myśleniem to do Bośni jechać :P tam co prawda nie ma respów ale za to inne atrakcje :P
+Quote Post
post 03-04-2008, 19:13
Post #50

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 409

Ale nie wiesz czy ta atrakcja to terrorysta, krowa czy baba z dzieckiem.
+Quote Post
post 03-04-2008, 19:21
Post #51

SHM-1
Group Icon

Przekoksić kogoś mogą orgowie jako NPCa czy coś wedle potrzeb fabularnych, do tego właśnie służy zielony kolor. Dodam planuje się klimatyczny filmik instruktarzowy zrobić jak ma działać mechanika ale to pomysł jeszcze w powijakach jest i nie wiadomo czy doczeka się realizacji.

@Śledź: ale i tak w ową 'atrakcję' serią z PK ciągniesz do wyczerpania magazynka więc co za różnica :P
+Quote Post
post 04-04-2008, 11:02
Post #52

SHM-4
Group Icon

No proszę. ładnie. Właśnie z takim liczeniem ile kto ma pancerza się strasznie wnerwiałem. Bo paski na pancerzu siłą rzeczy coś takiego narzucały. Teraz KAŻDY może zaatakować nawet przeważające siły i mieć szansę wygrania. Jasne. Jak ktoś stanie na drodze i zacznie ostrzeliwać 3 gości to w zasadzie popełnia samobójstwo. ale jak wystrzeli raz. Wycofa się. Obejdzie ich naokoło znowu zaatakuje. Wycofa się. Rzuci kamieniem gdzieś daleko tak by usłyszeli że niby ktoś tam jest. i znowu wystrzeli. Wciągnie w pułapkę. Teraz można włąsnie krzyczeć, błagać,robić zasadzki czy jak już solcz pisał "atakować bo łup, atakować bo atakować tongue.gif, spierdzielać, zagadać, błagać o litość, odgrywać strach, niepokój". Można wygrywac ale bazując na myśleniu jak rozwiązać akcje a nie jedynie liczyć kto ma ile HP.

Raidersi już nie muszą się obawiać silnych grup z 2hp pancerza bo ładnie pomyślana obrona odeprze atak.Tak samo jak Raidersi atakują to bardziej taktyczne rozwiązanie ataku przyniesie więcej korzyści niż "kupą mości panowie". BoB'y nie są najsilniejsi bojowo z racji swojej liczebności i posiadanego sprzętu. Każda frakcja jesli się wczuje i dobrze rozegra akcję może wygrać. teraz w walce liczy się myślenie a nie jedynie posiadane opancerzenie.
+Quote Post
post 04-04-2008, 11:45
Post #53

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 850

Nie za bardzo rozumiem po co te nerwowe reakcje pt. "ty to OT widzisz jak jedną wielką strzelankę" Cóż, zabicie przeciwnika było, jest i będzie najprostszą (nie twierdzę żę najlepszą) metodą na rozwiązanie sporu :D. Tak było, jest i będzie. No chyba, że ktoś w ramach jakiegoś LARPa postanowi to sztucznie ograniczyć :D

Shafa--> A kiedy to niby Raidersi obawiali się "silnych grup z 2hp pancerza" ?? No bo nie za mojej kadencji 8] To teraz R mogą mieć przerąbane, jeśli faktycznie ich (niestety już nie "nasza") ulubiona taktyka - "kupąmościpanowie!!" okaże się nieskuteczna :D :D :D

Naprawdę przeceniasz zmiany w mechanice. Że niby teraz można zrobić wszystko a wcześniej nie można było zrobić nic?? Sorry, rok temu, jeszcze jako Raider towarzyszyłem BoBom w odbijaniu od NAS Ubermalucha (to zdaje się miało być taxi). I jakoś zasady pancerzy mi nie przeszkadzały we wstawieniu gadki, że niby jestem zielarzem i zbieram piołun i krwawnik. Tak samo jak nie przeszkodziły mi we wciskaniu tego samego kitu jakiemuś patrolowi z miasta pięć minut wcześniej. I wciskaniu kitu strażom przy bramie jak wchodziliśmy do miasta nocą z żądaniem okupu za Keirę. I we wciskaniu kitu jej znajomym że ktoś nas (zabij, nie pamiętam z kim tam poszedłem... z Josem?????) wynajął abyśmy przekazali żądanie okupu. Itp. Idt. Było i krzyczenie i błaganie i uciekanie i wciskanie kitu i zagrywki taktyczne a'la hit and run. Po prostu pancerze dawały większy bonus. jedni twierdzą, że to lepiej, inni że to gorzej. Czas pokaże.

Ale nie wciskajcie mi tu kitu że niby teraz otworzyły się jakieś nowe horyzonty. Bo to bzdura. Zwłaszcza, że istnieją takie zasady jak autoprzeszukiwanie, które OGRANICZA możliwości przemytnikom. (Że niby rok temu nie można było wcisnąć gadki, żeby ciebie nie przeszukali?? Albo przekupić straże?? Do czyjejś wiadomości: ROK TEMU PRZEKUPYWALIŚMY STRAŻE. I znowu - nie, nie zamierzam rozkręcać dyskusji czy takie zasady są dobre czy nie. Nie twierdzę, że zrobiłbym mechanikę lepiej od was. Nie twierdzę, że autoprzeszukiwanie żywych nie jest dobrym czy rozsądnym rozwiązaniem. Stwierdzam fakt.

To, czy mechanika naprawdę jest dobra dowiemy się pod koniec lipca. Ja jestem umiarkowanym optymistą :)
Czego wam i sobie życzę
Drapek

Ten post był edytowany przez DrapiChrust: 04-04-2008, 11:48
+Quote Post
post 04-04-2008, 11:54
Post #54

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 308

nocne akcje - no nie wiem czy nie bylo chetnych, cmd Shafa wypuszczal sie na takie akcje dlugo i daleko
listy goncze - byly, ale z racji stanu rzeczy, wszystkie przejmowalismy
zakulisowe dzialania - a owszem tu w zeszlym roku byl problem dla mieszkancow miasta, bo faktycznie nie bylo to zbyt widoczne
zwiazane nogi, tarcze - przyklady na sprytne wykorzystanie mechaniki, w zeszlym roku podobny pomysl opracowal cmd Shafa odnosnie trybu auto.
A sprawe z tarczami da sie zalatwic na dwa sposoby:
zapisac definicje tarczy
zdefiniowac przed jakimi trafieniami chroni
Podane sposoby nie wylkuczaja sie nawzajem wiec mozna zastosowac oba.
Z lenistwa nie sprawdzalem jak to jest w mechanice zapisane, natomiast od siebie dodam ze jestem raczej przeciwnikiem tarcz balistycznych.
Koncze magicznym slowem ktorego ambasadorem sie staje
dupa
+Quote Post
post 04-04-2008, 12:57
Post #55

SHM-4
Group Icon

Shafa--> A kiedy to niby Raidersi obawiali się "silnych grup z 2hp pancerza" ?? No bo nie za mojej kadencji cool.gif To teraz R mogą mieć przerąbane, jeśli faktycznie ich (niestety już nie "nasza") ulubiona taktyka - "kupąmościpanowie!!" okaże się nieskuteczna biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ale właśnie pomyslenie i udane wykonanie jakiegoś plany przyniesie więcej satysfakcji i emocji niż "ej chodźmy kupą na OT".
Naprawdę przeceniasz zmiany w mechanice. Że niby teraz można zrobić wszystko a wcześniej nie można było zrobić nic?? Sorry, rok temu, jeszcze jako Raider towarzyszyłem BoBom w odbijaniu od NAS Ubermalucha (to zdaje się miało być taxi). I jakoś zasady pancerzy mi nie przeszkadzały we wstawieniu gadki,(...)

I dalej Ci nie przeszkadzają zauważ. Ty sobie poradziłeś wtedy ale to byłeś Ty za co Ci chwała. Teraz po prostu lekko się zmusza innych do podobnych akcji jakie Ty wykonywałeś. Bo LARP nie ma sie sprowadzać do liczenia "ile mu jeszcze HP zostało zanim go zabiję" a do właśnie takich akcji jakie Ty odstawiałeś. Oby takich więcej. Klimat lepszy a i satysfakcja (co daje się zauwazyć po Twoim poście) większa. :piwko:
+Quote Post
post 04-04-2008, 13:28
Post #56

SHM-4
Group Icon

Tak się spytam nieśmiało. Czy dostrzega ktoś jeszcze jakieś uchybienia, błedy i pomyłki w mechanice? Jak nie to w niedługim czasie robimy aktualizacje do wersji 1.1 :)
+Quote Post
post 04-04-2008, 18:05
Post #57

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 523

W kwestii formalnej:

Trafienie - to uderzenie pojedynczą lub kilkoma kulkami wystrzelonymi z jednej repliki, granatu, miny ASG w  dowolną cześć ciała gracza, w czasie około 1 sekundy (nie liczy się trafienie w broń ASG, otuliniak ani tarczę).

Czy doliczyc to tego nie nalezalo by takze "grochu" w opcji granatow, tak by uniknac sytuacji gdy granaty grochowe beda niedzialajace, chyba ze tak ma byc.

Co do zasad otulin, to moze naiwnie ale czy mozna by dodac punkt o tym by unikac trafienia w glowe przeciwnika(lub zakazac), tak dla bezpieczenstwa, nie od samego uderzenia nawet, ale dostajac w twarz w strefie ASG mozna stracic okulary z oczu w trakcie strzelaniny... no i sami wiecie..
+Quote Post
post 04-04-2008, 18:24
Post #58

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 302

To nie naiwne. Musiało nam to gdzieś zaginać podczas prac nad finalną wersją mechaniki.
+Quote Post
post 04-04-2008, 18:38
Post #59

SHM-4
Group Icon

Broziu, słuszna uwaga w kwesti formalnej. Jak to pisałem to niezwróciłem uwagi na takie podjeście do sprawy. W założeniu trafienie to uderzenie tym co miało wylecieć z granatu, cokolwiek by to było, bo to niezawsze muszą być kulki do replik czy biały groch, ktoś mógłby użyć kawałków gumowej skoczki, kawałków gąbki czy pianki. Cięzko to sformułować tak by było krótko napisane ale i jednoznacznie i bez ograniczeń. Sprawą się zajmiemy, dzięki Broziu za spostrzeżenie. Masz może jakiś pomysł na rozwiązanie tego?

Co do drugiej uwagi, musiało zapewne być tak jak pisze Kemer. Gdzieś to przeoczyliśmy... :)
+Quote Post
post 04-04-2008, 23:39
Post #60

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 091

Jeszcze jedna kwestia ale raczej tylko retoryczna.
Skoro połączenie pancerza z profesja jest uznawane za objaw przepakowania to czemu nie bierze sie pod uwage opcji posiadania pancerza i bardzo mocnego aega lub połaczenia profesji i aega? Ale pytam tylko z ciekawości.

Ciekawi mnie jeszcze dlaczego profesja jest przyznawana na podstawie podania "o prace" a nie wiedzy praktycznej czyli np umiejetnosci załorzenia profesjonalnego opatrunku lub tablicy Mendelejewa? I co np z osoba ktora przywiezie kilka pancerzy na sprzedaż?
+Quote Post

14 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 06-12-2019, 14:08