Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> FOnline: 2238 pomysły i sugestie, Tak tutaj piszemy co jest dobre a co nie

post 27-09-2009, 23:55
Post #41

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Skoro chodząc po pustkowiach możesz się na coś/kogoś natknąć, to równie dobrze coś/ktoś mógłby się na ciebie natknąć, gdy ty stoisz. Nawet gdy umownie siedzisz w jaskini. Dałoby to więcej realizmu.
W końcu pustkowia byłyby naprawdę mało przyjazne i niebezpieczne. A tak, to miasta są bardziej niebezpieczne od pustkowi. Poza pewnymi wyjątkami.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 28-09-2009, 00:07
Post #42

SHM-0
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 6 762

QUOTE(Tathagata @ 27-09-2009, 21:48)
Najlepiej jednak by to sami gracze regulowali takie sprawy - np. wyłączenia PvP.
Są ludzie którzy lubią tylko zabijać i i są którzy lubią odgrywać...

Od dzisiaj (które w trakcie pisania postu zmieniło się we wczoraj :P) gangi kontrolujące miasta mogą kontrolować egzekwowane w tych miejscach prawa, także zabraniając noszenia broni. Oczywiście pod warunkiem, że przyprowadzą oni NPCy - strażników (mogą to być zarówno niewolnicy, jak i najemnicy), którzy zagwarantują odstrzelenie tych, którzy się nie zastosują.

QUOTE(Havoc87)
Dobrze by było wprowadzić nazwy frakcji pod nickami, ze stosownym zabarwieniem, w zależności od stosunków dyplomatycznych, żeby było wiadomo kogo naparzać bez większego zastanowienia, bo przecież ciężko tu ludzi rozpoznać, skoro nicków jest tyle że trudno spamiętać a wszyscy wyglądają jak armia klonów.

A mi się brak tagów dla frakcji podoba - dzięki temu musisz naprawdę poświęcić czas na poznanie swoich sprzymierzeńców, zamiast iść na łatwiznę. Premiuje to frakcje, które uważnie dobierają członków, nie korzystają z miliona altów, stworzenie stabilnego sojuszu pomiędzy frakcjami wymaga odpowiedniej pracy i wymusza konieczność komunikowania się między sobą.

A chwile kiedy w mieście rozpętuje się niesamowity chaos, bo w tym samym czasie na głównej ulicy znajduje się trzydziestu graczy z różnych frakcji i nikt nie jest pewien gzie wymierzyć - bezcenne!
+Quote Post
post 28-09-2009, 00:29
Post #43

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 8 972

Podoba Ci się to, bo jesteś z Repo, bandy notorycznych PK (z którymi się bujam bardzo często ale mniejsza o to :D) i gdyby ktoś widział "Repo" to by spieprzał od razu :D (zresztą już nawet teraz spieprzają :D). Poza tym, pomysł na tagi przyszedł mi do głowy właśnie podczas bycia auxilary u Repo, bo przez wastelandową politykę nie wiadomo już do kogo strzelać. Trudno spamiętać wszystkich z jednej frakcji której jest się sojusznikiem (jak to jest w moim przypadku) a co dopiero zapamiętać wszystkich jej sojuszników, żeby przypadkiem nie wywołać "skandalu dyplomatycznego"

A co rp w czasie rl napadów "pieniądze albo życie", cóż, ja sam niewiele ponad to odgrywam, ale to przecież minimum przyzwoitości jest. Element rp pada całkowicie gdy ma się do czynienia z bandą pozbawionych moralności avatarów.
+Quote Post
post 28-09-2009, 00:38
Post #44

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 508

Leży gościu ranny, woła pomóż mi!
Podchodzę, próbuję, ale już był za słaby na moje umiejętności.
Z tyłu podkrada się gość i mówi "zły wybór", po czym strzela w tył głowy.
Padam ciężko ranny na ziemię, nie mogę się podnieść. Gościu odchodzi...
Krzyczę jak bezradne dziecko "zginiesz, zostanę pomszczony"!
On wraca i odpowiada "nie wkurzaj mnie", po czym strzela w łeb (oczy) - ginę.
Dobija drugiego rannego strzałem w głowę (oczy).

Ten gość z tyłu to Mardock może ,bo kojarzę podobną sytuację? :)

Co do epickich akcji to ja z moim towarzyszem broni Mr Blonde aka szalonym czechem ,prowadziliśmy właśnie taką działalność przestępczą w willi pana Wrighta. Z tymże wszyscy ,którzy grzecznie słuchali poleceń i kładli wszystko na ziemi i dali się przeszukać zatrzymywali życie. Wielu nie znosiło tego upokorzenia i podejmowało walkę no i od czasu do czasu szalonego czecha poniosło.

No i oczywiście dzisiejsza strzelanina 2 sporych ruskich gangów w New Reno. Przepiękna sprawa wykosili się w większości ,a uciekających niedobitków i zbieraczy lootu dorwałem z moją 3 osobową grupą cicho i elegancko z okien. Nawet nie wiedzieli kto ich wykończył ,a cała walka rozegrała się może w 1,5 minuty pochłaniając około 15 ludzkich istot. ;]

@Co do rp'owania podczas zabijania to prawda jest taka ,że można sobie na to pozwolić jak się ma brutalną przewagę nad delikwentem i jest to wtedy bardzo naturalna sprawa. natomiast widząc 3 uzbrojonych koksów w metal armorach to nie ma co rp'ić tylko trzeba spi#r$...

Po za tym zabijanie dla loot'u jest większym RPG'owaniem niż ludzie robiący sobie żardy w NCR (typu atakowaniem czerwonych w skin'ie krowy ,czy po raz kolejny nawoływanie przez Jovanke do wiary w wielkiego szczura).

Taka jest prawda zabijanie się dla lootu bardziej pasuje do pustkowi niż głaskanie się po siusiakach w NCR.

Ten post był edytowany przez Yanglegend: 28-09-2009, 00:47
+Quote Post
post 28-09-2009, 01:02
Post #45

SHM-0
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 6 762

QUOTE(Havoc87 @ 28-09-2009, 00:29)
Podoba Ci się to, bo jesteś z Repo, bandy notorycznych PK (z którymi się bujam bardzo często ale mniejsza o to :D) i gdyby ktoś widział "Repo" to by spieprzał od razu :D (zresztą już nawet teraz spieprzają :D).

Nie wydaje mi się, żeby tagi były komukolwiek konieczne, jeśli tylko zobaczy 6-10 uzbrojonych po zęby graczy. :P Muszę kojarzyć ksywy Orphans (sojuszników), Cajuns (żeby było trudniej, kiedyś Orphans byli członkami Cajuns, a większość korzysta z francuskich pseudonimów, więc nie było łatwo), VSB i Bandy, w tym starać się kojarzyć, którzy z "blue-suite'ów" są niegroźni i lepiej do nich nie strzelać, a którzy są altami przeciwników, którzy próbują określić nasze pozycje. Na niektóre walki wywiązywały się krótkotrwałe sojusze, przy których dostajemy listę ksyw do zapamiętania, a potem biedź się, który z nicków zapisanych cyrylicą, której oczywiście nie znam, należy do "złego" Rosjanina, a który do "dobrego". A jak w walce biorą udział najemnicy/niewolnicy, to dopiero nie wiadomo, czy strzelać, czy nie. I nie przeszkadza mi to - po prostu wolę, żebym sam musiał się wysilić z określeniem, kto jest, kim, niż żeby zrobił to za mnie komputer.
+Quote Post
post 28-09-2009, 01:31
Post #46

SHM-0
Group Icon

Widzisz, nie każdy chce tyle mocy obliczeniowej swojego mózgu fonline poświęcać coby zapamiętywać 100 nicków. A tagi by się właśnie też najemnikom przydały.
+Quote Post
post 28-09-2009, 06:49
Post #47

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

QUOTE(Cubik @ 27-09-2009, 23:55)
Skoro chodząc po pustkowiach możesz się na coś/kogoś natknąć, to równie dobrze coś/ktoś mógłby się na ciebie natknąć, gdy ty stoisz. Nawet gdy umownie siedzisz w jaskini. Dałoby to więcej realizmu.
W końcu pustkowia byłyby naprawdę mało przyjazne i niebezpieczne. A tak, to miasta są bardziej niebezpieczne od pustkowi. Poza pewnymi wyjątkami.

Żadne miasto oprócz tych ze strażnikami nie jest bezpieczne. Bezpieczniej jest samemu na pustkowiach jak z ludźmi w miastach, a to dlatego, że graczom zwisa czy zginą czy nie więc prowadzą wojny - w końcu się z respią. Z drugiej strony boją się być postrzeleni pierwsi i koło się zamyka.

Jak członkowie naszej frakcji i sojuszników będą zaznaczeni to rezultat będzie prosty - repo i inne ruski nie będą się już nad niczym zastanawiać, bo będą mieli podane na tacy do kogo strzelać, a to oznacza jeszcze większy płacz bluesuitów. Druga sprawa, że niebieskie płaszcze same sobie wyrobiły opinie złodziei i dobijaczy.

Ten post był edytowany przez Smiechu: 28-09-2009, 06:52
+Quote Post
post 08-10-2009, 15:20
Post #48

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 600

hmm, nie wiem czy ktoś tu zagląda... ale przyszło mi coś do głowy. Otóż, z tego co mi wiadomo, umiejętności bojowe modyfikują tylko szansę trafienia, tak? Wg mnie oczywistym jest, że mistrz w posługiwaniu się bronią palną (dajmy na to Small Guns 200+%) powinien być śmiercionośny nawet ze zwykłym pistoletem 10mm (no, może przesada :P) ale powinien mieć bonus do obrażeń. I to spory. Albo np po przekroczeniu 250% -1AP na broń palną. Odnieść to samo do innych umiejętności bojowych i byłoby na prawdę fajnie. Albo znalazłem jedną sprzeczną rzecz. Trait Fast Shot nie pozwala nam celować np. Super Slege (melee weapons) a cios i tak zabiera tyle samo AP, a teoretycznie powinien 1 mniej skoro nie można celować. Wiem, że Fast Shot odnosi się do broni palnych, więc -1AP nie miało by sensu, ale możliwość celowania być powinna.
+Quote Post
post 08-10-2009, 16:17
Post #49

SHM-0
Group Icon

Jak takie coś wprowadzisz, to będzie kolejny powód żeby robić powerbuildy. A młot też celowo jest pozbawiony celowania bo w opisie jest "ATAKUJESZ tak szybko że nie masz czasu na celowanie". Trait ma z założenia być mieczem obosiecznym. I ilość skilla w broni zmniejsza deterioration rate.
+Quote Post
post 08-10-2009, 20:12
Post #50

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 9 955

QUOTE(Serey @ 08-10-2009, 15:20)
hmm, nie wiem czy ktoś tu zagląda... ale przyszło mi coś do głowy. Otóż, z tego co mi wiadomo, umiejętności bojowe modyfikują tylko szansę trafienia, tak? Wg mnie oczywistym jest, że mistrz w posługiwaniu się bronią palną (dajmy na to Small Guns 200+%) powinien być śmiercionośny nawet ze zwykłym pistoletem 10mm (no, może przesada :P) ale powinien mieć bonus do obrażeń. I to spory. Albo np po przekroczeniu 250% -1AP na broń palną. Odnieść to samo do innych umiejętności bojowych i byłoby na prawdę fajnie.

Nawet nie wiesz jak łatwo dojść do tych 300%, a co dopiero 200. Z resztą i tak już z pistoletem 10mm można powalać ludzi w metal armorach - wystarczy odpowiedni build.
+Quote Post
post 08-10-2009, 22:55
Post #51

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 600

rozumiem że miecz obosieczny itd(-1AP kosztem celowania), ale młotem(ani żadną melee weapon) nie masz -1AP kosztem celowania, a np. granaty już masz -1AP, mimo, że docelowo granatami nie ma celowania(więc nie było czego zabrać).

Ten post był edytowany przez Serey: 08-10-2009, 22:57
+Quote Post
post 08-10-2009, 23:43
Post #52

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 974

Ciekawą możliwością było by wprowadzenie systemu tatuaży. Aktualnie można mieć na czole tatuaż łowcy niewolników, czemu by nie wprowadzić tatuaż dla każdej frakcji, który robił by za tag gangu? Wtedy klikasz prawym na gracza i widzisz opis "Widzisz bla bla z tatuażem Repo na czole", albo "z niezidentyfikowanym tatuażem".
+Quote Post
post 20-10-2009, 19:40
Post #53

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 616

Grając w FOnline i gadając na tym forum naszło mi na myśl parę rozwiązań / nowości a żeby był jako taki porządek napisze je tutaj;

1. Pierwsza sprawa to nadmiar sprzętu z wypadów i brak kasy u kupców co jest częsta przyczyną tworzenia wielu altów do handlu, ja proponuje następujące rozwiązanie:
Karwana w każdym mieście + do wykupienia przed baza lub jaskinia ja proponuje 100 kapsli za 1h gry można by wykupić na przykład 2h przed baza od 8-10 na tydzień wyszło by to 7*2*100 czyli 1400 capsli.
Takie karawany miały by 2 możliwości
a. Wzięcia itemów a po 1 dniu 10% z danej grupy itemów (na przykład bron, amunicja, chemia itp) zostały by sprzedane i 20% z zysku miał by do odebrania gracz (% nie koniecznie muszą być identyczne ale myślę ze takie % nie spowodowały by zbyt wielkiego wzbogacenia) ew. można dać 90% zysku ale niektóre usługi musiałby by zdrożeć.
b. Wzięcia itemu, ustawienia ceny przez gracza i możliwość kupienia tego itemu przez innego gracza karawana by brała 10% zysku dzięki temu normalny handel dalej mógłby być opłacalny, do tego musiał by być ustalony jakiś sposób wyszukiwania itemow na przykład pokaz small guns / amunicje / chemikalia albo pokaz shotguna / amunicje 10 mm / stimpaki itp.

2. Kolejna sprawa to ze każdy bardzo szybko może zrobić postać do każdej profesji bo na 5 lv można mieć już profesje na lv 3 można do każdego lv profesji ustalić limit lv na przykład na lv 5 można wziąć profesje lv 1 na lv 10 można wziąć profesje lv 2 na lv 15 można wziąć profesje lv 3.

3. Proponuje tez danie głośnego zegara do każdej bomby dzięki czemu jak by ktoś miał uzbrojona bombę lub była by gdzieś podłożona było by to napisane, a na dodatek proponuje aby samo uzbrojenie bomby przy światkach było by uznawane za akt agresji tak jak nieudana próba kradzieży czy tez atak

Te propozycje już pisałem w innym temacie wynikające z kontekstu.

4. Myślałem nad tak zwanymi misjami w niektórych miastach mógłby być na przykład traper który za odpowiednia cenę wskazał by nam na przykład jaskinie (lokacja pojawiała by się na przykład na 24h czasu realnego) w trakcie rozmowy wybierało by się rozmiar jaskini szacowana ilość osób / potworów jaki to ma być gatunek potwora czy jaki rodzaj uzbrojenia maja mieć. Na takich misjach mogło by się zdobywać jakiś wylosowany rzadko występujący item w zalerznosci od pozomu trudnosci i ilosci mobow w jaskini.

5. Proponuje tez możliwość rozbudowy swojej bazy / jaskini czytałem ze już ten pomysł był ale nie do końca rozwinięty Na przykład podstawowa jaskinia by kosztowała 10k kapsli ale była by pusta posiadała by tylko terminal lider gangu mógłby by zakupić poszczególne meble i stawiać tam gdzie chce na przykład warsztat kosztował by 10k kapsli, bimbrownica 5k kapsli, drewniana skrzynka 500 kapsli, metalowa skrzynka 1k kapsli, metalowa szafa 2k kapsli.

Mógłbym jeszcze trochę napisać tych pomysłów ale na razie starczy :D
+Quote Post
post 20-10-2009, 21:18
Post #54

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 7 577

QUOTE(TomekDex @ 20-10-2009, 20:40)
5. Proponuje tez możliwość rozbudowy swojej bazy / jaskini czytałem ze już ten pomysł był ale nie do końca rozwinięty Na przykład podstawowa jaskinia by kosztowała 10k kapsli ale była by pusta posiadała by tylko terminal lider gangu mógłby by zakupić poszczególne meble i stawiać tam gdzie chce na przykład warsztat kosztował by 10k kapsli, bimbrownica 5k kapsli, drewniana skrzynka 500 kapsli, metalowa skrzynka 1k kapsli, metalowa szafa 2k kapsli.
*

Całkiem niezły pomysł ale lepiej by było dokupywać szafki niż je kupować. Bimber za 5k? Trochę drogo...
+Quote Post
post 22-10-2009, 16:04
Post #55

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 617

Moja propozycja jest taka. A mianowicie "turbanom"czyli zamachowcom i tzw PK można by łatwo zepsuć grę ( A graczom którzy "Grają i dają grać innym" pomóc). Z miast zrobić całkowicie neutralne strefy blokada kradzieży , ataku ,"użyj na". A jeśli chodzi o ładunki wybuchowe to zablokować tak, by ten kto by ustawił budzik w "sobie" tj. bombce w ekwipunku, czy też w ręce z momentem wyjścia z lokacji, by wybuchał i tyle (bez możliwości upuszczenia takiego materiału oczywiście) . Do tego można by dodać, że była by taka właśnie postać usuwana. (Moim zdaniem taką postać można by blokować i kasować jej XP Level jak i cały dobytek inwentarz oraz lokację takiego gracza tj. namiot jaskinia baza itp.itd.) Tak jak napisał tommy_gun . A jak by ktoś chciał pograć PvP. To deweloperzy (twórcy gry) mogliby dorobić kilka lokacji specjalnie pod to wykreowanych gdzieś między miastami bo i tak na mapie świata jest na tyle dużo miejsca, że można by coś zrobić z tego co zauważyłem. Tak z 5 max 10 lokacji.

Początkowo napisałem ten post w innym temacie, ale tutaj mnie się wydaje być on bardziej pasujący.

Ten post był edytowany przez LordDarkSpider: 01-06-2011, 21:29
+Quote Post
post 22-10-2009, 17:13
Post #56

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 10 651

Was chyba porąbało z tym zakazem PK? Co wy dzieci tibii jesteście ? To jest brutalny świat, gdzie każdy każdego morduje, a nie magiczna kraina w której spędzamy setki tygodni expiac żeby zabić jakiegoś moba ....

Cały klimat tej gry polega na PVP nie podoba się to nie grajcie.

Tak jak w życiu wygrywa silniejszy.

+Quote Post
post 22-10-2009, 17:55
Post #57

SHM-0
Group Icon

Taka rozbudowana sugestia ekonomiczna:

Aby rozwiązać kwestię nadmiaru sprzętu, dobrze byłoby zrobić tak, że 90% sprzętu rzucanego przez moby jest FUBAR (wiki jak ktoś nie wie co to znaczy). Taki fubarowy sprzęt byłby de facto złomem który można by za kilka-kilkanaście kapsli sprzedać junk-vendorowi, przez opcję dialogową (ew wymienic na metal parts, junk, electronic junk). Efekt będzie taki że będzie mniej syfu w sklepie i więcej w kapsli w obiegu. Jednak, trzeba by też znerfić nieco craft - 3krotne zwiększenie kosztów i cooldownów byłoby wskazane. Efekt będzie taki że sprzęt będzie jak to w post-apo - cenny. Do tego należałoby jeszcze ograniczyć ilość Altów do 2, bo sama ustawa anty-altowa (30 minut oczekiwania na możliwość relogu na inną postać) nie wystarczy, każdy będzie mógł mieć pkera, 3 crafterów, 2 górników/zbieraczy matsów.

Craftowalny, ultra-trudny, wykonalny jedynie w Mariposa lub Sierra Combat Armor to też wbrew pozorom nie taki głupi pomysł. Nie czarujmy się, nudno jest jak wszyscy biegają niebiescy albo w metal armorze (który nie jest taki trudny do zrobienia, ba, w zasadzie to łatwiejszy niż skórzane pancerze)
+Quote Post
post 22-10-2009, 19:24
Post #58

SHM-0
Group Icon

I gra stała by się jeszcze bardziej PvP bo po co craftowac po co bić mobki jak można ubić kogoś i mu zabrać a to jest dużo łatwiejsze niż wykampić sobie item czy zrobić.
+Quote Post
post 22-10-2009, 19:29
Post #59

SHM-0
Group Icon

W pk fortuna kołem się toczy. Zwiększenie deterioration rate byłoby też dobrym pomysłem jeśli wspomniany wcześniej model ekonomiczny wprowadzić. Pozatym, gdyby gra stała się bardziej PK, prędzej czy później wielcy PK biliby się na pięści, bo zabrakłoby frajerów produkujących broń.

EDIT:

Nie będę pisał następnego posta, więc powiem TomekDex że bzdury gadasz, aż tak beznadziejni gracze w fonline nie są.

Ten post był edytowany przez Havoc87: 22-10-2009, 19:38
+Quote Post
post 22-10-2009, 19:35
Post #60

SHM-0
Group Icon

I tak by było :P bo każdy by miał postać PvP albo 2 i to byłby jego limit tylko nieliczni co grali by na RP mogli by czasem coś zrobić ale i tak padali by szybko trupem przez tych PK co bili by się na pieści :P
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-11-2019, 13:43