Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> HiCap czy LowCap, co wolicie?

Jakie magazynki wolisz?

Real Cap [ 15 ] ** [46.88%]
Low Cap [ 7 ] ** [21.88%]
Mid Cap [ 2 ] ** [6.25%]
Hi Cap [ 8 ] ** [25.00%]
Suma głosów: 32
Goście nie mogą głosować 
post 12-12-2006, 21:08
Post #41

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 409

Nawet mogliby go wymienić na lowcapa. Głównymi myślami mojego postu są:
część początkujących ma hicapy, ponieważ są dodawane do większości replik
oraz
gdyby sklepy sprzedawały repliki baz magazynków

Chociaż to zależy tez od producenta, bo on wsadza w pudełko wszystko.
Nawet gdybym mógł kupić replikę bez maga za 25 zł mniej, to i tak by mi pasowało. Teraz hicap leży sobie i czeka na kupca.

Ten post był edytowany przez Śledź: 20-12-2006, 22:53
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-12-2006, 21:41
Post #42

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

mysle ze dalo by sie dogadac z krakmanem w sprawie tego magazynka.

a co do tego porownania do CS-a - to raczej cheat na (w praktyce) nieograniczoną ilosc amunicji. W CS-ie przynajmniej czas schodzi na przeladowanie. Z hajkapa mozna strzelac i podkrecac jednoczesnie.
+Quote Post
post 12-12-2006, 22:46
Post #43

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 389

Ta i precyzyjnie przycelowac ? ;)
Hi capy wcale nie sa takie znowu złe. Ma sie duzo kulek przy sobie i tyle. To nie w magazynku lezy "sataństwo" a w osobie ktora strzela. Co z tego ze masz low skoro mozesz je wywalac rownie szybko jak typ z hicapem ?? Ja jak sie wnerwie na jakiegos terminatora to w 25 sec wywalam 200 kulek w takiego ;) wiec to nie ma znaczenia ze mam mid skoro moge go oproznic w 10sec :D
+Quote Post
post 12-12-2006, 23:03
Post #44

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 487

Sprostuję jeśli mogę: pociski smugowe (chodzi mi o trackery) są pełnowartościowymi pociskami pod względem bojowym (pomijam pociski smugowe bez wartości bojowej, bo nie spotkałem się dotychczas z takimi w wersji kulowych pocisków wojskowych, a tylko ze sportowymi kal 12 - do strzelb). Do celów sportowych widziałem owszem trackery całkowite (tylko smuga, nie niszczące celu) jak i półtrackery (rażące cel). Włożenie 5 trackerów/smugowych (jak zwał tak zwał) to z mojego puktu widzenia (ja tam sie nie znam może), ale włożenie jednego jako piąty od końca (zakładając, że nie ma on wartości bojowej) pokaże strzelcowi, że magazynek jest na wyczerpaniu.

Wracając do tematu;
Jak nie mam AEG'a, tak się hipotetycznie wypowiem tylko. Szmerglu powiedział dobrze, że repliki ASG nie posiadają takiej powtarzalności jak prawdziwa broń, i to jak najbardziej jest prawdą. Jednak podczas działań w budynku lub pomieszczeniach rzadko kiedy gra rolę fakt powtarzalności strzału, jako że strzelanie zazwyczaj prowadzi się na odległościach dość małych(najczęściej w odległości mieszczącej się w 'skutecznej odległości rażenia' repliki). Inaczej wygląda fakt działań na obszarach niezurbanizowanych - w lesie strzały bardzo często nie dojdą celu (kulka z racji swojej masy i prędkości lubi zmienić tor lotu, który to może być zmieniony nawet przez takie drobiazgi jak trawa czy malutkie gałęzie, szczególnie na dalszych odległościach, większych niż 15-20m i w nie rasowanych elektrykach), stąd też rozumiem w lesie i mid-capy.

Podsumowując moje skromne zdanie:
Jestem zwolennikiem realizmu, dlatego obdarzam szacunkiem real-capy(30-40kul) i low-capy(zakładam ~60-70kul). Toleruję i midcapy, w lesie, owszem. Hi-capy, cóż, tolerować muszę, bo i nie każdy ma inny magazynek, a niektórzy lubią sobie postrzelać, nic mi do tego, jeśli nie ja układam zasady. Choć czasem denerwuje mnie, gdy drużyna w której jestem dotarła niezauważona w jakieś miejsce, klimat jest, atmosfera się buduje bo np. idzie trzyosobowa grupa-'patrol' wroga, zostajemy zauważeni, ale nim to się stanie wypatrujemy, że wróg uzbrojony jest w np 2x M16 i 1x M4, komenda padnij, wróg strzela ciągłą serią przez kilka sekund, trafi tam jednego albo i wogóle nie trafi, wtedy my chcemy odpowiedzieć ogniem, a co! A wróg dalej, tratatata... tratatata... tratatata... Wtedy wymiana ognia wygląda, hm, dziwnie. Ale cóż, życie, rózni ludzie, różny panvitan. O ile np. AK z hi-capem można oznaczyć dwójnogiem i dokleić coś po bokach magazynka by to wyglądało jak RPK to bym mógł się spodziewać tych ileśtam razy 100 kulek. Ale taki karabinek ręczny z normalnie wyglądającym magazynkiem a plujący jak z taśmy troszkę boli. Od razu odpada myślenie w kwesti typu 'a może mu kul zabraknie' albo 'bedzie musiał przeładować kiedyś'. Mam nadzieję, że zrozumieliście ^_^
+Quote Post
post 12-12-2006, 23:28
Post #45

SHM-1
Group Icon

Ta i precyzyjnie przycelowac ?

mając hajkapa? :D po co?:P nie masz tej presji ze ci sie zaraz skonczy ammo. celujesz patrzac gdzie kulki lecą.
Ma sie duzo kulek przy sobie i tyle. To nie w magazynku lezy "sataństwo" a w osobie ktora strzela.

ale gdyby taka opętana osoba nie miala by HC, wszystko bylo by w pożądku.
ja tez mam duzo kulek przy sobie - w dwóch szybkoładowarkach:P

bylem ze Śledziem na strzelance z osobnikami zwanymi Bonihaty - były przypadki że koleś najpierw strzelal a pozniej nakierowywał lufe na cel.

poza tym ładnie opisał ostatnią akcję Jabot.

Ten post był edytowany przez jos: 12-12-2006, 23:30
+Quote Post
post 21-12-2006, 11:16
Post #46

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 309

Ogólnie jeśli hi-cap, to tylko broń wsparcia, w stylu RPK, czy Minimi. Dlatego osobiście preferuję lowcapy - chyba najwierniej odwzorowują prawdziwe magazynki. Powód, dlaczego low, a nie real jest prosty - kulki nie mają takiej mocy jak prawdziwy nabój, a i zazwyczaj potrzeba ich tak ze dwa razy więcej niż naboi, by się przebić, powiedzmy przez jakiś krzaczek.
+Quote Post
post 22-12-2006, 00:03
Post #47

SHM-1
Group Icon

QUOTE (van_SamboR @ 21-12-2006, 09:31)
Ogólnie jeśli hi-cap, to tylko broń wsparcia, w stylu RPK, czy Minimi. Dlatego osobiście preferuję lowcapy - chyba najwierniej odwzorowują prawdziwe magazynki. Powód, dlaczego low, a nie real jest prosty - kulki nie mają takiej mocy jak prawdziwy nabój, a i zazwyczaj potrzeba ich tak ze dwa razy więcej niż naboi, by się przebić, powiedzmy przez jakiś krzaczek.

1. Lowcapy maja wiecej o 15% do 20% wieksza pojemnosc niz reale ;)
2. Juz to było poruszane

midy maja zazywczaj *3 realcap czyli 3 kulki - ktore najczesciej trzeba wypluc by polecialo tak jak trzeba. Wiec upierdliwie dalej twierdze ze midy w ASG to najlepsze rozwiazanie...
+Quote Post
post 12-01-2007, 00:33
Post #48

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 87

Do FN P90 mam lowcapa i 2 hicapy, do M15 Rifle 3 midcapy i 2 hicapy.
Często zdarza się, że nie muszę wogóle doładowywać kulek podczas całej strzelanki. Podczas przerw między scenariuszami mam więcej czasu żeby odsapnąć. Pojemność magazynków nie przekłada się w moim przypadku na zużycie kulek - wystarczy odrobina samodyscypliny.

Nie wiem jak wasze, ale moje hicapy wystrzeliwują wszystkie kulki na jednym podkręceniu*

* oprócz kulek, które zawsze zostają w hicapie
+Quote Post
post 12-01-2007, 00:42
Post #49

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Low low i jeszcze raz lowcapy.
Przy duzych magazynkach nie raz moiz znajomkowie sie zapominają i przytrzymuja spust na tak dluga az oproznia caly magazynek ( no moze przesadzam) ale pruja ostro tak ze nie ma szans sie uchylic ani nic. Majac hicapy nie martwi sie nikt o aspekt czasu przeladowania magazynku/zmiany. No i jesli cos smierdzi mozna dac witenamski rock'n'roll i zaczac sie wycofywac . A to wcale nie jest przyjemne .

Co do odwzorowywania od autentykach to niezbyt bym chcial zeby moj desert mial 7 pociskow .. mimo ze moc ma olbrzymia.

Aha jeszcze te wasze logiczne myslenie ze hicapa wywale w 10 sekund a ktos low tez w 10 sekund i na to samo wyjdzie , albo ze tym samym czasie wystrzelicie tyle samo pocikow .. no niby tak .. tyle ze przy hi/mid capie strata 20 pociskow nie jest równoznaczna z przeladowaniem broni a co za tym idzie (podczas wymiany ognia) najprawdopodobniej smiercia .

+Quote Post
post 12-01-2007, 16:52
Post #50

SHM-1
Group Icon

Moze zle jest sprecyzowne pojecie low a mid capa - mid w kałaszu ma 70 kulek :-) wiec 3 prawie razy tyle ile prawdziwy wiec Spic - sprzeczamy sie o to samo :P

Jestem za wszelakimi magazynkami ktore maja x3 pojemnosci co do pojemnosci magazynka prawdziwej broni
+Quote Post
post 12-01-2007, 19:06
Post #51

Group Icon

3 razy ehmm o ile wiem kałasz ma 30 pestek w sowim magazynku.
Moje stanowisko jest niezmienne od długiego czasu , jasne można grac na hicapach ale jak maja wszyscy hi no i eletryczki [ja nie mam ale czasem pożyczam od kogos i jest ok] Ale jak wiekszosc jedzie na low to wtedy wole jak wszyscy graja na low. Nie lubie jak ktos ma przewage ze tak powiem sprzetowa.

Ale z 2 strony ja nawet grajac kilka razy na hicapach jakos z przyzwyczajenia oszczedzalem ammo .Jakos zawsze to we mnie tkwi. I to w grach i w asg zeby po kazdej dobrze wykonczonej akcji uzupelnic /sprawdzic ammo.
+Quote Post
post 13-01-2007, 11:52
Post #52

SHM-1
Group Icon

w takim razie mid do kałasza ma prawie 3 razy... Ja pierdziu ale sie czepiasz szczcegolow - ogolne załozenie i przekaz mojego posta jest chyba jasny no nie ??

Mentalnosci ludzi nie zmienisz. Tak samo jak terminatorzy w ASG to rzecz nagminna. Rownie dobrze mozemy dalej prowadzic ta dyskusje na poziomie - ja lubie czarne roze i juz ! a reszta jest ble bo tak i juz!
To jest dyskusja na temat "jakie magazynki wolisz" wiec z tego co wiem nie tyczy sie to tematyki "jakie magazynki powinny byc powszechne w asg"
Jest to zabawa taka a nie inna gdzie kazdy ma prawo do wlasnego wyboru w doborze sprzetu.
Przewaga sprzetowa ?? skwintuje to tak - Tuning; w asg to standard. I co z tego ze ty masz ak47 z low, przeciwnik tez ma ak47 z low ale 400fps. Nie ma w tym sporcie zadnego przepisu regulujacego upgreade (poza zlotami). Wiec nie mozna miec pretensji ze kogos stac na to by miec lepsza pukawke. Odbiegam troche od meritum sprawy - ten sport nigdy nie byl i nie mial byc tani a żale do kogos ze ma hicapa zostawmy dla siebie bo i tak nic sie nie zmieni
+Quote Post
post 13-01-2007, 15:56
Post #53

Group Icon

Nie chodz i o jakies nakazy zakazy i przykazy o o zwykle ujednolicenie rozrywki . u mnie nie ma z tym problemu ale o ile wiem w licznym miejscach wlasnie tak jest .
Wypasiony gosciu mowi ze ma dupie to bo nie wylozyl tyle siana zeby teraz sie ograniczac. Skoro lubi siac z 30 pestkowego gnata seriami po 200+ kulek to niech grzeje ... tyle ze u siebie ze swoimi .

Ot co low czy hi jeden kij wazne zeby ludzie byli ok.
+Quote Post
post 13-01-2007, 20:19
Post #54

SHM-1
Group Icon

W takim wypadku wystarczy zorganizowac scenario czy tez przed spotkaniem oglosic warunki strzelania - na samych low czy real. Osoby ktore sie nie dostosuja - nie strzelaja, proste.
+Quote Post
post 13-01-2007, 22:54
Post #55

Group Icon

Proste pod warunkiem ze co chwile nie wpada jakis gosc(znajomy znajomego od znajomego) i tego nie rozumi :)
Ale ogolnie nie ma z tym problemu wiekszego :)
+Quote Post
post 15-01-2007, 00:29
Post #56

SHM-1
Group Icon

po prostu hicap to zło. od człowieka zależy czy podąży ścieżką dobra czy zła. :D

Hi cap to swego rodzaju próba - duża część początkujacych otrzymuje ze swoją repliką HC. Są stale narażeni na pokusę korzystania z pokrętła i nieograniczonej niczym serii. Ale tylko najsilniejsi zdadza pomyślnie test i powiedzą "nie!".
+Quote Post
post 03-02-2007, 22:19
Post #57

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 236

Czy "Hicap" to zło to raczej za mocne słowa to wszystko zależy od tego na jaką strzelankę idziesz i jaki będzie scenariusz imprezy.

Ja zaczynałem strzelanie od sprężyny i to był prawdziwy klimat każdy miał równe szanse.

Teraz to liczy się tylko to kto ma wiecej fps i strzelanki tracą przez to klimat.
+Quote Post
post 22-04-2007, 23:03
Post #58

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 195

Mi tam starczy 50 kulek w lowie w moim UMP przeciw np. hajowi od G36 :P (470)
+Quote Post
post 27-05-2007, 14:20
Post #59

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 974

Temat raczej jest wyczerpany, jednak nabije sobie posta ;)

Przed chwila sobie czytałem artykul dla poczatkujacych graczy asg ze strony oldtown.org.pl, pozwole sobie zacytowac:

Low-cap : magazynek o pojemności 40-80 kulek (...) Magazynki te podają kulki za pomocą sprężyny, nie hałasują.

A teraz opis hi capa:

Hi-cap : mieszczą od 200 do 600 kulek, wsypuje się je do magazynka, przez co hałasuje podczas ruchu, po nakręceniu mechanizmu, co zajmuje kilka sekund, można oddać ok. 50 strzałów. Używanie Hi-capa nie jest powodem do dumy.

Czyli z tego wynika, ze hi-cap jest bardziej realistyczny od niektorych low capow i wszystkich mid capow. Po 50 kulkach trzeba poswiecic kilka sekund(wedlug cytowanego artykulu) na nakrecenie go, czyli czas ktory mozna wykorzystac na zmiane low capa.

Oczywiscie to pewne uproszczenie, poniewaz nakrecenie jest wedlug mnie mniej klopotliwe niz sieganie do kieszeni, wlozenie magazynka itp, ale to tylko moje przemyslenie bo w praktyce nie sprawdzalem. Mysle, ze majac kamizelke taktyczna czas bylby porownywalny.

Co do grzechotania, nie jest one slyszane dalej niz na 10 metrow. Najczesciej skradajaca osoba jest zauwazana wizualnie, albo przez echo zsuwajacego sie gruzu w ruinach. Grzechotanie za ciche jest.

Tak wiec pisanie, ze low cap to powod do wstydu itp jest dosc zastanawiajace. Jak ktos ma kase moze sobie kupic kilka low capow...

Inna sprawa, ze nawet osoby majace snajperki ASG (ghul ma rugera ktory ma kilkaset fps) musza oddac 2-3 strzaly pod rzad. Kulki asg sa leciutkie, moc jest relatywnie mala, przez to moim skromnym zdaniem trzy kulki asg = jeden pocisk prawdziwy. Przez to, uwazam, ze low capy sa jak najbardziej odpowiednikami real capow.

Ten post był edytowany przez BoS_kunajk: 27-05-2007, 14:32
+Quote Post
post 27-05-2007, 18:01
Post #60

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 409

QUOTE(BoS_kunajk)
Czyli z tego wynika, ze hi-cap jest bardziej realistyczny od niektorych low capow i wszystkich mid capow. Po 50 kulkach trzeba poswiecic kilka sekund(wedlug cytowanego artykulu) na nakrecenie go, czyli czas ktory mozna wykorzystac na zmiane low capa.

no nie do końca, ponieważ nie trzeba nakręcać dopiero po wystrzeleniu wszystkich kulek.
Często spotykam sie z takimi sytuacjami: srrruuuuuu (20-30 kulek), schowanie się , pyr, pyr, pyr (2 sekundy) srrruuuuuu i tak w kółko. Mając trzy low/real capy trzeba wybierać: zmieniam maga, czy zostaje na razie z tym, w którym zostało mi 12 kulek.
Inną sprawą jest to, co czuje gość po drugiej stronie lufy: używając lowcapa zwykle strzelałem 2-3 razy na semi, a kiedy strzela do mnie ktoś z hajkapem, zwykle wyłapuję serię kilkunastu kulek.

Inny, całkowicie subiektywny powód: lubię zmieniać magazynki.
+Quote Post

4 Strony < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 08:29