Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Najlepsze komiksy na Ziemi

post 22-05-2004, 19:02
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 972
Doł±czył: 22-10-2003

Blood The Last Vampire:eek: a masz moze jakies linki...albo zdjątak..albo cokolwiek??? będę dźwięczny:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 22-05-2004, 21:36
Post #42

Wilk Bardzo Zły
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 833
Doł±czył: 27-08-2003

[QUOTE]wrubel_waw napisał(a)
co do mangi....pewnie bajki typu czarodziejka z księzyca itp itd są ogólnie denne[/QUOTE]
GRRRRRR!

ale ja znam jedną mangę, na punkcie której szaleję...jest to "Hellsing"...jest opowieść w 13 odcinkach (jest to serial, a nie książka) [/QUOTE]
Czyli ANIME a nie MANGA!!!

o organizacji rodziny Hellsingów, która w protestanckiej Anglii zwalcza wampiry(na których to punkcie mam już absolutnie maniakalnego kręćka:bs: )[/QUOTE]
Zauważyłem :] Twoją fascynację Hellsingiem też trudno było przeoczyć skoro w aviku przez pewien czas przewijał Ci się Alucard :)

(nie wiem czy pamiętacie, ale doktorek z filmu "Dracula" - tego z Keanu Reavsem i Wynonną Ryder - który polował na Dracule miał właśnie na nazwisko van Hellsing)[/QUOTE]
Zgadza się, a przywódczyni organizacji, Integral Hellsing, jest potomkinią tego łowcy. Zresztą to nie jedyny easter związany z twórczością Stokera. Chcecie wiedzieć kim w rzeczywistości jest Alucard? Przeczytajcie jego imię od tyłu. Zaznaczam, że nie jest to przypadek i błąd w tłumaczeniu. Co o tym świadczy? W ostatnim odcinku jest moment, w którym połowa twarzy Alucarda jest ukryta w mroku. W pewnym momencie błyskawica oświetla ją na krótką chwilę. I co widzimy? Druga połowa twarzy jest bledsza, ma nieco inne rysy i identyczne wąsy i bródkę, jak te na obrazach przedstawiających Vlada! Poza tym nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że układy na F.R.E.A.K.- chipach układają się w kształt swastyki. Jest to nie rozwinięty w anime motyw. Dużo więcej można znaleźć w mandze . Pierwszy tom jest już w polskich kioskach

...no i oczywiście w samej organizacji tez są wampiry(dwa), które pomagają w zwalczaniu swoich pobratymców....[/QUOTE] Hmm.. faktycznie.. pomagają, choć udział Alucarda jest w dużej mierze wynikiem jego obrzydzenia do "sztucznych" wampirów

historia naprawdę fascynująca, ładne rysunki[/QUOTE]
Pod tym podpisuję się wszystkimi wilczymi łapkami. Choć ostatnio Hellsing wyleciał z mojego TOP5 anime wyparty przez "Wolf's Rain"

(choć czasem az za bardzo widać różne style rysowników)...dużo krwi, wampirów, zombiech...ale wszystko, że tak się wyrażę z dobrym smakiem:twist: [/QUOTE]
hehehe, "dużo krwi, wampirów, zombiech"... faktycznie nie ma jak dobry smak :jezyk:

Blood The Last Vampire a masz moze jakies linki...albo zdjątak..albo cokolwiek??? będę dźwięczny[/QUOTE]
Ehhh... widzisz jak się to czasami plecie... Jeszcze całkiem niedawno miałem na płytce, ale ponieważ staram się walczyć z piraceniem, wyrzuciłem do kosza. :(
Na plus przede wszystkim świetna animacja i fajny klimacik!
Na otarcie łez graficzka:
+Quote Post
post 22-05-2004, 22:08
Post #43

SHM-0
Group Icon

+Quote Post
post 22-05-2004, 22:19
Post #44

Radosny nihillista :)
Group Icon
Nr użytkownika: 1 399
Doł±czył: 12-05-2004

Widze ze nie jestem osamotniony w moim fantyyźmie związanym z Hellsingiem :) Jak tylko zobaczyłem zwiastun to utonełem w tym cholerstwie. Genialna kiczowata kreskówka z wszystkimi elemantami które ten który siedzi po mózgoczaszka lubi najbardziej:inlove: Później dowiedziałem sie o mandze i tylko marzyłem żeby kiedys dostać to w łapki ... a tu się dowiaduje, że JPF wydało pierwszy numer !!! Niestety jeszcze nie udłało mi sie go kupić, a śćiągania scanów z netu raczej nie uznje. Słysząłem wogóle że w komiksie panuje zgdoła inny klimat - kicz zosatje zastapiony cynicznym dystansem, to nawet wole bardziej, gdy autorzy świadomie tworzą tego typu dzieło jedniczesniej naśmiewajać sie z niego. Postmodernizm panie, postmodernizm:bs:
Dostałem schizy na punkcie guna jakim macha Alucard, to nie kolejny seryjn ie robiony desert czy magnum, ta spluwa jest absolutnie unikalną konstrukcją przesycona tym niezwykłym klimacikiem. Inaczej - ona wyglada jakby wiedziała, że jest po pistoletem któremu niektórzy bedą oddawac cześć :)
Firma Tristar słynie z tego typu produkcji dla koneserów, a Jackal jest jej wzorcowym przedstwicielem.
I ta graweria na lufie (najdłużeszej chyba zamontoeanej na konwencjonalnym pistolecie - size does matter :) )
"Jesus Christ is in Heaven now"
Po prostu miodzio :2guns: :fboy:

Jak stuknie mi osiemanstka to sobie legalnie zamówie GITS'a w końcu :alien:

+Quote Post
post 22-05-2004, 22:30
Post #45

Group Icon

Sorx, że post pod postem, ale coś mi sie nie chciał załącznik dodać do poprzedniego, a nie chcięło mi sie bawic z kopiowaniem txt do notatnika itd.
+Quote Post
post 22-05-2004, 22:57
Post #46

SHM-0
Group Icon

nie no, spluwa naprawdę fajna, ale bądźmy szczerzy....tak naprawde o Alucard jej nie potrzebował...tyle, że mu do twarzy było:bs:

zgadnijcie kto to(załącznik):cool:
+Quote Post
post 22-05-2004, 23:44
Post #47

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

boze....ktoś zauważył...jestem wzruszony:o ;)[/QUOTE]
Miło być dostrzeganym :)

:bs::bs::bs::bs::bs: wystarczy:D[/QUOTE]
Aha:bs: Jutro dam Ci namiary, gdzie masz zajrzeć

poza tym nie zapominaj Wolv, że Aucard jest związany przysięgą jaką złożył ojcu Integry, więc do chęci udowodnienia sobie i innym kto jest "da best vapmire in da house" chroni on Integre a tym samym pomaga organizacji..[/QUOTE]
Racja
a ta mała policjantka z nieproporcjonalnie dużym biustem (naprawdę lepiej wyglądałą by w mniejszy) [/QUOTE]
Oj tak. To jest powszechny problem anime/mangi. A ja własnie lubię dziewczyny ze średnim, małym biustem... chyba się powtarzam...
po prostu jest posłuszna Alucardowi, bo on ją przemienił [/QUOTE]
Ponownie true :)

[QUOTE]ewapor napisał(a)
Słysząłem wogóle że w komiksie panuje zgdoła inny klimat - kicz zosatje zastapiony cynicznym dystansem, to nawet wole bardziej, gdy autorzy świadomie tworzą tego typu dzieło jedniczesniej naśmiewajać sie z niego. [/QUOTE]
Fakt, klimat zupełnie inny. Mniej mroczny, więcej czarnego humoru . Poza tym Integral jest nieco mniej "sztywna". Okazuje się, że też ma poczucie humoru.
+Quote Post
post 23-05-2004, 01:08
Post #48

Street Samurai
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 870
Doł±czył: 08-09-2003

Moje typy:
Nie będę oryginalny

I Liga(i nie kłóćcie się ze mną - to są cholewka, wspomnienia mojego dzieciństwa)

Kajko i Kokosz
Szninkiel
Fu(n)ky Koval
Punisher
[EDIT: Wieczna Wojna
BATMAN
K A J K O I K O K O S Z
Asterix(ale Christo lepszy"Teraz Polska")Koniec EDITa]

[i coś co mi wypadło ze łba i nie chce wrócić... Mam na koncu języka]

II Liga
Marvel(z naciskiem na X-men).(Wolvie mnie zabije, że tak nisko go wrzuciłem)
seria Komiks Fantastyka
Lobo-trochę na wyrost(chyba znowu podpadam:) )

poza klasyfikacja
(To znaczy. Rzeczy które czytałem, ale moja wielkoduszna pamięć je wyrzuciła)

PS. Co do mangi... Nie potępiam, ale proszę, nie każcie mi pokochać.
+Quote Post
post 23-05-2004, 01:18
Post #49

Group Icon

nie no, spluwa naprawdę fajna, ale bądźmy szczerzy....tak naprawde o Alucard jej nie potrzebował...tyle, że mu do twarzy było:bs:
[/QUOTE]

I dokładnie za to goscia lubie :jezyk: nie wystawia od razu wszystkich swoich atutów. Ludzie którzy nie uciekli po tym jak zobaczyli taką armatkę i gościa który bez problemu posługuje sie nią (nie łamiac sobie nadgarstków) są statystycznie niezłymi zawodnikmi. Wtedy Alucard wie że zapowida sie chwila zabawy :bs:
+Quote Post
post 23-05-2004, 09:30
Post #50

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

[QUOTE]mattness pl napisał(a)
Marvel(z naciskiem na X-men).(Wolvie mnie zabije, że tak nisko go wrzuciłem)[/QUOTE]
Damn right, bub! :ironia:

[QUOTE]mattness pl napisał(a)
PS. Co do mangi... Nie potępiam, ale proszę, nie każcie mi pokochać. [/QUOTE]
No problem, to wolny kraj

[QUOTE]II-ewaporowany-II napisał(a)
Ludzie którzy nie uciekli po tym jak zobaczyli taką armatkę i gościa który bez problemu posługuje sie nią [/QUOTE]
Heh, może to temat do innego działu, ale czy używając takiego guna Alucard nie uwidacznia przypadkiem kompleksów? ;)
+Quote Post
post 23-05-2004, 09:32
Post #51

Warlock 9000 User
Group Icon
Nr użytkownika: 1 377
Doł±czył: 02-05-2004

jak komiksów raczej nie czytam...
ale GARFIELD pobija wszystko... :jump:
+Quote Post
post 23-05-2004, 10:52
Post #52

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 54
Doł±czył: 06-11-2002

Deadlus poleca :

Z mang:

Blame!
Noise
Wolverine:SNIKT!
Battle Angel Alita/Gunm
Akira

Z innych komiksow:

Cokolwiek Adlera i Piatkowskiego.
Blade Runner (malo przeczytalem, ale wydaje sie dobry)
Punisher
(..i wiecej nie pamietam)

BTW. Co do mangi Hellsing.. po kresce wydaje mi sie, ze gosc momentami rysowal to na lodzie.. lub wyraznie chcial mi pokazac na jaki szajs wydalem te 17zl. Takze niesmieszne dowcipy/gagi i typowe dla mang i anime pedalskie buzki ^_____^' zniszczyly (dla mnie) ta mange.
+Quote Post
post 23-05-2004, 19:24
Post #53

Bicz boży na falloutowców ;]
Group Icon
Nr użytkownika: 863
Doł±czył: 05-09-2003

No to czas się wkręcić... Zacznijmy od Hella - dane mi było już czytać 4 tomy i o ile do 3 jest coraz lepiej, to 4 to takie głupoty że aż żal arsa ściska. Fabuła jest oczywiście równie głupia jak w anice, ale za to Hirano Kouta IMO świetnie rysuje - jego obrazki są śliczne, śliskie, a to co pokazuje potem to już normalnie cud, miód i orzeszki ;]
Jak rok temu pierwszy raz czytałem Hella przy dźwiękach muzyki Paradise Lost to pomyślałem sobie: Gosh, co by to było, gdyby została wydana w Polsce. No i proszę^^ Swoją drogą strasznie mnie zdenerwował format - czytałem to w A4, a B5 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej...
Ale kto nie lubi Victorii i jej 30mm rusznicy? Kapitalne jak dla mnie... Ale schizy będą dopiero potem, jak na scenę wkroczą neofaszyści

Pierwsza piątka komiksów:
>>> Armada
>>> Sandman
>>> 100 Naboi
>>> Wszystko Enki Bilala
>>> Kaznodzieja

Mangi
>>> Eden
>>> Tenjo Tenge ;]
>>> Blame/Noise (hi, dead ;])
>>> Agharta: The Hollow Earth
>>> Pszczółka Maja:alien:
+Quote Post
post 23-05-2004, 21:01
Post #54

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

[QUOTE]Cardi napisał(a)
No to czas się wkręcić... Zacznijmy od Hella - dane mi było już czytać 4 tomy i o ile do 3 jest coraz lepiej, to 4 to takie głupoty że aż żal arsa ściska. [/QUOTE]
A 5 czytałeś? Jeszcze ciekawiej ;) A mnie się właśnie podoba to, że w mandze akcja biegnie inaczej. Pierwsze 3 tomy są wręcz do bólu animowe . A przy okazji, po co w anime wprowadzono swatyki na FREAK-chipach, skoro nie rozwinięto dalej tego wątku? Żeby się widzowie mieli nad czym głowić? ;)

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Fabuła jest oczywiście równie głupia jak w anice[/QUOTE]
Ale jaki klimat ;) Poza tym chyba nie wszystkie serie muszą rozważać problemy egzystencjalne żeby się przy nich dobrze bawić. :)

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Hirano Kouta IMO świetnie rysuje - jego obrazki są śliczne, śliskie, a to co pokazuje potem to już normalnie cud, miód i orzeszki ;][/QUOTE]
Nie podobają mi się oczy. Na niektórych obrazkach są paskudne!

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Swoją drogą strasznie mnie zdenerwował format - czytałem to w A4, a B5 to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej...[/QUOTE] Pewnie dlatego jeszcze żaden tygrys nie chwalił się, że czytał ;]

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Ale kto nie lubi Victorii i jej 30mm rusznicy? [/QUOTE]
Ja! Cassull/Jackal Alucarda mnie nie drażni . Natomist Halconnen jest dla mnie zaprzeczeniem idei snajperstwa. Powiedz gdzie tu snajper, gdy Victoria leży w korytarzu i z 30 m wali do ghuli z 30 mm "armaty"? Równie dobrze mogła to robić z ckm-u! Gdzie niezwykła celność, gdzie finezja?

[QUOTE]Cardi napisał(a)
>>> Pszczółka Maja:alien: [/QUOTE]
Mangi nie czytałem, masz? ;)
+Quote Post
post 23-05-2004, 23:01
Post #55

Group Icon

[QUOTE]Wolv napisał(a)
A 5 czytałeś? Jeszcze ciekawiej ;) A mnie się właśnie podoba to, że w mandze akcja biegnie inaczej. Pierwsze 3 tomy są wręcz do bólu animowe . A przy okazji, po co w anime wprowadzono swatyki na FREAK-chipach, skoro nie rozwinięto dalej tego wątku? Żeby się widzowie mieli nad czym głowić? ;)

>>> Jeszcze nie, możesz zarzucić dresikiem ;) Ale w sumie do dziś się głowię nad parowa rzeczami, np. dlaczego ta seria nie ma fabuły, albo jakiej płci jest Schuldinger (bo co do RIPy to się wreszcie zorientowałem, kupa śmiechu przy tym była, nawet więcej niż przy Heinkeli)

Ale jaki klimat ;) Poza tym chyba nie wszystkie serie muszą rozważać problemy egzystencjalne żeby się przy nich dobrze bawić. :)

>>> Krótko mówiąc nareszcie coś ludzkiego ;] Poza tym ostatnio ze smutkiem dowiedziałem się, że Full Metal Alchemist też ma wątki psychologiczne, a jak go oglądałem na Nanashi no Con w stanie półupojenia/półsnu to wyglądało mi na tak radośnie nieskalane myślą :D

Nie podobają mi się oczy. Na niektórych obrazkach są paskudne!

>>> Cush mówisz? Oczy są własnie najlepsze, chociaż czasem przesadzone... Spójrz sobie np. na obrazek w 1. tomie, gdzie księzulo zachodzi od tyłu Victorię... czy to nie wygląda kapitalnie (i bez skojarzeń, proszę ja bardzo :D)

Ja! Cassull/Jackal Alucarda mnie nie drażni . Natomist Halconnen jest dla mnie zaprzeczeniem idei snajperstwa. Powiedz gdzie tu snajper, gdy Victoria leży w korytarzu i z 30 m wali do ghuli z 30 mm "armaty"? Równie dobrze mogła to robić z ckm-u! Gdzie niezwykła celność, gdzie finezja?

>>> A mnie się podoba. Nie ma to jak jednym strzałem roznięść kupę tałatajstwa, normalnymi sposobami byłoby za długo. Poa tym powinni ją jeszcze wyposażyć w pikę/gizarmę i Najmniejszą Bombę Atomową Świata (hail MDK!^^)

Mangi nie czytałem, masz? ;)
[/QUOTE]

>>> Ale z libijskim dubbem! :D
+Quote Post
post 23-05-2004, 23:39
Post #56

Wilk Bardzo Zły
Group Icon

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Jeszcze nie, możesz zarzucić dresikiem [/QUOTE]
Nie da rady, bo korzystam z DC++. Mogę co najwyżej zasugerować stamtąd hub pod nazwą "Cartoons&Comics", bo tam znalazłem...

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Poza tym ostatnio ze smutkiem dowiedziałem się, że Full Metal Alchemist też ma wątki psychologiczne, a jak go oglądałem na Nanashi no Con w stanie półupojenia/półsnu to wyglądało mi na tak radośnie nieskalane myślą [/QUOTE]
Hmmm... ja na Whitestock Trade Convention 2004 nie byłem w stanie upojenia, może dlatego FMA od począku wydał mi się dość "myśloskłonny" ;]

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Cush mówisz? Oczy są własnie najlepsze, chociaż czasem przesadzone... Spójrz sobie np. na obrazek w 1. tomie, gdzie księzulo zachodzi od tyłu Victorię... czy to nie wygląda kapitalnie
[/QUOTE]
Ale spójrz na rysunek na str.27 Co to za placki przykleiły mu się do twarzy? Bo oczami bym tego nie nazwał.

[QUOTE]Cardi napisał(a)
(i bez skojarzeń, proszę ja bardzo )[/QUOTE]
Jak zwykle za późno :ironia:

[QUOTE]Cardi napisał(a)
A mnie się podoba. Nie ma to jak jednym strzałem roznięść kupę tałatajstwa, normalnymi sposobami byłoby za długo. [/QUOTE]
Tjaa..i dlatego ja pewnie zostanę snajperem, a Ty artylerzystą ;)

[QUOTE]Cardi napisał(a)
Ale z libijskim dubbem! [/QUOTE]
A sprowadzana pewnie z Kenii ? ;)
+Quote Post
post 24-05-2004, 13:35
Post #57

SHM-0
Group Icon

no przy mówieniu o Hellsingu nie należy zapominać o....cholera.... jak to się pisało....Waltherze?? (czy: "łolterze" lol)
te jego nitki nie jednemu główkę(tudzież inną część ciała) urwały:twist:

a propos broni Victorii...jest to działo typu "Harkonnen", kaliber 30mm (odmierzcie sobie 3cm i zobaczcie, czy chcielibyście dostać nabojem o takiej średnicy...), o wadze 30 funtów (niezaładowana)
broń jest pomysłem Walthera, stworzona specjalnie dla Victorii, jako połączenie działa artyleryjskiego z karabinem snajperskim:cool:
strzela z różnej amunicji....załądujesz kulkę ze srebrem - nie ma wapira, załadujesz kulkę z ładunkiem wybuchowym - nie ma pół miasta:D
a w załączniku jak wygląda to cacko

edit: znalazłem jak sie pisze:bs: Walter (ale nadal czyta się "łolter":lol: )
+Quote Post
post 24-05-2004, 14:38
Post #58

SHM-0
Group Icon

sorry za posta pod postem ale skoro tematem są najlepsze komiksy na świecie to ten jest boski...
wruble górą:cool:
+Quote Post
post 24-05-2004, 15:53
Post #59

Group Icon

Hm, a najlepsze są superdeformy z duchem Harkonnena... albo spluwą Alucarda z Brusem Willisem. W ogóle SD Kouty rulz:D

[QUOTE]Ale spójrz na rysunek na str.27 Co to za placki przykleiły mu się do twarzy? Bo oczami bym tego nie nazwał.[/QUOTE] Jak to mawiają: Y no. Bo nie należy wlepiać - nomen omen - gał w jeden punkt tylko patrzeć na całość ;]

[QUOTE]edit: znalazłem jak sie pisze Walter (ale nadal czyta się "łolter" )[/QUOTE] To jeszcze znajdź jedną jedyną wersję jego nazwiska:D Zginiesz przy tym, gwarantuję...

[QUOTE]Nie da rady, bo korzystam z DC++. Mogę co najwyżej zasugerować stamtąd hub pod nazwą "Cartoons&Comics", bo tam znalazłem...[/QUOTE] Pff, mam bloka na takie przyjemności, muszę polegać na p2p.

[QUOTE]Tjaa..i dlatego ja pewnie zostanę snajperem, a Ty artylerzystą [/QUOTE] Ehe, ale ja będę miał większe działo:jezyk1: :D
+Quote Post
post 24-05-2004, 16:04
Post #60

SHM-0
Group Icon

[QUOTE]Cardi napisał(a)

To jeszcze znajdź jedną jedyną wersję jego nazwiska:D Zginiesz przy tym, gwarantuję...
[/QUOTE]

Walter Kumm Dorne
:cool:

a wymawia się pewnie tak jak się czyta:jezyk:
+Quote Post

5 Strony < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-11-2019, 06:54