Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> [Arcanum] Pytania i porady

post 07-03-2003, 22:49
Post #1

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9
Doł±czył: 03-11-2002

Pomyslałem, że przyda sie taki wątek, szczególnie, że potrzebuję pomocy :)
Zacząłem grać w Arcanum po dłuższym czasie, i mam kłopot z Magnusem i Schuylerami. Magnus chce bitki, a ja lubię nekromantów i nie mam nic przeciwko mrocznej sztuce- taki już jestem :) Pytam się więc, czy można załatwić sprawę polubownie? Magnus atakuje Schuylerów po rozmowie z nimi, a jak go odłączę na czas rozmowy, to potem nie chce sie przyłączyć z powrotem. Jakieś pomysły?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-03-2003, 00:06
Post #2

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1
Doł±czył: 01-11-2002

Albo go zostaw zupełnie przed wejście mdo domu Schuylerów albo rozwijaj charyzme :)
+Quote Post
post 08-03-2003, 00:43
Post #3

SHM-3
Group Icon

Cóż, stwierdziłem, że Tarant nie potrzebuje nekromantów :)
Przynajmniek Magnus jest happy...

Pytanie nr2:
Czy da sięz robic, by wilk był syty i owca cała, czyli pogodzić dwóch wynalazców, szalonego i bogatego? Oczywiscie mowa o panach Appleby i Batesie. Bates posiada dziennik, który można by było podrzucić Applebyemu jako dowód, ale on po tym jak wykonałem zadanie dla Batesa nie chce ze mną gadać. A włóczenie się przez podziemia odpada- raz udało mi się przejść, ale natychmiast zaatakowali mnie strażnicy Batesa. Może jak bym założył, hmmm, liberię służącego?
+Quote Post
post 08-03-2003, 12:00
Post #4

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 40
Doł±czył: 04-11-2002

Gerard Heime > co do pierwszego pytania o Magnusa > rozwal nekromantow!
Gy ich nie rozwalisz, to:
-dostaniesz exp. za dowiedzenie sie o pierwscieniu
-stracisz Magnusa (nawet jezewli go zostawisz, to nie bedzie chcial z toba juz gadac, bo powie, ze poszedles bez niego)
-nekroamci przezyja i dowiesz sie o pierscieniu
Jak ich rozwalisz:
-Magnus z taba zostanie!
-nekromaci zgina i troche moze ci Karma spasc (chociaz w Arcanum nie ma takiego pojecia, ale wskaznik jest ;-))

A w jakis sposob dowiesz sie o pierscieniu gdy ich zabijesz? Jeden z nich bedzie mial klucz, a tym kluczem mozesz otworzyc szafki po prawej stronie w tym samym pomieszczeniu - w jednej z nich bedzie kartka z nazwiskiem kupujacego i po sprawie!

PRZYDATNA UWAGA CO DO joinable NPC:
Jak bedziecie w Ashbury, na gorze glownej ulicy koles bedzie kopal psa - postarajcie sie go uratowac, zanim go koles zakopie na smierc (bo wtedy trzebaby kupowac zwoj wskrzeszenia za 6000 (no, chyba ze ma sie czar wskrzeszenia jak ja ;-))) - pies NIE ZABIERA miejsca w druzynie, czyli nadal masz miejsce na oznaczona przez charyzme liczbe towarzysz! A poza tym - gdy Virgil w walce wrecz (w tym sie specjalizuje) zadaje komus 4 punktu obrazebn, to pies zadaje 35!! Mowie wam - naprawde warto ;-))

Aha, jak zrobic questa z latajacymi maszynami - tzn znalezc dowod na ich istnienie - w tej lokacji w lewym dolnym rogu glownej mapy - jakas na "K". Udalem sie na miejsce katastrofy, ale nic mi nie dal ten rozbity samolocik, ktory sie tam znajduje...
+Quote Post
post 08-03-2003, 12:41
Post #5

SHM-3
Group Icon

Kaladon? :)
O ile sie nie mylę, trzeba przynieść dowód na to, że sterowiec (a może i owe maszyny) naprawdę latały? Chyba trzeba doktorkowi zanieść aparat fotograficzny z miejsca wypadku. Nie wiem, jak kiedyś grałem nie chciało mi się wracać do Zamglonych Wzgórz, gdzie ów aparacik opyliłem :) Teraz noszę przy sobie, ale jeszcze nie dotarłem tak daleko...

Spoko Sajdon, Schuylerowie, jak napisałem, gryzą glebę.

Co do wskrzeszania... przykro mi, ale gram technologiem, 100% Techniki i alergia na magyię (taki ichni trait). I dochodzę do wniosku, że granatnik i mechaniczny pajęczak są kiepskie, a pręt tesli całkiem spoko :)

PS. czy ktoś wie, skąd skombinować przeklęte skurzane paski?! Potrzebne mi są do hełmu wizji, ale nigdzie nie mogę znaleźć... kiedyś widziałem w sklepie w Tarancie, ale nie kupiłem wtedy :/

Aha, co do mojego pytania- w sumie podziemnym przejściem nie jest tak trudno się dostać (wystarczy mieć zwalnicze pułapek, automatyczny wytrych i spektrometr przepływu mocy) i rzeczywiście, można się podszyć pod służącego... zobaczymy, co dalej.
+Quote Post
post 08-03-2003, 13:09
Post #6

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

wiekszosc bazowego syfu jest na starcie.. w pierwszych dwoch.. lokacjach... ewentualnie w tarancie mozna kupic.. nie sa drogie..
--
co do aparatu : nie warto go sprzedawac, lepiej dac gosciowi bucik ... jakis fetyszyszta z niego ;)
--
tez gralem technikiem : power armour :) tesla rod zamieniony potem na karabinek ;) helm wizji rekawice ... bla bla bla :)
--
chyba nie mozna zrobic tak ze ich pogodzic ... nie probowalem.. a wyniesc dziennik ten to pryszcz... :) wystarczy wykorzystac przekret z chodzeniem spac :) czekasz az bates idzie spac, wtedy otwiera drzwi do swojego pokoju .. MYK ;) budzi sie, wychodzi obrabiasz jego szawki, .. idzie spac MYK i wychodzisz :)
a jak dasz ... temu drugiemu naukowcowi dziennik .. to bates odchodzi z miasta :( - nigdy nie lubilem burżui
+Quote Post
post 08-03-2003, 13:37
Post #7

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 292
Doł±czył: 06-02-2003

A może ktoś wie jak przyspieszyć Arcanum na słabym sprzęcie? może kosztem gorszej grafiki albo co? Mam P466 i 128 MB RAM-u, gra "tnie" niemiłosiernie.
+Quote Post
post 09-03-2003, 12:49
Post #8

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

ech wszystko nie tak :) amatorzy grania w Arcanum :)

Gy ich nie rozwalisz, to:
-stracisz Magnusa (nawet jezewli go zostawisz, to nie bedzie chcial z toba juz gadac, bo powie, ze poszedles bez niego)
-nekroamci przezyja i dowiesz sie o pierscieniu
Jak ich rozwalisz:
-Magnus z taba zostanie!
-nekromaci zgina i troche moze ci Karma spasc (chociaz w Arcanum nie ma takiego pojecia, ale wskaznik jest ;-))

Po pierwsze nie trzeba ich rozwalac :) ... ja gram extremalnei zla postacia i sie z nimi dogadalem :) anet jesli masz dobra postac to i tak jestes w stanie sie z nimi nadal dogadac i przekonac Magnusa ... jedynie co do tego jest potrzebne to znowu charyzma i inteligencja :) ... Mozesz od Nekromantow wyciagnac wszelkie potrzedne wiadomosci po dobroci i bez bitki a Magnusa da sie przekonac na poczatku sie boczy ale przy drugiej rozmowie dolacz asie bez problemu.

Kaladon?  
O ile sie nie mylę, trzeba przynieść dowód na to, że sterowiec (a może i owe maszyny) naprawdę latały? Chyba trzeba doktorkowi zanieść aparat fotograficzny z miejsca wypadku. Nie wiem, jak kiedyś grałem nie chciało mi się wracać do Zamglonych Wzgórz, gdzie ów aparacik opyliłem  Teraz noszę przy sobie, ale jeszcze nie dotarłem tak daleko...

Aparat można odzyskac w kadej chwili wystarczy ukrasc klucz temu gostkowi (juz nie pamietam jak on ma na imie) i wszystko co on ma w ofercie znajduje sie w kufrze na zapleczu/sypialni ... mozna mu nawet wziasc kase przeznaczona na kupowanie od nas przedmiotow ... :) (jesli nie jestescie na tyle zaawanasowani w kradziezy wystarczy wykorzystac jeden z punktow losu na wymuszenie pomyslnosci przeprowadzenia akcji

PS. czy ktoś wie, skąd skombinować przeklęte skurzane paski?! Potrzebne mi są do hełmu wizji, ale nigdzie nie mogę znaleźć... kiedyś widziałem w sklepie w Tarancie, ale nie kupiłem wtedy :/

Można je kupić prawie w każym mieście u jakiego z technologow lub u chandalarzy zlomem (bo takich np z nabrzezy portowych nie mozna inaczej nazwac :)) mozesz sprobowac w Tarancie w dzielnicy przemyslowej Black Market, na nabrzezu w Asbury i Cambrii

Aha, co do mojego pytania- w sumie podziemnym przejściem nie jest tak trudno się dostać (wystarczy mieć zwalnicze pułapek, automatyczny wytrych i spektrometr przepływu mocy) i rzeczywiście, można się podszyć pod służącego... zobaczymy, co dalej.

Trudno nie jest fakt :) ale lepiej jest kupic kubrak sluzacego niz sie meczyc podziemiami ;] ... ukrasc tez mozna ... mozna wtedy zrobic 2 rzeczy ... dac go Appleby i miec na pienku z Batsem :) albo sprzedac cala historie Kurierowi Taranckiemu :) i miec rowneiz na pienku z Batsem i od czasu do czasu byc atakowanym przez ludzi naslanych prze Batsa :) a tak nawiasem mowiac Batse i appbley to aluzja do 2 potentatow komputerowych nam wspoczesnych :) Bil Gates :) i pan Apple ktory wymyslil Macintosha ;].

a tak BTW to technologia rulezz ;) z czarow przydatnym jest tylko teleportacja :)
+Quote Post
post 09-03-2003, 13:04
Post #9

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 40

No, teleportacja jest najlepsza - w jedenj chwili z jednej lokacji przenosisz sie do drugiej - tak wiec moja podroz z Kaladonu do Tarant trwa 10 sekund ;-)))
Ale sa jeszcze inne przydatne czary - np. wskrzeszanie - jak mi kogfos zabija, to go sobie moge wskrzesic ;-))
Albo rozmowa ze zmarlymi.
Leczeni trucizn, Wieksze leczenie itp tez sie przydaja. Poza tym - moge wykorzystywac rozne wlasciwosci magicznych przedmiotow, ktorych jako osoba technologiczna nie jestescie nawet w stanie zauwazyc ;-))))))))))
+Quote Post
post 09-03-2003, 13:27
Post #10

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 294
Doł±czył: 07-02-2003

Po zjadliwym ataku Sajdona ze jestem leszcz :) to az chyba wroce do Arcanum. W zwiazku z tym pare pytan:
- czy zauwazyliscie ze za ubicie jakiegos potworka dostaje sie rozna ilosc xp? Jak sie go klepie mieczem to wiecej a jak czarami jakby mniej.
- jakie sa fajne strony poswiecone modom i modowaniu Arcanum?
- co z naprawianiem przedmiotow? Czy w grze jest jakis koles, ktory naprawia je bez niszczenia ich? Zawsze mnie to denerwowalo bo grajac postacia magiczna nie bylem w stanie ich dobrze naprawic (za malo punktow).
+Quote Post
post 09-03-2003, 14:33
Post #11

SHM-3
Group Icon

Jeremiaszu...
Co do Schuylerów- cóż, stało się. Zawsze ich "załatwiałem" dyplomatycznie, ale teraz wolałem wziąć Magnusa :-) A Int miałem chyba 18 wtedy więc to niestety wina charyzmy (8).

Handlarzowi w ZW dałem but, więc nie ma problemu.

Oczywiście stanałem po stronie Batesa bo chyba się opłaca mieć kogoś tak wpływowego po swojej stronie :-)

Co do p* pasków to już je zdobyłem... problem z tym, że ani w Tarancie, Ashbury ani w Czarnokorzeniu nie mogłem ich dostać (nawet jak sobie drzemałem parę nocek, bo każdego dnia się odnawia towar) ale były w Stillwater.
Aha, i śmieszna rzecz- nie dziwi was, że kult bogini wina ma siedzibę w górach? Wątpię, żeby tam winorośl uprawiali :-)

No i IMO porzyteczne czary-

Teleportacja ROX!
Dezitegracja... to jest hardcore :-) Pyk i nawet najtrwardszy wróg znika- tylko szkoda jego broni...
Przyzwanie umarłego czy cos w tym stylu (ożywia zwłoki pokonanego wroga)- zarąbisty czar, szczególnie jak potrzebujesz wsparcia.
Reszta mi się nie podoba :-)

Aha, i kolejne pytanko- czy jest jakis dobry joinable NPC który posługuje się bronią palną? Chciałbym mieć takiego rewolwerowca w druzynie, ale na razie spotkałem tylko wojowników i magów...
+Quote Post
post 09-03-2003, 20:17
Post #12

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Jest ktoś taki :) rewolwerowiec :)

Franklin Payne is the probably the best known adventurer in all of Arcanum. You can meet him in his house in Blackroot when you are trying to get to Thanatos. He will join you and regale you with his tales of bravery.

He is highly skilled in dodge and melee, gambling and firearms. He also knows how to make the lowest technological device in each scientific discipline.

Comment

Race : Human
Sex : Male
Level : 35
Magick/Tech Bias: Technology
Requirements
Unknown

ORAZ

Sebastian can be found in the Boil Pub (after finding Quintarra in the main plot and then talking with Mr Willoughsby). He will join you after you finish cleaning out the boil (ie clan Maug and Pollock’s gang).

He is the highest tech type character in the game, maxing out firearms, highly skilled in pick locks, prowling, melee and throwing. He is also an Electric and Explosives technician.

Comment

Race : Human
Level : 30
Magick/Tech Bias : Technology
Requirements
He does not like overly good characters (cramps his style).

ORAZ ;)

Vollinger is a gambling, gun-toting gnome. Virgil considers him to be a bit 'dodgy'.

He can also train you in some skills before you ask him to join.
He puts his efforts into Melee, Prowling, Gambling, Firearms, Gunsmithy Technician.

Comment

Race : Gnome
Level : 15
Magick/Tech Bias: Technology
Requirements
Unknown
+Quote Post
post 10-03-2003, 11:39
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 293
Doł±czył: 06-02-2003

Zapoczątkowane przez Ros
- czy zauwazyliscie ze za ubicie jakiegos potworka dostaje sie rozna ilosc xp? Jak sie go klepie mieczem to wiecej a jak czarami jakby mniej.
- jakie sa fajne strony poswiecone modom i modowaniu Arcanum?
- co z naprawianiem przedmiotow? Czy w grze jest jakis koles, ktory naprawia je bez niszczenia ich?

-za ubicie stforka dostaje się zawsze tą samą liczbę xpków. Ogólnie xp w arcanum dostajesz i za trafienie i za zabicie. Za zabicie jest 1/5 totala, a na trafienia przypada 4/5. Tak więc jeżeli klepiesz wilka np fine steel dagger, to dostajesz małe pakieciki xpków za każde trafienie. Jeżeli zaś przywalisz mu toporem pirotechnicznym to całe doświadczenie zgarniasz natychmiast. Jeżeli twoi NPC okładaja przeciwnika, to ni dostajesz doświadczenia. Możesz jedynie dostać 1/5 za zabicie.
-najlepszą IMHO stroną o Arcanum jest www.terra-arcanum.com. Masz tam też w pip linków do innych.
-Koleś naprawiający broń bez utraty maxhp znajduje się w Caladon. Imienia nie pamiętam, ale możesz w każdej chwili sprawdzić, to ten, którego imię napisane jest na rozbidym aeroplanie w crash site.
+Quote Post
post 10-03-2003, 12:09
Post #14

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Facet nazywa sie Hieronymus Maxim i jest właścicielem fabryki maszyn latających (spalonej ;) przez orków), jest także konstruktorem karabinu maszynowego :).
+Quote Post
post 11-03-2003, 12:44
Post #15

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 294
Doł±czył: 07-02-2003

-za ubicie stforka dostaje się zawsze tą samą liczbę xpków. Ogólnie xp w arcanum dostajesz i za trafienie i za zabicie. Za zabicie jest 1/5 totala, a na trafienia przypada 4/5. Tak więc jeżeli klepiesz wilka np fine steel dagger, to dostajesz małe pakieciki xpków za każde trafienie. Jeżeli zaś przywalisz mu toporem pirotechnicznym to całe doświadczenie zgarniasz natychmiast.

Hmmm czy to znaczy, ze uzywajac broni palnej albo rzucanej nie dostaje sie xp za trafienie? Zreszta troche dziwny ten przydzial punktow doswiadczenia bo w ten sposob postac poslugujaca sie magia i nie walczaca wrecz dostaje 4 razy mniej xp. Brutalna sila rulez?? :confused:
I jeszcze jedno pytanie: jak gralem kiedys to mi sie wydawalo, ze strasznie ciezko uciec przed jakims stworkiem bo grajac w trybie turowym zawsze do mnie dochodzil w jednej rundzie i na dodatek jeszcze mnie klepal w tej samej. To bylo dawno wiec moglem cos pokrecic...
+Quote Post
post 24-10-2004, 13:49
Post #16

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 76
Doł±czył: 15-11-2002

Ja mam takie pytanko... CO sie dzieje jak nagle w polowie gry (fabuly) daje save a po tym jak sie juz zapisze to mnie wywala z gry... a jak uruchomie ponownie i dam na load tego ostatniego save to owszem laduje sie ale z pytaniem od razu czy chce wyjsc z gry... A nastepnie jak chce grac dalej i juz save-uje w ten ciezki sposob to im dalej tym wieksze problemy az w koncu w ogole nie da sie nic zrobic...
Jakis patch potrzebny..? Kopniak w CD-Rom... Czulszy dotyk plytki... Czy co..?
+Quote Post
post 24-10-2004, 14:11
Post #17

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 297
Doł±czył: 01-04-2004

google it

http://downloads.gameplanet.co.nz/dl.dyn/F...Files/2914.html
sprubuj patcha

Ja mialem tez rozne "dziwne" rzeczy - ale to bylo spowodowane wadliwymi plytami (fucking warez) i musialem pozyczyc oryginala - wtedy wszystko smiglo :)
+Quote Post
post 24-10-2004, 14:21
Post #18

SHM-0
Group Icon

Dzieki ale trzepnalem sobie patcha PL... przec co ani patch1074 ani levelup.patch tez chyba nie beda smigac..? Nie probowalem jeszcze ale wole sie pytnac nim znow rozgrzebie pliki (zadziwiajace jest to ze jak zaczynam grzebac w plikach to nie koncze na tym na czym powinienem zakonczyc... zaiste dziwna sprawa... moze dla tego zawsze musze robic reinstal...)
+Quote Post
post 24-10-2004, 14:25
Post #19

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 297
Doł±czył: 01-04-2004

szukaj a znajdziesz:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22arc...aj+z+Google&lr=

gdzies bylo polskie forum arcanum, ale niestety nie pamietam adresu.

Masz oryginala czy pirata ?
+Quote Post
post 24-10-2004, 17:13
Post #20

SHM-0
Group Icon

Oryginal nie wytrzymal przypadkowych "testow" elastycznosci, wiec jade na piracie (az taki dobry aby 2x oryginal kupowac to nie jestem...)
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 13-11-2019, 23:22