Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

16 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co nas denerwuje w Fallout 3

post 04-11-2008, 21:36
Post #41

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Fallout to rzeczywiście cRPG, tak samo jak Fallout 2, w kwestii F3 można się kłucić, i to nie bez argumentów.

Na ile rzeczy wpływała w F1/F2 zręczność albo siła - a jak to jest w F3 uproszczone do niemal granic możliwości?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 04-11-2008, 22:00
Post #42

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 21

Podzielam zdanie Shafy i Nathaniela. Im dłużej gram, tym bardziej Fallout 3 mnie rozczarowuje. Na początku niby wszystko ok. Jest klimacik, są pustkowia, masa gruzu, złomu itp. Później docierały do mnie szczegóły. Właśnie gadam sobie z różnymi osobami, ale żadna z nich nie jest szczególnie ciekawa. Wszyscy są jacyś nijacy, a dialogi podobne do siebie. Na przykład biegam po River City i rozwiązuję sprawę androida. Wszystkich muszę wypytywać o to samo. Klikać na każdego napotkanego NPCa i sprawdzać, czy może doszła mi jakaś nowa opcja dialogowa. Poza tym żadna z osób w tym mieście nie jest szczególnie ciekawa. Ba samo miasto jest malutkie i nie oferuje niczego fajnego (zresztą jak każde w tej grze). Ilością questów, złożonością bohaterów stoją mniej więcej na poziomie Shady Sands... Chociaż nie, tam był fajny wątek z Raidersami. Grając dzisiaj właśnie sobie uświadomiłem, że w zasadzie dostałem chyba z 10 questów (część z nich już rozwiązałem - 20h gry) i to wszystko. Fakt, niektóre są wielostopniowe, ale tak czy siak, trochę to ubogie. Poza tym, za dużo owych questów ma swoje rozwiązanie w przeróżnych wariacjach podziemi. Tak się właśnie kiedyś zastanawiałem jak Bethesda rekrutowała level designerów do projektowania dungeonów. Już wiem czemu... To takie mało Falloutowe. Fakt owe labirynty mają swój mroczny klimat, ale to nie jest klimat Fallouta. Taki sam klimat ma wiele innych strzelanek.

Aha, jeszcze jedno. Muzyka. Rzeczywiście jest denna i nijak nie nadaje się do budowania klimatu. OK, fajnie jest słyszeć utwory z lat 50 w menu głównym czy w jakichś miastach, ale już do skradania się w nocy do bazy mutantów, czy penetracji starej stacji metra już nie bardzo pasuje, a już na pewno nie pogłębia imersji. Sorry, ale stare Fallouty (i Mark Morgan) wywiązali się z tego kilka klas lepiej.

Podsumowując, gra nie jest zła, ale rozczarowuje jako Fallout.
+Quote Post
post 05-11-2008, 09:13
Post #43

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 029

QUOTE(Squonk @ 04-11-2008, 20:19)
QUOTE(pete69)
9. W radiu leca 4 piosenki, juz nie wspomne ze w enklavie leci jedno na kraglo. Jak czlowie gra 10'ta godzine to mozna zwariowac.

Nie można zapodać własnej muzy z jakiegoś katalogu na dysku/wrzucić własną muzę do katalogu domyślnego?
*

jesli zrobisz skill na 2 rodzaje broni to ci nigdy nie zabraknie naboi, pozatym polecam uzywac VATS wtedy oszczedzasz ponad 50% naboi.

fallout 3 to rpg ? dobry joke, to taki sam shooter jak i stalker.

Natomiast co do "dungeonow" to z jednej strony racja wkurza to jak cholera ale z drugiej jak ktos pierdzielnie bomba atomowa w polsce to chyba malo co oprocz piwnic zostanie. Moim zdaniem jest to dosyc dobrze pomyslane ale mi do gustu nie przypadlo. w DC jest chyba 15 stacji metra i moze z 10 normalnych lokacji. A najgorsze jest to ze jak juz mamy mozliwosc chodzenia na nogach i rozgladani sie po okolicy to sie nie da wspiac na kilka kamykow tylko trzeba zasuwac do metra. Pozatym jest sporo fajnych lokacji np. miasto ridersow. ;) Ale jak sobie pomysle ze trzeba tam wykonac 10 kursow bo moj bohater jest w stanie podniesc 5 przedmiotow na raz to mi sie odechciewa zwiedzania.
Na poczatku czyli przez prawie tydzien zbieralem wszystko co sie dalo, pozniej tylko co potrzebniejsze przedmioty dla npc teraz to juz prawie nic nie podnosze bo ile razy mozna wracac do tej samej lokacji po towar. A najbardziej w..... to ze pod kazdym domkiem stoi samochod albo motor, ktory wybucha jak w niego strzelisz a nie ma czym podwiezdz dupska.

Ten post był edytowany przez pete69: 05-11-2008, 09:23
+Quote Post
post 05-11-2008, 15:51
Post #44

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 4 495

najbardziej w F3 wkurza mnie to że w empiku będzie dopiero w piątek... szlag by to trafił...
+Quote Post
post 05-11-2008, 17:35
Post #45

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

eee? ale chyba zeszły. Ja przynajmniej kupiłem w empiku w zeszły poniedziałek. A brat kupił w zeszły piątek...
+Quote Post
post 05-11-2008, 17:56
Post #46

SHM-0
Group Icon

mnie najbardziej denerwuje ze F3 dostal wszedzie 90%+ albo 9.5

ciekawe kto ocenial ta gre producent ? czy sie kleju nawachali przed recenzja.
+Quote Post
post 05-11-2008, 18:05
Post #47

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(Shafa @ 05-11-2008, 17:37)
eee? ale chyba zeszły. Ja przynajmniej kupiłem w empiku w zeszły poniedziałek. A brat kupił w zeszły piątek...
*

Ale jemu chyba chodzi o Edycje Kolekcjonerska...
+Quote Post
post 05-11-2008, 18:13
Post #48

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 212

denerwuje mnie, że w F3 w VATSie nie można strzelić komuś w pachwinę, chyba
+Quote Post
post 05-11-2008, 18:16
Post #49

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Na bank nie mozna. Beth z tego zrezygnowala, bo strzelanie w krocze mogloby byc zbyt kontrowersyjne ;) ...
+Quote Post
post 05-11-2008, 18:29
Post #50

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 762

QUOTE(pete69 @ 05-11-2008, 17:58)
mnie najbardziej denerwuje ze F3 dostal wszedzie 90%+ albo 9.5

ciekawe kto ocenial ta gre producent ? czy sie kleju nawachali przed recenzja

Bez jaj. Naprawdę Cię to obchodzi? Ja tam przejmuję się tylko pojedynczymi ocenami ludzi, o których zdążyłem się przekonać, że jest duża szansa, że podzielę ich opinię oraz argumentami przytoczonymi w recenzjach. Jeśli to, jaką ocenę grze wystawił jakiś John Smith z Super Extra Orgasmous Gamer denerwuje Cię bardziej, niż jakakolwiek wada gry, to może oceny rzeczywiście są zasadne?
+Quote Post
post 05-11-2008, 22:50
Post #51

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 564

fallout 3 to rpg ? dobry joke
W takim razie oblivion czy wiedźmin to hack&slashe... walk i rozmów w F3 jest mniej więcej tyle samo co w oblivionie i wiedźminie, a elementów rozwoju postaci w wiedźminie jest jeszcze mniej niż w F3.

to taki sam shooter jak i stalker.
W stalkerze nie strzelam z vatsa i nie wiem ile mam % na trafienie w przeciwnika. Nie wpływa też na celność skill mojej postaci... kurcze no, brakuje też krytyków (są zaś headshoty)

Ten post był edytowany przez Tuminure: 05-11-2008, 22:51
+Quote Post
post 05-11-2008, 22:58
Post #52

SHM-4
Group Icon

Co jak co ale przy porównaniu F3 z F2, F3 to fpsshooter z lekkim nalotem rpg. Jakoś F2 jest dla mnie wyznacznikiem cRPG i F3 nawet do pięt mu nie dorasta. Dalej jednak sądzę że miłośnicy moddingu doprowadzą tą grę do porządku :). Znaczy do momentu gdzie będzie ją można nazwać cRPG.
+Quote Post
post 05-11-2008, 23:59
Post #53

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 054

wywaliłem kasę w błoto, jeśli o mnie chodzi to nic mnie w tej grze nie pociąga i nie wywiera wrażenia, tetris dostarczał mi większych emocji.

co mnie denerwuje w FO3?

- typowo amerykańskie podejście do tematu, jak film klasy C
- brak humoru
- brak szlifu
- brak klimatu
- lata świetlne od tej magii co była w poprzednich częściach i nawet TACTICS rozwala to coś na łopatki
- totalnie wkurzający system działania (właśnie te najazdy i czysty shooter), gdy postacie wychodzą z budynku znikają jeśli ja wyjdę, przez co cały świat traci bardzo dużo

według mnie nie zasługuje ten twór na miano FALLOUTA. Nawet jako shooter ginie w czeluściach i np. do Stalkera nie da się przyrównać.

i szczerze wątpie czy moderzy zrobią z tego Coś, bo z pustego i salomon nie naleje.

Jak by to powiedziała moja babcia: "gracja świni na zakręcie, po piątym bacie".

ponarzekałem, koniec i kropka. 10 lat czekania w dup... :(

edit: a może jestem za stary, może jakiś komar w lecie sprzedał HIVa mi...

Ten post był edytowany przez baaelSiljan: 06-11-2008, 00:02
+Quote Post
post 06-11-2008, 06:12
Post #54

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 669

No wreszcie skończyłem.

Podsumowując gra jest naprawdę dobra i wciągająca, ale niestety tylko jako rasowa strzelanka z elementami RPG. Ze starego Fallouta pozostała tylko nazwa. Tytuł został spłycony na poziom konsoli najbardziej jak się dało. Niestety do takiej gry się nie wraca takie mam osobiste odczucie. I co mnie wkurzyło osobiście to brak jakiegokolwiek środka transportu. :piwko2:
+Quote Post
post 06-11-2008, 10:31
Post #55

SHM-0
Group Icon

Bez jaj. Naprawdę Cię to obchodzi? Ja tam przejmuję się tylko pojedynczymi ocenami ludzi, o których zdążyłem się przekonać, że jest duża szansa, że podzielę ich opinię oraz argumentami przytoczonymi w recenzjach. Jeśli to, jaką ocenę grze wystawił jakiś John Smith z Super Extra Orgasmous Gamer denerwuje Cię bardziej, niż jakakolwiek wada gry, to może oceny rzeczywiście są zasadne?

Jak bys przeczytal cos wiecej niz ostatni post to bys widzial wady.
A to ze ktos zrobil mega gowno i jest reklamowane jako najlepsza gra roku z najlepszymi rozwiazaniami technicznymi to juz cos nie tak.

Od kilku lat probuje znalezc gre na pc'ta w ktora dalo by sie grac i cos takowej ostatnio nie zrobili. A granie w UFO czy inne starocie powoli przestaje byc mozliwe bo komputer jest za dobry ;) Pozatym ile razy mozna przechodzic to samo.
+Quote Post
post 06-11-2008, 11:30
Post #56

SHM-4
Group Icon

Zagraj w World Of Goo. Wymiata i daje wiecej frajdy niż F3... smutna to prawda..
+Quote Post
post 06-11-2008, 11:33
Post #57

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 762

@modoc

Temat śledzę od początku. Nie twierdzę, że gra nie ma wad, co więcej, poziom kwestii dialogowych głównego bohatera, jaki widziałem na screenach utwierdza mnie w przekonaniu, że nie znajdę w grze zbyt wiele radości w odgrywaniu różnych postaci (co to za frajda grać inteligentnym bohaterem, skoro kwestie oznaczone jako wymagające inteligencji zawierają oczywiste stwierdzenia). Samo to, połączone z brakiem dema i faktem, że w końcu będę miał okazję przetestować grę na egzemplarzu zakupionym przez brata, wystarcza, żebym nie był zainteresowany kupnem gry - po prostu wydanie tej stówy nie jest dla mnie warte dużego ryzyka związanego z tym, że gra mi nie będzie odpowiadać.

Nie grałem w grę, kiedyś zagram, póki co o grze wiem tyle, co przeczytałem i co zobaczyłem na screenach/gameplayach. Dartego nie twierdziłem w poście, że gra zasługuje na takie oceny (wyraźnie użyłem słowa "może"). Po prostu ironicznie skomentowałem nielogiczność rozumowania, według którego gra, która nie ma ani jednej wady poważnej na tyle, by przyćmić kwestie ocen w prasie, nie zasługuje na takie wysokie oceny.

A granie w UFO czy inne starocie powoli przestaje byc mozliwe bo komputer jest za dobry

DosBox
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:08
Post #58

SHM-0
Group Icon

dlaczego gra nie zasluguje na 9 ?
a no dlatego ze to wysciowa 3 czynnikow muzyki grafiki i miodnosci

muzyka jest zenujaca butcher pete jest nawet fajny pozostale 4 sa do niczego - maxymalna ocena za podklad to jakies 5
grafika - kolejna porazka koles biega jak ciota, ma krzywe nogi itd, wszystkie geby postaci sa identyczne, kamyki wystaja 10 cm nad ziemia i sie zacinasz o nie, wskakujesz na taki kamyk czy szafke i nie mozesz zejsc - maxymalna ocena 7
miodnosc - kwestia gustu ale przyjmijmy nawet 10

22 na 3 ;) to jest 7,5 w porywach i na nic wyzszego ten badziew nie zasluguje.
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:38
Post #59

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 7 827

QUOTE(pete69 @ 06-11-2008, 11:10)
grafika - kolejna porazka koles biega jak ciota, ma krzywe nogi itd
*

Co Ty masz z tymi ciotami? Znaczy się w czasie biegu postać zalotnie porusza dupcia czy co? :blink: Bo mniemam iż nie spędzasz z nimi czasu, co by tłumaczyło Twoją wiedzę odnośnie ich sposobu poruszania :lol:
+Quote Post
post 06-11-2008, 12:39
Post #60

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 5 072

eee, 7,5 na 10 to badziew? to super zaczyna się od 9.5, świetna od 9.0 dobra od 8,5 a wszystko poniżej jest niewarte uwagi?
+Quote Post

16 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-11-2019, 01:09