Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fallout 3 Easter Eggs

post 02-12-2008, 15:51
Post #61

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 6 276

No ale myślę, że nic nie szkodzi wspomnieć takie podobieństwa typu obroże, dzieci z Latarenki, rzecz jasna zwracając uwagę że istnieje tylko pewne podobieństwo do oryginału. To po prostu nie musi być pełny, klasyczny easter egg. Byleby jakiś karabin nie zaczął wam przypominać Doom-a 3 ;). (Nawiasem mówiąc, w grze Breed było coś bardzo podobnego do FatMan-a, nazywało się Big Boy i miotało wielkimi rakietami ot tak z ramienia, ale EE to to nie jest).

Ten post był edytowany przez Nathaniel77: 02-12-2008, 15:51
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 02-12-2008, 20:13
Post #62

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 818

To moze nowy watek? Przynajmniej balaganu nie bedzie :P
+Quote Post
post 02-12-2008, 20:37
Post #63

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Panowie, o co Wy sie sprzeczacie - EE to po prostu wykorzystanie jakiegos elementu w niezmienionej formie :)

Dlatego:
- prom Federacji w F2 jest EE, bo takie wlasnie promy wystepowaly w ST
- oznaczenie na ekranie mapy swiata jest EE, bo taki sam numer mial statek w SW
- gadajace miesozerne rosliny EE NIE sa, bo bylo o tym tyle filmow i komiksow, ze nie nawiazuja one do jednej konkretnej
- Toto i Dorothy z NCR EE sa, bo chociaz nie wygladaja, to nazywaja sie tak samo jak dziewczyna i jej pies z Czarnoksieznika z Oz

Reasumujac - obroze beda EE tylko i wylacznie wtedy, jesli beda wygladaly dokladnie tak samo, jak te w filmie. Z drugiej zas strony sam Chewie przyznaje, ze bylo kilka filmow/ksiazek, w ktorych sie one pojawiaja, wiec to je osatecznie skresla jako EE...
+Quote Post
post 03-12-2008, 10:25
Post #64

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

DeatchClow a o jakim nr z SW mowisz?:) Bo tego akurat nie znam.
+Quote Post
post 03-12-2008, 11:45
Post #65

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

QUOTE(Deat©hClaw @ 02-12-2008, 21:39)
Panowie, o co Wy sie sprzeczacie - EE to po prostu wykorzystanie jakiegos elementu w niezmienionej formie :)

Dlatego:
- prom Federacji w F2 jest EE, bo takie wlasnie promy wystepowaly w ST
- oznaczenie na ekranie mapy swiata jest EE, bo taki sam numer mial statek w SW
- gadajace miesozerne rosliny EE NIE sa, bo bylo o tym tyle filmow i komiksow, ze nie nawiazuja one do jednej konkretnej
- Toto i Dorothy z NCR EE sa, bo chociaz nie wygladaja, to nazywaja sie tak samo jak dziewczyna i jej pies z Czarnoksieznika z Oz

Reasumujac - obroze beda EE tylko i wylacznie wtedy, jesli beda wygladaly dokladnie tak samo, jak te w filmie. Z drugiej zas strony sam Chewie przyznaje, ze bylo kilka filmow/ksiazek, w ktorych sie one pojawiaja, wiec to je osatecznie skresla jako EE...
*

Chyba nie do końca tak jak piszesz.
Czy martwy ufoludek był EE? - wg ciebie NIE, bo wystąpił w tylu filmach i komiksach i nie nawiązuje do jednego konkretnego.
+Quote Post
post 03-12-2008, 11:46
Post #66

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Zacytuje fagment z Fallout Corner:
Podczas podróży po mapie świata bez samochodu, zamiast obrazka przedstawiającego nasz pojazd, jest tabliczka z rysunkiem mapy, a pod nią napis "Voult Tec - Maps". Nad rysunkiem znajdują się dwa dziwne kody: L5 AA23 i TK421. Oba są powiązane ze Star Wars częścią 4, a nakręconą jako pierwszą. Pierwszy kod to miejsce, gdzie przetrzymywana była księżniczka Leia: poziom piąty (level 5 - L5) blok AA23. Drugi kod, to numer operacyjny jednego ze szturmowców służących na Gwieździe Śmierci. W jednej ze scen jakiś oficer Imperium mówi do szturmowca przez nadajnik : "TK421, dlaczego opuściłeś stanowisko?".

EDIT: Wg mnie nie byl EE tylko ciekawym random encounterem.
Za to martwy wieloryb i doniczka z kwiatkiem byly ;) ...
+Quote Post
post 03-12-2008, 12:12
Post #67

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 232

Ja EE rozumiem trochę inaczej niż jest to napisane w polskiej Wikipedii ("różnego rodzaju nawiązania do rzeczywistości"). Dla mnie to są obiekty/zdarzenia/lokacje, które są trudne do znalezienia i CZĘSTO nawiązują do znanej nam rzeczywistości. Ale np. w HL2EP2 znalazłem na pewnej mapie chatkę i w środku kanapę, na niej dwa kościeje, a na podłodze pod nimi dwie butelki (alkoholu?). Zwykły "żart", który dla mnie jest EE, a nie nawiązaniem do rzeczywistości.

Wracając do tematu, próbowałem przeszukiwać jak najdokładniej się da wszystkie lokacje (w dodatku pomogłem sobie perkiem odkrywca). Znalazłem parę niewymienionych ciekawostek:

- Na moście na autostradzie gdzieś na pustkowiach napotkałem wrak ciężarówki. W środku pełno kościotrupów, chyba jeden karabin i holodysk. W nim kontrakt zlecony przez Departament Obrony dotyczący transportu specyficznych osób do jakiegoś obozu. Pod spodem figuruje lista "celów" - same Chińskie nazwiska :) .

- Gdzieś na północy drewniany most na linach, Pod spodem zwłoki i holodysk. W nim napisane, że gościu ściga od tygodnia jakiegoś Marko za to, że z zimną krwią zamordował na jego oczach całą rodzinę. Cały czas szedł jego śladem, ale nie może go znaleźć. Napisał coś o tym, "czy to ma być sprawiedliwość". Oczywiście popełnił samobójstwo.

- W niektórych skrzynkach pocztowych można znaleźć listy od Vault-Tec o treści, że "niestety rodzina nie znalazła się na liście osób w krypcie". Następnie zalecenie, by spróbować w innych kryptach, gdzie nie ma listy osób czekających.

- W jednym z obiektów typu biuro dwa kościeje i notatka, że został zamknięty przez robota w "szafie" (closet było napisane - był w jakimś pomieszczeniu) za zrobienie sobie za długiej przerwy w pracy (17 min). Po trzech dniach robot wrzucił drugiego gościa. Razem z nim wpadli na genialny plan wydostania się, ale jak na razie grają w "waiting game".

- W tunelach metro był świr w ubraniu w kocie plamki. Można było namówić do oddania przez niego ubrania. Oddałem ten obiekt facetowi w lokacji z dwoma domkami (muzeum Nuka-Coli). Nie skumałem, o co z tym chodziło.

- Gdzieś była zniszczona stodoła. Po schodkach na piętrze był kościej siedzący na krześle obok radia. Obok niego był karabin rezerwisty czy coś takiego razem z amunicją.

O co chodzi z tymi sygnałami w wieżach nadawczych? Mnie to się kojarzy z kolejnymi odcinkami Jericho.

BTW: Jeżeli dobrze pamiętam w grze zmienili Highway na Hideway (w stylu CapitAl Wasteland) . Widać to w dialogach. Poza tym ktoś w rozmowie powiedział, że budynki są pod autostradą i dzięki temu są schowane (bezpieczne). Nie wiem, czy to nie ta sama lokacja z muzeum i kolekcją Nuka-Cola.

-----------

Jeszcze parę mi się przypomniało. Motyw z przyciskiem od moździerza na dachu naczepy przy fabryce Takoma Industrial. Może nie wydaje się EE, ale mnie to mocno przypominało Half-Life 1, gdzie była taka cyfrowa mapa obiektu i ustalało się celowanie moździerza. Trzeba było chyba coś zniszczyć, by stworzyło most nad jakąś niemal fosą. W dodatku wybiegał jakiś większy kosmita. W F3 zamiast tego był Behemot i grupka SM. Moździerz był oczywiście Tallonu.

Jeszcze motyw z odbiorem radia chińskiego (Fallout Wikia). Ale nie wiedziałem nic o zwłokach. W dodatku chyba nie trzeba wspominać o lokacji Mama Dolce's, gdzie była dystrybuowana żywność. typowa lokacja złych charakterów w filmach.

Nastepnym razem, jak Ci sie cos przypomni, to po prostu wyedytuj swojego poprzedniego posta. Tutaj nie pisze sie dwoch postow po sobie - Szpon
+Quote Post
post 03-12-2008, 13:19
Post #68

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 667

- W tunelach metro był świr w ubraniu w kocie plamki. Można było namówić do oddania przez niego ubrania. Oddałem ten obiekt facetowi w lokacji z dwoma domkami (muzeum Nuka-Coli). Nie skumałem, o co z tym chodziło.

To quest, a nie Easter Egg... ale ja miałem trochę inaczej: najpierw znalazłem zwłoki, a przy nich Nagranie O'Graydy'ego... tam koleś mówił, że zostawił gdzieś towar, że go ścigają i podał wskazówki co do miejsca ukrycia klucza do otwarcia sejfu oraz samego sejfu, w którym zostawił towar. Odnalazłem miejsce w tunelach (małe pomieszczenie z dwoma kogutami przed wejściem - lampy takie obracające się) tam był "Sejf Nakrętki" otworzyłem sejf, w środku była "Nieprzyzwoita bielizna" odwracam się, w drzwiach stoi Nakrętka i grozi mi śmiercią jeśli nie oddam mu bielizny. Albo go zastrzelić, albo przekonać że to twoje i żeby lepiej stąd spadał. Potem z bielizną idziemy do Gildershade gdzie oddajemy bieliznę gościowi, który chce przelecieć panienkę z muzeum Nuka Coli...

Ten post był edytowany przez Thorongil: 03-12-2008, 13:20
+Quote Post
post 03-12-2008, 14:44
Post #69

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Oki DeatchClaw to znam:) pisales ze nr statlu i nie wiedzialem o co chodzi:)
+Quote Post
post 03-12-2008, 15:06
Post #70

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 232

A faktycznie Thorongil. Mnie się pomieszało, bo notatkę z ukrytym towarem przejrzałem ale nie szukałem. O wiele później coś mnie w tamte okolice przywiało (już nie pamiętam co) i znalazłem te pomieszczenie. Reszta dokładnie tak jak pisałeś.

Quest nie pojawił się na liście dlatego nie powiązałem tego w ogóle :( .
+Quote Post
post 06-12-2008, 19:02
Post #71

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 962

UFO to jawne nawiązanie do archiwum X. Wystarczy spojrzeć na tekst że to wszystko spisek rządu itd...
+Quote Post
post 15-12-2008, 09:54
Post #72

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 150

ech, jeżeli chodzi o definicje to polecam zapoznanie sie z tym co o tym sądzi angielska wikipedia, IMO jest nieco lepsza niż ta polska, zresztą kiedyś już sie na nią powoływałem gdy na youtubie jakiś gość na filmiku pokazywał, że w jednej misji halo 3 jak sie nie jedzie prosto a skręci za winklem to tam jest drugi pojazd i że to easter egg.
więc jak widzicie, niektórzy są mało wymagający.
cięzko jest niekiedy okreslić, co jest nawiązaniem a co zwykłą zrzyną, czy zbiegiem okoliczności. np. dla mnie EE są główne budynki protosów ze starcrafta, noszące nazwę 'nexus', wyglądające toczka w toczke jak budynek firmy produkującej androidy serii nexus 6 (o ile mnie pamięć nie myli) z przytaczanego wcześniej blade runnera (filmu nie ksiązki), choć o tym internet milczy.
z drugiej strony także proponuje odkurzyć płytke z kwakiem 3, odpalić mapke (bodaj) q3dm19(taka w kosmosie), zeskoczyć z niej i spojrzec na jej spód. oczom naszym ukaże się komiksowy obraz przedstawiajacy (przyjmijmy) jeżyka. nie jest to dla mnie nawiązanie do komiksu 'jeż jerzy', bo raz że quake jest troche za stary, a i skąd amerykanie by go mieli znać, ani też do jeża tuptającego po lasach z jabłkiem na garbie. ale myśle, że na miano EE zasługuje w 100%, bo jest ukryty, jest śmieszny, i nie wygląda jak typowa sceneria gry.
więc myśle, że w sporze 'EE, or not EE' wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, a nie dopatrywanie sie, że 'to-już-gdzieśtam-było' bo może po prostu autorzy nie mieli pomysłu, a postać o imieniu john to na pewno nawiązanie do johna wayne'a. przy obecnej ilości wydanych gier, książek czy filmów naprawde ciężko być oryginalnym i ciągle natrafia się na - zamierzoną lub nie - schematyczność.

to tyle, pewnie nic nowego nie wniosłem, ale przynajmniej sie wygadałem:P
pozdrawiam
+Quote Post
post 11-01-2009, 21:09
Post #73

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Colin Moriarty - właściciel baru w Megatonie, skryty gangster i główny rywal szeryfa - jego nazwisko zdaje się być nawiązaniem do postaci profesora Moriarty'ego, która pojawia się w serii Sherlock Holmes jako główny arcywróg detektywa.
Wiki o prof. Moriartym
+Quote Post
post 17-04-2009, 13:33
Post #74

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 8 773

Ciekawym nawiązaniem jest miejsce o nazwie Andale, a nawiązaniem jest lub zostało zainspirowane kultowym (przynajmniej dla mnie) filmikiem "Delikatessen".
Poniżej cytat żywcem wyciągnięty z Fallout Wiki:
"The whole scenario of a town being cannibals eating strange meat could also be a reference to the French black comedy film "Delicatessen" directed by Jean-Pierre Jeunet and Marc Caro in which focuses on the tenants in a dilapidated apartment building in rural post-apocalyptic 1950s France. Food is in short supply, with grain used as currency and animal populations dwindling, having been hunted to extinction. At the foot of the apartment building is a butcher's shop, run by the landlord, Clapet (Jean-Claude Dreyfus), who posts job opportunities in the "Hard Times" paper as means to lure victims to the building, whom he murders and butchers as a cheap source of meat that he sells to his tenants to eat."

Calość pod Linkiem.
+Quote Post
post 13-07-2009, 20:54
Post #75

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 658

Chyba nikt nie wymienił stacji metra pod nazwą "Chevy Chase". Może to być ukłon w stronę popularnego aktora. Hmm, czyżby szanowni twórcy lubili ciepłe komedie z jego udziałem? :P

jeszcze drobny edit:

Mianowicie chodzi mi o "Tesla Power Armor". Może być to nawiązanie do badacza elektryczności Nikołaja Tesli.

Ten post był edytowany przez tntdude: 13-07-2009, 21:05
+Quote Post
post 13-07-2009, 21:31
Post #76

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

Mianowicie chodzi mi o "Tesla Power Armor". Może być to nawiązanie do badacza elektryczności Nikołaja Tesli.

Być może. ;) ;) ;)
+Quote Post
post 13-07-2009, 23:45
Post #77

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 658

A nawet można chyba dostrzec świecące elementy, takie jakby elektryczne xD
+Quote Post
post 14-07-2009, 00:42
Post #78

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

@ tntdude
Rany, nie zauważyłem. A "chiński pistolet" to prawdopodobnie nawiązanie do Państwa Środka, gdzie ewentualnie mógł być produkowany na podstawie amerykańskiego mod.38 i to jeszcze bez wykupienia stosownej licencji.

Ludzie, to jest temat o easter eggs, a nie o "odkryciach rzeczy oczywistych".

Definicja Easter Eggs w Wikipedii

No offence :piwko: , ale nie pisz postów "na siłę". Z czasem licznik i tak Ci podskoczy.
+Quote Post
post 14-07-2009, 19:59
Post #79

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

W pierwszej misji w Broken Steel Liberty Prime ulega zniszczeniu - "umierając" kopiuje właściwie agonalną sekwencję ruchów Franka.

A co do Chevy Chase - tak po prostu nazywa się jedna z dzielnic Waszyngtonu.
+Quote Post

4 Strony « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 14-11-2019, 11:09