Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> F3 - single, multi, on-line ?

post 06-11-2002, 00:50
Post #1

Sword of Despair
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 23
Doł±czył: 04-11-2002

Single to w falloucie podstawa, multi wyprobowane juz w FT - a co byscie powiedzieli na gre on-line.. servery fallout'a tak jak serverki np. diablo. Masowa rozgrywka - rzesze ludzi wedrujacych razem, przezywajacych wspolnie przygode, wykonujacych questy - moze cos jak ultima on-line tylko w naszym ukochanym postnuklearnym swiecie :D Moim zdaniem brzmi cudownie, a waszym ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 06-11-2002, 00:55
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 21

Nie byłoby niczego lepszego na świecie - no może poza sexem :)
+Quote Post
post 06-11-2002, 01:04
Post #3

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

raczej cos w stylu diablo jest ..... skrajnym inwalidztwem umyslowem graczy ... ;)
wolal bym cos na modle ultimy ;) zyjesz sobie postacia w swiecie fala, mozesz zajac sie produkcja amunicji zbierajac luski .. zwiedzac opuszczone miasta, ruiny .. czy co tam trafisz .. swiat masz wielki ... caly z piasku, musisz miec wode zeby zyc .. jesc zeby zyc .. wszystko sie kreci wokolo przezycia :) nie dorobienia sie ;) .. mozesz z kolesiami zalozyc gang i najechac jakiegos biednego innego gracza ktory postanowil byc farmerem i hodowac brahminy .. zeby kupowac potem za to bron .. a ty mu zabierasz brahminy, dajesz skrajnie niska cene ... ale bronisz go .. uh uh .. rozpedzilem sie (a potem przychodzi inny gang i zamiata was i tak .. bez konca ;) )
+Quote Post
post 06-11-2002, 01:43
Post #4

Traveller
Group Icon
Nr użytkownika: 16
Doł±czył: 03-11-2002

Ja niestety ale nie potrafie sobie fallota w taki sposob przedstawic. Poprostu nie potrafie sobie wypbrazis systemu walki. Pewnie powiece luki wkoncu sa bronia dystansowa ale ja naprawde nie potrafie sobie tego wyobrazic.
+Quote Post
post 06-11-2002, 01:45
Post #5

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 21

Mój poprzedni post to żart. Teraz mówię serio: DrPotf0r ma rację. To byłby dopiero wypas and kopas w dupas :)
+Quote Post
post 06-11-2002, 01:54
Post #6

Traveller
Group Icon

Jak wy sobie to wyobrazacie ? Ja gram w uo i naprawde nie potrafie sobie tgo wyobrazic. Moze dlatego ze strzaly z luku sa naprowadzane a ja nie wyobrazam sobie naboi ktore sa naprowadzane. Zreszta ja juz nie wiem. Przekonujcie mnie do waszych wizji moze wkoncu sam cos ujze :)
+Quote Post
post 06-11-2002, 09:42
Post #7

Maxi - Kaz
Group Icon
Nr użytkownika: 2
Doł±czył: 01-11-2002

Oczywiscie cos takiego byloby ful wypas, ale musialoby byc dobrze zrobione. Jak? Pojecia nie mam.
+Quote Post
post 06-11-2002, 10:01
Post #8

Zasłuszony
Group Icon

bylo by tak jak w FT, trafienie jest liczone w momencie oddania strzalu, a nie jak w kłejach... liczona trajektoria pocisku ... by nie bylo takiego czegos jak .. trajektoria .. pocisk wystrzelony : trafi albo nie ... co prawda owocowalo by to takimi zonkami jak w FT ze gausrifle zabijal ludzi przez murek :) tylko dlatego ze animacja lotu pocisku byla zbyt wolna by doleciec do celu jak byl widoczny ... a strzal byl oddany jak goscia widziano :) i tak dalej i tak dalej :) : takie cos odrazu niweluje znaczenie laga (wiem bo gralem w gry tak napisane ... i na pingu 300 gralo sie jak na pingu 50 :) ) ...
to byla wersja REAL TIME
mozna zrobic iz walka jest w trybie turowym tworzac wokolo walczacych .. pewnej wielkosci okrąg wewnatrz ktorego czas plynie ... inaczej - turowo, na wykonanie tury ... bylo by tak jak w wormsach .. 30 sekund albo 40 sekund (to jest w kij czasu) ... jezeli ktos opusci strefe tur, to znaczy ze ucieka :) jezeli ktos wejdzie do strefy .. to .... walczy tazem z nimi :) (po co to ograniczenie czasowe : zeby nie trwalo to wiecznie) - okreg tur .. czy jak by go tam nazwac .. by byl otoczony przesławnym zielonym EXIT GRIDEM ;)

nie wyobrazam sobie czegos takiego jak zdobywanie HP na poziom jak to mialo miejsce w falloutach ... gdyz po parunastu (15?) poziomach mamy goscia nie do zdarcia przez postac na 3 poziomie ... raczej HP powinno zalezec mocno od END i STR .. ale powinno byc wieksze niz startowe tak jak w falu .. przykladowo powinne odpowiadac 3-4 poziomowi z falla ... wtedy bylo najlepiej ;) .. a skile, perki i reszta .. powinna rosnac normalnie..
+Quote Post
post 06-11-2002, 11:01
Post #9

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 45

Mysle ze nie ma co kombinowac nad systemem walki, najwazniejsze zeby takowa gra miala wyrypany w kosmos nasz ukochany falloutowy klimat, walka moze miec drugorzedne znaczenie i wszystkie sprawy techniczne z jej prowadzeniem czy zdobywaniem doswiadczenia mozna z powodzeniem zostawic dla specjalistow, ktorzy beda nad tym pracowac. Jesli ktos ma watpliwosci, czy czegos sie nie da zrobic, to zapraszam do odwiedzenia strony lucasarts'u i przyjrzenia sie "jak to sie robi" w powstajacych Star Wars - Galaxies. Szczegolnie interesujace jest FAQ dotyczace wlasnie min. walki i zdobywania doswiadczenia.

Poki co pozostaje miec nadzieje, ze kiedys ktos sie za taki projekt wezmie :neutral:
+Quote Post
post 06-11-2002, 11:57
Post #10

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 14

Eh. Nie powiem zebym plakal jakby cos takiego ujrzalo swiatlo dzienne... A co do systemu turowego w "okregu nie realtime'u" to nie wyobrazam sobie tego...
Doszlo by do sytuacji ze jakas grupka sie napierdziela, a banda zlych graczy (tacy sa zawsze) czeka na nich...tamta zwycieska duzyna wypelza z okregu zmordowana, a ci spokojnie ich kasuja i zabieraja ekłipment...Niby to i na miejscu, ale gracze obrabowani chyba by sie nie ucieszyli... W multi musialby byc realtime, kierujac jedna postacia mamy celnosc zalezna od naszego skilla + PE jak w fo, ale od tego zalezala by np. wielkosc celownika (i odpowiednio sialibysmy w jego obrebie- jak w roznych real-modach lub grach typu R6 czy SWAT). Kucniecie czy polozenie sie skutecznie by zwiekszalo nasza szanse na celny strzal, to samo zaleznie odbroni. Cos takiego jest bardzo prawdopodobne zwazywszy na popularnosc roznych modow real-combat w MP (wliczajac nawet arcade CS). Poza tym nie mozna zapominac o grywalnosci jaka dostarcza odpowiednia potyczka (nawet tak kretynska jak w D2 czy Q3 - mnie niestety to nie dotyczy, ale nie badzmy egoistami ;) )
Co do normalnego zycia - prosty sysytem ekonomiczny, nawet na poziomie TT by wystarczyl.
Koniecznosc przezycia to strzal w dziesiatke. Taki brahminowy farmer odgrywalby wazna role w swiecie dostarczajac zarcia czy wody. Moglyby powstawac wioski/bazy/fortece w ktorych jak w sredniowieczu mielibysmy strukture zatrudnenia (lowcy polujacy na iguany/gecko; farmerzy; zolnierze; scouci, armorerzy, weaponsmith itd.). Stworzyloby to niesamowtiy klimat zycia znany dotad tylko z gier bezgraficznych (Arkadia czy cos).
Wymagalo by duzo pracy ale jest jak najbardziej realne. Nie musialoby powalac graficznie - nawet engine starego Fo by wystarczyl, a z takimi cukierkami graly by rzesze ludzi.
+Quote Post
post 06-11-2002, 12:57
Post #11

Traveller
Group Icon

Doc bezsensu te kregi bo np atakuje mnie grupka kolesi to ja szybko na gg irc czy czymkolwiek inny zowluje cala ekipe i ci w ciagu kilku mninut dolanczaja sie do walki. To bezsensu. Jak juz chcecie cos takiego robic to powinno byc to na zasadzie ze do walki zostaje sie przeniesiony do jakiejs lokalizacji ala plainy i tam sie walczy w realtime. A normalnie sie podruzuje po swiecie i rozmawaia ze wszytkimi. To juz wole pozostac przy trybie multi z ft. Jedyne co to mozna by go troche ulepszyc i powinno byc good.
Co prawda multiplayer taki jak jest w ft przyciagnol by graczy na krutki czas bo to staje sie po niedlugim czasie nudne.

Tak wiec narazie nie widze sensownego multi dla f3 bo w systemie z ft zleci sie na poczatek troche luda pograja ze 2 3 miechy poczym stwierdza ze to nudne i sie przerzuca na inna gra ala ultima albo cos. Natomiast multi w systemie MMOG wedlug mnie bylo by trudno osadzic i pewnie bylo by to skrytykowane przez duza czesc graczy.

Pozostaje poczeka co nam twurc fallouta zaproponuja :)
+Quote Post
post 06-11-2002, 13:06
Post #12

Sword of Despair
Group Icon
Nr użytkownika: 23

Co do systemu walki, to na pewno cos sensownego by sie wymyslilo. Stawianie na ekonomie i rozwoj, no i koniecznosc przezycia mozna by postawic na pierwszym miejscu. Co istotne w tej kwestii to to, ze w koncu bysmy mieli gre on-line, ktora dzieje sie w postnuklearnej przyszlosci :) Koniec z fantasy, ktorych produkty mozna znalezc na peczki - wreszcie by byl swiat jaki nam odpowiada - czyli typowo fallout'owy :D
+Quote Post
post 06-11-2002, 15:30
Post #13

Zasłuszony
Group Icon

jakikolwiek realtajm to lagi ... nie kazdy ma łacze z niewiadomo jakim transferem ... wiec...
a to ze ty skrzykniesz wszystkich kolesi na GG .. nic nie zmienia .. to samo mozesz zrobic w realu ... jak by to sie w FT nigdy nie dzialo ... hyh .. nawet GG nei bylo potrzebne a .. znaki dawane przez goscia z druzyny .. ruszającego ciałami zmarłych ... pfff ;) amatorzy ;D
---
ale jest inna wersja .. iż : postac ma poziom "czuja" zalezny od PE i AWARNESA ;) czyli .. moze zauwazyc kogos kto sie do niej zbliza z wyciagnieta bronia, czy nie ... i jezeli gosc ma wyciagnieta a nie jest na liscie FRIENDS ;) .. to dostaje profilaktycznie burst w oczy ;)
+Quote Post
post 06-11-2002, 20:12
Post #14

Traveller
Group Icon

Nadal mnie utwierdzacie w przekonaniu ze fallout nie nadaje sie do bycia gra MMOG. Poniewaz jest zbyt skomplikowany. Ale probijcie mnie przekonac dalej :)
+Quote Post
post 06-11-2002, 22:54
Post #15

Lone Wasteland Warrior
Group Icon
Nr użytkownika: 53
Doł±czył: 06-11-2002

niewiem czy w realtime daloby sie tak prosto srterowac bo np grajac w arcanum w rt straszna zamotka jest jak kilku chlopa strzela do siebie ... co za tym idzie potrzebne by bylo jakies menu do szybkiego przeladowania i do leczenia (na stimpacki) , no i jak z drugsuami -czy mialyby dzialac odrazu po lyknieciu w czasie walki itd itp
+Quote Post
post 06-11-2002, 23:51
Post #16

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 9

IMHO chyba najlepiej było by w takim on-line zastosować FPP, jak np. w Morrowindzie. Tylko wtedy miało by się pełna kontrolę nad sytuacją. Ale jak odzwierciedlić falloutowe skille w FPP? Proste. Np. Small guns- im większy skill tym celniej strzelasz :P (broń ma mniejszy rozrzut). Kradzież? Podchodzisz do gościa z tyłu i wciskasz odp. klawisz. Możesz albo zabrać mu coś z wieszchu (łatwiejsze) lub pogrzebac w plecaku i brac na wyczucie. Jeśli gość się kapnie, to wyświetla mu się taka mila czerwona ikonka w jego interfejsie. I jeśli nie gość należy do osób milych, to zwykłe przepraszam nie wystarczy. Wyobraźcie sobie taka akcję.
Idzie sobie gościu ulicą miasteczka, postanawia wejść do sklepu. Ale tuż przed nim ktoś wchodzi do środka. Za graczem też ktoś idzie. Pierwszy gość kłóci się ze sprzedawcą długo i namiętnie. Gdy gracz stoi i czeka zniecierpliwiony, ten gość za nim w kolejce już wyjmuje jego nowego Desert Eagle'a z plecaka...
Sneak? cóż, proponuję po prostu cichszy chód, inaczej się nie da. Pozostale skille podobnie. Ogólnie to można by przerobic mechanikę Deus Exa. Idea odwzorowania świata, pomysł podziału na weaponsmithów,farmerów, lekarzy, jest piekny ale chyba niemozliwy do zrealizowania. Np. cos sie musi dziac z PC gdy ich "wlasciciele"wylaczaja gre. Jesli po prostu zostana zasejwowani, to bedzie to maksymalnie nierzeczywiste. Gracz ktory dawno nie gral z pewnoscia nie odnajdzie sie w swiecie gry, poniewaz ugrupowania, sklepikarze, gangi z czasem sie zmieniaja. Ja po prostu czekam na Matrixa i mozliwosc wcielenia sie bezposrednio w postac :))
+Quote Post
post 07-11-2002, 03:03
Post #17

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 17

mozna zrobic iz walka jest w trybie turowym tworzac wokolo walczacych .. pewnej wielkosci okrąg wewnatrz ktorego czas plynie ... inaczej - turowo, na wykonanie tury ... bylo by tak jak w wormsach .. 30 sekund albo 40 sekund (to jest w kij czasu) ... jezeli ktos opusci strefe tur, to znaczy ze ucieka :) jezeli ktos wejdzie do strefy .. to .... walczy tazem z nimi :) (po co to ograniczenie czasowe : zeby nie trwalo to wiecznie) - okreg tur .. czy jak by go tam nazwac .. by byl otoczony przesławnym zielonym EXIT GRIDEM ;)

Hej, podoba mi się taki pomysł. Świetne rozwiązanie problemu tur w grze real-time. Taki "grid" powinien mieć zasięg strzału co najmniej jednej osoby biorącej udział w walce i każdy (obojetnie czy friendly, czy coś) gdy wszedł by w ten rejon automatycznie przyłaczał by się do bitwy.

A problem z okradającymi niedobitków? Wydaje mi się, że można by to rozwiazać np. w ten sposób, że teren walki na krótki okres jest niędostepny/niewidoczny dając czas postaci, która przeżyje by się wyleczyła i uciekała z danego regionu bezpiecznym wyjściem - wyjść zawsze można.

Z drugiej strony myślę, że można by to jeszcze jakoś inaczej rozwiazać choć wydaj mi się, że takie okradanie też jest fajne - kto w F2 nie czekał, aż Raidersi i Karawana się porozwalały by mozna było spokojnie zebrać sprzęt? :cool:
+Quote Post
post 07-11-2002, 12:05
Post #18

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 14

Dla tego co okrada. ciekawe gdyby cie tak 5 razy pod rzad ob*ebali? Na pewno nadal bys z checia gral na 1PZ z niczym...
+Quote Post
post 07-11-2002, 16:16
Post #19

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 9

Taki jest urok post-nuklearnego świata- tylko ten, kto ma oczy i uszy wiecznie otwarte może przeżyć. A ja tam nie grałem złodziejem w Fallu ani razu... zawsze byłem dobry i wyżynałem niedobrych :)
+Quote Post
post 07-11-2002, 18:02
Post #20

Zasłuszony
Group Icon

dargh : tak samo moglbys zrobic ty ...
juz napewno lepiej byc obrobionym przez gnoi niz przegrac przez laga (a taki w RealTimie zawsze istnieje :) )
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 10-12-2019, 14:39