Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GO¦CIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

38 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fajny film wczoraj widzialem...

post 08-09-2003, 22:14
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 558
Doł±czył: 02-06-2003

Kumpel opowiadał że tłumaczenie tych Polsatowskich Gwiezdnych Wojen było świetne.

Przykład: Luke i wujas kupują roboty. Ciotka woła Luka aby nabył robota tłumaczącego z bocce (dla nieobczajonych tłumaczę że to język). Ja na kasecie mam ten język nazwany bokkańskim.

Ciotka: Luke, kup robota który tłumaczy z bocze. Tego typu kretynizmów jest podobno więcej. Oj mogli się tłumacze bardziej wysilić. Kolejny przykład że należy kupować wersje z napisami.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-09-2003, 16:25
Post #42

SHM-3
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

A ja sobie wczoraj obejżałem 'Wodny Świat'. Recenzji zdawał nie będe bo film znacie napewno. No jedyno o czym mogę napomnieć to, to co mnie zirytowało, a mianowicie stojąca na najwyższym szczeblu w kategori efektów specjalnych scena, w której Costner płynie między ruinami miasta... Reszta jest miodzio.
+Quote Post
post 14-09-2003, 16:28
Post #43

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 9
Doł±czył: 03-11-2002

Niom, film przyjemny. W Postmanie chyba też grał Costner, ale tamten film był już... przeciętny. Choć swój klimat też miał.
+Quote Post
post 14-09-2003, 16:56
Post #44

SHM-0
Group Icon

Mnie się Postman bardziej podobał. Tylko trochę za długi był.
+Quote Post
post 14-09-2003, 17:18
Post #45

SHM-3
Group Icon

Postman byłby fajny, gdyby nie był taki patetyczny, sztucznie przesycony propagandą proamerykańską... ta scena, w której Listonosz zawraca po list chłopca... cóż, po prostu w oczach pojawiają się łzy wzruszenia :)
+Quote Post
post 14-09-2003, 19:11
Post #46

SHM-0
Group Icon

Ale kawałek kiedy Costner przychodzi do miasta i zaczyna wciskać mieszkańcom kit że jest listonoszem i gada im o nowym prezydencie jest niezły.

A jeśli chodzi o Falloutowość to film jest lepszy od Wodnego Świata. Costner kręci się po pustyniach a nie bawi w ryboluda. :)
+Quote Post
post 18-09-2003, 02:17
Post #47

Beer Lover
Group Icon
Nr użytkownika: 34
Doł±czył: 04-11-2002

no i wlasnie na tvp2 chwile temu skonczyl sie 'czwartek'... juz kiedys na tytanie pisalem - film jest wyczes zajawkowy - w klimatach ala wczesny tarantino...wiadomo ze nie ten poziom ale mimo wszystko film jest swietny :)
+Quote Post
post 18-09-2003, 08:25
Post #48

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

kwestia gustu...
---
obecnie jestem w trakcie oczekiwania.. dnia rosyjskiego kina na ale_kino :) beda ciekawe filmy... (bedzie nawet rosyjski Stalker i Solaris)
+Quote Post
post 18-09-2003, 10:08
Post #49

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1
Doł±czył: 01-11-2002

tia rosyjskie kino ;] ... kiedys nic poza nim w TV nie bylo ;] ... no chyba ze pankracy ;] ...
+Quote Post
post 18-09-2003, 10:58
Post #50

Beer Lover
Group Icon
Nr użytkownika: 34

DrPotf0r napisał(a)
kwestia gustu...

ano jestem prostym czlowiekiem :P ogladam amerykanskie filmy a nie ruskie, pije cole a nie polokokte, mam telewizor jvc a nie unitre, gram w fallouty a nie dajmy na to gorkiego ;) nie zadreczam sie czyms tylko po to zeby powiedziec potem - a ja to a ja tamto :P ... to taka uwaga ogolna ;)
+Quote Post
post 18-09-2003, 18:56
Post #51

¦mierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55
Doł±czył: 07-11-2002

DrPotf0r napisał(a)
obecnie jestem w trakcie oczekiwania.. dnia rosyjskiego kina na ale_kino :) beda ciekawe filmy... (bedzie nawet rosyjski Stalker i Solaris)

Tja..... musze powiedziec ze na Stalkerze sie zawiodlem... obejzealem do konca z czystego obowiazku - bo film mnie wynudzil setnie..... - zaznaczam ze ksiazki nie czytalem...
+Quote Post
post 18-09-2003, 19:46
Post #52

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

stalkera nie obejrzalem do konca :) usnolem... - ksiazka wbrew pozorom jest ciekawa.. czego o filmie powiedziec nie mozna.

a solaris podobno bardziej odwzorowuje ksiazke niz amerykanska wersja
---
nie chodzi mi o typowe propagandowe kino rosyjskie...
raczej to czego cenzura nie przepuscila
bylo jakis czas temu "Chodz i zobacz" dosc swierzy film wojenny ... klimatem przypominajacy ... Szeregowca Ryana ...
---
LB : a ja ogladam rozne filmy, nie pijam polokokty i mam tv filipka - ogladam to co mnie ciekawi, przejadlem sie holiłudzkimi produkcjami - mam ochote na cos z innej beczki : i tak wlasnie zrobie dzis...
---
a dzis na TV4 leci ''Stalingrad'' :D
+Quote Post
post 18-09-2003, 22:17
Post #53

SHM-0
Group Icon

Obsydian napisał(a)
tia rosyjskie kino ;] ... kiedys nic poza nim w TV nie bylo ;] ... no chyba ze pankracy ;] ...

I Test pilota Pirxa. :D

Solaris to podobno nie najlepszy film (podobnie jak Impostor ale dlaczego akurat przyszedł mi do głowy... :why: ) ale nie widziałem więc gdy zobaczę to się wypowiem więcej.
+Quote Post
post 18-09-2003, 22:26
Post #54

aka. Kroffa
Group Icon
Nr użytkownika: 46
Doł±czył: 05-11-2002

impostor mi osobiscie akurat bardzo sie podobal
+Quote Post
post 18-09-2003, 22:38
Post #55

SHM-3
Group Icon

Heh ale chyba mowa o starej, ruskiej adaptacji :) Kóra też podobno nie najlepsza - przynajmniej tak Lem twierdzi.

Kiedy ten Stalker bo nie chcę przegapić?
+Quote Post
post 08-10-2003, 17:43
Post #56

Demon Spawn
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 929
Doł±czył: 05-10-2003

ja przez ostatni miesiąc miałam możliwość oglądnięcia:

* hable con ella [porozmawiaj z nią] - poplątane hostorie które schodzą się w jedno.

* 101 reykjavik - świetny film, aż chce si ę pojechac do na imprezkę w takiej knajpce, jak w filmie. poza tym film ma w sobie "to coś", co powoduje, że jedno obejrzenie to mało.

* hoolywood ending [koniec z hoolywood] i * the curse of the jade scorpion [klątwa skorpiona] - zdecydowanie mistrz absurdu!!! uwielbiam jego filmy.

* y tu mama tambien [i twoją matkę też]- film ma niepowtarzlny klimat [amoers perros], lekki i zabawny, z dużą dawką wyspowej przemocy ;) ale pod tym wszystkim kryje się drugie, o wiele bardziej poważne dno.

* phone booth - akcja w jednym miejscu mimo to trzeba przyznac że nawet wciąga do końca.

* 28 days later [28 dni póżniej]- od początku porusza i wprawia nas w stan niepokoju. napięcie towarzyszy nam na każdym kroku. apokaliptystyczna wizja z wirusem w roli głównej dociera głęboko do naszego umysłu, zmuszając do przemyśleń na temat ludzkich zachowań.

* pogoda na jutro - jak na polski film całkiem udany. nawet daje do przemysleń.

* bruce almighty [bruce wszechmogacy] - komedia na poziomie? ujdzie

... z tych wszystkich polecam y tu mama tambien, 101 reykjavik, 28 days later oraz dla lubiących humor allena hoolywood ending i the curse of the jade scorpion 2 są świetne ale najbardziej lubię small time crooks - drobnych cwaniaczków :)
+Quote Post
post 03-04-2004, 10:16
Post #57

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 625
Doł±czył: 24-06-2003

Krotki komentarzyk odnosnie obu czesci "Ostatniego Brzegu":

Otoz poczatek wielu osobom wydawal sie nudny i denny, ale mnie film od poczatku zainteresowal, ma taki specyficzny klimat, ktory powoduje, ze poprostu chce sie go ogladac i tym samym ogladalo mi sie go bardzo przyjemnie. Te relacje miedzy ludzmi kiedy jest jeszcze nadzieja na przetrwanie, ubolewanie nad tym co sie stalo, zlosc na tych, ktorzy to spowodowali oraz poczatek rejsu okretu podwodnego.. jednym slowem wstep, ktory mial wprowadzic widza w glowny watek fabularny i odpowiednio nastroic. Druga czesc natomiast ukazywala juz walke o przetrwanie, rejs po zycie, nadzieja wzrosla po otrzymaniu komunikatu i tu u widza pojawiaja sie pozytywne emocje, a pozniej zostaje ukazane martwe miasto, z ktorego to komunikat zostal nadany i zaloga dowiaduje sie, ze to tylko transmisjia z komputera zasilanego bateriami slonecznymi, wtedy nadzieja zaczyn zanikac, co w polaczeniu z tym martwym, wygaslym miastem wytwarzalo bardzo fajny klimat, dawalo do zrozumienia, ze z opadem nie ma juz szans. Pozniej dryf u wybrzezy San Francisko ukazal wymiar tego wydarzenia, ktore doprowadzilo do takiego stanu rzeczy, a to spustoszone, zrujnowane miasto wygladalo tak znajomo ;-). Na koncu kiedy zaloga okretu zdecydowala sie powrocic do Australii i kiedy zostalo juz tylko kilka dni do konca istnienia ludzkosci pojawily sie u mnie dziwne uczucia, nie moglem pojac tego, ze ludzkosc doprowadzila do czegos takiego, ze za kilka dni Ziemia calkowicie opustoszeje, a Ci ludzie musza trwac w tej mysli przez te ostatnie dni, swiadomi tego, ze to juz koniec, ze nie ma nadziei. Myslalem wtedy o tych, ktorzy nie zdaza wrocic do swoich rodzin, o tych ktorzy umieraja na obczyznie zdala od swojego kraju, swoich rodzinnych stron. Na prawde wyjatkowy klimat miala ta koncowka, kto sie wczul, to switnie zrozumial wymiar sytuacji.

Ogolnie rzecz biorac, film bardzo ciekawy, fabula bardzo dobra, klimat niesamowity (jak sie ktos wczul oczywiscie, bo jak w miedzyczasie zalewal sobie zupke, to... ;-)), oglada sie go bardzo przyjemnie i polecem go kazdemu, kto lubi klimaty post-nuke.
+Quote Post
post 03-04-2004, 11:25
Post #58

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319
Doł±czył: 22-02-2003

Moim zdaniem to ksiazka "Ostani Brzeg" Nevil Shute jest lepsza od filmu , ja znany z niecheci do ksiazek połknełem ja w kilka dni , a film , film choc ogladałem uwaznie , takis jakis inny był .
Ani zły ani dobry ale ksiazka jest najlepsza
+Quote Post
post 03-04-2004, 12:12
Post #59

Hammer Man
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 96
Doł±czył: 29-11-2002

W większości przypadków książka jest lepsza od filmu, taka juz kolej żeczy. Ale sama historia jest nadwyeraz ciekawa, miła odmiana po tych częstych hapi endach w tego typu filmach, filmach po zagładzie atomowej, dwoje ludzi znajdyje wysepke, żyje i sie mnożą jak kruliki... gdzie to sens?
+Quote Post
post 03-04-2004, 13:11
Post #60

¦mierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55
Doł±czył: 07-11-2002

co prawda ksiazki jeszcze nie czytalem - nie mam ostatno czasu na czytanie - ale zgadzam sie ze z reguly ksiazki sa lepsze od filmowych adaptacji.
Mnie utkwily sceny z miasta, ostatnie dni przed zaglada - anarchia, rozpusta, szalenstwo, ogolne zezwierzecenie ludzi.... smutny koniec jedynych istot rozumnych w kosmosie....
+Quote Post

38 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Go¶ci i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 11:54