Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Fajny serial wczoraj widzialem...

post 14-05-2007, 22:57
Post #1

Beer Lover
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 34

szukam, patrze, wesze i nie moge znalezc chocby jednego aktualnego serialeowego przewodnika - coz, czas zrobic wlasny ;)

od jakiegos czasu 90% tego co ogladam to seriale (pomyslicie - boze temu calkiem sie juz poprzestawialo, trzeba nam tu jeszcze klan-o-maniaka ;p) - nie wiem czy to kwestia tego ze ostatnio kreca je bardzo dobrze, czy filmow rozsadnych brak czy moze to ze ogladniecie odcinka zajmuje 40 minut. fakt jest faktem. anyway - jesli ktos szuka czegos przy czym mozna milo spedzic kilka wieczorow to lb poleca*

* pomine juz hity o ktorych kazdy slyszal typu prison break, jericho czy bsg

regenesis - przypadkiem trafilem na axn na 1 odcinek akurat mocno sie nudzac... i zakochalem sie. serial o grupce facetow - naukowcow - ktorzy pracuja nad wszelkiej masci... no wszystkim tym co ma zwizek z chemia/biologia a moze i zabija ludzi - od nowych szczepow wirusow, poprzez modyfikowane zarcie dna do komarow mutantow ;> a powaznie serial mocno kladacy nacisk na aspekt popularno-naukowy (ze tak powiem) ale ze znakomita akcja, humorem i tym co tygrysy kochaja najbardziej - spiskiem ;) do tego brak tu naciagactwa, naiwniactwa a zarazem niepotrzebnego pieprzenia :)
wlasnie leci 3 sezon (oczywiscie w us) - niestety radical opoznia sie z napisami, a to bez napisow jest po prostu nie-do-zrozumienia

day break - czyli wielki nieobecny sciagniety z wizji po bodaj 5 czy 6 odcinkach (ale wsio dostepne via net). dla mnie natomiast bez watpinia najlepsze co powstalo w ostatnim czasie. pamietacie dzien swistaka ? tu koncepcja jest ta sama - facet budzi sie oskarzony o morderstwo. budzi sie za kazdym razem oskarzony o morderstwo w tym samym dniu :) niesamowita akcja, swietna obsada (heh dla maniakow xf - gra i baldwin i pillegi :)) fajne smaczki (inny gosc ktory rzekomo tez przezywa ten dzien naokraglo), zaskakujaca fabula - ciezko sie przy tym nudzic. ogladalem rownolegle z prison break i majac wybor wolalem day breaka.

eureka - dziwny serial, raczej nie kazdemu sie spodoba. koncepcja jest taka ze prosty szeryf trafia przypadkiem do miasteczka w ktorym zyja sami geniusze. ot, takie tajne zaglebie mysli amerykanskiej w ktorym srednia iq to 150 :) masa wysmakowanego humoru i co wazne serial nie 'o niczym' ale majacy swoj 'mainquest'. krecona jest druga seria :)

szpital krolestwo - wersja us - sprawilem sobie na dvd (na allego wyprzedaze po 60 zeta :)) - troche twinpeaksowe, ale mniej... mroczne. serial jest rimejkiem wiec to juz jest jakas rekomendacja. druga jest andrew mccarty ;) podobnie jak w twinpeaksie sporo humoru, tylko ze bardziej wisielczego :> sprawa o nawiedzonym szpitalu w wykonaniu samego kinga :)

firelfy - bez dwoch zdan najlepszy serial z gatunku 'gwiezdnych scifi' jaki widzialem. bsg choc ma generlanie lepszy klimat moze sie schowac. film az zabija szybkoscia akcji, lepsze niz w bsg efekty, bardziej przekonujaca gra aktorow i ten humor - nie uwierzylbym ze kombinacja tego gatunku z humorem moze zadzialac :) do tego zagadka (a nawet dwie :)), kapke konspiracji i zajefajne polaczenie swiatow (np planety wygladajace niemal jak dziki zachod). scisla czolowa serialowa. nakrecono zamkniecie serii w postaci serenity ktory to film juz sam w sobie jest bardzo dobra produkcja.

i na koniec - zaczalem ogladac charlie jade - intrygowalo mnie to od jakiegos czasu i okazuje sie ze slusznie ! niesamowity serial, bardzo surrealistyczny, nakrecony w cape town. traktuje (no w sumie jestem po 5/20 wiec dopiero liznalem) o swiatach rownoleglych ktore na skutek nie-wazne-czego zaczely ze soba intereferowac. zdjecia przypominajace traffic, klimat... nie wiem ale kojarzy mi sie z procesem kafki z maclahlanem - klimat odosobnienia w tlumie, znakomita muzyka - ale niestety brak napisow (jest do kilku odcinkow) - wiec trzeba znac kapke tego angielskiego. sam sie biedze ale jakos to idzie ;)

a jak juz ktos ogladnie wszystko powyzej to mozna zawiesic oko na dresden files (najwiekszy minus to brak jakiejs glownej przewodniej osi fabularnej), threshold (pomysl swietny, wykonanie takie sobie - ale da sie ogladnac), the lone gunmen (dla xmaniakow obowiazkowe !!!) czy 4400 (niezle ale za wolne).

z miniseriali the lost room - facio z six feet under ugania sie za rozwiazaniem zagadki niczym z 13 pietra ;) koncowka kapke przesadzona ale jako calosc swietne.

ps: fajnie sie zapowiadalo drive ostatnio - no to musieli zcancelowac serial. jak babcie kocham dziwnie oni postepuja - niech ze to puszczaja o jakis maloogladalnych porach ale niech puszczaja, god damn...

i to by bylo na tyle. over & out ide lyknac kolejnego charlie jade :) mam nadzieje ze nie usneliscie....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 15-05-2007, 10:36
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 130

Czemu nasz polski program TV nie może obfitować w takie smaczki? :(
Ciągle tylko te kiczowate serialiki typu klan, m jak miłość, na wspólnej itp :krzeslo:
+Quote Post
post 15-05-2007, 10:52
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 415

Szpital Królestwo pamiętam, oglądałam i byłam tym wtedy zafascynowana ;P tylko mi mrówkojad trochę nie pasował do całokształtu i ten jego tekst "mrówki lizać" _^_ *

Kat_ja nie narzekaj, my przynajmniej mamy 13 posterunek a co mają powiedzieć brazylijczycy? Telenowela na telenoweli telenowele dojeżdża _^_ To jest dopiero porażka^^
+Quote Post
post 15-05-2007, 10:58
Post #4

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Dlaczego nie ma nic na temat StarGate SG-1 (zakończony po 10 sezonach ;]) i StarGate Atlantis ? ;]

Ok coś tu naskrobie niebawem ;]
+Quote Post
post 15-05-2007, 11:32
Post #5

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

Ja aktualnie oglądam drugą serie Twin Peaks - moze niebawem cos więcej napisze :D

A Orginalna wersja Królestwa jest dużo bardziej klimatyczna a niektóre odcinki są wręcz mistyczne ;) graz tez jest obecna w dużo większych ilościaciach, a humor równierz świetny ale nie pamiętam czy lepszy niż w wersji Kinga.

Ten post był edytowany przez KeniG: 15-05-2007, 12:03
+Quote Post
post 15-05-2007, 13:31
Post #6

Beer Lover
Group Icon

no nie do konca nic nie ma po polsku ;) majac pakiet axn ma sie juz calkiem spory wybor - regenesis, charlie jade, lost room, 4400, tajne akta cia, lost, star trek, medium, agentka o 100 twarzach ;] - no troche tego jest ;)
na tvp1 lecialo 4400, teraz zaczyna sie heroes, na tvp2 bylo bsg, jest mala brytania, na polsacie leci prison break.
na c+ monk, simpsons, na powierzchni, 24
hbo - rzym, deadwood

jak sie chce to jest co ogladac, tylko trzeba sie 'przestawic' na seriale ;) aczkolwiek w tv ogladanie i pilnowanie terminow jest dosc meczace, a i 'opoznienie' w stosunku do us mozna liczyc czasem sezonami.
no i jest jeszcze allegro - seriale dvd w polsce sa imho jeszcze mocno za drogie ale powoli wszystko tanieje. sporo tez rzeczy przywozonych np z anglii (szczegolnie to czego nie ma u nas)...

ale wiadomo - zeby byc na biezaco tak naprawde zostaje p2p. wiem wiem piractwo itd ale jakie sa inne mozliwosci... ja wyrzutow sumienia nie mam bo na seriale i tak wydalem kupe kasy (pelne xf, taken, robin hood, szpital krolestwo - wlasnie mysle nad lone gunmen bo sa na allegro :>)
+Quote Post
post 15-05-2007, 13:56
Post #7

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Mnie się marzy Futurama po polsku ;] ...
+Quote Post
post 15-05-2007, 15:02
Post #8

SHM-0
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 4 426

A mi się marzyli Heroes po polsku i jak widać, marzenia czasem się spełniają. Już we czwartek na TVP1 będą lecieć. Pytanie jest takie, jak bardzo zwalą tłumaczenie...
+Quote Post
post 15-05-2007, 23:53
Post #9

Beer Lover
Group Icon

ja sobie bede heroes zgrywal na nagryware (do tej pory nie ogladalem) jak mi sie uzbiera choc 1 pelny sezon zaczne sobie ogladac :) (robilem tak z 4400 wlasnie... no oprocz serii 3 ktorej nie puscili ;p)

btw - dobre wiesci - pojawiaja sie napisy do charliego jade - tlumaczacy mial jakas awarie ale wrocil i juz pracuje :) ja sam dzis wrzucilem na napisy.org synchro do 4 odcinkow (wersja mint) wiec mozna zasysac i ogladac, bo serial naprawde miazdzy (a powtarzam ze imho popularnosc czy raczej niepopularnosc konkretnych seriali w us jest bardzo mylaca co najlepiej pokazuja firefly czy daybreak a charlie zdaje sie to potwierdzac ;))
+Quote Post
post 17-05-2007, 13:23
Post #10

Beer Lover
Group Icon

http://www.policja.pl/portal/pol/1/6857/
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4138386.html

co za kurestwo. wielki sukces policji. i spolecznstwo placi. do :cenzura: z tym :(
+Quote Post
post 17-05-2007, 15:05
Post #11

SHM-3
Group Icon

Mój boże to już nawet napisów nie można robić? Przeciez na takich serwisach mozna znaleźć napisy do filmów które nigdy nie byly na nasz język oficjanie przetłumaczone i nie mialy polskiego wydania. Niech lepiej przyznają sie do tego ze nie chcialo sie paru osobą na posterunku ruszyć dupe z ciepłego lokalu i ciało bezdomnego 3 dni lezeło mimo ze były 3 zgłoszenia.
+Quote Post
post 17-05-2007, 17:27
Post #12

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 667

"Art. 2.
1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka,
adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa
do utworu pierwotnego.
2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy
utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe
do utworu pierwotnego wygasły."
+Quote Post
post 17-05-2007, 20:04
Post #13

SHM-3
Group Icon

Przeciez takie przepisy nie dotyczą filmów które nie maja u nas dystrubutora.
+Quote Post
post 18-05-2007, 12:59
Post #14

SHM-0
Group Icon

Nie tacy dobrzy ci Herosi jak ich TVP kreuje :/
+Quote Post
post 19-05-2007, 17:52
Post #15

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 415

Jeszcze kilka tygodni a za wypowiadanie się na forach będą naloty ;f Drżyj narodzie głupota Cię zjada...

Panika ogarnęła inne serwisy z napisami które albo powoli się wycofują, albo chwilowo blokują możliwość downloadu ;f A ja nie mam teraz jak Death Note'a obejrzeć ;f
+Quote Post
post 20-05-2007, 01:50
Post #16

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

Jakby ktoś nie zauważył, to Twin Peaks leci na TVP 2. Za 25 minut zaczyna się trzeci odcinek.
+Quote Post
post 21-05-2007, 13:57
Post #17

SHM-0
Group Icon

O tej godzinie to juz wiekszosc ludzi spi smacznie... Szkoda ze nie puszczaja "Roswel" bo to jednak spoko serial byl...
+Quote Post
post 21-05-2007, 16:32
Post #18

Człowiek Orkiestra
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 644

O tej godzinie to juz wiekszosc ludzi spi smacznie... Szkoda ze nie puszczaja "Roswel" bo to jednak spoko serial byl...

Eee... przecież to jest wczesny wieczór :)
+Quote Post
post 06-08-2007, 01:19
Post #19

Beer Lover
Group Icon

wszyscy juz wiedza ze hatak nadal stoi a na dodatek widac mocna ekspansje w postaci napisy24.pl ? ;)

updej do seriali:

- traveler - znakomite ! oglada sie to jak polaczenie prison breaka z day breakiem. serial ma tylko 8 odcinkow ale totalnie zaskakujace zakonczenie pozwala miec nadzieje ze bedzie dalszy ciag

- burn notice - leci aktualnie w us. bekowaty serial o agencie cia ktory zostaje 'spalony'. narracja 1-osobowa, fajny klimat, kupa smiechu. mozna ogladac na luzaka bo czesci poki co lacza sie w sposob malo znaczacy ;)

- invasion - znowu cos dla fanow xf ;) puszczaja to po stacjach tvnu warto wiec sobie ponagrywac i ogladnac w calosci.

oprocz tego ogladam regenesis 3 i eureke 2 (!!!). na koniec 2 smaczki - reaper - narazie pilot serialu w ktorym diabel werbuje goscia zeby mu pomagal lapac kolesi co uciekli z piekla (przeludnienie ;)). totalne jajcarstwo, w tym odcinku jako osprzet do lapania zloczyncy posluzyl reczny miniodkurzacz ;)

i teraz - sarah conno chronicles - jest juz pilot - nic innego jak serial 'terminator'. nie jest to moze szczyt marzen, ale nie jest zle. fani tak czy siak musza zobaczyc :)
+Quote Post
post 06-08-2007, 19:44
Post #20

Śmierdziant Sham(b)owy
Group Icon
Grupa: OUTPOST
Nr użytkownika: 55

QUOTE(LoveBeer @ 05-08-2007, 23:34)
- reaper - narazie pilot serialu w ktorym diabel werbuje goscia zeby mu pomagal lapac kolesi co uciekli z piekla (przeludnienie ;)). totalne jajcarstwo, w tym odcinku jako osprzet do lapania zloczyncy posluzyl reczny miniodkurzacz ;)
*

a to takie cus juz podobnego bylo w naszej TV, po polsku zwalo sie to "Potępieniec" - nie pamietam jak w oryginale. Gosciu (byly gliniarz, trafil do piekla za zabicie gwalciciela czy mordercy zony) mial ilestam zbieglych z piekla dusz odnalezc i wyslac spowrotem na dol, za co diabel obiecal mu "wolnosc". Gosciu mial na calym ciele dziary symbolizujace kazda z tych dusz, dziara znikala po odeslaniu duszy "do diabla".
Nawet niezle to bylo - szczegolnie dialgi bohatera z diablem :)
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-07-2019, 21:28