Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Unifikacja Czy Separacja ?, Czyli lepiej osobno czy w kupie siła ?

jesteś za ?

unifikacja! [ 20 ] ** [41.67%]
separacja! [ 10 ] ** [20.83%]
bo pociągnę z bozara - sam idź na bazar!?! [ 18 ] ** [37.50%]
Suma głosów: 48
Goście nie mogą głosować 
post 14-12-2006, 02:06
Post #41

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

@Kilroy

Jako takiego spektakularnego "podziału" sceny jak to określasz nie widzę (prócz FBN kontra reszta), ale widzę za to grupki i "TWA".

Spamowanie na Shamo jest tępione - może ostatnio znowu coraz bardziej - ale chcieliśmy wrócić do bardziej liberalnych zasad ... ale jak parę odosobnionych przypadków potwierdzających regułę, dało jasny przykład iż nie można poluźnić pasa. Generalnie do OT służą dwie tablice i jeśli widzę na innych OT zawsze pozostawiam stosowne odpowiedzi, notatki etc.

WR miało tablice na Shamo zanim założyło własne forum ;] ...

a co do
--> "mówisz o cementowaniu polskiej sceny a nawet bazy z linkami tu nie ma. Dlaczego?"

cementowanie działa (tak mi się przynajmniej wydaje - skoro cegła jest budulcem, a cement łącznikiem) w obie strony ;] ... póki co linki do stron są przy konkretnych tablicach i tak więcej osób zagląda na forum niżeli na stronę główną, ale o tym niżej w odpowiedzi na inne posty.

@Sorrow

--> Ja jestem za grupkami i podziałami, byleby te grupki były skupione wokół konkretnych ideałów i poglądów na temat Fallouta.

A i owszem i myślę, że zdziałałoby to więcej niż "klony"

@Kamilos

-->Jeżeli by zebrać wszystkich userów wszystkich serwisów zrobiłby się niesamowity chaos i wzrósłby poziom spamu na forum

Racja ale wraz z tym wzrostem wzrosłaby też liczba ludzi odpowiedzialnych za pilnowanie tego ;] ...

--> Nastąpilby globalny chaos ...

Nie rozumiem jak miałby nagle zapanować chaos ;] ... każdy miałby własne podwórko swoje zabawki ... a wychodząc poza to należy zachowywać się wedle ogólnie przyjętych norm ... Shamo funkcjonowało 1,5 roku bez spisanego regulaminu i jako takich zasad - panowały "nie pisane zasady" i każdy jakoś zachowywał się odpowiednio a i spamu nie było zbyt wiele.

-->Klimat

Tu masz niezaprzeczalnie rację - klimat mniejszych for ma swoją specyfikę i nawet "mikro klimat" ;]. Ale jak każde małe forum kiedyś się zaczyna dusić ... to tak jak młodzież z małych miast uciekająca do metropolii ...

--> Wielkość i zżyte grupki

Takie grupki funkcjonują na Shamo jak chociażby OoO (Ogres of Oldtown) a wcześniej w przeszłości grupa ASG SHAMO WARSAW ASG TEAM - S.W.A.T. i nic nie stało im na przeszkodzie (SHAMO ASG przeniosło bo nie odpowiadała im szybkość ładowania się forum shamo - były pewne przejściowe kłopoty)

--> Spam

Ostatnie reformy poprawiły nieco jakość forum ;] przykładem jest chociażby ta dyskusja gdzie średnia wypowiedzi przewyższa 3 standardowe zdania przeciętnego polaka na forum ;] i to jest pocieszające.

@intoxicate

--> - za duzo tablic, odstrasza.

Racja - tablice widoczne dla Gości zostały znacznie ograniczone do stanu Shamo z przed 3 lat ;] - kto chce niech się wyloguje i zobaczy ;].

-- > - za malo tablic konkretnie tematycznych, ktore sa ROZWIJANE przez moderatorow/administracje

Tutaj nie rozumiem co masz na myśli ? ;] rozwiń proszę ;].

--> Shamo moze stac sie naprawde najlepszym servisem o falloucie, ale do tego potrzebaby portalu z prawdziwego zdarzenia (cos ala WR, ktore pod tym wzgledem bylo najlepsze), kilka fanowskich projektow, ale nie tak jak jest to teraz np. z Shamo Modem, wg mnie tworzac cos fanowskiego, by rozkrecic community trzeba to robic otwarcie. Nic nie wiemy o Shamo Modzie, a taki mod moglby rozkrecic community jezeli bylby tworzony publicznie, czeste newsy i wogole jakas kampania Moderatowow/Adminow.

Tutaj ślizgamy się już na krawędzi amatorszczyzny w zetknięciu z komercją. Kroki o których mówisz wymagają już pewnych zdecydowanych działań i skomercjalizowania shamo - własnej domeny (nie są to duże koszta), własnego serwera (z tym jest różnie - nie chodzi też o ceny ale o limity transferu np. takie 600Gb rocznie dla Shamo to mało). Co do WR to moim zdaniem lepszy od niego był zapomniany już przez ludzi (i nie istniejącey również ;]) http://fallout.gracz.net/

Tak tez pojawia się pytanie - czy rozwijać i być amatorem czy rozwijać i z komercjalizować i liczyć się iż niektóre materiały musiałby stać się płatne - ewentualne niektóre opcje np. płatne konta z szeregiem dodatkowych opcji itp. Do tego dochodzi koszt wynajęcia programisty który temu sprosta ... tak też zwięźle - zostajemy amatorami na GOL czy zmieniamy się w komercję na swoim.

-->Pomyslow na rozkrecenie Shamo i zrobienie z niego cos konkretnego jest masa, ale nie ma ludzi. Prawie wszystko co tu na Shamo powstalo - upadlo.

Wiem sam mam ich całkiem sporo, ale jak pisałem wyżej to już jest ślizganie się na granicy komercji i trzeba coś wybrać i być temu wiernym.

-->kazdy chce zrobic cos lepszego

A tu Cie mam ;] skoro chce się coś ulepszać to po kiego grzyba odkrywać po raz 11 hamerykę ... zamiast przyłączyć się do tego co się już zna i wlać w to trochę swojej krwi i potu ;] ... Zawsze byłem otwarty na nowe pomysły - mówisz mi ze projekty upadły ... a no upadły bo zabrakło ludziom zapału - Brurżuazji też nie dawano szans a popatrz co z brzydkiego kaczątka nam wyrosło ;]. Zawsze staram się dać szansę i wesprzeć - danie tablicy mnie nic nie kosztuje, a mogę się tym jakoś przyczynić do czyjegoś sukcesu (np. Polskie Community Shadowrun ma korzenie na Shamo, Brużuazja również ;])

@Micronus

Pomysły zmiany profilu Shamo chodzą mi po głowie od ponad roku ... ale jak pisałem wyżej trzeba się zdecydować albo amatroka albo komercja. Poltergeista i Valkirię śledzę od dawna Poltek poszedł w dobrym kierunku Valkiria gdzieś zabłądziła IMHO.

Tym nie mniej coś z Shamo na pewno w przyszłym nowym roku coś zrobię ;] i będą to poważne zmiany. (swoją drogą jest pare odrodzeń np. Valhalla ;])

@Manior

--> Też mnie to dziwi. Wraz z nowym layem, działy z linkami jakoś dziwnie wyparowały.

Odpowiem Ci pytaniem na pytanie ;] ... mnie dziwi dlaczego zniknęły buttony Shamo z Unknown ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 14-12-2006, 02:17
Post #42

Outlander
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 132

W chwili obecnej Valkiria to maszynka ARTUTa do naciągania sponsorów. Merytoryka leży, PR leży, choć po kilku userów dziennie nadal się rejestruje. Chodzi mi o samo założenie, serwis z newsami, reckami, zapkami etc...
Co do komercjalizacji - jest ok, ale jak posiada się fundusze, sam chciałem wystartować ze swoim serwisem tylko rpg, nie mając skillsów technicznych musiałbym posiadać spory kapitał, a tego nie mam.
A z 600GB transferu dla shamo to mało to mnie zabiłeś, ileż musiałby kosztować serwer na rok, GOL to w tym przypadku dobra opcja.
+Quote Post
post 14-12-2006, 02:31
Post #43

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE (Micronus @ 14-12-2006, 00:32)
A z 600GB transferu dla shamo to mało to mnie zabiłeś, ileż musiałby kosztować serwer na rok, GOL to w tym przypadku dobra opcja.

Kiedyś dostałem staty od GOLa z transferem - wyszło iż dziennie czy w rozliczeniu po 3 dni (nie pamiętam dokładnie) Forum generuje ruch w wielkości około 500Mb, a to było coś z rok temu.
+Quote Post
post 14-12-2006, 02:42
Post #44

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 851

QUOTE (Obsydian)
@Manior

--> Też mnie to dziwi. Wraz z nowym layem, działy z linkami jakoś dziwnie wyparowały.

Odpowiem Ci pytaniem na pytanie ;] ... mnie dziwi dlaczego zniknęły buttony Shamo z Unknown ;]

Buttony w topie forum, oraz na stronie (o ile dobrze pamiętam) wzamian za jedną tablicę, na której i tak mało kto pisał... ;/ Inne serwisy nie miały takich wymogów, np. OPCF.
Jezeli chodzi o dział linki -> nie ma linku na stronie Shamo do Unknown, wiec nie ma linku na stronie Unknown do Shamo. Naturalnie, jest na forum, zamieszczony gdzieś w opisie jednej z kilkudziesięciu tablic...
+Quote Post
post 14-12-2006, 02:54
Post #45

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

OT Brak mi słów Manior na tą dziecinadę ;], buttony były bo sam się na nie zgodziłeś, zaakceptowałeś etc. w naszych rozmowach ;], a później coś Ci nie podpasowało bo ktoś tam, bo coś tam i pyk po butonkach ;]

Co do OPCF to nie chce mi się opisywać bo znowu mi tu ktoś powie, że rozwątlam się nad starymi dziejami ;] i w zasadzie guzik mnie obchodziły to czy butony są i się gdziekolwiek znajdą na OPCF czy na Unknown czy gdziekolwiek indziej - chodzi o pewne kanony / zasady (np. dane słowo, bo jeżeli Twoje słowo dla Ciebie nic nie znaczy ...), ale może kiedyś to zrozumiesz koniec OT
+Quote Post
post 14-12-2006, 11:49
Post #46

SHM-0
Group Icon
Grupa: Przyjaciel Shamo
Nr użytkownika: 3 168

QUOTE (Obsydian @ 14-12-2006, 00:46)
QUOTE (Micronus @ 14-12-2006, 00:32)

Kiedyś dostałem staty od GOLa z transferem - wyszło iż dziennie czy w rozliczeniu po 3 dni (nie pamiętam dokładnie) Forum generuje ruch w wielkości około 500Mb, a to było coś z rok temu.

500Mb dziennie to daje nam 22812,5MB rocznie czyli niewiele ponad 22GB;
500Mb co 3 dni daje nam 7604,16MB rocznie czyli niewiele ponad 7GB;

Jak na mój gust druga wersja jest bliższa prawdy, ale sam jestem ciekaw świerzych danych na ten temat, poza tym 600GB rocznie to niewiele.

-->Klimat

Tu masz niezaprzeczalnie rację - klimat mniejszych for ma swoją specyfikę i nawet "mikro klimat" ;]. Ale jak każde małe forum kiedyś się zaczyna dusić ... to tak jak młodzież z małych miast uciekająca do metropolii ...

To błędne myślenie. Ja mieszkam na wsi i wcale nie ciągnie mnie do metropolii, tak samo z ogromnym forum za dużo bełkotu, beztreściwego szumu i trudno to ogarnąć.

--> Spam

Ostatnie reformy poprawiły nieco jakość forum ;] przykładem jest chociażby ta dyskusja gdzie średnia wypowiedzi przewyższa 3 standardowe zdania przeciętnego polaka na forum ;] i to jest pocieszające.

Daje się zauważyć poprawę i mam nadzieję że to nie koniec odspamiania.
+Quote Post
post 14-12-2006, 12:05
Post #47

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

@kamilos

ja pisałem o forum - a skoro ma być portal z przewyższającą liczbą odwiedzin niż forum to będzie kłopot.

--> To błędne myślenie. Ja mieszkam na wsi i wcale nie ciągnie mnie do metropolii, tak samo z ogromnym forum za dużo bełkotu, beztreściwego szumu i trudno to ogarnąć.

może i błędna ale taki jest stereotyp i tak pokazują statystyki robione przez uczelnie. A o wyjazdach do Anglii czy Hiszpanii za praca już nic nie powiem ;] ...
+Quote Post
post 14-12-2006, 14:27
Post #48

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 851

QUOTE (Obsydian)
a później coś Ci nie podpasowało bo ktoś tam, bo coś tam i pyk po butonkach ;]
(...)
(np. dane słowo, bo jeżeli Twoje słowo dla Ciebie nic nie znaczy ...)

Nie rób ze mnie oszusta, prosze... Twoje warunki przestaly mi odpowiadać, więc pozbyłem się butonów i tyle.

A co do dotrzymywania danego słowa, to pamiętam jak mi obiecales layout dla Biblioteki Modów...

Nie ma sensu dalej odbiegac od tematu, z mojej strony to wszystko...
+Quote Post
post 14-12-2006, 14:35
Post #49

Master of Disaster
Group Icon
Nr użytkownika: 431

wtracajac sie delikatnie takie sprawy zalatwiajcie przez priv panowie...
+Quote Post
post 14-12-2006, 15:03
Post #50

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

QUOTE (Manior @ 14-12-2006, 12:42)
Nie rób ze mnie oszusta, prosze... Twoje warunki przestaly mi odpowiadać, więc pozbyłem się butonów i tyle.

A co do dotrzymywania danego słowa, to pamiętam jak mi obiecales layout dla Biblioteki Modów...

Nie ma sensu dalej odbiegac od tematu, z mojej strony to wszystko...

OT Nie muszę robić - sam to robisz ;] jeśli nie oszusta to na pewno krętacza - bo co to znaczy "Twoje warunki przestaly mi odpowiadać" - wypadałoby przynajmniej o tym poinformować - nie sądzisz ? A jeśli przestały odpowiadać to zawsze są "renegocjacje", ale widzę, że po raz kolejny się zawiodłem na osobach ze średniej wieku 14/17 lat po prostu smarkateria, a może to wpływ FBN ?

Co do Biblioteki Modów powiedziałem, że jeśli znajdę czas to się tym zajmę - i to jest nadal aktualne (z tego co pamiętam miałeś jakiś problem ze skryptami) koniec OT - jeżeli chcesz kontynuować rozmowę to zapraszam na priv.
+Quote Post
post 14-12-2006, 15:12
Post #51

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 930

Tia... Unifikacja ;> Powodzenia zycze w takim razie.
I taka jedna mysl na koniec: dobre 5 lat temu dalo sie zebrac 30 wariatow i pociagnac najbardziej szalone falloutowe projekty. Dzis wariatow jest 300, "klanow" 30, projektow 15, a wszystko konczy sie na dyskusjach i pyskowkach....
Zgoda buduje...
+Quote Post
post 14-12-2006, 15:12
Post #52

SHM-0
Group Icon

QUOTE (Obsydian @ 14-12-2006, 10:20)
@kamilos

ja pisałem o forum - a skoro ma być portal z przewyższającą liczbą odwiedzin niż forum to będzie kłopot.

--> To błędne myślenie. Ja mieszkam na wsi i wcale nie ciągnie mnie do metropolii, tak samo z ogromnym forum za dużo bełkotu, beztreściwego szumu i trudno to ogarnąć.

może i błędna ale taki jest stereotyp i tak pokazują statystyki robione przez uczelnie. A o wyjazdach do Anglii czy Hiszpanii za praca już nic nie powiem ;] ...

Statystyki swoje a ja jestem żywym kontrdowodem. Wyjeżdżać za granicę też nie zamierzam by dymać przy jakichś szparagach. Ale dość juz tego OT.
+Quote Post
post 14-12-2006, 16:06
Post #53

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

@Oiolosse

Dziwie się tylko, że od lat mogę współpracować w zgodzie i symbiozie z ludźmi z Fallout Corner (czy nie istniejącym już SAD, VDHP), którzy naprawdę tworzą dużo i przysługują się bardzo scenie, a z innymi nie da rady i idzie gorzej niż krew z nosa ... koniec ... sami sobie stwarzacie(my) podziały - Shamo było, jest i będzie zawsze otwarte ... wydaje mi się, że rozbija się wszystko o dobre chęci i własne ego, tudzież pewną dojrzałość ...
+Quote Post
post 14-12-2006, 16:18
Post #54

SHM-0
Group Icon

QUOTE (Obsydian @ 14-12-2006, 14:21)
Dziwie się tylko, że od lat mogę współpracować w zgodzie i symbiozie z ludźmi z Fallout Corner (czy nie istniejącym już SAD, VDHP), którzy naprawdę tworzą dużo i przysługują się bardzo scenie, a z innymi nie da rady i idzie gorzej niż krew z nosa ... koniec ... sami sobie stwarzacie(my) podziały - Shamo było, jest i będzie zawsze otwarte ... wydaje mi się, że rozbija się wszystko o dobre chęci i własne ego, tudzież pewną dojrzałość ...

Jeżeli chodzi o mnie to nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek pożytecznej współpracy i nie widzę żadnych poważnych podziałów typu "wykopanie topora wojennego". Po prostu jeśli chodzi o wspólne forum mówię "Nie" co nie oznacza że nie będę pisał na Shamo ani nie współpracował z ludźmi z Shamo (bo współpracuję).
+Quote Post
post 14-12-2006, 16:34
Post #55

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Jeżeli mamy dalej kontynuować ten temat to zacytuje siebie samego z 1 posta:

"Od razu mówię, iż nie chciałbym aby te moje "luźne" myśli zostały odebrane jako zarzut przeciwko komukolwiek. I jeżeli wydadzą się one komuś obraźliwe, oburzające etc. to z góry przepraszam bo nie to jest celem tej wypowiedzi."

Ciesze się, że w toku tej dyskusji rodzą się pewne pomysły i koncepcje które napewno nie zostaną zapomniane.
+Quote Post
post 14-12-2006, 17:12
Post #56

SHM-3
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 297

za malo tablic konkretnie tematycznych, ktore sa ROZWIJANE przez moderatorow/administracje

Zauwaz ze na kazdej tablicy jest pusto, watki odgrzewane, same offtopy etc. Ja mowie o tablicach czysto tematycznych w konkretna dziedzine, takie tablice ktore daja mozliwosc "rozwoju" uzytkownikow, testu ich znajomosci z danej dziedziny, wykazanie sie, mozliwosc stworzenia czegos co moze sie komus przydac. Dodajac do tego odpowiednich modow, ktorzy tworzyliby np. konkursy, pisali ciekawostki i caly czas TRZYMALI W KUPIE tablice informujac co sie dzieje, etc, szybko zdobylbys duza ilosc uzytkownikow.

Poprostu odpowiedz sobie Obsy na jedo pytanie: Tematy Fallouta (jako gry single) sa juz skonczone, nad czym powinienem sie w tym momencie skupic?

Moze to nie bedzie dobrym porownaniem, ale zauwaz ze my na Afterfall Community zaczelismy od watkow typowo Afterfallowych dajacych mozliwosc stworzenia czegos uzytkownikom, od czasow Burzuazji jest tam ponad 50 tys postow pomyslow, projektow broni, postaci, lokacji, questow. Inne tablice sa zwiazane z klimatami postapokaliptycznymi, w tym momencie Afterfall Community patronuje projekt gry mmo-single ;) postapo przez www i kazdy uzytkownik ma prawo wziasc udzial w projekcie. Na naszym forum wrzucamy najnowsze wiesci z projektu, pokazujemy progress, rozmawiamy z ludzmi i jakos powoli AFCommunity sie rozwija (jezeli by spojzec oczywiscie na inne fora projektow amatorskich) techdemo dostana ludzie z Community do testow... jakos poprostu staramy sie ludzi zaciekawic i dac mozliwosc rozmowy/stworzenia czegos w milym towarzystwie.

E: jeszcze dodam, moze mnie zrozumiesz.
Zauwaz ze tablica Afterfall na Shamo calkowicie sie nie rozwija, dlaczego? Dlatego Obsy, ze tworzac community tworzysz pewnego rodzaju spolecznosc, na Shamo spolecznosc w wiekszosci to osoby ktore nie maja co tu robic - wola spamowac. Nikt nie interesuje sie Afterfallem, bo po co robic to na Shamo? Skoro mozna porozmawiac o glupotach :P. Ty poprzez Community tworzysz mentalnosc osob ktore wchodza na Shamo.

Juz nie mowie o newsach nt Afterfall, inne servisy bezposrednio zwiazane z postapo pisza sobie same, same potrafia wejsc na strone i samemu napsiac newsa. Ja na Shamo musze sam pisac, a dobrze wiesz ze nie potrafie, kopiuje newsa z NMA i dostaje zjebke. Wg mnie szanowanie drugiego uzytwkonika rowniez wplywa na mentalnosc Shamo.
+Quote Post
post 14-12-2006, 19:03
Post #57

Outlander
Group Icon
Nr użytkownika: 3 132

No pyskówka obsego z maniorem nie nastraja pozytywnie... Zwykłych userów guano obchodzi czy smyracie się pysiorkami czy obrzucacie błotem...
A intoxicate trzeba przyznać trochę racji, czasem wygląda to tak, że newsy o Afterfallu idą na siłę. Tak jakby promowanie gry było komuś nie na rękę, zawiść jakaś czy zazdrość? Zamiast się cieszyć, że ziomki z "branży" coś robią i ma to już ręce i nogi, to tak od miski... Tym bardziej, że nie są to tekściki typu - dziś zrobiliśmy model kibla i codziennie tego rodzaju aktualki, ale konkretne newsy podsumowujące jakiś rozdział prac.
+Quote Post
post 14-12-2006, 21:02
Post #58

Master of Disaster
Group Icon
Nr użytkownika: 431

akurat co do tego odpowiedz jest prosta, Shamo juz od dawna szuka konkretnego newsmana, ale niestety o konkrety trudno, chyba ze chodzi o wytykanie komus wad i niedociagniec...
+Quote Post
post 16-12-2006, 05:52
Post #59

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Na Shamo zapisałem się nie całe dwa lata temu po pół rocznym, aktywnym uczestniczeniu na scenie - mimo zachęceń ze strony Kocura 8] Dlaczego po pół roku? Bo wydawało mi się, że panuje tu jakiś układ i formalno/nieformalne powiązania. I rzeczywiście - panowały! :D

Sporo luda, który udzielał się wówczas na forum (przełom roku 2004/2005) znał się przecież z rila - a to co innego niż siedzenie przed kompem i pieprzenie o dupie maryni przez gg czy czata.

Ale owe znajomości z rila przekładały się na sytuację w Shamo - bo tak musiało być. Wtedy najbardziej na Shamo widoczni byli tacy osobnicy jak Docent czy Ab. Obserwując ich pisanie, wyrobiłem sobie pogląd, że są to ludzie mający własne zdanie i umiejący je bronić. A to mogło odstraszać. Czy odstraszyło mnie?

No nie całkiem - bo mając swój wiek i pewne doświadczenie życiowe - trudno by było by pisanie człowieka którego osobiście nie znam, mogło na mnie wpływać ;) Dlatego też doszedłem do wniosków, że taki Ab to osoba, choć ostra to jednak inteligetna, z którą można dyskutowąc ostro ale merytorycznie.
Natomiast Docent wydał mi się osobą, również o dużej wiedzy i inteligencji, to jednak "jego wielkość" kazała przyjmować wszystko co on napisze bez dyskusji. A że pisał on krótkie, urywane zdanie - to jego wypowiedzie mogły mi się wydać lekceważace i opryskliwe.

Dziś po Docencie została duża liczba postów, Ab czasem się pojawi - ale "twarz" Shamo (wyższe Kierownictwo) stanowią osoby, których aureola wielkości i zasług nie ugniata w głowę. Stąd też nie widzę by były jakieś powody by mieć osobiste urazy do kogoś Kierownictwa i się go bać czy coś w tym stylu :D

Tyle o sobie - bo jak już wspomniałem - na Shamo zacząłem się udzielać wtedy, kiedy te specyficzne "towarzyskie klimaty" (po których zostały legendy i stare gwardie) zaczęły przechodzić do historii.

A co jest dziś? I co powinno być najważniejsze?

Po jakimś już stażu na scenie, mogę powiedzieć - choć to zabrzmi patetycznie - przede wszystkim dobro i rozwój sceny. Spory ambicjonalne i towarzyskie powinny być wsadzone głęboko w dupę. Każdy kto prowadzi serwis powinien być dla "konkurencji" z innego serwisu bratem, a nie traktować go z wyższością czy pogardą. Jeśli na scenie pojawi się jakaś inicjatywa to wszyscy powinni ją, w ramach swoich możliwości wesprzeć a nie obrabiać dupę, że to tworzą tacy a nie inni ludzie.

Te zasady powinny działać w obie strony - także na Shamo. Czyli powinny być stosowane zarówno przez zwykłych użytkowników jak i przez zespół zarządzający forum.

Teraz będzie osobiście po imieniu:

QUOTE (Mef)
imho odstraszające są takie "kółka maryjne" na każdym kroku - chcą pogadać o Falloucie i trafiają na tematy o SW, montażu wzmacniaczy, Battlefieldzie i ASG (podciąganym często do Larpa Postapo) a na swoje teksty o Fallu dostają odpowiedź "to już było"...

Właśnie takie działy są po to by "wyłapać" ludzi o podobnych zainteresowaniach, i może przez to "zmusić" ich, aby ruszyli tyłek i przyjechali na OT - by się poznać w rilu. Ty może tego nie potrzebujesz, więc siłą rzeczy nie musisz się udzielać w takich tematach 8]
Tylko zważ, że jeśli nie chcesz czytać tematów o poraz 100m przechodzeniu przez F1, albo o 50tym z kolei modzie do F2 dodającym bohaterowi różowe majtasy - to po stawiasz zarzuty o sens istnienia tablic niefalloutowych.
A co do SW - lubię te klimaty, ale za Chiny Ludowe nie zapisałbym się na ich forum, bo nie lubię fascynatów mających ciepło w majtach na myśl o Chewbace. Jak już to wolę wybrać fascynatów Fallouta :D

Poza tym takie zarzuty kojarzą mi się z "hassanomyśleniem". Czyli ze stawianiem zarzutów, że nic się nie dzieje na Shamo a samemu gówno się robi aby coś się działo. A jak już to jest to pisanie zdawkowych wypowiedzi na założonych przez siebie tematach >>> Nieboracy - temat założony właśnie przez Hassana. Szczerze mówiąc to podkurwił on mnie takim podejściem do sprawy :angry:

Działalność takich osobników powoduję, że pojawiają się zarzuty np Tailsa o tworzeniu się jakichś elit czy grup. No pewnie! A jak tu nie należeć do elity ludzi piszących z sensem skoro takie lamerstwo tu się szerzy.

QUOTE (Micronus)
Mi brakuje w polskiej sieci serwisu postapo z prawdziwego zdarzenia. Fajna oprawa graficzna, sporo aktualizacji w postaci artykułów, dużo newsów i żyjące forum. O, tego bym chciał:]

A kto to według Ciebie miałby robić? I za darmo? Zważ, że ludzie którzy robią coś dla sceny robią to w czasie wolnym od swoich życiowych obowiązków, więc trochę realizmu w ocenie sytuacji.

QUOTE (intoxicate)
Na naszym forum wrzucamy najnowsze wiesci z projektu, pokazujemy progress, rozmawiamy z ludzmi i jakos powoli AFCommunity sie rozwija (jezeli by spojzec oczywiscie na inne fora projektow amatorskich) techdemo dostana ludzie z Community do testow... jakos poprostu staramy sie ludzi zaciekawic i dac mozliwosc rozmowy/stworzenia czegos w milym towarzystwie.

Tak - tylko, że Afterfall to konkretny projekt - który z tego co się orientuje jest robiony na jakichś podstawach finansowych, a nie w czasie wolnym od zajęć, to raz. A dwa to, to że mimo wszystko i tak jest duża grupa ludzi, którzy wasz duży dorobek mają w dupię i zgnoją go szczętku przy pierwszej lepszej okazji.

I na koniec, wracając do tematu - coś ode mnie.

Od początku uważałem Shamo za plaformę (fuj - co za słowo ;) ), łączącą ludzi z całej sceny PA. Czyli miejsce w którym, można kogoś spotkać, zapytać się o coś. Dziś mam trochę inny na to pogląd. Narzekania różnych osób, że "Shamo dziś to nie to" to raczej efekt tego, że wiele osób które były tu od początku, gdzieś znikły. Wyjechały za granicę, pojawiła się praca, nowe zajęcia, albo doszły do głosu ambicje.
Shamo to także duży zasób wiedzy o Falloutach - coś czego żadne forum nie przeskoczy, nawet i nasze Phoenixowe, na którym staram się by panował w miarę możliwości porządek.
Dlatego uważam, że postawione w ankiecie pytanie jest błędne. Jednak przyznam się, że nie mam koncepcji jak ono powinno brzmieć.
Wiem za to, że to dzięki Shamo wiele projektów mogło zaistnieć i się rozpropagować - jak choćby OldTown. To z takich faktów powinny wypływać inspiracja do dalszej przyszłości tego forum.

Amen! :)

EDIT:
A jeśli ktoś się tu pojawia i narzeka na kółka wzajemnego lizania się po fiutkach, to mu mogę powiedzieć, że takie kółka to owszem - są na Shamo, ale przeważnie w offtopowych tablicach Cat's Paw i The Thunderdrome. Nie podobają komuś panujące tam układy - to niech tam nie pisze. Posty i tak nie są tam naliczane.
Ja tam pisuję w tematach które naprawdę mnie interesują - do reszty podchodzę obojętnie. I jakoś mi z tym dobrze. Więc po co takie biadolenie??? :lol:
+Quote Post
post 16-12-2006, 15:55
Post #60

Wieczny Malkontent
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 290

Squonk, proszę nie łącz moich przemyśleń z hassanowaniem - to co zacytowałeś było próbą wyłapania "odstraszaczy" trzymających z dala potencjalnych nowych Userów, a nie jakiś zdawkowy komentarz "żeby ponarzekać".

Pozatym jeśli mam się czepić - to okres "kumpelstwa" Shamowego przesunąłbym raczej na 2003/2004.

:arigato:
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 12-12-2019, 09:25