Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> FOnline: 2238 - Instalacja, Przymiarki :)

post 21-09-2009, 21:52
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Cześć. Myślę o napisaniu poradnika dla osób rozpoczynających grę. Zacząłem od przybliżenia procesu instalacji. Oczywiście na tym się nie skończy. Ciekaw jestem co wy o nim myślicie, co byście w nim zmienili aby był bardziej przejrzysty czy też czego brakuje w tym "rozdziale". Ma to wyglądać tak:

FOnline: 2238 - Poradnik dla początkujących.

Grałeś w Fallouta 1 i 2? Podobało się? Zastanawiałeś się jakby to było zebrać ekipę znajomych, wparować do Modoc i wystrzelać w pień złodziei i rzezimieszków, którzy nie są zwykłymi statystami, jak każdy inny NPC, tylko prawdziwymi graczami z krwi i kości? Chciałbyś sprawdzić jak? Nic prostrzego. Ten poradnik (miejmy nadzieję) pomoże wam
zainstalować mod do Fallouta 2, który zmienia naszego starego cRPG w grę MMO.

Instalacja

[Do instalacji oraz gry, potrzebujesz właściwie tylko internetu. Jednak poradnik ten piszę z myślą o posiadaczach oryginalnych kopii Fallout 2. Jest to bowiem mod do gry, za którą mimo wielu lat od premiery, wypada zapłacić :)]

1) Wchodzimy na stronę "http://fonline2238.blogspot.com/"

Warto zapisać ją również w zakładkach, aby wiedzieć o znaczących update'ach orz ciekawych wydarzeniach w FOnline.

(IMG:http://img28.imageshack.us/img28/1953/guide1.jpg)

Ściągamy instalator Fallouta z jednego z trzech źródeł podanych na blogu. Ściągamy również Updater, który będzie nam potrzebny aby aktualizować grę.

2) Wypakowujemy folder "FOnline" - proponuję wypakować go tam gdzie znajdują się pozostałe gry, czyli np: "C:\Program Files\"

3) Z folderu z plikami gry Fallout 2, lub też z płyty instalacyjnej kopiujemy pliki "master.dat" oraz "critter.dat". Następnie wklejamy oba te pliki do folderu "FOnline\data".

(Pliki "master.dat" oraz "critter.dat" możemy ściągnąć również ze strony "http://fonline.scose.net/".)

4) W folderze "FOnline" wyszukujemy plik o nazwie "FOConfig.exe" i włączamy go.

W pierwszej zakładce ("Other") wybieramy język angielski, dostosowujemy pozostałe opcje do własnych preferencji.

W zakładce "Game" wybieramy ścieżki do plików "master.dat" oraz "critter.dat", które w tym momencie powinny znajdować się w folderze "Fonline\data". Pozostałe opcje ustawiamy według własnych preferencji. Proponuję zwrócić uwagę na "Keybord language switch" przycisk służy do przełączania trybu klawiatury na cyrylice.

(IMG:http://img19.imageshack.us/img19/2013/guide2q.jpg)

W zakładce "Combat" wybieramy preferowany tryb walki (Tutaj proponowałbym pozostawić opcję "Both modes" aby przekonać się w trakcie gry, w jakim trybie wolimy grać) oraz pozostałe opcje.

W zakładce "Net" wybieramy adres serwera - Host powinien pozostać "94.103.87.42", zaś Port to "2238".

(IMG:http://img2.imageshack.us/img2/4954/guide3k.jpg)

W zakładce "Graphic" wybieramy rozdzielczość oraz pozostałe opcje. Jeżeli gra będzie się zamykać tuż po włączeniu, powodem może być zaznaczona opcja "Fullscreen".

Pozostaje zakładka "Sound" - myślę, że nie trzeba tłumaczyć.

Kiedy skonfigurowaliśmy wszystkie opcje, pozostaje zapisać ustawienia, zupdate'ować i włączyć grę.

5) Updater pomoże nam zaktualizować grę, tak aby wprowadzone były wszelkie, dodawane na bieżąco, zmiany. Dlatego przed odpaleniem FOnline, należy go odpalić i włączyć aktualizację.

Z ustawieniami nie powinno być problemu. "Host" powinien być ustawiony na "94.103.87.42", zaś "Port" - "4040". Wygląda to tak.

(IMG:http://img97.imageshack.us/img97/2027/guide5.jpg)

Teraz pozostaje nacisnąć przycisk "Check" i poczekać na aktualizację. Po udanej aktualizacji otrzymamy komunikat "Checking ended" - i już możemy grać.

6) Teraz pozostaje nam kliknąć na przycisk "Registration", wpisać Login oraz Hasło, stworzyć postać i możemy zacząć grać!

(IMG:http://img62.imageshack.us/img62/6262/guide4.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 22-09-2009, 17:35
Post #2

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

odpalam updetera i mi wywala cały czas :

Begin checking...
Server responce fail.
Checking end.

i tak od 2 dni ...
+Quote Post
post 22-09-2009, 17:45
Post #3

SHM-1
Group Icon

No cóż. Updater nie zawsze działa, będę musiał to dopisać w guidzie. Też tak miałem, mi wystarczył jeden dzień.

(Chyba, że ktoś zna rozwiązanie tego problemu :) )
+Quote Post
post 22-09-2009, 17:51
Post #4

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Parametry Updatera dla Fonline:2238

host: 94.103.87.42
port: 4040

Updater musi znajdować się w katalogu z grą. I stamtąd należy go odpalać, a nie z ikonki na pulpicie o ile takową ktoś sobie zrobił. Mi przynajmniej z ikony nie pracuje właściwie.
+Quote Post
post 22-09-2009, 17:53
Post #5

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

Dzięki Cubik - pomogło odpalenie z exe.
+Quote Post
post 26-09-2009, 19:34
Post #6

SHM-1
Group Icon

Dobrze, że się wyjaśniają sprawy, wszystko się dopisze, żeby poradnik był pełniejszy ;)

E:

Pisze się ktoś aby pomóc mi z poradnikiem a'propo tworzenia postaci? Jest to dla mnie dość nieprzyjemny temat bo nie tworzę powerbuildów ani ogólnie rzecz biorąc buildów, z których większość powinna być zadowolona. Wolę bardziej klimat / RP, więc mój char nie jest rewelacyjny. Stąd prośba o pomoc ;) Oczywiście swoje trzy grosze mogę dorzucić i złożyć wszystko w spójną całość, robiąc odpowiednie screeny itp, ale przydałaby mi się wasza pomoc, aby ten poradnik był kompletny. Hmm?
+Quote Post
post 04-10-2009, 13:51
Post #7

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 9 960

Begin checking...
Receive faction002.dat 27312835 bytes.

w Updaterze i ruszyć nie chce. Co zrobić? :unsure:
+Quote Post
post 04-10-2009, 13:56
Post #8

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 232

To ponad 26MB, więc może trochę potrwać.
+Quote Post
post 16-10-2009, 14:13
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 515

execute start script failed

nie wiem co to, ale poprobuje zainstalowac od nowa, moze cos nie tak zrobilem

Wednesday, October 14, 2009
Problems with updated client
Probably most of you have already experienced connectivity problems after the latest client update. The client update was not synchronised properly with the server update due to some technical reasons, which affected your connection to the server in the worst possible fashion - you have probably gotten the "The network reports your client is an incorrect version, please update the client."

to pojawilo sie calkiem niedawno, po tym jak powstal poradnik TommyGuna, ma to jakis zwiazek z moim problemem? jezeli to sciagnalem to mam normalnie to wypakowac do folderu z Fonline?

znowu edit:

http://tawerna.nstrefa.pl/topics48/fallout...nline-vt948.htm

zanim znalazlem poradnik Tommyego to poradzilem sie tym, no i ogolnie rzecz biorac miedzy tymi dwoma handbookami sa male rozbieznosci, ktory wiec jest lepszy?

Ten post był edytowany przez Mr.White: 16-10-2009, 14:22
+Quote Post
post 17-10-2009, 13:47
Post #10

SHM-1
Group Icon

White - ostatnio jest problem z updaterem, więc tak, musisz ściągnąć stare pliki exe z forum NMA i podmienić z tymi "zupdateowanymi". Byłbym bardziej pomocny gdyby nie kac i rzuciłbym linka.

Ale właśnie z powodu tego kaca chyba, nie bardzo zauważam te rozbieżności, więc prosiłbym, żebyś mi je wskazał - bo jeżeli w tym poradniku który się tak leniwie tworzy są jakiś błędy, to jednak warto byłoby je wyeliminować.
+Quote Post
post 17-10-2009, 14:08
Post #11

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 1 878

Oto proszę torrent link do działajacych plików Fonline, dla tych którzy zepsuli sobie Fonline niewłaściwie działającym updaterem:

http://cubik2k.w.interia.pl/pliki/actual_f...and_dat.torrent

można sobie zassać torrentem, dzisiaj będzie komp chodził długo więc powinno bez problemów się ładnie zasysać.

EDIT:
I proszę jak najdłużej udostępniać, gdyż ja nie zawsze będę miał kompa włączonego!
+Quote Post
post 19-10-2009, 23:33
Post #12

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 515

Tommy

No, tam pisza o jakims patchu, i nadpisywaniu plikow muzycznych, zrobilem wg. ich zalecen (zanim znalazlem twoj poradnik) no i powiem Ci, ze po instalacji przy uzyciu pierwszej solucji nie moglem odpalic, a postepujac zgodnie z twoimi wskazaniami zrobilem to od razu. aaa i piszac "lepszy" mialem na mysli skuteczniejszy
+Quote Post
post 20-10-2009, 14:30
Post #13

SHM-1
Group Icon

No cóż. O dodaniu muzyki najnormalniej w świecie... zapomniałem ^^" Sam gram z odpalonym foobarem, i muzyką z F1/2, FOnline i częścią tych z Tacticsa. Ale rzeczywiście warto o tym wspomnieć.

Który jest lepszy, który jest skuteczniejszy... Myślę, że z racji "daty pojawienia się", mój jest najnormalniej w świecie bardziej up to date.
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 20-07-2019, 06:27