Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Modyfikcja F3 - kto chętny?

post 08-08-2008, 22:53
Post #21

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Jak już dochodzimy do wymieniania "błędów" to według mnie zdecydowanie (tak, JUŻ to wiem) trzeba przywrócić dawny blask jeżeli chodzi o broń i prawdopodobnie pancerze. I mean - PA ssie niemiłosiernie z tego co widać, podobnie jest z tymi plasma riflami itp. Dizajn z F1/F2 był o niebo lepszy. No i przydałoby się trochę starej broni z tamtych części - bo wszystkich pewnie nie będzie :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 09-08-2008, 13:06
Post #22

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

To JEST cRPG czy wam się podoba czy nie.

Możesz sobie wmawiać, ale to nie gracz decyduje o gatunku gry, nie możesz swoim stylem gry uczynić z gry coś czym ona nie jest. Z całym szacunkiem ale jeśli ktoś mi mówi że gra FPS z elementami RPG, czyli aRPG nagle urasta do rangi cRPG to śmiem wątpić w to, że mój rozmówca ma świadomość co wpływa na przydział do poszczególnego gatunku. Gra nie stanie się RPGiem nie ważne jak bbardzo byśmy tego chcieli.
300 000 linijek dialogów nie wzięło się z nieba!

W Oblivionie jest też dużo linijek i questów a jest to płytka gra z liniowymi questami. Typowa polityka ilości ponad jakości. 300 000 linijek tekstu w grze która wreszcie stawian na specjalizację postaci i możliwość rozwiązywania questów na kilka sposobów oznacza nie mniej nie więcej a dokładnie to, że w trakcie gry będziesz mógł natrafić na ledwie 20 - 30 % tej liczby. To świadczy dobrze o grze, ale przy 100 godzinach potrzebnych na poznanie świata i małej ilości NPC okaże się, że mamy w tych 100 godzinach 80-90% walki i chodzenia po wastelandzie bez korzystania z szybkiej podróży i 10-20% roleplayingu. Jeśli nie mniej...

Ten post był edytowany przez piv vauh: 09-08-2008, 14:08
+Quote Post
post 09-08-2008, 16:03
Post #23

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 495

QUOTE(mbwrobel @ 08-08-2008, 22:18)
- większa inteligencja przeciwników (bo z tego co widziałem, to depilator mojej żony jest od nich mądrzejszy),
- trzeba wyp******ić tą debilną wyrzutnię mini nuków i spuścić paliwo z atomowych samochodów, które nie wybuchły w czasie wojny nuklearnej, a eksplodowałyby po obrzuceniu kamieniami  :blink: (a swoją drogą - ciekawe, czy da się w F3 rzucać kamieniami?)
- poprawić efekt broni laserowej, która spopiela tak jak plazma. A jeśli to była broń plazmowa, to niech nie strzela jak laserowa,
*

To akurat pierwsze mody jakie chciałbym ściągnąć/zrobić/dorwać... i to popieram!
QUOTE(mbwrobel @ 08-08-2008, 22:18)
- wprowadzić stare dobre tury zamiast V.A.T.S. (z tym chyba byłby problem),
*

Tego akurat IMO nie ma sensu robić...

@Piv_Vauh
Jeżeli masz zamiar dalej prowadzić to wiejską polemikę dzielenia muru między aRPGami a cRPGami (jak to Rezro robi) to możesz już skończyć. Poza tym dość przegadany Mass Effect miał mniej linii dialogowych (jakieś 120 000 ktoś kiedyś mówił), a przejście jego zajęło mi 45h.
TO raz... a dwa... idotyzmem jest rzucanie godzinami w grze, której się nie przeszło, i po gameplayu NIE widać jaki będzie stosunej walki do gadania. I argument że pokazali tylko walkę więc będzie tylko ona nadaje się do toalety...
+Quote Post
post 09-08-2008, 16:14
Post #24

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 799

Jeśli możliwość modowania będzie bardzo ograniczona, to trudno.
Mam jednak nadzieję że będzie jak z Oblivionem.
Jak pisałem już na NMA, nie ma co się przejmować rozmachem na chwilę obecną. Nie będzie to komercyjny produkt z ustalonymi na sztywno milestonami. Można tworzyć modyfikacje różnych elementów gry niezależnie i później złączyć w jeden mod. Czegoś nie da się zrobić - trudno, może ktoś inny to zrobi. Może w ogóle nie zosatnie zrobione.

Jest to ta zaleta w stosunku do tworzenia własnej gry od podstaw, że niezależnie od ilości wykonanych modyfikacji cały czas będzie się dało grać i oglądać co nowego się zmieniło :)
+Quote Post
post 09-08-2008, 16:18
Post #25

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Nie chcę w kolejnym temacie tego zaczynać. Ale według mnie każdy, kto śledził rozwój i Obliviona ma prawo uważać, że w przypadku Beth tak właśnie jest. No cóż. W Obku *trochę* dialogów było. Pokazali je na E3 - pokazali również jak wygląda życie w mieście, inteligencja NPCów itp. Oczywiście okazało się, że jest tego dużo mniej i na gorszym poziomie niż według filmiku z E3.

Gdyby Beth choć w najmniejszym stopniu mogła się pochwalić tymi aspektami gry to by to zrobiła.

Z resztą - Do dobrych gier mody też się przydają. Chyba nikt z was nie twierdzi, że ta gra będzie idealna, bez najmniejszej wady? Tak długo, jak tak nie uważacie, zebranie grupy, która chętnie zainteresuje się modowaniem F3 ma jak najbardziej sens i basta.

A co do kłótni na temat gatunków, no cóż. W ten sposób można uznać, że Jedi Academy jest aRPGiem - bo masz dialogi, wybór w paru miejscach i statsy. A jak jest aRPGiem to jest cRPGiem bo po co mur. A skoro tak, to właściwie prawie to samo co Fallout bo też SciFi :P
+Quote Post
post 09-08-2008, 16:32
Post #26

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

Co do zmian zaproponowanych przez mbwrobel'a: to oczywiście jestem za, bo to jest koniecznie do poprawienia! Z tym że plazma rozpuszczała (Swoją droga mógłby być to zarąbisty choć trudny efekt), a nie spopielała (spopiela broń radiacyjna).

Co do tur: to ja nie widzę sensu przerabiania FPS'a (z elementami RPG) na cRPG'a. Ale VATS faktycznie dobrze było by wywalić, a w zamian dać jakiś normalny system FPS-RPG'owy.

Co do dzielenia gatunków: jeśli ktoś ma zamiar dalej prowadzić to wiejską polemikę co do przerabiania na siłę gier aRPG w cRPG (jak to Bethesda robi) to możecie już skończyć.

Co do dialogów: To nie ilość a jakość się liczy, a jakości po Beth się bym nie spodziewał.

Ten post był edytowany przez Rezro: 09-08-2008, 16:49
+Quote Post
post 09-08-2008, 16:46
Post #27

SHM-2
Group Icon

z tego co widziałem to w Obku modowano np. magię, bronie - tak modele jak i tekstury, postacie, rasy, ubrania, dodawano budynki i lokacje, zmieniano wygląd dungeonów, istotnąrolę pełniły też kwestie optymalizacji grafiki dzięki czemu Obek może się odpalić na relatywnie słabej maszynie, choć z beznadziejną grafiką to zawsze, bo nie grafika się liczy, nie?

Był też mod który poprawiałfizykę, choć nie wiem w jakim stopniu. No i oczywiście questy, questy, całe masy questów.

Nic co by w większym stopniu ingerowało w silnik gry, więc nie wiem jak to będziez z tymi turami. Albo wykorzysta się VATS, wg tej zasady, że gdy tylko odpala sięwalka to VATS automatycznie zaskakuje i byćmoże da się zaimplementować by przeciwnicy także mieli swoje tury. Jeśli nie to jedynym pseudo-rozwiązaniem jakie widze będzie ujednolicenie i znaczne zbicie z wartościami odpowiadającymi za częstotliwość strzelania/uderzania. Naturalnie to zmniejszy dynamike walki, więc trzebaby z wyczuciem to zmieniać, żeby nie zabić rozgrywki.

No chyba że jakiś ambitny fan stworzy system automatycznego celowania do postaci które są "na celowniku", a zasięg tego autocelowania będzie w pełni zależny od skillsów. jeśli nie wiecie o co mi chodzi to przypomnijcie sobie Duke Nukem 3D - tam strzelając np. z RPG gdy przeciwni kbył na ekranie, pocisk sam "namierzał się" i leciał w dobrym kierunku, choć oczywiście nie zakręcał w trakcie lotu. Nie do końca turówka ale rozwiązanie IMHO ciekawe, choć nie wiem czy czasem zbytnio nie ułatwi rozgrywki. Może gdyby się pozbyć celownika albo zastąpić go czymś co pokazuje kierunek w jakim strzelasz, ale dzięki któremu nie można tak łatwo precyzyjnie celować,

Ale to i tak nie da nam tur, tylko oddali nas od FPS

Headbanger
Sorry ale w każdym miejscu w którym zobacze że ktoś mówi coś przynajmniej kontrowersyjnego to odpowiem. To jest forum i póki nie robie pełnego OT nie robie nic złego i będziesz musiał mnie znosić, albo mi pokazać że się myle.
A co do Mass Effecta to nie pamiętam żeby producent wmawiał komukolwiek że to ma być RPG... ci którzy mieli przyjemnosć zagrania w ME i pokuszą się o F3 będą mogli się odnieść do swoich doświadczeń i opisać podobieństwa i rozbieżności.

Ten post był edytowany przez piv vauh: 09-08-2008, 16:48
+Quote Post
post 09-08-2008, 18:26
Post #28

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 799

Jeszcze dodam, że nie chciałbym zmieniać wszystkiego na siłę. Np. nowe stroje mieszkańców krypty są fajne :)
+Quote Post
post 10-08-2008, 10:22
Post #29

SHM-2
Group Icon

QUOTE(piv vauh @ 09-08-2008, 17:27)
A co do Mass Effecta to nie pamiętam żeby producent wmawiał komukolwiek że to ma być RPG...
*

Ręcę mi opadły.... Nie ani troche, wogóle! Ba nikt nigdy nie powiedział że to RPG jest... :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo: :krzeslo:

Był taki mod zmniejszający wymagania obliviona, a nazywał się... Oldblivion :D

Tak gwoli ścisłości - laser tnie, plazma zapala, broń "radiacyjna" z technolgicznego punktu widzenia nie ma sensu.

Co do precyzyjnego celowania, nie zapomnijcie że jest też możliwość strzelania z ramienia, wtedy jak w większości dzisiejszych FPSów - mierzymy z celownika zrobionego na modelu broni. Więc zabawa w zmianę tego elementu grafiki jakim jest celownik na środku ekranu to strata czasu. Poza tym celownika używa się... nie tylko do celowania, może to utrudnić podnoszenie przedmiotów, rozmawianie z npcami, manipulowanie przedmiotami (w Oblivionie się dało więc myślę że tutaj będzie tak samo - notabene zajebisty patent że możesz podnieść puszkę i postawić ją na innej półce... to akurat w obku bardzo, ale to bardzo mi się podobało, bo mogłem sobie wrzucać swoje graty do domu na półki! :D)

Można zrobić moda pozwalającego na zabijanie dzieci i dodającego rangę Childkiller - tak z kontrowersyjnych rzeczy. Nawet konsekwencie będzie łatwo wprowadzić, po prostu po dostaniu tego "profita" karma spada na najnizszy poziom i nie może się podnieść...
Myślę że to bardzo chytra praktyka ze strony Bethesdy, oni by uniknąć wściekłości mediów nie zaimplementują systemu zabijania dzieci - ale fani już tą opcję sobie sami dorobią edytorami które im damy... i wilk syty i owca cała. Tylko nie mówią o tym głośno by nie było drugiej zadymy jak z Hot Coffee w San Andreas

Ten post był edytowany przez Headbanger: 10-08-2008, 10:27
+Quote Post
post 10-08-2008, 11:09
Post #30

SHM-2
Group Icon

Headbanger wbrew pozorom różnica między RPG a cRPG to nie tylko "c" z przodu tego drugiego, no ale jest to ostatnie miejsce w którm zamierzam o tym dyskutować...

[/ot]
+Quote Post
post 10-08-2008, 13:08
Post #31

SHM-1
Group Icon

QUOTE(Headbanger @ 10-08-2008, 12:03)
Tak gwoli ścisłości - laser tnie, plazma zapala, broń "radiacyjna" z technolgicznego punktu widzenia nie ma sensu.
*

A o co ci chodzi? Ja tylko mówiłem jak było z tym w oryginalnej serii bo broń energetyczna poza ograniczonym użyciem laserów i paralizatorami to raczej w realu nie występuje. A i co do realnej plazmy to po prostu świecący gaz który bynajmniej nic nie spopiela (jeszcze żem nie słyszał o spopieleniu kogoś w wyniku awarii telewizora zawierającego ten gaz :P )
QUOTE(Headbanger @ 10-08-2008, 12:03)
Można zrobić moda pozwalającego na zabijanie dzieci i dodającego rangę Childkiller - tak z kontrowersyjnych rzeczy. Nawet konsekwencie będzie łatwo wprowadzić, po prostu po dostaniu tego "profita" karma spada na najnizszy poziom i nie może się podnieść...
Myślę że to bardzo chytra praktyka ze strony Bethesdy, oni by uniknąć wściekłości mediów nie zaimplementują systemu zabijania dzieci - ale fani już tą opcję sobie sami dorobią edytorami które im damy... i wilk syty i owca cała. Tylko nie mówią o tym głośno by nie było drugiej zadymy jak z Hot Coffee w San Andreas
*

Taaa! Widać nie masz zielonego pojęcia o regulacjach stosowanych w USA. Wystarczy że powiem że Mrokowi (albo Obkowi -> już nie pamiętam dokładnie o którego chodziło) zmienili kwalifikację wiekową tylko dla tego że w kodzie gry były sutki (czytaj w kodzie, a nie w samej grze) które moderzy przywrócili. Nawet nie wspominaj nigdzie o tym co powiedziałeś wyżej bo Beth jeszcze usłyszy i wytnie dzieci z gry.
+Quote Post
post 10-08-2008, 13:14
Post #32

SHM-2
Group Icon

@piv vauh

cRPG (co mówie po raz 1001) to gra RPG na komputer. I Kotor i mass effect i fallout i diablo i loki i Wow jest cRPGiem... bo jest na (o mamo) KOMPUTER. Reszta to podgatunki... niektóre zrobione na siłe inne potrzebne, ale cała sytuacji zaczyna przypominać muzykę.

Aż przytoczę gatunki metalu według Fat Eda:

"Metal comes in many different forms:
1. Industrial metal
2. Scandnavian nu metal
3. Vegetarian progresive grindcore
4. Black metal
5. Superblack metal
6. Lounge"

Tu jest cały filmik

Nie uznaję głupich podzałów w miejscach gdzie się zacierają... i basta. Czy Fallout 3 będzie aRPG czy hwdRPGiem = mnie to je***. Grunt żeby był dobrą grą, a nawet genialną jeżeli Bóg pomoże. Żebym mógł się znowu poszwędać po pustynii, narobić questów, porozstrzeliwać kilku bad-guys, pohandlować lootem (i co najważniejsze) poczuć znowu ten sam klimat - jak jeszcze fabuła i świat zmusi mnie do pomyślenia to będzie wogóle lux. Czyli chcę dostać to co w falloucie kocham. A to jak w gazetce czy na serwisie będą ją szyldować powtórzę = mnie to je***...

@Rezro

To nie do końca to samo, w kodzie gry raczej nie ma umierających dzieci, a w edytocze jest klauzula "firma nie ponosi odpowiedzialności bla ble bla". Pozatym... jeju AMERYKA! To tylko będą ginąć dzieci, a nikt nie pokaże fiuta czy sutków, więc większość hipokrytów i świętojebliwych - nie ma się do czego przyczepić

Ten post był edytowany przez Headbanger: 10-08-2008, 13:24
+Quote Post
post 10-08-2008, 15:57
Post #33

SHM-1
Group Icon

Co do podgatunków: Przemyślałem tą sprawę i przychylam się do tej interpretacji. Ale ... istnieje jasny wyznacznik odróżniający podgatunek aRPG, a jest nim "niezależność postaci od zręczności gracza w cRPG" która to w aRPG nie obowiązuje. Jak na razie jedynym przypadkiem w którym ta granica może być niejasna jest KotOR, ale i tu to tylko pozory (Nie jest to gra aRPG mimo że steruje się WSAD'em).

Co do cenzury: Zabijanie dzieci nie jest przewidziane, ale w kodzie te dzieci SĄ! Wystarczy by ktoś trochę pogrzebał w kodzie i "Amerykańska Inkwizycja" morowana! A chętni z tego co widzę są, a przywrócenie dzieciobójstwa jest na pierwszym miejscu fix-listy moderów. Poza tym na punkcie zabijania dzieci Amerykanie mają chyba jeszcze większego fioła niż seksualności.
+Quote Post
post 10-08-2008, 16:15
Post #34

SHM-2
Group Icon

AD.1
Cieszy mnie że przemyślałeś sprawę i mówisz w końcu jak człowiek Rezro - mało ludzi zdaje sobie sprawę ale Kotor jest... turowy... tam jedna tura trwa 2 sekundy, w praktyce nie widać różnicy... ale w mechanice tak :).

I patrz jak teraz się to do kupy sprowadza. Nikczemna beth wprowadziła VATS by... właśnie uniezależnić mechanikę od zręczności gracza. Co prawda połowiczne rozwiązanie, ale wszystko wskazuje na to że fallouta 3 trzeba nazwać a/cRPGiem w zależności od tego... jak w niego grasz :huh:
Co utwierdza mnie w przekonaniu... że mnożenie takich podziałów nie ma sensu... grunt by gra była dobra... a czy będzie... czas pokaże

AD.2
Może masz rację... ale po Bioshocku gdzie się zabijało dzieci, myślę że troche się uspokoiło tam... - tak czy siak nas mało to powinno obchodzić bo w polsce nie ma cenzury obyczajowej i dostaniemy wszystko :P

Ten post był edytowany przez Headbanger: 10-08-2008, 16:16
+Quote Post
post 11-08-2008, 10:43
Post #35

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 86

Nie dadzą czegoś co nie istnieje (czyt. możliwość zabijania dzieci :P). A same dodanie tej możliwości w modzie było by dość problematyczne. Oprócz dania fizycznej możliwości ich zabicia trzeba by jeszcze zadbać o fabularne konsekwencje... Niemniej warto by się pokusić o zmianę "politycznie poprawnego w duchu amerykanizmu" świata na coś prawdziwie falloutowego. O takim modzie mogę myśleć już teraz.. co do zmian jakie proponowano wyżej (np. zwiększenie ilości przyjaznych mutantów, spotkań losowych czy coś w ten deseń), to jeszcze nikt nie wie tak naprawdę czy ich liczba będzie "wystarczająca" czy może "zbyt mała" albo "zbyt duża", więc takie dywagacje to do momentu premiery czysta abstrakcja. Skupmy się na tych potwierdzonych informacjach :P
+Quote Post
post 11-08-2008, 13:12
Post #36

SHM-2
Group Icon

Ja tam nie widzę specjalnych problemów ze zrobieniem prostego moda pozwalającego na załatwianie dzieci. Todd mówił że będą uciekać gdy będziesz do nich strzelać (autoamtycznie pudłując) ale w walce wręcz będą tylko się przewracać z krzykiem, ale nie umrą - tylko zmienić te rzeczy, oczywiście niemożliwe będzie rozpadanie się ich ciał, ale to pestka. I tak jak mówiłem po zabiciu pierwszego dziecka Karma spada na najniższą wartość i gra robi sama za ciebie konsekwencje fabularne. Problem był by jedynie z animacjami - ale od tego już programiści i graficy są potrzebni, a do tego ja się nie nadaję.
+Quote Post
post 11-08-2008, 14:22
Post #37

SHM-1
Group Icon

Wyjaśnienie!
Tak! W rozumieniu ogólnym wszystkie RPG'i na komputer należą do gatunku cRPG (tak Oblivion jak i Final Fantasy). Niemniej co do reszty mamy odmienne zdanie Headbanger gdyż ja uważam dobra klasyfikację za istotną. A VATS nie zrobi z Fb3 rasowego/staroszkolnego/klasycznego/prawdziwego cRPG'a tak samo jak rzut Izo-3D nie zrobił tego z Wiedźminem! Choćby dla tego że działa tylko przez określony czas i to w konkretnym rodzaju ataku tj. nie da się w nim poruszać, czy wykonywać normalnych ataków przez dowolną ilość czasu, VATS to po prostu taki zwykły super(efekciarski) atak.
+Quote Post
post 11-08-2008, 14:31
Post #38

SHM-2
Group Icon

Samo zabijanie dzieciaków to jeszcze nic, trzeba dorzucić random encountery, bounty hunters, jakieś specjalne reakcje/dialogi, żeby ludzie wiedzieli chociaż za co cie nienawidzą. Byłoby super gdyby obszar na którym "nie jesteś mile widziany" z cechą child killer powiększał się, rozszerzał w jakimś tempie na inne osady, a nie nagle obowiązywał nagle i wszędzie.

Co do animacji to wydaje mi się, że skoro dziecko będzie mogło się przewrócić to przerobienie tej samej animacji na śmierć nie będzie trudne.
+Quote Post
post 11-08-2008, 16:49
Post #39

SHM-2
Group Icon

od tego mamy fachowców a nie takiego mnie...

To że Fallout 3 to nie jest staroszkolny cRPG wiadomo od dawna... inna sprawa że od dawna takiego nie widziałem... jakoś tak teraz zdałem sobie sprawę :huh:
+Quote Post
post 11-08-2008, 23:52
Post #40

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Co do animacji śmierci dzieci nikt nie żąda chyba, by oglądać efektowne krytyki. Wydaje mi się, że wystarczy jak trafione po prostu się przewróci. Widzę, że z przykładu niedoróbki Bethesdy zrobiła się "ikona moddingu".
Co do efektów broni plazmowej - faktycznie, rozpuszczała, a nie spopielała :arigato: .
Powoli zaczynam się przekonywać do F3. Ale to nie zasługa Bethesdy, tylko Wasza - ludzi, którzy mają chęć i umiejętności zrobić z niej Fallouta. Jak wyjdą pierwsze mody, a cena spadnie do akceptowalnej dla mnie wartości (bo w końcu płaci się za grę, a nie za bazę do moddingu), to być może nawet się skuszę.
+Quote Post

9 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 15-11-2019, 00:56