Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

post 31-05-2004, 23:13
Post #21

Demon Spawn
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 1 448

Jeszcze nic straconego w końcu w grze STALKER nastšpił drugi wybuch :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 31-05-2004, 23:23
Post #22

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 1 291

i kolejne procenty. Aż strach myœleć jak będšwyglšdaćtamtejsze zwierzęta. Bramima zniosłem, ale ptaka wielkoœci deathclawa to już nie
+Quote Post
post 31-05-2004, 23:42
Post #23

Demon Spawn
Group Icon

Ach ta zmutowana flora i fauna i Bóg wie co jeszcze.
Choć nie trzeba daleko szukać np. nasze Polskie warzywopodobne roœliny
+Quote Post
post 31-05-2004, 23:53
Post #24

SHM-0
Group Icon

Tak polskie kartofle malowane czerwonaolejnicš i sprzedawane jako pomidory po 3.50 bo większe od innych. no możę w stalkerze takich anomalii nie będize ale mam nadzieję że kampery będš dobre
+Quote Post
post 31-05-2004, 23:58
Post #25

Demon Spawn
Group Icon

Ta nie ma nic lepszego niż siedzenie z dupš w krzaku i z Dragunovem w łapie i wyczekiwać swojej ofary (losu)
+Quote Post
post 01-06-2004, 00:14
Post #26

SHM-0
Group Icon

A coœ myœlał. Snajepry to piękna rzecz w rękach dobrego killera
+Quote Post
post 01-06-2004, 00:40
Post #27

Sword of Despair
Group Icon
Nr użytkownika: 1 358

Mialem okazje postrzelac ze rumunskiego SWD jak bylem, no zgadnijcie :) W Rumunii :P
Tak, to jest ten sam, SWD ze skrocona lufa - dla oddzialow specjalnych (Stalker dzieje sie w przyszlosci, i ponoc to jest jakas zupelnie nowa wersja, ale ogolnie to trzymaja sie wzoru) .
Mniej celny, ale za to latwo jest sie zaladowac z nim, z powodu krotkszej lufy, do wszelkich pojazdow. Fantastyczny karabin. Ale ponoc rumunska kopia jest najmniej celna ze wszystkich Dragunov'ow, tak czytalem.
Tak czy inaczej, wspaniala bron. Rzeklbym nawet - moja ulubiona :D
+Quote Post
post 01-06-2004, 01:28
Post #28

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

'Stalker dzieje sie w przyszlosci, i ponoc to jest jakas zupelnie nowa wersja, ale ogolnie to trzymaja sie wzoru'

ja prosze -> http://world.guns.ru/sniper/sn19-e.htm

tak samo pojawia sie: VSS 'Vintorez' i tradycyjne SVD 'Dragunov'

Wiec macie 3 ladne sniperki
+Quote Post
post 01-06-2004, 05:50
Post #29

Demon Spawn
Group Icon

A tak w ogule to jak oglšdałem trailery natychmiast to spodobała
broń (no zgadnijcie:D) RPG-7. Z tego to bedze sie wymiatać :2guns:
+Quote Post
post 17-08-2004, 00:40
Post #30

Zasłuszony
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 33

poczytalem FAQ na stalkerze
i tak:
Będzie mulit, do 32 graczy z paroma typami gry...

ciekawe czy będzie cooperativ ;)
+Quote Post
post 27-01-2006, 11:40
Post #31

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 586

Jakie są wasze oczekiwania dotyczące tej gry? Ja osobiście uważam że STALKER będzie świetną grą w klimatach post-apo.
+Quote Post
post 27-01-2006, 11:48
Post #32

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 590

Hmm, patrząc na screeny i filmiki uważam, że gra będzie co najmniej ciekawa, ale czy będzie gites-wypas... pożyjemy zobaczymy.
Tak w ogóle to jest jakaś choćby z grubsza określona data premiery?
+Quote Post
post 27-01-2006, 12:03
Post #33

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Stalker fornever. Ta gra albo nigdy nie wyjdzie, albo jak w końcu wyjdzie będzie żałosnym okruchem tego, co mogłoby być gdyby wyszła w 2004/2005 roku.
+Quote Post
post 27-01-2006, 13:02
Post #34

Mechanik
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 326

Sądząc po screenach - gra będzie niezła. Ale sądząc po trailerach - gra będzie sztywna, statyczna i nieciekawa. Obym się mylił, ale z trailerów tylko taki wniosek można wyciągnąć.
+Quote Post
post 27-01-2006, 13:52
Post #35

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 139

Taki topic już byl - zalozyl go obsy -_- . Fall wez tak nie spamuj, k? .

Jak był to daj linka, bo szukałem i nic nie znalazłem. Święty
+Quote Post
post 27-01-2006, 15:40
Post #36

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Blady ma polowiczna racje... Taki topic na tej tablicy juz jest, ale nie zalozyl go Obsy, tylko SzU... Ten zostaje zamkniety... Jesli ktos chce porozmawiac na temat S.T.A.L.K.E.R.'a, zapraszam tu...

http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php...wtopic=2556&hl=

Dziwne, szukajka go nie znalazła... zresztą nieważne, topiki łączę. Święty
+Quote Post
post 27-01-2006, 18:34
Post #37

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 586

Bo ja szukałem w wyszukiwarce i tego nie znalazło może dlatego że szukałem pod S.T.A.L.K.E.R (bo tak brzmi tytuł tej gry) a nie Stalker
+Quote Post
post 16-11-2006, 12:13
Post #38

SHM-2
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 1 515

Trzy lata temu S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl (dalej będę pisał po prostu STALKER bo mnie wpisywanie tych kropek wkurza) jawił się jako jeden z najbardziej oryginalnych i innowacyjnych pomysłów na grę komputerową. Jak zwykle zdarza się w takich przypadkach, ambicje przerosły samych twórców i ze STALKERA RPG pozostał tylko STALKER FPS...

I tak powstał Chocapic chciałoby się rzec...

12 Kwiecień 2006, 14:33

W okolicach Czarnobyla rozbłysło niezwykle jasne, niemalże nie do wytrzymania, bliżej nie określone światło. Pioruny biły z nieba które przybrało kolor ciemnego srebra, a ziemią wstrząsało co rusz trzęsienia niszczące okoliczne zabudowania. Przerażeni ludzie padali na ziemię kryjąc rękoma uszy przed okropnymi hukami i oczy przed oślepiającym światłem. Potworny żar wypalił ogromną część tego terytorium, które później nazwane będzie Strefą. Ludność uciekała ratując swoje życie. To wszystko wyglądało jak eksplozja nuklearna starej elektrowni atomowej. Armia odcięła i zabezpieczyła Strefę przed cywilami. Epicentrum eksplozji maiło miejsce kilometr od zamkniętej po 1986 roku elektrowni. Najprawdopodobniej były tam przeprowadzane jakieś eksperymenty w tajnej bazie w i to one doprowadziły do katastrofy. Przypuszczalnie cały personel zginął w przeciągu kilku sekund, jednak istniało prawdopodobieństwo że ktoś przeżył. Akcja ratunkowa była jednak niemożliwa, ponieważ promieniowanie było na tyle duże, że członkowie grupy ratunkowej nie uszli by z życiem. Próbowano wykorzystać roboty, lecz spełzło to na niczym. Wiele miesięcy po katastrofie sytuacja zaczynała się stabilizować, kiedy nagle Strefa powiększyła się o pięć kilometrów. Mieszkańcy okolicznych wiosek i miast zostali natychmiast ewakuowani. Świta stanął przed nowym, trudno wyobrażalnym niebezpieczeństwem.

Rok 2008

Strefa ponownie eksploduje. Radioaktywne chmury pokrywają kolejne duże połacie terytorium. Ginie wiele ludzi, zwierząt, a lasy zostają skażone. Trzydzieści kilometrowa Strefa zostaje otoczona i ściśle zamknięta przez armię. Naukowcy nadal nie mogą odnaleźć przyczyny tych wydarzeń. Strefa powiększała się, a wewnątrz zaobserwowano różne dziwne zjawiska i anomalie. Jakieś niezidentyfikowane siły rozrywały żyjące istoty na kawałki. Zmutowane istoty stały się plagą i armia został zmuszona wyprawiać się do Strefy, aby tępić mutantów. Katastrofa, mutanci, anomalie, skażenie, wszystko to było spowodowane przez niewyjaśnione dotąd wydarzenia.

Rok 2010

Pierwsze ekspedycje wyruszają w głąb zabójczo niebezpiecznej Strefy. Badacze, kłusownicy i najemnicy - zwani stalkerami - pojawiają się. Przeszukują oni Strefę w poszukiwaniu niezwykłych artefaktów, które na wolnym rynku są bardzo drogie.

ŹRÓDŁO: Internet

Powyżej mogliście przeczytać krótkie storeline STALKERA. Podczas gry przyjdzie nam się wcielić w tytułowego bohatera - jednego z wielu poszukiwaczy przedmiotów które po napromieniowaniu zyskały dziwne właściwości (na przykład niektóre przedmioty zaczeły działać jak magnes - odpychać i przyciągać kawałki metalu). Posiadanie takich "gadżetów" jest dosyć opłacalne... Wiecie co by się stało gdyby trafiły one w niepowołane ręce? Podobno historia opowiedziana w grze jest oparta na książce braci Strugackich (rosyjscy autorzy piszące powieści z gatunku fantasy i sci-fi), ale ja sam się z nią nigdy nie spotkałem.

Akcja gry umiejscowiona jak już zostało podane w "linii czasowej" na terenie dawnej elektrowni w Czarnobylu oraz w okolicznych terenach. Autorzy aby jak najdokładniej odwzorować teren działań gracza wybrali się nawet do Strefy (wiecie, dostali papierek od pana prezydenta... Nawet na Ukrainie autorzy gier mają większe chody niż nasi rodzimi twórcy). Oczywiście, wizja zawarta w grze musiała się trochę różnić od "oryginału" - takie było zarządzenie "z góry". Autrzy m.in. musieli zmienić odległości jakie dzieliły poszczególne zabudowania. Moim skromnym zdaniem to jednak pozytywnie może wpłynąć na grę. A chciałoby Ci się latać z jednego końca mapy do drugiego aby przynieść np. młotek? Mi też nie... A więc przyjdzie nam zwiedzać jakieś bazy badawcze/wojskowe, laboratoria, miasteczko znajdujące się w pobliżu elektrowni, lasy (bądź co bądź, Ukraina przypomina mi trochę to moje Podlasie :)), kanały i podziemne bunkry, w skrócie - jak na dzisiejsze czasy standardzik. Podczas gry pojawi się też kilka elementów "skradankowych". Jak w życiu, czasem lepiej jest uniknąć otwartej walki. Podobno ten element w STALKERZE spisuje się całkiem przyjemnie. Jak przystało na "super grę" będziemy mogli poruszać się po całym świecie nie uświadczając wkurzających loadingów - tak, tak, świat w tej grze to jedna wielka, niepocięta całość. Dzisaj wiele gier już może się pochwalić takim bajerem, ale trzy lata temu taki patent zależał niestety do rzadkości...

W grze przyjdzie nam się zmierzyć z innymi stalkerami, którzy tak ja my znajdują się w Strefie z powodów czysto finansowych (też mają ciężarną żonę i siódemkę dzieci na wyżywieniu jak nasz bohater). Oprócz nich na naszej drodze staną również przeróżnego rodzaju mutanty. Muszę przyznać że niektóre z nich są naprawdę ochydne i wzbudzają we mnie odruchy wymiotne. Autorzy na maszkary mieli naprawdę ciekawe pomysły... Tak się tylko zastanawiam czy w grze znajdzie się choć jedna dwugłowa krowa? Twócy gry chwalą się wysoką A.I. naszych przeciwników. Wrogowie (bo nie wszyscy NPC będą do nas wrogo nastawieni) będą potrafili wykorzystywać nasze słabe strony oraz bonusy płynące z walki w takim, a nie innym otoczeniu. Fajnie, tylko takie zapowiedzi to ja słyszałem już setki razy i póki co najczęściej się one nie sprawdzały. Mam jednak nadzieję że autorzy nie zawalą tego elementu gry...

Jeśli już jesteśmy przy wrogach to należałoby wspomnieć o "narzędziach eksterminacji bliźniego" których w grze ma być ponad dwadzieścia pięć sztuk. Nie znam się za bardzo na uzbrojeni, dlatego też mogę z czystym sumieniem powiedzieć że oprócz broni białej (bejzbole i te sprawy) pojawią się również granty i broń palna (rozpoznałem tylko Kałacha, ale co tu się dziwić, skoro twórcami gry są ukraińcy [GSC Game World]). Myślę że może być ciekawie jeśli będzie dało się wykorzystywać artefakty które znajdziemy podczas zabawy razem z bronią - grunt to eliminować wrogów z pomysłem i wdziękiem nie? Aha! Niektóre z broni będzie dało się modyfikować.

Niestety osoby które spodziewały się jakiegoś odkrywczego modułu odpowiedzialnego za grę on-line mogą się poczuć lekko zawiedzeni gdyż ten prezentuje się tylko "standardowo".

Trzy lata temu grafika STALEKRA robiła ogromne wrażenie. Engine X-Ray w tamtych czasach był jednym z najlepszych z jakimi mogliśmy się "spotkać". Niestety, mineły te trzy cholerne lata, na rynku pojawiły się inne gry z gatunku FPS (np. Half-Life 2, Far Cry), a autorzy naszej giery za bardzo nie zauważyli upływającego nieubłaganie czasu i ich engine się trochę zestarzał. Grafika dalej jednak prezentuje niezły poziom, szczególnie widać to kiedy jesteśmy w kanałach, albo innych ciemnych miejscach... Oczywiście nie chodzi tutaj o to że jest tam ciemno i nic nie widać, tylko o dynamiczne oświetlenie i klimat bijący wówczas z ekranu :) W grze będzie istniał upływ czasu dlatego też w ciemności przyjdzie wam przebywać dosyć często (gdzieś tak z połowę czasu gry, który szacowany jest na jakieś 40 godzin co na dzisiejsze czasy jest bardzo niezłym wynikiem).

Trzy lata temu S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl przedstawił się światu jako gra fabularna z elementami strzelanki. Pomysł na grę był bardzo ambitny bo niewiele dobrych gier wychodziło z takiego miksu (ostatnio chyba Deus Ex ;)). Niestety pojawiły się problemy z złożeniem wszystkich elementów jakie początkowo chodziły autorom gry po głowie w jedną sensowną całość, przekładali terminy wydania gry stając się tym samym niejako pośmiewiskiem na rynku (kojarzycie taką grę, Duke Nukem Forever?), a wydawca gonił. Koniec końców twórcy STALKERA zrezygnowali z co bardziej zaawansowanych elementów rpg i innych z których "zainstalowanie" były jakieś problemy.

I tak pozostał STALKER strzelanka z elementami skradanki polany lekko sosem erpegie...

24.09.06 17:37

Pięknie pięknie Panie Hassan, ale wystarczyło poszukać i znalazłbyś temat o Stalkerze na tej tablicy i to właśnie z nim połączę ten temat - Zdzisiu

Ten post był edytowany przez Zdzisiu: 16-11-2006, 14:13
+Quote Post
post 16-11-2006, 12:28
Post #39

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Hassan >>> popraw nazwę tematu, aż kłuje w oczy, plz :)

Nie S.T.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl ale S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl 8]
+Quote Post
post 16-11-2006, 12:37
Post #40

SHM-2
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 1 515

Nie moge, nie mam uprawnien.
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 23-07-2019, 10:37