Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> PROFESJA, na Oldtown 2008

post 06-04-2008, 22:50
Post #1

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 302

Witam!

W tym roku postanowiliśmy, że profesje będą przez nas normowane. To oznacza, że nie każdy kto zechce dostać profesję ją otrzyma. Należy wypełnić i wysłać nam poniższy formularz. Pod uwagę będziemy brać, wszystkie aspekty. Zdajemy sobie sprawę, że system ten może wydawać się Wam niesprawiedliwy, niestety jest to jedyna forma, która pozwoli nam normować specjalistów w mieście.

Formularze proszę nadsyłać na adres oldtown@go2.pl

Przy wypełnianiu formularza, proszę skreślić "nawiasy":

Profesja:
Imię i nazwisko:
Imię postaci:
Frakcja (jeżeli brak przynależności proszę zostawić wolne miejsce):
Pancerz:
Broń (z którą zamierzacie rozpocząć OldTown):
Historia postaci: (nie dłuższa niż pół strony a4 sformalizowanego tekstu)

Zasady dotyczące tworzenia postaci są tutaj:

Tworzenie postaci

1. Kreacja postaci
1.1. Każdy gracz biorący udział w LARP'ie zobligowany jest do odgrywania obmyślonej przez siebie postaci post-apokaliptycznego człowieka. Taka postać nie posiada żadnych dodatkowych zdolności ani jej odgrywanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi obowiązkami.
1.2. Gracze mają możliwość odgrywania postaci innej rasy niż człowiek. Muszą jednak, przed rozpoczęciem imprezy, przesłać mailem do organizatorów historię swojej postaci, opis stroju (najlepiej ze zdjęciami) i uzasadnienie dlaczego chcą taką a nie inną postać odgrywać. Każdy przypadek będzie rozpatrywany oddzielnie ale bardzo rygorystycznie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo niedopuszczenia do gry takich postaci bez podania przyczyny.
1.3. Gracze mają możliwość odgrywania postaci posiadającej profesję (dającą graczowi dodatkowe uprawnienia i obowiązki). Muszą jednak, przed rozpoczęciem imprezy, przesłać mailem do organizatorów historię swojej postaci (wyjaśniającą pochodzenie profesji), opis stroju (najlepiej ze zdjęciami) i opis posiadanych charakterystycznych przedmiotów potrzebnych do wykonywania danej profesji. Zdecydowanie większe szanse na uzyskanie profesji mają gracze nieposiadający pancerza. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzyznania profesji bez podania przyczyny.
1.4. Gracz chcący posiadać profesję, musi wybrać jedną z poniższej listy:
a) Sanitariusz - może opatrywać ranne postacie, przebiega to w następujący sposób: Sanitariusz musi zbliżyć się do rannego i przez około minutę odgrywać bandażowanie ran - w tym czasie zawiązuje rannemu białą opaskę (bandaż) na lewym ramieniu. Po zakończeniu zabiegu opatrzona postać może wstać i normalnie działać (musi jednak pamiętać że kolejny postrzał zabija natychmiast). Jeżeli w trakcie bandażowania sanitariusz lub ranny zostaną postrzeleni, zabieg ulega przerwaniu a opaska (bandaż) przepada.

b) Lekarz - może opatrywać ranne postacie, potrafi całkowicie wyleczyć opatrzone postacie, oraz potrafi także produkować bandaże używane przy opatrywaniu.
1) Opatrywanie rannych postaci przebiega dokładnie tak samo jak u sanitariusza (powyżej)
2) Leczenie opatrzonych przebiega następująco: Proces leczenia jednej postaci trwa około pół godziny - przez cały ten czas leczona postać i lekarz muszą przebywać w jednym miejscu (namiocie/bunkrze/obozowisku), a lekarz musi odgrywać systematyczne podawanie leków i opiekowanie się pacjentem. W tym czasie zużywa jedną porcję lekarstw. Po upływie tego czasu lekarz zdejmuje i zabiera białą opaskę opatrzonego (będzie mógł z niej zrobić nowy bandaż dla sanitariusza), a postać może powrócić do gry w pełni zdrowa. Jeżeli leczenie zostanie przerwane przed zakończeniem opatrzona postać nie odzyskuje zdrowia. Lekarz zobowiązany jest zapisać ksywkę leczonej postaci i godzinę zakończenia leczenia.
3) Produkowanie bandaży przebiega następująco: Lekarz musi zdobyć wszystkie składniki opatrunku po czym może przystąpić do jego przygotowania. W danej chwili może tworzyć tylko jeden bandaż. Potrzebne składniki, metoda i czas przygotowania znajdują się w specjalnej instrukcji dostarczonej lekarzom przez organizatorów.

c) Technik - potrafi rozpoznawać skomplikowane przedmioty fabularne, a także tworzyć z jednych drugie. Może ulepszać pancerze i naprawiać uszkodzoną broń ASG:
1) Rozpoznawanie przedmiotów fabularnych przebiega następująco: Niektóre przedmioty fabularne oznaczone są liczbą, a technik posiada spis w którym do liczb przyporządkowane są nazwy, opis i przeznaczenie poszczególnych przedmiotów fabularnych. Technik po obejrzeniu przedmiotu sprawdza informacje na jego temat w spisie, a potem wyjawia tyle ile uzna za stosowne. Spisu niemoże nikomu udostępniać ani dawać do przeczytania.
2) Tworzenie przedmiotów fabularnych przebiega następująco: Technik musi zdobyć wszystkie składniki danego przedmiotu, po czym może przystąpić do produkcji. Różne przedmioty wymagają różnego czasu przygotowania, jednak w danej chwili może produkować tylko jednej przedmiot na raz. Wymagane składniki, metoda produkcji i czas produkcji znajdują się w instrukcji dostarczonej technikom przez organizatorów.
3) Ulepszanie pancerzy przebiega następująco: Technik musi zdobyć przedmioty nadające się na elementy pancerza i razem z klientem zamontować je na stroju klienta. Po zamontowaniu elementy muszą spełniać te same warunki co podczas akredytacji, wtedy technik może zmienić zapis na odwrocie identyfikatora klienta. Technik jest zobowiązany zapisywać ksywki osób którym ulepszył pancerz, oraz opis ulepszenia i poziom pancerza jaki udało się osiągnąć.
4) Naprawianie uszkodzonej broni ASG przebiega następująco: Technik musi uszkodzoną sztukę broni zabrać do siebie na cały okres naprawy trwający około pół godziny. Po upływie tego czasu broń jest w pełni sprawna i może powrócić do właściciela. Jeżeli ktoś obawia się uszkodzenia broni może oddać ją do naprawy tylko fabularnie chowając replikę do swojego namiotu na czas naprawy.

d) Chemik - potrafi produkować różne lekarstwa i chemikalia. Produkcja przebiega w następujący sposób: Chemik musi zdobyć wszystkie składniki danego specyfiku, po czym może przystąpić do produkcji. Różne specyfiki wymagają różnego czasu przygotowania, jednak w danej chwili może produkować tylko jednej specyfik na raz. Wymagane składniki, metoda sporządzania i czas sporządzania znajdują się w instrukcji dostarczonej chemikom przez organizatorów.

e) Kapłan/Szaman - potrafi skracać czas respawnu postaci z 10 godzin do maksymalnie 5 godzin, przebiega to w następujący sposób: Martwa postać musi zostać przyprowadzona do kapłana przez jakąś żywą postać (która opłaci skrócenie respawnu). Kapłan musi odegrać odprawianie charakterystycznych dla swojego wyznania obrzędów nad martwym, które muszą trwać minimum 10 minut. W tym czasie kapłan zużywa jedną porcję magicznych ziół. Po zakończeniu obrzędów postać może powrócić żywa do gry według skróconego czasu respawnu (czyli o godzinie ustalonej z kapłanem). Jeżeli obrzędy zostaną przerwane, respawn nie zostaje skrócony, a porcja magicznych ziół przepada. Kapłan zobowiązany jest do zapisywania ksywki martwej postaci, godziny odprawienia obrzędów i godziny jego powrotu do życia.

Ten post był edytowany przez Kemer: 07-04-2008, 12:23
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 08-04-2008, 13:00
Post #2

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 394

Hym, hym, hym... Jak zostaną rozważone kwestie profesji innych, niż wymienione wyżej ? Chociażby wspomniane skrytobójstwa - wydawało mi się do tej pory, że tak "niebezpieczna" profesja również powinna zostać znormalizowana. Naprawdę zdziwiłabym się, gdyby podbiegł do mnie jakiś chłystek, którego zauważyłabym o parę sekund zbyt późno i dokonał skrytobójstwa ni z tego, ni z owego. Patrzą na to z perspektywy realizmu - nawet jeśli, ktoś podejdzie cię niezauważony to bez odpowiedniego przygotowania, a zazwyczaj również doświadczenia (nie licząc łutów szczęścia) nie będzie ci w stanie jednym pchnięciem, uderzeniem itp zadać rany śmiertelnej.

To była sprawa pierwsza, druga odnosi się do pytania, którym post zaczęłam. Szczerze powiem, że od każdej osoby w mojej frakcji wymagam porządnej KP, z logiczną i przekonującą historią. Jednocześnie zakładam, że każda z tych osób będzie posiadać jakąś profesję - niekoniecznie wymienioną wyżej i według mechaniki powiązaną z jakimiś bonusami. Czy w momencie wjazdu na OT wraz z całą "wyspecjalizowaną" grupą mogę się spodziewać, że przyjdzie do mnie ktoś z Orgów i powie -"On, on, on i ona, nie mogą grać tą profesją?"

Broń boże nie napisałam ani słowa złośliwie w tym poście i nie miałam na celu nawet próby podważenia autorytetu organizatorów. Rozumiem doskonale po co istnieje zapis w mechanice o uprawnieniu Orgów do wyrażenia swojego sprzeciwu przeciw profesji danej postaci. Jednak pojawia się pytanie - czy każdą postać ze swojej ekipy mam przedstawiać organizatorom i prosić o zatwierdzenie pomysłu, a w razie odrzucenia go próbować wymyślić jakikolwiek powód takiej decyzji by móc przedstawić swoim?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
Ruda
+Quote Post
post 08-04-2008, 18:23
Post #3

SHM-1
Group Icon

zasady skrytobójstwa:
6. Skrytobójstwo

Skrytobójstwo polega na zabiciu przeciwnika jednym ciosem, przez co unika się walki. Można je wykonać tylko pierwszym ciosem i tylko podkradając się niezauważenie do przeciwnika. Należy bezpiecznie zasymulować cios jednocześnie wypowiadając słowo: "Zabijam". Osoba trafiona w ten sposób ginie natychmiast i musi paść na ziemię (efektownie upaść, położyć się, kucnąć, itp.) (postępuje dalej zgodnie z punktem: 9. śmierć).

Co za tym idzie, ktoś musi mieć na tyle umiejętności, żeby Cię zajść i skutecznie zaatakować. To już jest referencja sama w sobie. Jeżeli ktoś wygląda jak platfus a tego dokona to chwała mu za to. Jak sobie wyobrażasz profesje skrytobójcy? Jakich referencji by taka osoba potrzebowała? Stworzenie takiej profesji w zasadach jest bezsensowne. Bo taki atak może przeprowadzić każdy.

Każda profesja musi zostać zgłoszona. Co do postaci z frakcji to na dniach będę się kontaktował z koordynatorami poszczególnych frakcji by to ustalić (dzisiaj od 1 w nocy nie miałem prądu aż do teraz i nie mam pojęcia ile jeszcze go będę miał :D). Można mieć "profesje" nieuwzględnioną w mechanice, poprostu nie ma z tego powodu żadnych bonusów ani minusów. Wszystko zależy od odgrywania postaci. Każdy ma prawo być handlarzem, rolnikiem, najemnikiem, żebrakiem czy innym włóczęgą.
A odpowiedź kto dostał profesje będzie dostarczona do zainteresowanych przed OT

Ten post był edytowany przez Kemer: 08-04-2008, 18:24
+Quote Post
post 08-04-2008, 21:45
Post #4

SHM-0
Group Icon

Chyba się nie do końca zrozumieliśmy Kemer.

Jeśli uważasz, że profesja skrytobójcy jest bezsensowna, to chyba zupełnie inaczej widzimy sens gry w RPGi. Dla mnie osoba, która chciałby się ową profesją się zająć prócz tego, że powinna mieć umiejętności, powinna również mieć dopracowaną historię postaci i uczestnictwo takiej postaci powinno być dość rygorystycznie rozpatrywane. Whatever, nie ja jestem od rozważania takich kwestii - nie, to nie. ;)

Co do drugiej części twojej wypowiedzi, również chodziło mi o okres czasu przed OT. Poprzednia wstawka z teoretycznym cytatem miała być tylko i wyłącznie ubarwieniem mojego postu.

Jeśli chodzi o moją frakcję, całość KP przygotowanych przez moich ludzi zostanie przesłana do organizatorów w odpowiednim czasie i jednym pliku - mam nadzieję, iż to ułatwi wam pracę i rozpatrzenie naszych propozycji na profesje. Prosiłabym jeszcze o podanie mi deadline'a.

Pozdrawiam
Ruda

P.S. Kemer, dostępna będę dopiero około weekendu.
<-"Co do postaci z frakcji to na dniach będę się kontaktował z koordynatorami poszczególnych frakcji by to ustalić."

Ten post był edytowany przez rudaad: 08-04-2008, 21:45
+Quote Post
post 08-04-2008, 21:58
Post #5

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

QUOTE(rudaad @ 08-04-2008, 21:00)
Jeśli uważasz, że profesja skrytobójcy jest bezsensowna, to chyba zupełnie inaczej widzimy sens gry w RPGi. Dla mnie osoba, która chciałby się ową profesją się zająć prócz tego, że powinna mieć umiejętności, powinna również mieć dopracowaną historię postaci i uczestnictwo takiej postaci powinno być dość rygorystycznie rozpatrywane. Whatever, nie ja jestem od rozważania takich kwestii - nie, to nie. ;)

Idąc za ciosem można by również stwierdzić, że każda postać z bronią asg powinna mieć historię usprawiedliwiającą to że umie z niej strzelać. Bo z asg też można kogoś zamordować z ukrycia, i to nawet łatwiej moim zdaniem, szczególnie jeśli nie ma pancerza.
Zresztą, w tej mechanice nie ma tak naprawdę profesji. Mechanik, lekarz czy inne to tak naprawde umiejętności. Te umiejętności, których nie może posiadać sama osoba grająca postać (bo narkotyki i rany nie są prawdziwe).
Natomiast, broń, chociaż na kulki albo z gąbki, jest jak najbardziej namacalna i wymaga umiejętności gracza a nie abstrakcyjnej postaci którą gra. Tak jak skradanie się, albo dobra gadka.
Więc nie widze powodu by podchodzić tego w ten sposób że "ktośtam ma taką a taką profesje ale ona nie jest uwzględniona w mechanice", to nie jest D&D ani Neuroshima. Jeśli handlujesz, jesteś handlarzem, tak sie przedstawiasz, nie musisz mieć na plakietce napisane "PROFESJA: HANDLARZ", tutaj postacie nie są jednowymiarowe ;)
+Quote Post
post 08-04-2008, 22:28
Post #6

SHM-0
Group Icon

Jasne, że nie musisz, jednak jednowymiarowe postacie to nie jest coś czego oczekuję od ludzi z którymi gram. Być może zbyt mocno wychodzi ze mnie mój perfekcjonizm, ale naprawdę, gdy ktoś z moich mi powiedział - "To ja chce być kapłanem", to pierwszym odruchem było wyśmianie go, zaś drugim, prośba o usprawiedliwienie jakoś owej zachcianki. Nie wszędzie, nie każdemu i nie wszystko pasuje. Dla mnie najważniejszą kwestią w trakcje naboru do mojej frakcji jest przedstawienie postaci, którą dana osoba chce zagrać i nie tylko na papierze.

Wracając do zagadnienia samej profesji - o tym mówi ten temat, więc po prostu zapytałam o sposób rozpatrywania, kwestii profesji których nie ma w mechanice zamieszczonej na forum. To wszystko, nie jestem staciarzem i nigdy nie byłam, znacznie lepiej czuję się w storytellingu, a LARPy opierają się przecież właśnie na storytellingu.

Dobra, koniec dywagacji na temat rzeczy oczywistych. Być może zbyt agresywnie, emocjonalnie i kij wie co jeszcze podchodzę do każdego wytknięcia mi błędu, czy czegoś w ten deseń. Lecz proszę uniżenie o wybaczenie, bo w ciągu ostatnich dni prawie nie spałam, więc jestem zmęczona i jednocześnie rozdrażniona.

Pozdrawiam
+Quote Post
post 08-04-2008, 23:01
Post #7

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

QUOTE(rudaad @ 08-04-2008, 21:43)
gdy ktoś z moich mi powiedział - "To ja chce być kapłanem", to pierwszym odruchem było wyśmianie go, zaś drugim, prośba o usprawiedliwienie jakoś owej zachcianki. Nie wszędzie, nie każdemu i nie wszystko pasuje. Dla mnie najważniejszą kwestią w trakcje naboru do mojej frakcji jest przedstawienie postaci, którą dana osoba chce zagrać i nie tylko na papierze.
*

Zgadzam się w 100% ale głównie dlatego że kapłan to specyficzny zawód, nie mozna byc przecież "po prostu kapłanem" ;) do tego potrzebna jest religia, motywacja postaci itp.
Ale ludzie przyjeżdżają na OT jako najemnicy lub drobni handlarze i słowo "profesja" brzmi tu jakoś dziwnie, sztucznie. Swiat post-apo tym się różni od naszego, że jednego dnia zatrudnię sie do ochrony karawany, drugiego sprzedam na targowisku to co się nagrabiłem przy tej obronie a trzeciego przepije te wszystkie pieniądze i po pijaku przyjmę zlecenie zabójstwa, nikogo nie obchodzi jakaś tam abstrakcyjna "profesja".
Stąd pomysł na określanie tak czegoś poza umiejętnościami chemicznymi czy lekarskimi wydał mi się dziwny, ale może to po prostu mój wstręt do ścisłych profesji w rpg w ogóle ;)
+Quote Post
post 08-04-2008, 23:24
Post #8

SHM-1
Group Icon

Ruda. Problem polega na tym, że LARP to nie sesja RPG. Tutaj liczą się twoje umiejętności a nie punkty na kostkach. Kolejna sprawa jest taka, że każda dodatkowa zasada na sesji RPG może ułatwić i urozmaicić rozgrywkę, natomiast na LARPie może tylko utrudnić i popsuć.
+Quote Post
post 08-04-2008, 23:42
Post #9

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

Wiecie co jest tutaj problemem? Czas. Nie da się za cholerę zmieścić wszystkiego w 3-5 dniach. Gdyby OT trwało 2 tygodnie to wszystko by sie jakoś ustaliło samo z siebie. Jedni by odkryli powołanie kapłańskie w sobie, inni polubili handlowanie. Jeszcze inni byli by obibokami co tylko sępia kapsle na piwo. Inni dla odmiany by zarabiali na życie walką. Wszyscy by tak naprawdę ułożyli swoje fabularne życie. A tak trzeba jakos te profesje rozdzielić by nie było totalnego burdelu. Gdyby każdy chciał robić to co potrafi to pewnie każdy byłby mieszanką wszystkich profesji. Przez co posiadanie jakiejkolwiek profesji przestało by mieć sens. Przestała by być ona "elitarna". Bo podstawą rynku i gospodarki na OT jest dostarczanie usług. A jak tu cos sprzedac jak kazdy może zrobić wszystko sam. Nie ma zapotrzebowania wtedy i rynek zdechnie. Wydzielanie profesji które mają jakies zakotwiczenie w mechanice ma po prostu choć odrobinę zapobiec wyżej wymienionej sytuacji. Po to by te 3-5 dni było emocjonujące ale nie chaotyczne.

Zwracam uwagę że profesje wymienione w mechanice to przeciez nie wszystko. Każdy może szukac i znaleźć jakąś nisze gospodarczą dla siebie i swoich usług. Pamiietacie odkrycia OT07? Czyli listonosza i kuchcików. Mieli pomysł,zrealizowali go. Kaplse jakieś zarabiali. Ale najważniejsza była dobra zabawa. I jak chaos jest czasem równie zabawny to tak jak z wszystkim trzeba go dawkować z umiarem.

Dlatego piszcie zgłoszenia. Jak macie pomysł na inna profesje to tez piszcie. Kto wie... Może na OT09 będzie ona już wpisana w mechanikę.

Pomysł kapłana nie jest dziwny czy głupi. Wszyscy jak ktoś powie kapłan to myślą Zakon. A może do miasteczka zawitał kapłan innej religii by krzewić swoją prawdziwą wiarę? by zdobyć wyznawców. Zapewne Zakon od razu go zabije a może nie. Może zdobędzie wyznawców i to Zakon dostanie bęcki. Wszystko sie może przecież zdażyć.

Netsu. Troszeczkę sie mylisz twierdząc że świat postapo
"tym się różni od naszego, że jednego dnia zatrudnię sie do ochrony karawany, drugiego sprzedam na targowisku to co się nagrabiłem przy tej obronie a trzeciego przepije te wszystkie pieniądze i po pijaku przyjmę zlecenie zabójstwa"
To my jako uczestnicy go kreujemy na OT i dlatego tak to wygląda. W prawdziwym świecie byli by i sprzedawcy i rolnicy,wojownicy i prostytutki,szulerzy i kapłani. Po prostu to co widzimy na filmach jest tylko wycinkiem rzeczywistości.Opowiedzeniem jednej historii. Nikt się przeciez nie zastanawia czy to MadMax wcinając jabłko kupił je wczesniej od handlarza,który przywiózł je karawaną,i miał po drodze przygody.A jeszcze wczesniej kupił je od rolnika który cały dzień nosił wodę by podlać jabłonke.Drzewo zywicielke całej jego rodziny. Nie. w filmie MadMax tylko wcina jabłko. backstory już nas nie obchodzi co wcale nie znaczy że go nie ma.

Ten post był edytowany przez Shafa: 08-04-2008, 23:45
+Quote Post
post 09-04-2008, 00:09
Post #10

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Już nie wdając się w większe lub mniejsze dysputy ale:

Jasne, że nie musisz, jednak jednowymiarowe postacie to nie jest coś czego oczekuję od ludzi z którymi gram

Rudaad zauważ 2 rzeczy:
- Nie możesz wymagać aby ORGowie zweryfikowali klimatyczność ok 200++ osób (tyle przewiduje się w tym roku) bo było by to dla nich samobójstwo przejechać po 200 zgłoszeniach postaci, a potem odpisywać na wszystkie te które weryfikacji nieprzeszły. Całość tylko dlatego aby sprawdzić klimatyczność graczy i wykreowanych postaci.
W tym przypadku zaryzykował bym powiedzenie "jacy uczestnicy taki LARP"
- Osobiście uważam że bardzo różne(często niestandardowe) kreacje postaci mają rację bytu ale zauważ że jedni uznają to za klimatyczne a drudzy już nie i zawsze znajdzie się człowiek który pomyśli o Tobie, mnie, czy kimś innym że nie jesteś w klimacie bo odróżniasz się od jego wyobrażenia takiej czy innej postaci.
- (EDIT)Gracze mają bardzo różne umiejętności w kreacji i odgrywaniu postaci i nie możesz wymagaćaby każdy był tak doświadczony w tej dziedzinie jak Ty.
Nawet kapłan w twojej ekipie -niestety nieznanego mi profilu frakcji- mógłby się znaleźć może nie jako stricte ksiądz, czy inny typowy kapłan ale jako dewota tłumaczący wszystko wolą jakiegoś bóstwa / osoba mocno nawiedzona/ostro wyobcowany świr będący w ekipie z racji jakichś innych zdolności/ - możliwości jest multum i każda imho jest w klimacie ale ty możesz sądzić inaczej.

Co do innych profesji to:
Coś nazwanego profesją to definicja umiejętności pozyskanej przez postać, Umiejętność strzelania, handlowania, skrytobójstwa zależy tylko od twoich fizycznych zdolności, czyli:
- chcesz odgrywać skrytobójcę proszę bardzo ale twój sukces polegać będzie tylko od twojego sprytu, umiejętności cichego poruszania, gadki i wielu innych kombinacji które pozwoli ci zabić ofiarę. bo tak naprawdę każdy może robić za skrytobójcę o ile potrafi po cichu podejść do kogoś, cicho go zarżnąć, i oddalić się niepostrzeżenie. Wszystko zależy tylko od tego czy to REALNIE potrafisz. tym różni się właśnie LARP od standardowej sesji RPG że twój sukces lub porażka zależy od tego co potrafisz a nie od statystyk.

EDIT:
@Shafa - żartem już -
adMax tylko wcina jabłko. backstory już nas nie obchodzi co wcale nie znaczy że go nie ma.

Ale pancerz to muszę tłumaczyć jak profesję mam :D:P :piwko:

Pisząc tego posta spaliłem garnek z ryżem :D - już nie żartem.

Ten post był edytowany przez solcz: 09-04-2008, 00:16
+Quote Post
post 09-04-2008, 16:43
Post #11

SHM-0
Group Icon

Wiecie co panowie? Jakoś tak dziwnie się poczułam czytając co post, o tym, że larp różni się od zwykłej sesji. Chciałabym zwrócić wam uwagę, że mimo, iż jestem kobietą to brałam udział w LARPach i znam ich ogólne założenia. Gdyby tak nie było, nie brałabym się w ogóle za organizowanie swojej frakcji.
Kemer, post wyżej napisałam bardzo podobną do twojej wypowiedzi ostatniej rzecz - prosiłabym o próby zrozumienia tego co piszę, a deadline'u dalej nie widzę.

solcz, jak się ma ta:

" Nie możesz wymagać aby ORGowie zweryfikowali klimatyczność ok 200++ osób (tyle przewiduje się w tym roku) bo było by to dla nich samobójstwo przejechać po 200 zgłoszeniach postaci, a potem odpisywać na wszystkie te które weryfikacji nieprzeszły. Całość tylko dlatego aby sprawdzić klimatyczność graczy i wykreowanych postaci.
W tym przypadku zaryzykował bym powiedzenie "jacy uczestnicy taki LARP""

twoja wypowiedź, do wcześniejszej wypowiedzi Kemera :

"Każda profesja musi zostać zgłoszona."?

Ja się już powoli gubię. Może zamiast stadnie "atakować", jedna osoba będzie pisać odpowiedzi?

Pozdrawiam
Ruda

Ten post był edytowany przez rudaad: 09-04-2008, 16:58
+Quote Post
post 09-04-2008, 17:11
Post #12

SHM-1
Group Icon

Atakować? tu poleciały argumenty i nic nie jest nacechowane negatywnie w którąkolwiek stronę dyskusja nie jest kłutnią skierowaną właśnie na atak.

" Nie możesz wymagać aby ORGowie zweryfikowali klimatyczność ok 200++ osób (tyle przewiduje się w tym roku) bo było by to dla nich samobójstwo przejechać po 200 zgłoszeniach postaci, a potem odpisywać na wszystkie te które weryfikacji nieprzeszły. Całość tylko dlatego aby sprawdzić klimatyczność graczy i wykreowanych postaci.
W tym przypadku zaryzykował bym powiedzenie "jacy uczestnicy taki LARP""

twoja wypowiedź, do wcześniejszej wypowiedzi Kemera :

"Każda profesja musi zostać zgłoszona."?

Nie myl profesji których będzie garstka z wszystkimi graczami których będą 2 setki. Zważ na fakt że profesja to tylko posiadanie możliwości symulacji pewnej umiejętności. Reszta zdolności która nie ma potrzeby być symulowana -strzelanie, skradanie, targowanie ect- nie wymaga zapisu jako profesja. Nikt nikomu nie broni grać jako skrytobójca, ale żadna z jego umiejętności wymaga ujęcia w mechanice - jeśli jednak coś przeoczyłem i istnieje taka zdolność to pisz. Każdy gracz który nie posiada profesji tworzy sobie sam swoją postać i nie jest ta postać weryfikowana bo właśnie katem było by sprawdzanie tak ogromnej ilości kart zgłoszeniowych, odpisania na poprawne, otrzymanie korekt dla postaci niezaakceptowanych itd.
+Quote Post
post 09-04-2008, 17:35
Post #13

SHM-4
Group Icon

Tak reasumując totalnie wszystko bo zaczynają się dziwne dysputy:

ZGŁOSZENIA mają wysłać WSZYSCY którzy chcą posiadać profesję WYMIENIONĄ W MECHANICE.

Wszystkie inne autorskie profesje(min,skrytobójca,szaleniec,berserk, operator toitoi'a, cokolwiek wam wpadnie do głowy) są dozwolone ale ludzie je sobie tworzący bazuja na podstawowej mechanice(tzn nie posiadają nic więcej umiejętności niż daje mechanika komuś bez profesji). Nie mogą leczyć ludzi lub produkować przedmiotów fabularnych. Do tego maja tylko prawo profesje wymienione w mechanice. Jesli ktos chce być skrytobójcą niech będzie. Ale nie będzie to zapisane w mechanice. Zasady skrytobójstwa są tam opisane i należy sie do nich stosować.
HOWGH.

Na profesje nie wymieniane w mechanice nie ma potrzeby pisać zgłoszeń.

POWYŻSZE NIE JEST SKIEROWANE DO NIKOGO JAKO PRZYTYK,IRONIA LUB COKOLWIEK W TEN DESEŃ> JEST TO DOSADNE NAŚWIETLENIE JAK SIĘ SPRAWY MAJĄ. kropka.

Ten post był edytowany przez Shafa: 09-04-2008, 17:39
+Quote Post
post 09-04-2008, 18:00
Post #14

SHM-0
Group Icon

solcz, kłótnia piszemy przez "ó". Zaś słowo atakować wstawiłam w cudzysłów, by nie było na nie reakcji właśnie takich jak twoja. Przepraszam, że nie użyłam emotki-może wtedy łatwiej było by zauważyć, że absolutnie nie miałam nic złego na myśli, ani się nie żaliłam.

Dzięki za wyjaśnienie sprzecznej kwestii, bo mimo, że w moim pierwszym poście prosiłam o wyjaśnienie właśnie sprawy profesji "poza-mechanicznych" nie otrzymałam precyzyjnej odpowiedzi, więc ze słów Kemera wywnioskowałam, co wywnioskowała, a że nie zgadzało się to z twoją wypowiedzią wolałam zapytać, niż dorabiać sobie własną ideologie.

Jeszcze się OT nie zaczął, a już robię sobie wrogów :D Sorry za zamieszenie.

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez rudaad: 09-04-2008, 18:02
+Quote Post
post 09-04-2008, 18:39
Post #15

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 539

Ja tylko dodam że wymyślani sobie"profesji: jest wręcz bardzo pożądane :).

Rudaad jak sobie poczytałem opis waszej frakcji to myślę że Złomiarze chętnie porobią z wami interesy.
+Quote Post
post 09-04-2008, 18:41
Post #16

SHM-1
Group Icon

Cieszę się że wiesz już o co chodzi, i nie ma problemu o zamieszanie lepiej aby teraz sobie wszystko potłumaczyć niźli potem prowadzić spory czy miało by dochodzić do kwasów już na OT. Nie wiesz pytaj, zawsze. Co do mojej ortografii to analfabetyzm wdaje czasem mi sie we znaki.
+Quote Post
post 09-04-2008, 19:15
Post #17

SHM-1
Group Icon

Jeśli uważasz, że profesja skrytobójcy jest bezsensowna, to chyba zupełnie inaczej widzimy sens gry w RPGi

Tak napisałaś. Dlatego zwróciłem na to uwagę...

Nie ma deadlina bo nie mam czasu na nic, nawet na 30 minut przed komputerem. Ale nie stresujcie się jest kwiecień...
+Quote Post
post 09-04-2008, 19:50
Post #18

SHM-4
Group Icon

Ja sie stresuję ;) . bo to tylko 2 miechy z lekka górką. A ja jeszcze w powijakach ze sprzętem na OT.. grr... A co dopiero zmobilizować swoich to jakiś bardziej aktywnych działań przygotowawczych. hehe..
@Kemer. Zycze Ci więcej czasu i prądu ;) buheheheeheh
+Quote Post
post 11-04-2008, 16:59
Post #19

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

A mnie tu brak strzelca wyborowego, porządnej machiny do zabijania. :) Człowieka (albo innego tałatajstwa) który porządnie schowany (niewykryty) może zdjąć jednym ciosem, a osaczony - no cóż, błagać o litość nie wypada, pozostaje bohaterska śmierć na polu chwały.
+Quote Post
post 11-04-2008, 17:14
Post #20

SHM-1
Group Icon

Heh i co niby on za bonusy miał mieć?? bo mnie brakuje pomysłów. Celności i repliki o odpowiednim zasięgu mu mechanika dać nie może. Umiejętność kamuflarzu też nie bo jak:
- "ej ale wy mnie nie mogliście widzieć bo ja mam umiejętność(profesje) kamuflarzu"
- "dobra spoko sorka nie widzimy cie"

Jak widzisz Ruda taką profesję w mechanice? bo ja nie mam pomysłów jakie jego umiejętności wymagają podrasowania.

EDIT:
PS. to bardziej snajpera jak już ale w sumie to kosmetyczne czepialstwo z mojej strony.

Ten post był edytowany przez solcz: 11-04-2008, 17:16
+Quote Post

3 Strony  1 2 3 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 11-12-2019, 01:05