Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> INASG a OFFASG, Czyli za czym ludzie by się skłaniali

Co by wam odpowiadało na OT?

Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz. [ 33 ] ** [68.75%]
Wszystko jest INASG.(nonstop gogle!) [ 8 ] ** [16.67%]
Wszystko jest OFFASG.(eee? brak ASG, tylko otuliniaki) [ 3 ] ** [6.25%]
Jaka dobra kawa, zdejm kapelusz! [ 4 ] ** [8.33%]
Suma głosów: 48

post 12-06-2008, 11:01
Post #1

SHM-4
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 3 332

Taka prosta ankietka by zobaczyć jak ludzie się zapatrują na OT. Choć uważam że bardziej ma ona zastosowanie do OT09.

Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz.
Tutaj chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Podział taki jaki jest teraz planowany na OT08.

Wszystko jest INASG.(nonstop gogle!)
Coś z cięższych klimatów. Nie ma strefy OFFASG. Wszystko jest INASG. Czyli nalezy sie liczyć z uszkodzeniami namiotu(kulki). Obozowiska frakcji musza wystwiac warty by zapewnić choć odrobinę snu reszcie swoich ludzi. Gogle/okulary ASG poza snem w namiocie noszone NONSTOP! Krótko mówiac najbardziej chyba realistyczne podejście do miasta OT.

Wszystko jest OFFASG.(eee? brak ASG, tylko otuliniaki)

W moim odczuciu kontrowersyjna wersja. Walka tylko poprzez otuliny i tzw. bangbang.

EDIT! Ankieta dotyczy JEDYNIE czasu trwania LARP'a. Czyli np. opcja "wszystko w inasg" dotyczy TYLKO tych np. 3 dni. Po nich nastepuja 2 dni na fraternizację, zabawę,dyskucje,prelekcje itd..

Mój wybór? Wszystko w INASG. Realistyczne. Nie powodujące kwasów. jedynym minusem jest pewnego rodzaju hardcorowośc czegos takiego. Ludzie by musieli przez te 3 dni LARPA łazic na pełnych obrotach. Z wyjątkiem snu cały czas w goglach.

Dla odmiany gdyby OT było "Wszystko w OFFASG" to bym na nie nie przyjechał.

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 11:29
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:10
Post #2

Demon Spawn
Group Icon
Nr użytkownika: 450

Zagłosowałem na dwie strefy jednak myślę, że zakładanie takiej ankiety teraz jest bez sensu. Można by się spytać ludzi po tegorocznym OT dopiero co sądzą, może okaże się, że system sie nie sprawdził i chcieliby coś innego.
A pytanie się TERAZ co by woleli mając na myśli bardziej OT09 niż 08 mija się z celem.

Ja myślę, że full ASG mogłoby być dobre gdyby był bardzo ścisły FABULARNY zakaz noszenia broni (z wyjątkiem np. służb porządkowych).

Za to full OFF to pomysł za którym chyba nikt by nie obstawał.

Na tę chwilę jestem jednak za podziałem na strefy, chce zobaczyć jak to się sprawdzi w tym roku.
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:14
Post #3

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 523

Brak mi odpowiedzi, zakladajacej obie strefy, ale poszerzona(do rozmiarow mniejwiecej takich jak rok temu). Skoro istnieje skrajna o calkowitej strefie OFF -asg, mozna by dodac taka wlasnie.
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:23
Post #4

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Dwie strefy IMHO jest OK...

Strefa tylko ASG - nie zapominajcie, ze OT to zlot fanow postapo a nie ASG. To nie ma byc pseudo oboz militarny, tylko impreza na ktorej spotykaja sie ludzie o wspolnych zainteresowaniach...

Tylko otuliny - tez bez sensu, bo jednak niektorzy chca sie postrzelac, a poza tym z postapo zrobilby sie jakis zlot fanow rycerstwa...
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:27
Post #5

SHM-4
Group Icon

A! sorki. moja wina. Ankieta dotyczy JEDYNIE LARP'a. Opcja "wszystko w INASG" dotyczy np. tych 3 dni LARP'a a potem następuja 2 dni na fraternizacje,konkursy,prelekcje itd.
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:36
Post #6

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Deat©hClaw prosze nie mieszac otulinek z rycerstwem:)

Ja wole strefe jdna asg:) Ale pod kilkoma warunkami:

1) prawo fabularne zabrania noszenia broni w miasteczku i jest tomocno pilnowane.. jesli ktos zacznie strzelac w miasteczku a nie bedzie umial wyjasnic jak przemycil bron do miasteczka leci z konwentu

2) nie strzelamy sie w barze i w okolicach kibli:) tzn nie bylby to zakaz ale sugestia:)

3) parking jest sterfa OFF ASG ale nikt tam nie moze sie ukrywac..osoba bedaca na parkingu musi miec dobry powod ze tam jest [wyciaga cos z samochodu lub wlasnie sie wybiera do sklepu czy cos..] mowie oczywiscie o parkingu dla samochodow niefabularnych...

To chyba tyle:)
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:36
Post #7

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Aha... No to juz troche inna sprawa ;) ...
W takim wypadku samo ASG nie jest takie 'nieporzadane', ale ja osobiscie i tak obstaje za opcja Dwie Strefy...
+Quote Post
post 12-06-2008, 11:48
Post #8

SHM-4
Group Icon

QUOTE(ChewieBoB @ 12-06-2008, 11:51)
1) prawo fabularne zabrania noszenia broni w miasteczku i jest tomocno pilnowane.. jesli ktos zacznie strzelac w miasteczku a nie bedzie umial wyjasnic jak przemycil bron do miasteczka leci z konwentu

Mozesz sprecyzować "leci z konwentu" Bo albo Ci chodzi o to ze gosciu jest jakoś represjonowany (egzekucja, siedzi w pierdlu itd) albo miałeś na myśli "pakuj namiot i wypad do domu".

Jesli pierwsza opcja to jestem całym sercem ZA.

Hmm?
+Quote Post
post 12-06-2008, 12:02
Post #9

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

Die strefy, żeby to był larp postapo z dodatkiem ASG a nie LARP ASG w klimacie postapo.

Milism postapo jakiś kurde.

Ten post był edytowany przez jos: 12-06-2008, 12:02
+Quote Post
post 12-06-2008, 12:06
Post #10

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

Mój głos definitywnie za full ASG wszędzie w czasie larpa, na konwencie zrobiłbym natomiast wręcz zakaz używania replik w promieniu kilometra od ludzi bez gogli.

To jest post-apo. Fabularnie oczywiście należy wykluczyć ASG w mieście, ale obecnie OT jest "magiczną" oazą spokoju, gdzie w "cudowny" sposób broń nie działa. Diabelnie nieklimatyczne... A ograniczenie fabularne... zawsze można broń przemycić do miasta. Jednocześnie ograniczenie fabularne spowoduje, że nikt, kto jest uzbrojony nie rozbije się w mieście.
+Quote Post
post 12-06-2008, 12:19
Post #11

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Szczurek ja tez bym tego chciał ale nie ma co pierdzielić bo:
- cały problem został już przedyskutowany w wielu płaszczyznach i to nie tylko - bo tego chce jakaś nieokreślona grupa osób.
a argumentacja szła min wg (kolejnosc przypadkowa)
- realne niebezpieczeństwo uszkodzenia mienia uczestników
-względnie duże ryzyko wypadku np. nie zdążył założyć gogli, był pijany i dziesiątki inych
- Kłopoty z uzyskaniem ubezpieczenia imprezy przy strefach fulasg na terenie calego zlotu.

i jeszcze znalazło by się kilka innych.
+Quote Post
post 12-06-2008, 12:35
Post #12

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 640

non stop w goglach dla ludzi noszących okulary będzie bardzo niewygodne, wiadomo goggle parują, a dłuższe noszenie okularów nakładanych na okulary korekcyjne takżę do wygodnych nie należy.
Strefy offasg pozwalają na bezpieczne przetarcie zaparowanych gogli i chwile odpoczynku. Jeśli wszędzie będzie inasg to łatwiej może dojść do wypadku gdzie ktoś dostanie kulką w oko bo właśnie przecierał zaparowane gogle. Jos tutaj też ma racje, to konwent post-apo a nie milsim.
+Quote Post
post 12-06-2008, 12:41
Post #13

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 872

QUOTE("Szczurek")
To jest post-apo. Fabularnie oczywiście należy wykluczyć ASG w mieście, ale obecnie OT jest "magiczną" oazą spokoju, gdzie w "cudowny" sposób broń nie działa. Diabelnie nieklimatyczne...

Zadne magiczne. Na bramie kazdy ma obowiazek oddac bron straznikowi. Takie sa ustalenia fabularne, a realnie chodzi NIE NOSZENIE BRONI ASG w strefie offASG, a w konsekwencji o zminimalizowanie wypadkow w miescie gdzie ludzie chodza bez gogli/okularow ochronnych.

Jak to wyjdzie zobaczymy "w praniu". Mam nadzieje, ze bedzie bezpieczniej niz rok temu (bo bylo pare nieciekawych wybrykow z ASG w strefie offASG)

A ankieta rzeczywiscie powinna byc dopiero PO edycji 2008. nie wiemy przeciez jak obecne rozwiazanie sie sprawdzi.
+Quote Post
post 12-06-2008, 12:48
Post #14

SHM-4
Group Icon

Hm.. Solcz. pozwole się nie zgodzić z paroma punktami tudziez poprosic o wyjasnienie.
QUOTE(solcz @ 12-06-2008, 12:34)
- cały problem został już przedyskutowany w wielu płaszczyznach i to nie tylko - bo tego chce jakaś nieokreślona grupa osób.

Tzn. czego chce ta nieokreslona grupa osób? Bo to tak troszkę nieprecyzyjne nawet w świetle wypowiedzi Szczurka.
- realne niebezpieczeństwo uszkodzenia mienia uczestników

O przepraszam. Jesli OT zostanie ustanowione "Wszystko w INASG na czas LARP'a" i zostanie to podane do wiadomości potencjalnych uczestników odpowiednio wcześnie to:
-Ludzie będa mieli czas przygotować jakieś środki do zabezpieczenia swojego mienia (namiotu) przed kulkami ASG.Chocby przez zakup płachty (rangershop płachta 200x300cm oliv za 27.06 zł)
-Skrajnie mozna kupić za grosze jakis szmelcny namiot. Na czas OT (5 dni) przecież spokojnie starczy.
-i w skrajnym przypadku brutalne lecz prawdziwe "jeśli się strasznie takie OT nie podoba to sie nie przyjeżdża"
-względnie duże ryzyko wypadku np. nie zdążył założyć gogli, był pijany i dziesiątki innych

A teraz mamy niby co? Gogle mamy nosic NONSTOP przy sobie. Czas założenia jest minimalny. Co więcej właśnie aktualna sytuacja jest bardziej niebezpieczna. Bo powiedzmy ze jest alarm ASG dla strefy OFFASG. I ktoś zapomniał mieć przy sobie gogle. Zostawił na chwilkę w barze itd.Nie usłyszał alarmu. Przy sytuacji gdzie wszystko jest INASG każdy wie że ma nosić gogle CAŁY CZAS.

Pijany? ej no.. zupełnie jakby teraz OT było oazą anonimowych alkoholików z esperalem.

- Kłopoty z uzyskaniem ubezpieczenia imprezy przy strefach fulasg na terenie calego zlotu.
*

A tu fakt. Choć przyznam się bez bicia ze nie wiem jak wygląda załatwianie takiej imprezy od strony prawnej. tylko czy jest to kilkanaście razy trudniejsze (zdobycie pozwolenia) czy tez jest to coś co przy odrobinie większym wysiłku można zdobyć. Swoja droga jak mogą się mieć aktualne obozy frakcji w INASG. wszak one sa właśnie w takiej opcji "wszystko w INASG". hmm?

EDIT:
QUOTE(Morq)
non stop w goglach dla ludzi noszących okulary będzie bardzo niewygodne, wiadomo goggle parują, a dłuższe noszenie okularów nakładanych na okulary korekcyjne takżę do wygodnych nie należy.

ekhm. Na OT06 miałem Gogle i okulary korekcyjne pod tym. Był luzik.
Na ot07 miałem kulary ASG z wkładkami na szkła. Był luzik. I nosiłem je od pierwszego dnia do ostatniego z przerwami na sen (których nie było za wiele).
QUOTE(Morq)
Strefy offasg pozwalają na bezpieczne przetarcie zaparowanych gogli i chwile odpoczynku.

Taaaak. a najpewniej jak walczysz na hotelach. lecisz na teren offasg przecierać a potem wracasz. Albo te szybkie wracanie się z lotniska (sprintem w najbliższym miejscu ~500m na teran OFFASG przetrzec gogle). Już to widzę.

Ten post był edytowany przez Shafa: 12-06-2008, 13:03
+Quote Post
post 12-06-2008, 13:20
Post #15

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 5 493

Shafa ale p********z za przeproszeniem

1. OT organizuje się dla ludzi więc dostosowuje się tak zasady aby ludzie bawili się jak najlepiej więc głosy nieokreślonej(ilości) osób za FullINASG można przebić bezczelnie prostym argumentem osób które nie chcą owego fulla.

2. Zabezpieczenie zabezpieczeniem ale powiedz mi że ja odpowiadam za zniszczenia mojego mienia jak coś jednak się z nim stanie? - "bo sobie zle zabezpieczyłeś" jest co najmniej nie na miejscu. Pal diabli jak sprzet sie jakis rozwali, ale powiedz mi tak jak stracę oko. Pomimo pewnej słuszności stwierdzenia - bo sie nie zabezpieczyłeś - oka jednak mi nikt nie zwróci i tu już nie będzie chodziło o to czyja to wina tylko o potencialne niebezpieczeństwo które wiąże się z:
- parowaniem gogli
- Uciążliwością ich noszenia
- Stanem bezczelnego pijaństwa.
Pomijając już wtedy złą sławę jaką OT dostanie po takim wypadku - zależy to jeszcze od jego okoliczności.

I nie pierdziel że w INASG mają nosić cały czas przy sobie tylko na sobie a to są dwie różne rzeczy bo co innego jak wychodze z offasg i zakładam sobie gogle w spokoju a co innego jak nagle padają strzały a ktos akorat cos robił z goglami, był pijany i je zgubił -- możliwości jest masa.

3 primo nie wal kryptoreklamami.
po drugie zabezpieczenie sprzetu, kupienie namiotu, lepszych wygodniejszych gogli to narazanie uczestnikow na koszta dodatkowe koszta a nie każdy jadący na OT ma stałe źródło dochodu - od biedy przykład studenta z ograniczonym budżetem.

co do pijaków jeszcze - na OT każdy robi co chce a i bar niigdy nie jest pusty a nie powiedz że nie widziałeś ludzi podchmielonych lub dosłownie pijanych bo sobie pili przy ognisku/chodzili do innych obozów ect. Bo po prawdzie ludzie piją sobie piwko (i nie tylko) na OT i to jest fakt.

Tu chodzi że obozy frakcji to tylko posterunki a nie obozy stricte obowiązkowe, kiedy chcę mam możliwość wejścia do bezpiecznej strefy. Mogę spać w strefie OFF jak i IN to mój wybór i dlatego jest to różnica dla ubezpieczyciela bo bazowo to wszyscy biwakują w strefie OFF ale jak ktoś chce to może i w INASG
Tak czy siak ubezpieczenie to bardzo ważny argument i z tym nic sie nie da zrobic
+Quote Post
post 12-06-2008, 13:30
Post #16

SHM-4
Group Icon

Solcz. Troszeczkę mnie żle zrozumiałeś. Moje argumenty nie są jako pewniki tylko ukazują alternatywne podejście do sprawy w przypadku ustanowienia LARPA "wszystko w INASG". W PRZYPADKU.

A z tym ubezpieczeniem to na serio tak się ubezpieczyciel doczepia?
+Quote Post
post 12-06-2008, 13:31
Post #17

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 640

QUOTE(Shafa @ 12-06-2008, 13:03)
Taaaak. a najpewniej jak walczysz na hotelach. lecisz na teren offasg przecierać a potem wracasz. Albo te szybkie wracanie się z lotniska (sprintem w najbliższym miejscu ~500m na teran OFFASG przetrzec gogle). Już to widzę.
*

no ja nie wyobrażam sobie przecierania googli w strefie INASG w trakcie gdy dokoła lataja kulki, ale jak kto woli #
+Quote Post
post 12-06-2008, 13:32
Post #18

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 324

Jestem zdecydowanie za: "Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz."

Prawo ASG (i nie wymyślać mi że nie można tego nazywać prawem i bla bla bla) jasno mówi o zakazie udziału osób pijanych i/lub picia podczas strzelanek.
Tak więc albo wszysctko w INASG ale wtedy koniec z picem, albo tak jak było dotychczas ustalone z dodatkowym zwróceniem uwagi aby po pijaku nie szwendać się po strefie INASG, bo nigdy nie wiadomo co komu może strzelić do łba.

Dodatkowo od siebi muszę mowiedzieć że po całym dniu chodzenia w okularach (ivo x-one) poprostu mnie oczy bolą i chciał bym mieć miejsce gdzie mogę je bezpiecznie zdjąć i od nich odpocząć.

+Quote Post
post 12-06-2008, 13:55
Post #19

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

A ja jednak napisze ze to nie prawo tylko zwyczaje w roznych grupach:) my sie strzelamy od bardzo dawna.. pamietam jeszcze czasy jak nie bylo zadnych elektrykow:) a furrore robila sprezynowa mp5tka:P i nigdy nie mialem wypakdu ani zaden z moich znajomych.. a po piwku czy 2 czy nawet 3 czesto sie strzelamy:) to tak troche offtopowo:)

Shafa mialem na mysli leci z konwentu do domu:P ale pod warunkiem ze oszukiwal w przenoszeniu broni do miasta czyli.. jest zakaz, kazda bron jest zabierana na bramie .. czyli wkladana worek i fabularnie jej nie ma wmiescie. I teraz ktos zaczyna sie strzelac w miescie wiec:
1. Nudzilo mu sie i wyjol giwere z worka..leci z konwentu do domu
2. Nie wszedl brama tylko oszukal i wszedl sobie inaczej z giwera w reku -leci z konwentu do domu
3. Przemycil guna przez brame [lub dal w lape straznikowi i tak dalej ] po zlapaniu kara fabularna [wiezienie, kara smierci itd]
4. Napadl na posterunek "policji" i zakosil giwere ze skladu - po zlapaniu odpowiada za swoje przestepstwa...:)

Ten post był edytowany przez ChewieBoB: 12-06-2008, 13:56
+Quote Post
post 12-06-2008, 13:57
Post #20

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

Prawo ASG to jest umowne prawo i dotyczy jedynie tych którzy zgodnie z nim organizują imprezy (głównie przez WMASG).
+Quote Post

7 Strony  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 07-12-2019, 22:26