Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jak się NIE ubierać na OldTown, brytyjskie reality show w wersji postapo

post 30-07-2008, 13:25
Post #41

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 688

Hmm zastanawiam sie skad bierzecie info ze kolesie w ramonach sie gdzies smazyli.. dla malo spostrzegawczych duza czesc boba lazila w ramonach plus pancerze [kilka osob non stop..nawet spalo w pancerzach] porpostu taka jest cena lansu + klimatycznego stroju postaci jaka sie odgrywa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 30-07-2008, 13:31
Post #42

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

@Chewie
A taką jedną co jest "fanklubem" pewnego budowniczego ;)

I co do strojow na OT to oprucz tego ze moaja klimatycznie wygladac to i maja byc tez funkcjonalne.

Czasem funcjonalność przegrywa z klimatem. Bo np. w takie bojówki da się upchać to i owo - ale znowuż podarte (przerobione jakoś, itp) dżinsy dają klimat. Ale znówuż całe spodnie wojskowe, zabezpieczą nogi czy tyłek, aby przy lataniu po jakiś krzakach, żaden kleszcz czy inny robal się nie przykminił.

QUOTE(Ameratsu)
Żeby żaden cwaniak nie wyskoczył z interpretacją. Znalazłem to mega bunkrze

Albo zdarłem, ze złapanego żołnierza jaki wyszedł z bunkra cały i zdrowy - podczas gdy mi atom dupę przyjarał * :D

* Interpretacja by Robert J. Szmidt i "Ognie w ruinach"
+Quote Post
post 30-07-2008, 13:42
Post #43

SHM-4
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 1 766

Ja też powiem, że Mad Max 1 nie jest postapo, a raczej czymś w rodzaju antyutopii.

No antyutopią to nie jest na pewno.

A co o jest właściwe post-apo? Mad Maxa 1 chyba wszyscy oglądali tak? Kto po wie, że to nie post-apo? A w co byli ludzie ubrani? Czytaliście Jestem Legendą albo Drogę? W co byli ubrani główni bohaterzy?
Nie ma czegoś takiego jak strój post-apo, bo nie ma jednolitego przedziału czasowego dla post-apo. Średniowiecze było od-do post-apo nie ma żadnych ram. Należało by raczej określić w jaki tym post-apo się bawimy i na tej bazie wymusić stroje i zachowanie klimatu. Można powiedzieć np. Mad Max 2, Fallout 1-2 itd. albo Droga, Jestem Legendą, Mad Max 1 itd. (niechce mi się innych przykładów wymylać bo jest późno biggrin.gif). Jak to się określi to można powiedzieć co jest klimatyczne a co nie, a póki co to właściwie wszystko jest klimatyczne, nawet koszulka z nadrukiem Kocham moją mamę.

Czyli wszyscy powinniśmy przyjechać w dresach, bo czemu nie miałoby być dresów w postapo? Ludzie litości. Wali mnie tutaj realizm stroju i tego czy można było ten dres wygrzebać z jakiegoś sklepu czy nie. Są stroje w których na takiego larpa po prostu nie powinno się przyjeżdżać i tyle. Jest cały rok na przygotowanie strojów, a ludziom się po prostu nie chce.
+Quote Post
post 30-07-2008, 13:42
Post #44

Fallout Corner
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 352

A mi się nie za bardzo podobało, że na 180 osób 150 było super mega hiper żołnierzami i ,,samcami alfa" ;)

OT trochę za bardzo przypomina zlot superbohaterów, niż odwzorowuje ewentualną rzeczywistość... troche nienaturalnie wygląda sytuacja gdzie każdy jest uzbrojony po zęby.
+Quote Post
post 30-07-2008, 13:54
Post #45

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 221

Czechu, na to nic nie poradzisz. Połowa frakcji na OT była wojskowa, lub posiadała takie jednostki jako ochronę.

Niestety, ludzie mają repliki. I tyle. Można co prawda wyznaczyć ograniczenie "AEG ONLY!!! i PRO-SPRING-SNAJPY" - to spowoduje, że nie będzie gromad ludzi, którzy nie bawią się na codzień w ASG, a na OldTown kupują shotguna i jazda. W ten sposób liczba zbrojnych spadnie o około połowę.

Ale to nie jest tak naprawdę rozwiązanie, bo na następny OT wszyscy przyjadą z AEG i zrobi się strzelanka.

Więc co do broni - też uważam, że za dużo, ale tego ograniczyć się nie da.
+Quote Post
post 30-07-2008, 13:59
Post #46

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Ale ludzie trzeba rozrozniac pewne rzeczy! Stroj na OT to stroj na OT, a prawdziwy stroj postapo (czyt. taki w jakim by sie chodzilo po apokalipsie) to przeciez dwie rozne rzeczy ;) ...

OT to zabawa i tam jedziemy sie bawic ;)
+Quote Post
post 30-07-2008, 14:09
Post #47

Ruda™
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 2 965

O ile się orientuję OldTown nie jest osadą non-stop zamieszkaną przez OldTownowców, lecz jest też miejscem corocznego spotkania w 'porze Przybyszów' -- ergo na miasteczko napada cała masa różnych grup złożonych czasami z samic i samców alfa. To usprawiedliwia ilość pancerzy. Trochę mało jest natomiast regularnych mieszkańców miasteczka. Kłótnia o koszulki Metalliki jest nieco bez sensu, bo każdy wie, że nie zostały one założone jako strój postapo -- a próba usprawiedliwienia ich noszenia to brnięcie w kupę co się ją własnoodbytniczo zmajstrowało.

Uważam, że powinien być zakaz noszenia cywilek w czasie LARPa, co innego zaś w czasie prelekcyjno-konkursowym. Można się kłócić, że w realnej postapokalipsie nie byłoby mundurów. Terefere. A skąd wiesz? Może apokalipsa to bomba M, która niszczy geny męskie? ;) To nie musi być bomba atomowa...

OldTown ma pewną konwencję, pewien klimat, co widać na obrazkach - nieco przerysowany -- i to jest piękne, kiedy na fotkach oglądam armory znane z concept artów. Jest Falloutowe - a Fallout jest kompilacją MadMaxów z Alienem. Tak że uważam, że w tym kierunku powinny iść stroje.

Niestety ludzie mają tendencję do wymyślenia sobie czegoś a potem brnięcia w to bez sensu. To nie jest Woodstock -- więc weg z koszulkami kapel. Trochę pomyślunku. ^^

Kończąc nieco chaotyczny post -- ludziki, nie brnijcie w kupę z usprawiedliwieniami. ^^
+Quote Post
post 30-07-2008, 14:28
Post #48

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Squonk w sumie powinno byc na priva ale chcialbym sprostowac jedna sprawe...my na codzien zyjemy falloutem:) tzn wsyztkie nasz eimprezy wplatamy w swoja linei fabularna.. i generalnie z zalozenia promujemy "mode" falloutowa i tak dalej...

A co do strojow to popieram szpona.. OT to zabawa w pewnej konwencji i pod ta konwencje robimy sobie stroje..
+Quote Post
post 30-07-2008, 14:54
Post #49

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 560

Kamil. Czytanie ze zrozumieniem...
+Quote Post
post 30-07-2008, 14:55
Post #50

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

Co do stroju postapo to przede wszystkim powinien być zniszczony i nosić ślady zużycia, niekompletność nie jest obowiązkowa ale jest wskazana i oczywiście samoróbki i przeróbki oraz ślady napraw są godne pochwały.

Mówiąc dokładniej: Nie ważne co się nosi ale w jakim to jest stanie!

I sprawa Mad Max'a:
Pierwsza część Mad Max'a NIE jest postapo! Jako że opowiada o pracy Max'a w policji w świecie na granicy zagłady. Dopiero "Mad Max II: Wojownik Autostrady" i trzecia "Mad Max pod Kopułą Gromu" są postapo.

QUOTE(Rawdanitsu @ 30-07-2008, 07:09)
Hej, a właściwie kto szył ubrania mieszkańcom krypt? Bo jeśli potrafiły przetrwać dziesiątki lat, to myślę że i ubrania militarne również - bo są tworzone tak by jak najwięcej wytrzymały (podobnie jak cały sprzęt wojskowy).
*

Z dokumentacji eksperymentu krypt wynika wyraźnie że krypty były wyposażone w maszyny do szycia uniformów (A dokładnie o ich niedziałaniu w jednej z krypt :wub: ).
+Quote Post
post 30-07-2008, 23:23
Post #51

Shina - Królowa Jungli
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 764

QUOTE(Rezro @ 30-07-2008, 14:10)
Z dokumentacji eksperymentu krypt wynika wyraźnie że krypty były wyposażone w maszyny do szycia uniformów (A dokładnie o ich niedziałaniu w jednej z krypt :wub: ).
*

Co więc stoi na przeszkodzie by inne - nie vault'owe grupy takie mechanizmy posiadały? :)
+Quote Post
post 30-07-2008, 23:45
Post #52

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 679

QUOTE(Rawdanitsu @ 30-07-2008, 23:38)
Co więc stoi na przeszkodzie by inne - nie vault'owe grupy takie mechanizmy posiadały? :)
*

ale trzeba pamietac o tym ze musiala by byc maszyna do produkowania tkaniny i materialy na ta tkanine, moim zdaniem w 150 lat po wojnie wszystko by sie skonczylo.
+Quote Post
post 31-07-2008, 06:57
Post #53

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 009

A mi się wydaje, że produkowano by dalej, ba mogłyby powstać niewielkie manufaktury, ludzie wróciliby do technik produkcji niezasilanych energią elektryczną, jakość ubrań, ich faktura i kolorystyka byłaby inna/gorsza od współczesnej, choć wzory ubrań mogłyby się nie zmieniać.
+Quote Post
post 31-07-2008, 07:21
Post #54

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 523

A recykling? Zawsze stare ubrania mozna, przerobic do komponentow pierwszych i przetworzyc.

Zestrojami post-apo to jets troche tak, nie wazne czy caly w kamuflarzu czy w czesci, nie wazna koszulka. Tak naprawde dopiero ogladajac osobe w calej okazalosci kazdy moze stwierdzic czy dla niego jest czy nie jest dosc post-apo.

Ale nie przesadzajmy z kanonem, szczegolnie wymaganym na OT. Wielu ludzi stara sie wygladac post apo ale nie ma doswiadczenia bo na OT jada pierwszy raz, tu cos dodadza, tam oderwa i w miare wygladaja. Ale ci co na OT juz byli kilka razy moga miec powoli zachwiane podejscie, bo stroje sa coraz lepsze i kazdy sie nakreca coraz bardziej a przez to i pewien standard dla tych osob sie zwieksza. Nie zmienia to jednak faktu , ze tak mocnych standardow nie mozna na sile forsowac dla nowych ludzi.

Co do koszulek zespolow.... eeeeeee? a co za roznica, czy nosisz czarna zwykla bawelniana podkoszulke , czy z nadrukiem? Rozumiem, napis, rysunek moze sie zetrzec szybciej, ale rownie dobrze zwykla podkoszulka powinna juz dostac tak w dupe, ze wiecej w niej bylo by nici niz pierwotnej bawelny.
+Quote Post
post 31-07-2008, 08:36
Post #55

SHM-0
Group Icon

Jak już pisałem najbardziej istotna cechą dla stroju postapokaliptycznego jest jego nowość. Jednak zakres czasowy jest na tyle rozległy, że i do tego można się przyczepić. W końcu jedni mogą zadeklarować, że odtwarzają klimaty z Apokalipsy według Pana Jana (dwa lata po wojnie) inni Autobahn nach Poznań (kompletny odjazd).
OT jak do tej pory jest dość ściśle nastawione jest na Fallouta (tudzież MadMaxy) a to już daje w miarę konkretny przedział czasowy no i wyznacza rodzaj apokalipsy.
Koniec końców i tak wszystko jest umowne a najważniejsza jest dobra zabawa a nie koszerność stroju.
+Quote Post
post 31-07-2008, 09:50
Post #56

Shina - Królowa Jungli
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 764

QUOTE(Janosz @ 31-07-2008, 07:38)
A mi się wydaje, że produkowano by dalej, ba mogłyby powstać niewielkie manufaktury, ludzie wróciliby do technik produkcji niezasilanych energią elektryczną, jakość ubrań, ich faktura i kolorystyka byłaby inna/gorsza od współczesnej, choć wzory ubrań mogłyby się nie zmieniać.
*

Absolutnie się z tym zgadzam i to właśnie miałem na myśli :) Ludzie nawet 100 lat to już wystarczający czas by cywilizacja podniosła się z upadku - mimo że w niektórych rejonach globu panowała by dalej epoka kamienna :) A skoro ubrania potrafiono szyć w starożytności i elektryczność nie była do tego potrzebna? Po za tym, nie wiem z jakiego materiału musiałby być wykonany ubiór jakiegoś potencjalnego ocalałego z zagłady człowieka, by wytrzymać 150 lat - podejrzewam że większość ubrań po prostu rozsypała by się już po 50 latach (warunki, wszy, mole itp. oraz degradacja - no chyba że wszyscy mieli ubrania zrobione ze sztucznych tworzyw nie ulegających łatwo biodegradacji) i wtedy trzeba by ruszyć głową i... uszyć nowy strój.
+Quote Post
post 31-07-2008, 10:27
Post #57

SHM-0
Group Icon

Z tą biodegradacją to też nie taki łatwy, myk, bo zachodzi coś takiego jak zmęczenie materiału, to, że się nie rozkłada w przyrodzie nie oznacza że się nie niszczy i nie ulega mechanicznemu zużyciu.
+Quote Post
post 31-07-2008, 10:28
Post #58

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(Rezro @ 30-07-2008, 15:36)
*

Pan sie myli ;) ... Jest mowa o czyms takim, ale dokladnie chodzi o to, ze w tej jednej Krypcie uniformy byly zrobione z materialow ktore mialy sie 'rozpasc' po okreslonym uplywie czasu...
+Quote Post
post 31-07-2008, 14:56
Post #59

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 516

Pozwolicie proszę, że wyskoczę jak Flip i Flap z konopi indyjskich.

A jak oceniacie mój strój?
Szczerze powiedziawszy, to nie przyłożyłem do niego prawie żadnych starań, a jedyne co zrobiłem, to wyjąłem z szafy stare larpowe stroje pasujące choć minimalnie do klimatu bądź postaci i to jakoś razem poskładałem. Spodnie nieco dopaliłem, ale później okazało się, że niepotrzebnie, bo kolana mi się całe podziurawiły. Przyszyłem do nich jeszcze klamrę na broń. Do kamizeli przyszyłem binokl, który wcześniej zrobiłem z wisiora. Ze znaleźnej białej arafaty zrobiłem koszulinę pod sobie spód i ten fikuśny "śliniaczek". Na prochowcu dopiero na samym OT wysprejowałem X. Wykopałem gdzieś z garażu policyjne buty, które robiły mi za kozaczki pierwszego dnia, ale później nabawiłem się odcisków i musiałem z nich zrezygnować.

Więc w sumie pracy tyle co pierda zasadzić.

Na dzień dzisiejszy, za jedyne moje poważne przewinienie uważam założenie jeszcze pod arafatkę zwykłej koszulki, bo całe plecy miałem gołe i ocierały mi się o skórę kamizeli. No i troszkę gejowsko czułbym się z takim dekoltem ;)

Ale mi chodzi o wasze odczucia mojego wyglądu. Jak ten strój pasował do konwencji, jeśli w ogóle?
+Quote Post
post 31-07-2008, 15:05
Post #60

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

@Krapik:
No ja właśnie przeglądając fotki (bo podczas LARPa jakoś nie miałem okazji się przyjrzeć - w ogóle chyba się mijaliśmy, bo np. Manię to zobaczyłem dopiero na wyborach Miss :D) jak zobaczyłem Twój strój to mi się bardzo spodobał. W sumie prosty do bólu, ale fajny. Dobry pomysł, kolorystyka i dobranie elementów. Moim zdaniem idealny dla takiego przeciętnego mieszkańca post-apokaliptycznego miasteczka :) (bez urazy ;) :P )
+Quote Post

6 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 10-12-2019, 16:05