Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

9 Strony « < 7 8 9 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Co Zmienilibyscie W Falloucie 2?, ... niekoniecznie chodzi o mod

post 11-11-2006, 02:36
Post #161

Wieczny Malkontent
Group Icon
Grupa: GWR-4
Nr użytkownika: 1 290

QUOTE (Sorrow @ 10-11-2006, 23:45)
Może i P:T ma najlepsze dialogi i questy i fabułę, ale za to ma koszmarny system walki  i awansowania postaci (mocno zubożone AD&D + czas pseudorzeczywisty z pauzą kompletnie nie pasujący do turowego systemu AD&D.).

Ma wszystkie elementy 2-giej edycji Dnd, więc skąd ten "zubożony"? :blink:

a pauza nie wiem czemu ci nie pasuje - w DnD nie ma czegoś takiego jak AP czy coś - tury właściwie sa bardzo płynne, służą jedynie przeliczeniu ile ataków zadaje się w przeciągu 10 sekund, czy ile metrów można w tym czasie przebiec. Zastosowane rozwiązanie jest najlepszym z możliwych, ponieważ walka jest symultaniczna (najgorszym błędem gier turowych jest to, że najpierw bije jeden, potem drugi...) a jednocześnie szybkość ataków i poruszania się odpowiednia. Pauza natomiast daje możliwość zapanowania nad chaosem walki (spróbuj w przeciągu sekundy wybrać każdemu z członków drużyny inny cel i jeszcze rzucić czar i użyć jakiejś zdolności).

Wracając do właściwego tematu - zmieniłbym jeszcze jedno: ilość sprzętu walającą się i czekającą na zabranie. Bez jaj, ale np: jak tylko wchodzi się do Redding, to szeryfowi można bez żadnego ryzyka świsnąć z biura Shotguna, amunicję, Hunting Rifle, Jety i bodaj jeszcze inne śmieci...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 11-11-2006, 17:41
Post #162

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

No cóż, od 3 lat zajmuję się modowaniem gier opartych na silniku IE i przeglądałem/częściowo przeczytałem sporo podręczników do AD&D 2nd ed.

Ma wszystkie elementy 2-giej edycji Dnd, więc skąd ten "zubożony"?  :blink:

Widać, że nie czytałeś podręczników do 2-giej edycji AD&D. Korzystając z wydanych podręczników można stworzyć system tworzenia postaci obejmujący te elementy co w Falloucie (różne skille postaci (nie tylko weapon skille), dodatkowe umiejętności), dodatkowo są zasady dotyczące *uwaga* celowanych ataków i trafień krytycznych powiązanych z lokacjami.

Ponadto podstawowy podręcznik do AD&D 2nd ed. ma dość koszmarne zasady, np. trwającą jedną minutę rundę walki (przez co czas w BG, BG2, P:T oraz ID jest przyśpieszony 10 razy dla zachowania grywalności). O wiele lepiej było użyć zasad z podręcznika Player's Option: Combat & Tactics, w, którym był upgrade systemu walki zawierający między innymi 10-15 sekundową rundę - nie trzebaby wtedy wprowadzać tak absurdalnej kompresji czasu. Ponadto w grach z serii BG-P:T-BG2

a pauza nie wiem czemu ci nie pasuje - w DnD nie ma czegoś takiego jak AP czy coś - tury właściwie sa bardzo płynne, służą jedynie przeliczeniu ile ataków zadaje się w przeciągu 10 sekund, czy ile metrów można w tym czasie przebiec. Zastosowane rozwiązanie jest najlepszym z możliwych, ponieważ walka jest symultaniczna (najgorszym błędem gier turowych jest to, że najpierw bije jeden, potem drugi...) a jednocześnie szybkość ataków i poruszania się odpowiednia. Pauza natomiast daje możliwość zapanowania nad chaosem walki (spróbuj w przeciągu sekundy wybrać każdemu z członków drużyny inny cel i jeszcze rzucić czar i użyć jakiejś zdolności).

Teoretycznie tak. Jednak:
-po pierwsze. Żeby w ogóle wprowadzić ten system symultaniczny musieli wprowadzić 10-ciokrotną kompresję czasu w całej grze.
-po drugie, ograniczyli przez to kontrolę nad postacią (brak ataków celowanych, brak możliwości wybrania opcji parowania ataków w danej rundzie, etc.)
-w zasadzie, to walka wojownikiem sprowadza się do wskazania celu i patrzenia jak postać atakuje.
+Quote Post
post 12-11-2006, 00:23
Post #163

Wieczny Malkontent
Group Icon
Nr użytkownika: 1 290

QUOTE (Sorrow @ 11-11-2006, 16:56)
Widać, że nie czytałeś podręczników do 2-giej edycji AD&D. Korzystając z wydanych podręczników można stworzyć system tworzenia postaci obejmujący te elementy co w Falloucie (różne skille postaci (nie tylko weapon skille), dodatkowe umiejętności), dodatkowo są zasady dotyczące *uwaga* celowanych ataków i trafień krytycznych powiązanych z lokacjami.

Sorrow - jak sam napisałeś są to zasady ROZSZERZONE... Wszystkie gry na silniku Bioware oparte na drugiej edycji mają implementowane zasady PODSTAWOWE... Więc proszę nie krytykuj niepotrzebnie mojej znajomosci ADnD

A co do walki wojownikiem to masz rację - ale tak właśnie niestety wygląda gra nie rozszerzona :(

Co do kompresji czasu - nie ona jest absurdalna, tylko pierwotny czas trwania rundy ;)
+Quote Post
post 12-11-2006, 01:01
Post #164

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 1 816

Tyle, że część zasad opcjonalnych (na przykład trafienie krytyczne) wprowadzono. Poza tym, gdy mówię o AD&D 2nd, myślę o AD&D jako całości a nie o zawartości PHB i DMG podręcznika (która zresztą nie została wykorzystana w pełni.). Napisałeś, że ma wszystkie elementy "2-giej edycji Dnd" a nie tylko wszystkie zasady podstawowe.

Co ostatnio usilnie usiłuję poprawić w pewnym modzie do BG2...

Jak już napisałem był dostępny inny, lepszy czas rundy. A jak się chodzi po mieście owa kompresja jest absurdalna, bo w 2 godziny mija doba.
+Quote Post
post 12-11-2006, 20:59
Post #165

SHM-2
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 2 509

Vermin -> ogladales "Jurrasic Park 2"? Tam byl motyw jak T-rex'owi sie do stopy jakis gosciu przyczepil i pozniej zostal taki placek w odcisnietym sladzie stopy.
Moze podobny motyw byl tez w innych filmach (wspomniana przez kogos "Godzilla") ale mi sie zawsze tak ta lokacja kojarzy :)
+Quote Post
post 25-04-2007, 17:12
Post #166

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 732

1.) Co do dużej ilości broni to się zgadzał przy pomocy broni którą nazbierałem podczas walk (nie zbierałem wszystkich) mógłbym uzbroić sporą partyznatkę
2.)Jak np. wybiję VC to w epilogu dalej pisze że zaatakowali Gecko...
3.)Rozwala mnie tekst cassidiego w san francisco "o San Francisco nie wiedziałm ze tu kiedyś będę" (czy coś w ten deseń) kiedy wchodzę do tej lokacji 9 raz
4.)Np jek jadę samochodem to denerwują mnie spotkania np z pasami jak widze to skręcam albo cos takiego ,
5.)Dodałbym też możliwosć walki w pojeździe np jedzies a tu wyskakuje kilku raidersów w buggie i jazda
+Quote Post
post 02-07-2007, 15:07
Post #167

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 580

Jeśli chodzi o klimat sprzęt itp. wiele bym nie zmienił.
Właściwie do szczęścia w tej grze wystarczy mi jedna rzecz.
Mniej statyczny świat. A co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem? Cóż, od początku nastawiamy się na to, że wszystko czeka na naszą postać, co denerwuje mnie niesamowicie.
Dlaczego w Nowym Reno nie wybuchnie nagle jakaś wojna między rodzinami? Zupełnie niezależna od naszych działań itp.
Takie rzeczy można wymieniać w nieskończoność.
Albo dlaczego nie możemy założyć własnego gangu, albo zostać dilerem na ulicy?
Poza tym, nie wiem jak was, ale mnie denerwuje nieco ilość broni jaka pojawia się w grze. Nie o ilość najróżniejszych jej rodzajów, ale o fakt, że w każdym mieście jest sklep, który ma na składzie przyzwoity arsenał. Też bym to ograniczył.
No i to na tyle, bo te moje 'poprawki' to i tak dość duża sprawa.
+Quote Post
post 02-07-2007, 15:27
Post #168

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: to nie MMORPG... ale może FOOLa się kiedyś doczekamy, to i wojny gangów będą, i ciekawsze rzeczy, niż w oryginale będziesz mógł robić... tylko czy kogokolwiek będzie na to w Polsce stać?
+Quote Post
post 02-07-2007, 17:07
Post #169

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 580

To co napisałem ma niewiele wspólnego z MMORPG.
Po pierwsze nie zastąpi się każdej osoby w mieście graczami. Więc nawet jeśli wpuścisz do takiego Fallouta 2 miliony graczy, to dalej będzie sztywne i statyczne.
Mi chodzi o to, żeby to pozostał nadal taki doskonale znany nam RPG, ale żeby mimo to coś się tam działo.
Proponuje znaleźć kogoś kto posiada Final Fantasy XII i zobaczyć jak tam wygląda miasto. Wszędzie ktoś biega, ktoś rozmawia, gestykuluje, dzieciaki ganiają, robią fikołki na ulicy, stają na rękach pod ścianą, jest tego absolutne multum. W Falloucie natomiast wszystko stoi w miejscu.
Właśnie to bym zmienił.
+Quote Post
post 23-10-2007, 19:44
Post #170

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 172

Ja raczej bym nic nie zmieniła... chociaż może jak tu już ktoś powiedział, więcej niż jedno zakończenie... rozszerzyłabym też niektóre questy i dodała nowe, może coś bardziej związanego z pierwszą częścią, jakąś lokację nawiązującą do jedynki ^^
Ogólnie ja bym więcej nie zmieniała, kocham Fallouta takiego, jaki jest i wolę go, niż jakieś nowe gry z wypasioną grafiką.

PS A tak w ogóle to witam, jestem nowa ;)

Ten post był edytowany przez Jaheira: 23-10-2007, 19:48
+Quote Post
post 24-10-2007, 19:04
Post #171

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 470

QUOTE(Jaheira @ 23-10-2007, 18:59)
PS A tak w ogóle to witam, jestem nowa ;)
*

Lepiej nie mów tego tutaj głośno...
btw, witaj na SHAMO elfia druidko ^^

Co bym zmienił w F2?
- za łatwo można wpaśc na patrol Enclavy na początku gry
- ZA DUżO amunicji i broni... przecież to sa pustkowi po wojnie atomowej... a gdzie survival mode?
+Quote Post
post 15-07-2008, 11:21
Post #172

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 7 577

QUOTE(widgetrex @ 24-01-2005, 11:48)
Postarajcie sie cofnac na chwile w czasie i wczuc sie w role glownego nadzorcy projetku...niedlugo F2 ukaze sie w sklepach (w takiej formie jak sie ukazal) a wy macie jeszcze szanse dokonac w nich jakis zmian?Co byscie zmienili?
*

Ja bym dodał do Fallouta 2:

1. Większą mapę świata i lokacje
2. Więcej questów
3. Gra się nigdy nie kończy (po przejściu gry gra nigdy się nie kończy)
4. Możliwość budowania własnego domu, bazy
5. Więcej pojazdów
6. Więcej pancerzy, ubrać np: garnitur, kapelusz (można by być mafiozą:)) Pancerzy by lepiej wyglądały i można by je ulepszać jak się chce
7. Więcej NPC
8. Więcej różnych postaci
9. Edytor (oczywiście jest mapper)
10. Każda broń by inaczej wyglądała jak ją się trzyma
11. Można by założyc własny gang, grupe bojową coś w stylu Enklawy, BS, bądz rodzin w Nowym Reno
12. Więcej przedmiotów typu alkohol itd...
13. Tryb multiplayer polegający na tym że :

"ja bym chciał połączenie tego wszystkiego czyli Fallout Online SN Edition, gra bez NPCów, świat tworzą tylko ludzie. pomyślicie zapewne, że każdy chciałby walczyć... ale zrobiło by się tak, że jeżeli postać umiera to następną można stworzyć powiedzmy dopiero po odczekaniu np. 5 dni... i to całkiem od zera i tylko naprawde dobry kombinator i człowiek z talentem móglby być Wojownikiem Autostrad... Ja osobiście spróbowałbym swoich umiejętności w handlu. ach.... cóż to by za cudowna gra była... Na samym starcie nie było by osad, dopiero pierwsi gracze by je zaczęli tworzyć. Na początku ekipa 5 osób to by była potęga... potem osady by się zaczęły rozrastać, aż utworzyły by sie miasta i zrobiła by się zależność wewnętrzna...Potrzebna by była policja opłacana z podatków obywateli, którzy potrzebują jej żeby spokojnie pracować, handlować itp... lecz wiadomo niektórzy niechciali by sie dorabiać więc zaczęły by się tworzyć mafie itp...hehehe sie rozpisałem"

To by było super xD
+Quote Post
post 12-11-2008, 22:59
Post #173

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 745

Co bym zmienił:
dodał kilka możliwości przejścia gry podobnie jak w fallout 1
2, możliwość przejścia gry bez jednego strzału,
3. polonczylbym mapy z fallout 1 i fallout 2 tworząc bardzo wielki świat.
4. dodał bazę ze sprawna głowica atomowa możliwością odpalenia w dowolny cel.
5. Więcej broni wiencej npc wiencej misj
6. Zmienna pogoda, od buż piaskowych, kwaśnych deszczy, "Świecących" deszczy po jakieś buże z wyładowaniami powodującymi totalne zniszczenie .
7. Możliwość rozwalenia wszystkiego łącznie z budynkami.
8. Zostawiłbym nadal zyjących w schronie 13 by mogli zrobić normalnego rpg-owskiego fallouta 3.
+Quote Post
post 22-01-2009, 19:31
Post #174

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 349

1.) Więcej questów, zabawy itp. po przejściu gry.
2.) Poszerzenie odległości pomiędzy miastami. (więcej kratek jest pomiędzy Shady Sands a Kryptą 13 w F1 niż pomiędzy RNK a Kryptą 13 w F2)
3.) Więcej możliwości rozwoju gry dla "złych"
4.) Żeby można było Algernona dołączyć do drużyny. (ten z Nowego Reno co usprawnia bronie)
+Quote Post

9 Strony « < 7 8 9
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-07-2019, 07:39