Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> INASG a OFFASG, Czyli za czym ludzie by się skłaniali

Co by wam odpowiadało na OT?

Podział na INASG i OFFASG tak jak jest teraz. [ 33 ] ** [68.75%]
Wszystko jest INASG.(nonstop gogle!) [ 8 ] ** [16.67%]
Wszystko jest OFFASG.(eee? brak ASG, tylko otuliniaki) [ 3 ] ** [6.25%]
Jaka dobra kawa, zdejm kapelusz! [ 4 ] ** [8.33%]
Suma głosów: 48

post 12-06-2008, 19:44
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 7 221

Nie wszystko da sie upilnowac. Chyba, ze ludzikowi przybijecie te gogle gwozdziami do twarzy...

Chyba, że będzie się wylatywać za łażenie po inasg bez gogli - co jest normalne... Na tych imprezach. których jak widzę nie lubisz, tak się robi i nie ma wypadków.

Jeśli chodzi o to, że dla Shafy (dla mnie też) to jest survival, to świat post-apo po prostu taki jest. A zlot masz potem, właśnie spotkanie fanów bez strzelanin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:46
Post #42

SHM-4
Group Icon
Nr użytkownika: 3 332

QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 19:50)
Sfaha > dla Ciebie OT bylo zawsze survivalem, a dla mnie miejscem w ktorym spotykaja sie ludzie lubiacy postapo :) ...

Ano jest. jest LARP to się tak angażuję. Po prostu to lubię. Choć też doceniam spotkania ze znajomymi. Z tobą też "ojczulku". heh
QUOTE(Deat©hClaw @ 12-06-2008, 19:50)
(...) zamiast klasc ogromny nacisk na ASG i mechanike z tym zwiazana wymysliliby jakas naprawde porzadna linie fabularna, w ktorej byloby duzo spomplikowanych questow. A wszystkie one skladalyby sie na glowny watek, ktory decydowalby o losie miasteczka. Bylyby questy w ktorych mozna uzywac ASG, ale tez takie przy ktorych trzeba cos znalezc, a przy tym niezle sie naglowkowac.

A myślisz że też bym nie chciał czegoś takiego? Mój "survival" to nie tylko walka na ASG ale też umiejętność przeżycia (tudzież osiągnięcia jakiegoś celu) dzięki myśleniu. Ale fakt. Okazji do tego ostatniego mało jest..

+Quote Post
post 12-06-2008, 19:46
Post #43

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

QUOTE(gambit @ 12-06-2008, 18:58)
problem jest w tym, że OT jest imprezą masową. i dla żrących drut kolczasty i szczających napalmem i dla zwyczajnych nerdów, którzy raz na rok wyłączają kompa i wychodzą na słońce.
*

Cala prawda... I o to mi chodzi, zeby bawic mogl sie kazdy, a nie tylko fani ASG. Zreszta kiedys byla mowa o tym, zeby nie dopuscic do tego, by OT ze zlotu fanow postapo przerodzilo sie w zlot fanow ASG... I bardzo nie chcialbym zeby to sie stalo...
+Quote Post
post 12-06-2008, 19:56
Post #44

SHM-4
Group Icon

Szpon. ale ja mówię JEDYNIE o LARP'ie. Jak juz jest LARP to zróbmy go porządnie nie? tak samo część poświęconą spotkaniu ze znajomymi. Sam byłem jedną z ostatnich osób odchodzących od ogniska czysto znajomościowego jak się LARP już dawno skończył. na serio doceniam i jeden i drugi aspekt OT. Tutaj mówię jedynie o LARP'ie.
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:07
Post #45

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 394

Mnie się pomysł Shafy podoba, pytanie tylko czy jest limit kulek, czy każdy z własnym kanistrem przyjeżdża?
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:08
Post #46

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 371

przy takiej mechanice i nastawieniu full asg, który nie interesuje się asg, survivalem i czaramimarami z serii rambo zajebójca, nie pobawi się. w otoczeniu wszystkich mega destrojeskich wariorów zeświruje. a cała ta otoczka kultu siły, śmierci i zniszczenia naprawdę nastawia pro napierdalająco i pro kozacko. to się naprawdę robi zlot asg
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:08
Post #47

Wasteland Demon
Group Icon

No ale wyobraz sobie takiego gostka w okolarach 5tkach na oczach, ktory slonce widzi tylko wtedy, jak musi isc do sklepu po plytki :D ... Jakby musial stac na warcie, bo podczas LARPu kroluje ASG to zabrudzilby chyba majty ze strachu w nocy ^^ ...

Ja tez dobrze rozumiem, ze podczas LARPa ASG jest musem, ale moim zdaniem odgrywa za duza role... Niestety jedyna mozliwoscia, zeby je ograniczyc jest wprowadzenie dwoch stref - przynajmniej ja nie moge na nic lepszego wpasc - wiec z tego powodu nie moge narzekac...

Chodzi mi tylko o to, ze nawet podczas LARPu tylko strefa ASG to zly pomysl...

QUOTE(Ruda2)
Mnie się pomysł Shafy podoba, pytanie tylko czy jest limit kulek, czy każdy z własnym kanistrem przyjeżdża?

Ito ito :> ... Jak sie strzelasz dla zabawy, to korzystasz z wlasnego karnisterka, jak strzelasz sie fabularnie, to uzywasz ograniczona ilosc kulek fabularnych...
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:10
Post #48

SHM-4
Group Icon

Oj Ruda,Ruda. Jasne że jest ograniczenie kulek. Dostajesz na akredytacji.
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:27
Post #49

SHM-0
Group Icon

No ale wyobraz sobie takiego gostka w okolarach 5tkach na oczach, ktory slonce widzi tylko wtedy, jak musi isc do sklepu po plytki biggrin.gif ... Jakby musial stac na warcie, bo podczas LARPu kroluje ASG to zabrudzilby chyba majty ze strachu w nocy ^^ ...

Ja mam siódemki, przy komputerze pracuję, zazywam rozrywki... Wystałem niejedną wartę :) Ale to już offtop.

przy takiej mechanice i nastawieniu full asg, który nie interesuje się asg, survivalem i czaramimarami z serii rambo zajebójca, nie pobawi się. w otoczeniu wszystkich mega destrojeskich wariorów zeświruje. a cała ta otoczka kultu siły, śmierci i zniszczenia naprawdę nastawia pro napierdalająco i pro kozacko. to się naprawdę robi zlot asg

Wybacz, ale czy LARP fantasy jest dla Ciebie zlotem fanów rycerstwa i szermierki? Nie? A używaja otuliniakowych mieczy... I o zgrozo! Zwykle nie ma stref offOTULINA!

Krótko: w fantasy używa się mieczy i innej broni białej, imitowanej przez otuliny.

W Post-apo (i cyberpunku itp) używa się również brobi białej imitowanej przez otuliny, jak i broni palnej imitowanej przez ASG.

Wprowadzanie ograniczenia (strefy off) jest kastracją larpa post-apo z... Klimatu świata post-apo.

Wszystkich krzykaczy którzy twierdzą, że zrobi się z tego zlot fanów ASG pytam o jedno: czy w takim razie każdy larp fantasy jest zlotem fanów rycerstwa? NIE! Tacy pewnie też się znajdą, ale nie jest to nawet większość...

+Quote Post
post 12-06-2008, 20:36
Post #50

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 1 678

Nie porównuj fantasy to postapo. Zgniły jakiś elf nie utnie ci nogi mieczem z krzaków 50 metrów od ciebie.

Poza tym otulina to otulina. Pistoletem kupionym specjalnie na OT na tanich militariach nie dorównasz aegowi za 1500 zł.

Ten post był edytowany przez jos: 12-06-2008, 20:37
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:50
Post #51

SHM-0
Group Icon

kiedy wprowadzisz full asg to tym samym każdy będzie chciał mieć asg bo asg daje znaczną przewagę nad otuliną. jak się wszyscy dozbroimy to się poprostu podzielmy na teamy i zróbmy sobie strzelaninę w strojach.

edit: wolę wykastrować larpa i wszystkich uczestników, niż wybić komuś oko bo po pijaku nie usłyszał alarmu i nie załoźył gogli

Ten post był edytowany przez gambit: 12-06-2008, 20:52
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:51
Post #52

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 091

Może zaczniemy tak ( [COLOR=red]post pisany przez Panzera i Dżazgę )

Nigdy w zyciu nie byliśmy na żadnym larpie fanatasy, bo nie bawiło nas używanie gumowychj mieczy zamiast prawdziwych. Zresztą w rycerstwie bezpieczeństwo jest takie, na jakie sobie sami pozwalamy. I tyle.

Co do masowych imprez z nadmiarem alkoholu i broni na kulki, brak strefu off asg przy 200 lub więcej osobach jest wydaniem wyroku na organizatorów.
A pomijając kwestie gogli, to wydaje nam się, że jest już za późno na przerabianie strefy z off na in asg. Do imprezy pozostał pozostał miesiąc i nie wiemy jak wy, ale my mamy już wszystko zaplanowane i zakupione.

Shafa - tak w ogóle to pomysł fajny. Jak zrobisz taka imprezę, to przyjedziemy, oczywiście nie w terminie OT :D
Apropos hard corowych imprez to nasi znajomi Rosjanie strzelają do siebie z ostrej broni krótkiej w pełnym sprzęcie ochronnym. Przy takiej mechanice oszustwa są raczej niemożliwe. Co ty na to?

W zeszłym roku przyjechaliśmy na OT - zjazd postapo z użyciem asg, nie na odwrót. Ale gdyby asg nie była, to byśmy nie przyjechali.

Reasumując - głosujemy na obydwie strefy - off i in.
+Quote Post
post 12-06-2008, 20:59
Post #53

SHM-0
Group Icon

Pistoletem kupionym specjalnie na OT na tanich militariach nie dorównasz aegowi za 1500 zł.

Nie, ale akurat na takich dystansach jak toczy sie OT (byłem najdalej 2 tyg temu) nie ma aż tak miażdżącej przewagi - to raz. Dwa, że akurat ludzie z AEG po 1500 PLN będzie niewielu. Bardzo niewielu. I ich właśnie widziałbym jako stróżów porządku...

kiedy wprowadzisz full asg to tym samym każdy będzie chciał mieć asg bo asg daje znaczną przewagę nad otuliną. jak się wszyscy dozbroimy to się poprostu podzielmy na teamy i zróbmy sobie strzelaninę w strojach

Owszem, ciekawy pomysł, ale na PO LARPIE. Zauważ, że w takim np. fallout czy neuroshima zwykle gracze mają broń palną. Czy grając w fallouta wchodziłeś np. do NCR i siałeś kulami na lewo i prawo? No może niektórzy... Ale przy zabijaniu max 2 hit (ciężki pancerz) po prostu zastrzelą cię przechodnie. Z pistoletów z kiosku...

Więc nie przesadzajmy. Widzę, że niektórzy chcieliby otulina-party - proszę bardzo. Nie chodzi mi o to, żeby na siłę przeforsować ASG, tylko o to, że raczej niezbyt fair wobec innych jest to, że niektóre frakcje (zaznaczam frakcje - niezrzeszeni to inna bajka) obozują sobie spokojnie w offASG, podczas gdy inni MUSZĄ wystawić całonocne warty (z góry oświadczam, że w FC nie będzie "chowania towaru do namiotu" a ja sam nocuję w strefie ASG w kwaterze FC - tak, w GOGLACH). Jest to danie znacznej przewagi ludziom, którzy mają takie samo uzbrojenie jak ci w inASG (złomiarze mają ten sam problem - kupa towaru i są w strefie in... a Shperacze? Już na przykład nie...).

Chodzi mi o wyrównanie. Chcecie otulina-party? OK, ale wtedy brak ASG. Chcemy ASG? no to wtedy ASG. A nie tak, że jest "strefa" w której mogę strzelać oraz "strefa" w której nie mogę.

Nie wspomnę o tym, że po mieście i tak nie odważę się chodzić bez gogli i na Waszym miejscu bym tego te nie robił. Przykładem są właśnie obozy FC oraz Złomiarzy. Ze względu na "przyklejenie" do muru nie da się ich zaatakować od frontu, a robiąc atak od tyłu... Kulki przelatują przez "nieprzenikalny" mur...
+Quote Post
post 12-06-2008, 21:08
Post #54

SHM-4
Group Icon

QUOTE(jos @ 12-06-2008, 20:51)
Poza tym otulina to otulina. Pistoletem kupionym specjalnie na OT na tanich militariach nie dorównasz aegowi za 1500 zł.
*

Taaak? Nigdy nie zapomnę jaki mi łomot jeden gościu sprawił kilka razy springiem shotgunem z allegro jak tylko kupiłem swojego gnata z CA. Bagatela 1470zł bez tunigu. Sorki ale strzelanki mnie już nauczyły że jak ktoś potrafi działać to w asg plując kulkami z dmuchawki rozwali kogo chce.

@Szczurek! Dokładnie! Masz piwko. Coś czuję że razem będziemy siedzieć i duldać browara. ;)
+Quote Post
post 12-06-2008, 21:10
Post #55

SHM-0
Group Icon

i to jest ból bo ja nie zamierzam srać w goglach i czy pić w nich piwa. ze zwykłego tępego uporu nie. bo nie jadę na gogle party. na moje pierwsze OT pojechałem tylko ze strojem, na drugim nie wystrzeliłem nawet kulki a gogle założyłem parę razy do przejscia się na spacer i żeby szepnąć dobre słowo gdzie trzeba.

OT to nie NCR. to shady sand albo junktown. to mała podła mieścina, które zaludnia się raz w roku. i zlotowicze nie są czołzen łanami czy innymi woltdłelerami tylko mieszkańcami świata czyli nie każdy jest mega wojownikiem.

+Quote Post
post 12-06-2008, 21:17
Post #56

Wasteland Demon
Group Icon

QUOTE(Szczurek @ 12-06-2008, 19:42)
Ja mam siódemki, przy komputerze pracuję, zazywam rozrywki... Wystałem niejedną wartę :) Ale to już offtop.

Ale Ty zazywasz rozrywki :P ...

Wybacz, ale czy LARP fantasy jest dla Ciebie zlotem fanów rycerstwa i szermierki? Nie? A używaja otuliniakowych mieczy... I o zgrozo! Zwykle nie ma stref offOTULINA!

A widziales LARP na konwencie fantasy? :> Tam nie chodzi o to, zeby wybic wszystko, co sie rusza, tylko zeby wykonac okreslone zadanie. Najczesciej unika sie przy tym walki, bo mozna zginac i tym samym zadania nie wykonac.
Problem polega na tym, ze juz od ostatniej edycji LARP na OT byl calkowicie pozbawiony jakichkolwiek zadan - polegal tylko na tym, zeby wybic wszystko, co bylo w zasiegu wzroku...

Nie chodzi mi o to, żeby na siłę przeforsować ASG, tylko o to, że raczej niezbyt fair wobec innych jest to, że niektóre frakcje (zaznaczam frakcje - niezrzeszeni to inna bajka) obozują sobie spokojnie w offASG, podczas gdy inni MUSZĄ wystawić całonocne warty (z góry oświadczam, że w FC nie będzie "chowania towaru do namiotu" a ja sam nocuję w strefie ASG w kwaterze FC - tak, w GOGLACH). Jest to danie znacznej przewagi ludziom, którzy mają takie samo uzbrojenie jak ci w inASG (złomiarze mają ten sam problem - kupa towaru i są w strefie in... a Shperacze? Już na przykład nie...).
*

A tu Cie boli ^^ ... Ja powiem tyle - ciesze sie, ze Zakon jest w strefie off, bo nie bedziemy musieli sie przejmowac palantami, ktorzy przyjda w nocy, probujac zabic nas wszystkich i przy okazji rozwala mi namiot. A taka sytuacja miala miejsce rok temu...
Poza tym, z tego co wiem kazda frakcja sobie mogla wybrac, gdzie chce obozowac, wiec Twoje narzekanie jest troche dziwne.
Zauwaz, ze frakcje w strefie off, tez nie moga sie czuc calkiem swobodnie, bo nadal mozna je zaatakowac otulinami, a walka na otuliny jest troche bardziej wyrownana niz na ASG. Walczac otulina masz podobny zasieg, w ASG liczy sie moc repliki...
Ale jak chcesz, to mozesz nocowac w obozowisku Zakonu - o ile do nas przystapisz - we got the cookies :> ...
+Quote Post
post 12-06-2008, 21:19
Post #57

SHM-4
Group Icon

QUOTE(gambit @ 12-06-2008, 21:25)
i zlotowicze nie są czołzen łanami czy innymi woltdłelerami tylko mieszkańcami świata czyli nie każdy jest mega wojownikiem.
*

To zabroń im odgrywać takie postacie i w takie postacie się wczuwać. Ja tam gram bad madafake co najpierw bije,gryzie,strzela,morduje a potem pyta. Taki mega wojownik jak to nazywasz. i raczej od dwóch OT na takiej postaci całkiem dobrze sobie radze. ani razu nie zginąłem. BH duzo zarabiało. miało z tego frajdę. Robiło szum w OT. Krótko mówiąc dzałało w 100%. A teraz nam powiedz że nie jesteśmy czołzen łanami czy mega wojownikami.... najlepiej zakazać w mechanice grania mega wojowników.... Co i tak nie przeszkodzi większości uczestników grać takowych...
+Quote Post
post 12-06-2008, 21:20
Post #58

SHM-0
Group Icon

Gambit, upór to upór, ale mówimy o ogóle graczy. Gogle ciężkie nie są, ani zbytnio niewygodne, a casto-gogle zapewniają aż nadto ochrony (mają wg. producenta do 140m/s odłamkiem 1 gram, więc 100% kulka nie przejdzie) i kosztują 8 PLN.

Najtańsze sprężynki też drogie nie są, a nie zapomnę akcji, kiedy obecny na tym forum vanTuksiński dosłownie mnie rozstrzelał swoim shotgunem spring, gdy ja miałem AEG 380 FPS.
+Quote Post
post 12-06-2008, 21:25
Post #59

Wasteland Demon
Group Icon

Ale wy caly czas mowicie o uber-super-wszechobecnej strzelance! Zrozumcie, na tym nie polega LARP. Mi i Gambitowi chodzi chyba o to samo, zeby LARP pozostal LARPem...
Jak chcecie sie strzelac przez 24h/d to powiedzcie wprost, ze OT to dwa dni imprezowania i 3 dni megastrzelanki... Nazywacie LARPem cos, co LARPem nie jest...
+Quote Post
post 12-06-2008, 21:25
Post #60

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 523

Realizm realizmem a bezpieczenstwo musi byc. W miescie samym nie powinno byc dozwolone strzelanie z ASG, bo wywola to więcje problemow niz by je rozwiazalo.

Sam strasznie obawiam sie tego ze moze nastapic wypadek przy niewidzialnych murach.
Rok temu strefa OFF asg byla wieksza( o ile dobrze pamietam), tak ze do najblizszych namiotow i samej strefy gdzie ludzie zyli od niej byl pewien kawalek, teraz, ludzie bez gogli i ludzie w goglach beda o 10m od siebie i jak zacznie sie strzelanina moze latwo dosc do wypadku i tyle.

W obydwu sprawach moge sie mylic.. na szczescie juz tylko miesiac i zobaczymy jak wszystko sie sprawdzi.
+Quote Post

7 Strony < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 17-09-2019, 05:39