Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Czy FT to pełnoprawny członek rodziny Fallout?

Czy FT to pełnoprawny członek rodziny Fallout?

A) nie, to w ogóle nie jest Fallout [ 2 ] ** [2.70%]
B) nie, to co najwyżej piesek rodziny [ 19 ] ** [25.68%]
C) tak, to taki sam Fallout jak F1/F2 [ 3 ] ** [4.05%]
D) tak, choć trochę różni się od F1/F2 [ 42 ] ** [56.76%]
Jaka dobra Kawa, zdejm kapelusz! [ 8 ] ** [10.81%]
Suma głosów: 74
Goście nie mogą głosować 
post 29-03-2008, 16:00
Post #41

SHM-0
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 5 403

QUOTE(Tommy_gun @ 30-03-2008, 00:01)
Bo w Falloucie nie było tych robotów aż tyle, były w zupełnie innym klimacie i zupełnie innej roli - jak dla mnie nie ma porównania.
*

Bojowe były choćby w Enclawe i SAD, poza tym blaszanka to zawsze blaszanka.
BTW: to inny rejon ameryki, więc przed wojną roboty były tam używane w innej roli. Wojska w Kanadzie => roboty strzegą terenu USA.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 29-03-2008, 16:06
Post #42

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Roboty bojowe na Enklawie i w SAD to zupłnie inna dzialka, wielki, wolne, prymitywne (jeżeli o elektronikę chodzi). A w Tacticsie mamy nie dosć, że humanoidalne i wyglądające jakby żywcem z jakiegoś anime przeniesione, to jeszcze wylazły z Krypty 0 (a co to, ja się pytam :lol:), która miała zbawić Amerykę po wojnie. Gdyby już sobie były, ale jakoś ładnie osadzone fabularnie, to jeszcze wielu graczy by to przełknęło. a że samo ich powstanie wiąże się z kompletnie niekanonicznym wątkiem, to cóż...
+Quote Post
post 29-03-2008, 16:15
Post #43

SHM-4
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 82

Tictacs został zrobiony po to by wydoić kaskę z fanów, spragnionych nowych pozycji, ze świata postnuklearnych Pustkowi. I jest w sumie macherskim efektem kręcenia Interpalaya - co zresztą doprowadziło go do upadku. Ktoś tam widocznie uznał, że wszyscy fani cRPG oczekują gier cRPG ze "smokami i rycerzami" - stąd naciski na prace nad Icewindami i Baldurami - które obrabiało Black Isle.

i tu sie drogi Squonku mylisz. IP miało wykupioną licencje na robienie gier ze świada d&d do 2005, więc przydałoby sie ją wykorzystać, szczególnie jeśli gry z tej serii dawały pewniejszy zysk niż cokolwiek innego co BI/IP mogło wtedy wydać. jeżeli niemaiłbys pieniędzy to w co byś zainwestował: w bg 2, iwd, iwd 2, pt który przyniesie ci większy i pewniejszy zysk czy w f3 który nie wiadomo jak sie sprzeda, bo każdy fan czego innego oczekuje od 3 częsci ?
+Quote Post
post 30-03-2008, 15:32
Post #44

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

No wiesz - ale czy te zyski były aż na tyle duże, że mogły ugasić palącą się dupę IP? Poza tym zważ, że końcowy etap agoni Interplay to już były naprawdę kuriozalne pogrywania z ludźmi - to co robi Beth to takie harcerstwo jest :lol:

Interplay tak bardzo chciał się wyrobić w normie, że wypuścił "cudaka" jakim jest Lionheart - gra ma cechy "smoków" oraz Falloutów. Mimo to cały czas zapewniali, że pracują nad Falloutem 3. A i owszem - ale wydali konsolowego FOBOS'a, choć potem okazało się, że jednak prace nad F3 w postaci Van Burka jakieś były (a wcześniej rozwiązano Black Isle). Większego burdelu informacyjnego i zamętu to nie widziałem - no chyba, że chodzi wojnę rosyjsko-japońską :D

To na tej mętnej zupie został ugotowany Tictacs - i warto mieć tego świadomość, zanim będzie chciało się zapędzić w pochwalne peany dla Interplay.
+Quote Post
post 30-03-2008, 16:27
Post #45

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

QUOTE(polo57 @ 29-03-2008, 17:15)
BTW: to inny rejon ameryki, więc przed wojną roboty były tam używane w innej roli. Wojska w Kanadzie => roboty strzegą terenu USA.
*

Tylko, że jest różnica między blaszanką która trzyma klimat, co więcej nie jest "złą blaszanką" tylko po prostu blaszanką, którą sam również możesz w różnych momentach wykorzystać (hihihi) a między bardzo fajnymi złymi mega odpicowanymi blaszankami do których możesz tylko i wyłącznie strzelać (i o rany przepraszam, jeden albo dwa mieć w drużynie). Nie, nie, nie - to JEST zupełnie co innego. A to BTW to nie wiem czego ma się imać.
+Quote Post
post 30-03-2008, 17:11
Post #46

SHM-4
Group Icon

QUOTE(Squonk @ 30-03-2008, 15:47)
No wiesz - ale czy te zyski były aż na tyle duże, że mogły ugasić palącą się dupę IP?
*

wiesz, bg, iwd i pt były robione na jednym silniku, więc wydanie gry na nim było by szybsze i prostsze niż robienie nowego enginea na potrzeby f3. bo wyobrażasz sobie co by było jakby zrobili f3 na infinity ?

poza tym szybciej zrobić dodatek do iwd i bg, który minimalnie, ale jednak troche ci uratuje dupe, niż zaczynanie nowego projektu od zera.
+Quote Post
post 30-03-2008, 20:45
Post #47

SHM-3
Group Icon
Nr użytkownika: 4 233

Przecież premiera BG2 i dodatku do IW do szczytowy okres dla Interplaya a nie "etap ratowania swojej dupy". Żadna gra Interplaya czy to super dżdżownica czy Młodziezowy Dom Kultury nie zrobiły takiej kariery i nie zdobyły takiej sławy jak Wrota Baldura.
+Quote Post
post 30-03-2008, 21:17
Post #48

SHM-4
Group Icon

ale tu chodzi o to czy łatwiej i szybciej zrobić gre podobną do iwd czy bg czy f3 zupełnie od nowa
+Quote Post
post 31-03-2008, 09:48
Post #49

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 803

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich bardzo serdecznie, i ciesze się że udało mi sie dotrzec do tej oazy posród pustkowia :D Tyle słowem wstępu.

Co do FT, to ja uważam go za grę kanoniczną ( odpowiedź D ). Moim zadniem udało się przenieść wspaniały klimat poprzednich gier w nowe środowisko jakim jest gra taktyczna i ubolewam nad tym że Beth nie zamierza wykorzystać części pomysłow z tej produkcji w swojej nowej grze (która de facto może odbiegać od kanonu równie bardzo jak rzeczony wyżej FT).
+Quote Post
post 01-04-2008, 00:18
Post #50

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 080

Jeżeli F3 będzie odbiegać od FT tyle samo (i w tą samą stronę), co FT od F, to tak naprawdę nie będzie to Fallout, tylko gra "w klimatach" Fallouta.
Albo od razu wszystkie gry o tematyce postapokaliptycznej/postnuklearnej nazwijmy "Fallout".
O ile FT istnieje na pograniczu rasowego Fallouta, to każde dalsze odstępstwo od pierwowzoru - i nie mówię tu o widoku FPP, czy pełnym 3D, tylko o gameplayu oraz nacisku na aspekty gry, które w pierwowzorze były nieistotne lub mało znaczące.
+Quote Post
post 01-04-2008, 10:07
Post #51

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(KeniG @ 30-03-2008, 20:00)
Przecież premiera BG2 i dodatku do IW do szczytowy okres dla Interplaya a nie "etap ratowania swojej dupy". Żadna gra Interplaya czy to super dżdżownica czy Młodziezowy Dom Kultury nie zrobiły takiej kariery i nie zdobyły takiej sławy jak Wrota Baldura.
*

Zależy co mamy na myśli mówiąc sukces - bo przede wszystkim zależeć będzie on nakładu pracy jaki się włoży. Jeśli w grę wpakuje się 5 mln. $ a dochód jaki ona da to tylko będzie 5,1 mln $ to sukcesem to nie będzie raczej. Jeśli zaś gra będzie zrobiona za 500k $ a dochód jaki przyniesie to 1 mln. $ to sukces będzie wielki - bo mamy rentowność na poziomie 100% :D (chyba tak się ją wylicza, no nie ;) )

Poza tym gra każda powinna być czymś nowym, świeżym i zaskakiwać. I jak dla mnie czarne chmury nad IP zaczęły się zbierać wraz z podjęciem decyzji o zrobieniu tej "dziwnej" gry jaką jest Tictacs. Zaś opinie jakie towarzyszyły ID2 (a pamiętem je dobrze bo w 2002 roku byłem bardziej na bieżąco w pismach z sidi niż dziś - choć nie miałem neta, więc nie mogłem ich weryfikować), że coś jest nie tak.

Dziś tylko można sobie w ciepłych kapciach i przy kominku podywagować czy jeśli Interplay zdecydowałby się położyć nacisk na wydanie drugiej części Tictacsa oraz dokończenie Van Burka - to nadal by istniał :lol: Być może tak - skoro - jak mi się wydaje - światowa scena Fallouta zaczęła się tak naprawdę na poważnie rozkręcać w latach 2002/2003. A jedyn posunięciem Interplay by do zdyskontować było wydanie Lionherta :huh:

-----
QUOTE(Tommy Gun)
QUOTE(polo57)
(@ 29-03-2008, 17:15)

Tylko, że jest różnica między blaszanką która trzyma klimat, co więcej nie jest "złą blaszanką" tylko po prostu blaszanką, którą sam również możesz w różnych momentach wykorzystać (hihihi) a między bardzo fajnymi złymi mega odpicowanymi blaszankami do których możesz tylko i wyłącznie strzelać (i o rany przepraszam, jeden albo dwa mieć w drużynie). Nie, nie, nie - to JEST zupełnie co innego. A to BTW to nie wiem czego ma się imać.

Wiem co polo miał na myśli - zapewne wczuł się w tłumaczenie twórców FT czemu gra jest taka a nie inaczej:

"Bo wiecie - obszar na którym dzieje się FT to zupełnie inny świat - nawet i inna fizyka tam działa, inaczej czas płynie - stąd ta Krypta 0 i roboty-termintory"

:lol:

Pojawienie się robotów w grze do końca zabija klimat FT jako gry z rodziny Fallouta - gra się dalej już w nią z siły rozpędu. Kanon Fallouta tworzy przecież świat z lekko archaiczną techniką - wszystko jest takie duże i owalne. Zaś roboty z FT wyglądają jakby się zerwały z planu Wojen Gwiezdnych. Owszem smaczne - ale to nie ta bajka.
+Quote Post
post 01-04-2008, 10:16
Post #52

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 6 803

A brain boty z F1/2 nie wygladają jak R2D2? Poza tym Vault 0 mozna logicznie wytłumaczyć i .... zrobiono to. Jak dla mnie to jedynie te pająkowate robociki zbyt Matrixa przypominały a cała reszta byla raczej ok. Wiekszość robotów z FT miała swoje odpowiedniki w F1/2 a te które mnie miały (Behemot, Pacyfication Bot, Tank Bot) były idealnym przykładem co znaczy wielgachny nieporęczny robot.
+Quote Post
post 01-04-2008, 10:31
Post #53

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Logiczne wytłumaczenie Vault 0? Przecież tego nie da się logicznie wytłumaczyć... samo istnienie takiego miejsca jako przechowalni, z której ma się odrodzić świat zaraz po wojnie jest śmieszne i przeczy sensowi eksperymentu z Kryptami, które wcale jakimś skarbcem dla przyszłego, odbudowanego świata być nie miały...
Co do robotów - nie wiem, jak ty na nie patrzysz, że widzisz podobieństwo między tymi z F1/2 a tymy z Tacticsa, ale jak dla mnie żaden nie ma swojego odpowiednika w drugiej gałęzi Fallouta. Bo weź chociaż robota kroczącego na dwóch nogach - w oryginale miałeś wielki, nieporadne ruchowo pudło, które waliło w ciebie zamontowanymi na stałe broniami - a w Tacticsie masz jakichś mechanicznych biegaczy, co cię kopią z półobrotu :lol:.
+Quote Post
post 01-04-2008, 10:31
Post #54

Schronowy Inżynier
Group Icon

QUOTE(Master)
A brain boty z F1/2 nie wygladają jak R2D2?

Szczerze? A ni trochę :lol: Jak już to wyglądają jak ruski odkurzacz na gąsięnicach :)

QUOTE(Master)
Poza tym Vault 0 mozna logicznie wytłumaczyć i .... zrobiono to.

Może i można to wytłumaczyc i nawet te wytłumaczenie ja łykam - skoro darzę FT sporą sympatią. Ale nie zmienia to zarazem mojego zdania, że ta gra ma mało wspólnego z kanonem Fallouta - czyli między innymi ze wzornictwem przemysłowym stylizowanym na modę retro.

A to tylko jeden z wielu przykładów, które sprawiają, że istnieje spora grupa ludzi (ot taki falloutowy beton :P ), która bierze do je mocno do siebie i nie darzy Tictacsa sympatią.

----
EDIT:
QUOTE(Zoor)
w oryginale miałeś wielki, nieporadne ruchowo pudło, które waliło w ciebie zamontowanymi na stałe broniami - a w Tacticsie masz jakichś mechanicznych biegaczy, co cię kopią z półobrotu

Choć jest to esencja rzeczy, która sprawia, że FT pasuje do F1/F2 jak świni skrzydła to nie można zaprzeczyć, że takie ujęcie sprawy mogło przypaść do gustu młodym graczom.

Bo dla nich nazwa RPG (odnosząca się do starych Falloutów) kojarzyła się z brodatymi i długowłosymi miśkami, siedzącymi po nocach w zadymionej knajpie i wkręcającyh sobie, że są "zdobywcami królestw" niż z czymś co im przypadnie go gustu :lol:

BTW:
Wiecie jaki pogląd na fanów RPG miał Wilq? No właśnie :lol:
+Quote Post
post 01-04-2008, 12:18
Post #55

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 955

Wyjaśniam od razu że obecności Krypty 0 nie da się logicznie wyjaśnić!

A dlaczego?

Bo już była jedna taka "Krypta 0" a jej nazwa brzmiała Enklawa!

To z Enklawy miał się odrodzić świat, a cały projekt Krypt był tylko niesmacznym eksperymentem socjologicznym przeznaczonym zresztą do likwidacji! Tak więc skąd i po co jakaś Krypta 0? A no nie wiadomo?

Poza tym FT miał znacznie więcej różnic które oddzielały go od Kanonu!
+Quote Post
post 01-04-2008, 21:05
Post #56

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 5 403

A jeszcze odnośnie robotów:
http://pl.youtube.com/watch?v=W1czBcnX1Ww
Nie kojarzy wam się z np. botem pacyfikacyjnym z FT?
wiem, wiem :offtop: ale aż grzech nie pokazać przy tej okazji.

I cicho już nad tą zrobotyzowaną trumną...
+Quote Post
post 01-04-2008, 21:08
Post #57

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-5
Nr użytkownika: 104

Okienko dialogowe? Nieeeee! Skądże!

Porównanie Brain Bota do R2D2 mnie powaliło na kolana i myślę, że z każdą inną puchą byłoby tak samo - Roboty z Fo/F2 PASUJĄ do klimatu (co z resztą ładnie opisali koledzy wyżej), zaś te z FT bardziej przypominają najeźdźców z kosmosu (oscylowałbym między planetą "machakalkulaton" a "zła planeta pełna niedobrych robotów"). Już nawet nie wspomnę o bitwie końcowej, która na swój sposób zdaje się być inspirowana bitwą z pierwszego epa gwiezdnych wojen. Połączenie oldschoolowego klimatu Fallouta a'la '70 z turbo nowoczesną i niszczycielską bronią? Not a chance.
+Quote Post
post 01-04-2008, 22:38
Post #58

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

No racja. Roboty w Tactics są wyjątkowo niefalloutowe, bo niema w nich śladu retro. Humanoidalne roboty w stylu retro mogłyby wyglądać tak
(IMG:http://www.cnn.com/SPECIALS/2005/hollywood.today/interactive/gallery.moviemaking/01.intro.jpg)
chociaż te są nieco przerośnięte.

E: Obrazek ze "Sky Captain and the world of tommorow". Nie że miło by było do takich w tactics postrzelać? I chyba nawet nie byłoby m iwtedy żal że już nie strzelam do supermutantów :)

Ten post był edytowany przez Augustus: 01-04-2008, 22:39
+Quote Post
post 02-04-2008, 12:01
Post #59

Schronowy Inżynier
Group Icon

Za bardzo steam-punkowe - tyczasem Sky Captain to jednak diesel-punk, choć też podszyty stylem retro :D
+Quote Post
post 25-06-2008, 15:18
Post #60

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 349

Wybrałem B.

Nigdy nie mogłem się przekonać do FT. Głupio jest wykonany zarówno tryb walki turowy (1. Nie można zacząć walki! 2. Komputer myśli godzinami) jak i real time (przy tym rodzaju interfejsu zawsze real time ma wewnętrzne Fuuuuj i te ukryte Bziiiiie!). Single jest nudny i brak mu klimatu! Nawet dodanie muzy z F1 i F2 jako własną nic nie daje.

Wolę po raz n-ty przechodzić Fallouta. Jest fajniej!
+Quote Post

3 Strony < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-11-2019, 13:39