Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony « < 2 3 4 5 6 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Jak się NIE ubierać na OldTown, brytyjskie reality show w wersji postapo

post 31-07-2008, 16:49
Post #61

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 955

QUOTE(Janosz @ 31-07-2008, 08:38)
A mi się wydaje, że produkowano by dalej, ba mogłyby powstać niewielkie manufaktury, ludzie wróciliby do technik produkcji niezasilanych energią elektryczną
*

Oczywiście! Ubrania wykonane tradycyjnymi metodami poprzez tkactwo i wyprawianie skóry także są podstawą ubioru PA. Ale nie wydaje mi się by było wielu chętnych by iść w stroju z lnianego worka na ziemniaki, o ręcznie garbowanej skórze nie mówiąc?
QUOTE(Janosz @ 31-07-2008, 08:38)
jakość ubrań, ich faktura i kolorystyka byłaby inna/gorsza od współczesnej, choć wzory ubrań mogłyby się nie zmieniać.
*

Ah! Jeśli taka jest moc manufaktur to i w glinianych piecach procki będą wypalać :P
Pan to na tkactwie to raczej to się nie zna, bo nie jest to żadne chop siup i wymaga naprawdę zaawansowanych technologii i materiałów by osiągnąć coś więcej niż ubiór średniowiecznego chłopa (Niefarbowany ubiór z workowego materiału).
QUOTE(Deat©hClaw @ 31-07-2008, 12:09)
Pan sie myli ;) ... Jest mowa o czyms takim, ale dokladnie chodzi o to, ze w tej jednej Krypcie uniformy byly zrobione z materialow ktore mialy sie 'rozpasc' po okreslonym uplywie czasu...
*

Faktycznie ... chyba potrzebuje urlop bo ostatnio za dużo mi się miesza?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 31-07-2008, 16:51
Post #62

SHM-2
Group Icon
Nr użytkownika: 2 509

A ja sie zgadzam ze Szponem, tzn. nie wazne jaka apokalipsa by nie nastapila, ludzie zaloza co maja pod reka, byle by (za przeproszeniem) gola dupa nie swiecic. A ze pod reka zazwyczaj sa stoje "codzienne", czyli jakies spodnie, jakas koszulka, jakies buty, to taki stroj obowiazywalby na zdrowy rozsadek w swiecie postapo. Gdyby dzis nastapila zaglada to lazilbym w niebieskich jeans'ach, czerwonej koszulce z Wall's (na niej czarny t-shirt ze spider pig ^_^) i adidasach. O_o Oczywiscie do czasu, az znalazlbym wygodniejsze i pasujace na mnie ciuchy.
Troche inna sprawa jest OT, bo tam obowiazuje pewna konwencja postapo, w ktora nalezy sie wpisac. Ale jak zauwazyla Ogoniok zabawa trwa podczas Pory Przybyszow, to zawsze zostawia furtke choc troche uchylona.
+Quote Post
post 31-07-2008, 18:51
Post #63

SHM-4
Group Icon
Grupa: Persona Non Grata
Nr użytkownika: 2 321

Weźcie pod uwagę też lokalizację. OldTown to nie jest żadne duże miasto, ba - to nawet nie jest małe miasto tylko osada na zadupiu, na obrzeżach dawnego Stargardu Szczecińskiego, którego sklepy zostały pewnie już dawno splądrowane i spalone. To nie jest tak, że idziesz sobie ulicą i widzisz stos T-Shirtów z markowego sklepu :P Tutaj masz tylko bunkry, śmietniska i gruz ;)
Poza tym jest to Pora Przybyszów, czyli jak sama nazwa wskazuje ludzi, którzy wędrują po pustkowiach i trafiają tutaj raz do roku, żeby prowadzić biznes, czy też zabawić się.

Moim zdaniem (już abstrahując od jakichś konkretnych realiów wzorcowych) najlepszy strój na OT to taki, który wskazuje na praktyczne zastosowanie i/lub znoszenie podczas długich wędrówek po Pustkowiach.
Jakoś nie widzi mi się aby taki Przybysz przemierzał Pustkowia w dobrze zachowanym T-Shircie jakiejś kapeli :P Według mnie (i zawsze mnie taki stroje najbardziej jarają) najsensowniejszy strój to jakieś improwizowane ciuchy własnoręcznej roboty (pozszywane, połatane, wytarte, itd.) plus praktyczne dodatki (sakwy, elementy ochronne, jakieś znalezione śmieci, itp.). A z czego i jak one będą zrobione to już tylko zależy od preferencji i dostępnych materiałów. Jak ktoś używa elementów militarnych to proszę bardzo - tylko niech nie wygląda jak współczesny żołnierz. Jak ktoś używa ciuchów kojarzonych np. z popkulturą to też proszę bardzo tylko niech nie wygląda jakby szedł do Domu Kultury na koncert :P

Najlepiej to sie wczuć w tą sytuację - że wszystko jest zniszczone, nigdzie nie ma cywilizacji, a jak się trafi na jakieś jej ślady to zazwyczaj tylko zgliszcza, że się podróżuje cholera wie jak długą i trudną drogą aby dojść do OT (najlepiej też obmyslić sobie po co Twoja postać w ogóle tam zmierza :P ). To jest LARP więc wczujcie się w postać i sytuację i dostosujcie do niej swój strój.
+Quote Post
post 31-07-2008, 18:57
Post #64

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 391

Ja do OT am podejście włąsnie jako do zlotu róznych ludzi i musi być siła rzeczy kolorwo (bez przesady t-shrty odpadają).

Mój strój to praktycznie tylko gajerek (w opisie FC którymś było że mamy nieco speców i działający lini montażowych, tyle ile udało się ocalić/odratować/dośc jak to działa) i np tam są szyte nasze gajerki (jako, ze nikt w miarę nowego gajerku poza FC łatwo nie dostanie a ślady po kulach/nożu są widoczne, to gajerek jest naszym uniformem, a im lepszy tym wyżej stoi dany człowiek). Jak przyjechałem był czysty i ogónie pasował do klimatu zero. Na szczeście szybko się pobrudził, makiety z białych zrobiły się szare, kołnierzyk pogniótł i tylko boski węzeł krawtu zawiazany przez Łazika trzymał się kupy.

I BTW łaziłem w fioltym gaerku widocznym zajebiscie i nikt nie próbował zamachu :(
+Quote Post
post 01-08-2008, 07:36
Post #65

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 009

Ale nie wydaje mi się by było wielu chętnych by iść w stroju z lnianego worka na ziemniaki, o ręcznie garbowanej skórze nie mówiąc?

To kwestia wyboru i dostępnych możliwości (materiałów) przede wszystkim a nie chciejstwa. Mówiłem tu o okresie 150 lat po zagładzie (takiej jak w Falloucie), więc proszę mi przytoczyć, w jakie inne stroje (w rzeczywistości) oprócz naturalnie wytworzonych (bez użycia maszyn zasilanych prądem) mogliby się ubierać ludzie. Proszę tu uwzględnić czynniki jakie wymieniłem we wcześniejszych postach.
Ah! Jeśli taka jest moc manufaktur to i w glinianych piecach procki będą wypalać tongue.gif

Proszę czytać ze zrozumieniem i nie wyrywać zdań z kontekstu, jeśli czegoś kolega nie zrozumiał to proszę przeczytać cytowany post w całości lub spytać na PW a nie dochodzić do mylnych wniosków.
Pan to na tkactwie to raczej to się nie zna, bo nie jest to żadne chop siup i wymaga naprawdę zaawansowanych technologii i materiałów by osiągnąć coś więcej niż ubiór średniowiecznego chłopa (Niefarbowany ubiór z workowego materiału).

Może w dziedzinie tkactwa jestem laikiem, ale z Pańskiej wypowiedzi wynika, że zna się Pan na jeszcze mniejszej ilości rzeczy skoro ubiór średniowiecznego chłopa to dla pana
(Niefarbowany ubiór z workowego materiału)
+Quote Post
post 01-08-2008, 08:42
Post #66

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Do Rezro.. musze stwierdzić ze rzeczywiście na tkactwie i średniowieczu zna sie Pan łagodnie mówiąc średnio... materiały wyrabiane w średniowieczu były o niebo jakościowo leprze niż dzisiejsze.. np wełna.. dzisiaj o ile mi wiadomo na cm2 wypada jakieś 30-40 splotów w średniowieczu standardem było jakieś 130-150 i w tym momencie wełna to nie gruby wojskowy koc ale materiał mocno przypominający jedwab.. a to w co ubierali sie ludzie w średniowieczu często było bardziej wymyślne [nawet chłopi] niż to co sie dzisiaj szyje.. jedyne z czym był "problem" to kolory... tzn nie było ich tyle dostępnych co dzisiaj.. a chciałbym zauważyć ze po apokalipsie nie wszystko zostaje zniszczone i zapomniane.. cześć miasteczek przetrwa...wiedza tez sie jakaś zachowa.. wiec ludzie będą umieli robić naturalne materiały.. i nie będą to szorstkie worki na ziemniaki...

A wracając do OT.. to dla mnie stroje maja być klimatyczne i praktyczne.. i nie koniecznie maja mieć coś wspólnego z tym jakby wyglądał "normalny" mieszkaniec pustkowi in real.. generalnie dopuszczam wszystko do użycia stroju.. byle by nie wyglądało jak kupione wczoraj:)

Ten post był edytowany przez ChewieBoB: 01-08-2008, 10:00
+Quote Post
post 01-08-2008, 09:09
Post #67

SHM-0
Group Icon

W całej rozciągłości zgadzam się z przedmówcą :arigato:
+Quote Post
post 01-08-2008, 15:12
Post #68

SHM-1
Group Icon

QUOTE(Janosz @ 01-08-2008, 09:17)
To kwestia wyboru i dostępnych możliwości (materiałów) przede wszystkim a nie chciejstwa. Mówiłem tu o okresie 150 lat po zagładzie (takiej jak w Falloucie), więc proszę mi przytoczyć, w jakie inne stroje (w rzeczywistości) oprócz naturalnie wytworzonych (bez użycia maszyn zasilanych prądem) mogliby się ubierać ludzie. Proszę tu uwzględnić czynniki jakie wymieniłem we wcześniejszych postach.
*

Ja tu się odnosiłem do OT i tego że naturalne stroje to raczej mało kto by chciał nosić bo to czasochłonne i mało efekciarskie.

Proszę czytać ze zrozumieniem i nie wyrywać zdań z kontekstu, jeśli czegoś kolega nie zrozumiał to proszę przeczytać cytowany post w całości lub spytać na PW a nie dochodzić do mylnych wniosków.
*

Nie nerwój się bo to był żart podkreślony tym " :P " Ale faktycznie przesadziłem za co przepraszam.

Może w dziedzinie tkactwa jestem laikiem, ale z Pańskiej wypowiedzi wynika, że zna się Pan na jeszcze mniejszej ilości rzeczy skoro ubiór średniowiecznego chłopa to dla pana "Niefarbowany ubiór z workowego materiału"
*

A co masz do workowego materiału? To bardzo dobry i wytrzymały materiał tyle że przeważnie niezbyt miły w dotyku i niefarbowany.

@ ChewieBoB
Jeśli chodzi o zwykłe płótna to nie widzę tu żadnej sprzeczności. Ale właśnie na niektóre droższe materiały dostępne w średniowieczu, w tym niektóre naturalne barwniki to bym nie liczył.
+Quote Post
post 01-08-2008, 19:23
Post #69

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 4 688

Tylko ze zwykle plotna i lny sa calkiem mile w dotyku:) wiec nie widze problemu.. nie musi to byc odrazu szorstki worek po ziemniakach:) Naturalne barwniki... tzn myslisz ze po apokalipsie nie bylo by juz zadnych rozlin z ktorych mozna by uzywac jako barwnikow? czlowiek jest naprawde pomyslowym stworzeniem:)

A co do samego OT to tutaj nie chodzi ze sa bardziej czsochlonne bo to co mial charon zajelo mu mase czasu a jednak nie korzystal z lnu czy workow po ziemniakach. Ot ma pewna swoja stylistyke i nie jest rekonstrukcja swiata po apokalipsie [jesli mozna to tak nazwac:P wogule stowredzilem ze bob to GRF czyli grupa rekonstrukcji fantastycznej:P] wiec stroje nie musza byc najblizsze tego co nam sie wydaje ze bylo by naprawde tylko bazuja na filmach i grach opisujacych swiat postapo... i tyle.
+Quote Post
post 01-08-2008, 21:53
Post #70

SHM-1
Group Icon

Len i konopie może tak, ale wełna naturalna to koszmar (za to ciepła) :P
A co do naturalnych barwników to faktycznie są (oczywiście mocno ograniczone), ale wątpię by zawracano sobie nimi głowę bo łatwe do zdobycia to to nie jest i jeśli już będzie to dopiero w późnym/schyłkowym postapo, a i tak wtedy to raczej dobre przed apokaliptyczne ciuchy będą wyznaczały status.
+Quote Post
post 02-08-2008, 00:03
Post #71

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 302

W przyszłym roku wszyscy w dresach i koszulkach metalicy :D
Jak zwykle dyskusja o modzie wrze :D Proponuje zaprosić jakiegoś stylistę, żeby nas oświecił co powinniśmy nosić.
Określenie na jakiej post-apo się bazujemy by się przydało, może by poznikali Ci wszyscy arbitrzy mody post-apo :D
+Quote Post
post 02-08-2008, 07:57
Post #72

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 629

I dochdzimy do tego, że skórzana kurtka bez rękawa, znaleziona na smietniku jest the best! :)
+Quote Post
post 04-08-2008, 15:57
Post #73

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 3 588

QUOTE(Ravnos87 @ 02-08-2008, 08:38)
I dochdzimy do tego, że skórzana kurtka bez rękawa, znaleziona na smietniku jest the best! :)
*

A koszula hawajska, jeansy i sandały najbardziej chilout :P
+Quote Post
post 05-08-2008, 02:19
Post #74

SHM-3
Group Icon
Grupa: Legenda
Nr użytkownika: 5

QUOTE(Deat©hClaw @ 31-07-2008, 10:09)
Pan sie myli ;) ... Jest mowa o czyms takim, ale dokladnie chodzi o to, ze w tej jednej Krypcie uniformy byly zrobione z materialow ktore mialy sie 'rozpasc' po okreslonym uplywie czasu...
*

To ty się mylisz.

All jumpsuit extruders fail after 6 months.

Czyli po 6 miesiącach miały ulec awarii właśnie maszyny produkujące kombinezony.
+Quote Post
post 05-08-2008, 04:50
Post #75

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 763

Co wy macie do worków na ziemniaki? Ja latałam w takim przez pół LARPa i - fakt, nie było to superwygodne - dawałam radę :D A tak swoją drogą, to czytanie tego forum bardzo ubogaca i dokształca; czego to ja się nie dowiedziałam o tkactwie i modzie :P
Moją skromną zdanią, klimat ubioru to jest to - kurczę, raz do roku warto wskoczyć w coś szałowego i pokazać swoją prawdziwą, dziką twarz :D Nie wiem, czy jest sens kłócić się o wszystkie szczegóły i ewentualności, liczy się efekt końcowy. I nieważne, że akurat w świecie postapo pod ręką byłyby koszulki z Metallicą. Ludzie, ruszmy głowami, bo na OT chodzi bardziej o dobrą zabawę, a nieco mniej o podejście "co by było, gdybym trafił na oranżerię tudzież sklep z monoklami". Do wszystkiego można dorobić ideologię, a najważniejsze to włączyć wyobraźnię plus odrobina zdrowego rozsądku.
+Quote Post
post 05-08-2008, 06:43
Post #76

SHM-0
Group Icon

Zdrowy rozsądek??? Eeeeeeeeeetam :P znakomita większość z nas (jeżeli nie wszyscy) jest całkowicie pozbawiona tej części oprogramowania :D w końcu ktokolwiek jedzie ponad pół Polski by siedzieć przez tydzień pod namiotem bez dostępu do bieżącej wody strzelając do siebie 6mm kulkami i ganiać w imitacji PA może mieć wszystko poza zdrowym rozsądkiem :P
+Quote Post
post 05-08-2008, 08:11
Post #77

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 308

nie chcę wyprowadzać twej żartobliwości z błędu ale zdrowy rozsądek to akurat posiadać trzeba ...
ale nie "offtopując" na moje skromne zdanie to rozwlekanie co jest a co nie jest postapo to jak dyskusja o gustach ... a gusta są jak dupa - każdy ją ma i każda w gruncie rzeczy śmierdzi. Inaczej mówiąc podtrzymuję swoje zdanie na ten temat niezmiennie od trzech lat. Pomimo że w tym roku mnie nie było.
A dla wszystkich których kolą w oczy nowi przyjeżdżający w "koszulkach metalurgii-bądź-innego-dowolnie-wybranego-zespołu-motywu kroju-byle-by-nie-za-bardzo-sniszczonych" To przypominam, że weteranów OT może to i do czegoś obliguje, zapaleńców na pewno, ale na pewno nie do tego, żeby ludzi takich [wrzucając do jednego wora] wytykać palcami. Jak wielu moich poprzedników przypominam, że OT to zabawa - i tak powinno się do niego podchodzić.
Owszem sam [zresztą po dokładnym przemyśleniu pewnych pomysłów cmd Shafy] jestem jak najbardziej rzeźnickiego podejścia do sprawy, zarówno w kwestii stroju jak i reguł samego konwentu. Zakładam jednak, że ludziom trzeba jednak trochę odpuścić i wziąć poprawkę na ich postrzeganie świata.
A skoro taki temat już powstał, to mam nadzieję, że ludzie go zakładający znajdą w sobie dostatecznie dużo determinacji, żeby stworzyć jedyną i słuszną wykładnię strojową dla OT, na podstawie przeważających wypowiedzi. Będzie to o jeden mniej dla ORGów do roboty, i kto wie ... może nawet stanie się podstawą kwalifikacji strojów na samym OT.

A na marginesie mały pomysł, do którego wykonania raczej się nie dołoże z racji obowiązków własnej frakcji i wrodzonego lenistwa od którego się tutaj nie uchybiam, dla ludzi którzy właśnie tylko i wyłącznie ten "zły strój - boli przez całe życie" przywożą ... może warto założyć im obóz treningowy dla źle ubierających się postapo - że niby coś na kształt kursy z wizażystą [czy jak te ustrojstwa się tam zwią] ?!?

wszelki sarkazm jest zamierzony [bądź i nie] a jego autor poczuwa się do odpowiedzialności za każde wypowiedziane słowo ... "BH ostrzega - przebywanie w naszym towarzystwie grozi śmiercią lub kalectwem ... " <- koniec cytatu, dajcie więcej kawy :]
+Quote Post
post 05-08-2008, 10:30
Post #78

SHM-0
Group Icon

QUOTE(Janosz @ 05-08-2008, 07:24)
Zdrowy rozsądek??? Eeeeeeeeeetam :P znakomita większość z nas (jeżeli nie wszyscy) jest całkowicie pozbawiona tej części oprogramowania :D
*

W sumie masz rację - nawet jak ktoś ma odrobinę rozsądku, może łatwo go stracić przebywając z co niektórymi :P Co jednak nie zmienia faktu, że strój powinien być rozsądnie szałowy :D
+Quote Post
post 05-08-2008, 13:11
Post #79

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 7 516

To może będziemy robili tak.
Dwa miesiące przed imprezą nasi Orgowi wizażyści i projektanci mody ogłaszają wszem i wobec np:
"W tym roku modny jest pancerz wspomagany, a do tego kalosze na nogach"
Takim sposobem wszyscy będą zobligowani do noszenia takiego stroju i nikt nie będzie miał pretensji, że uniform nie pasuje do konwencji :D
+Quote Post
post 05-08-2008, 14:05
Post #80

SHM-0
Group Icon

Krapik, nie zabijaj w nas wyobraźni i inwencji twórczej! Nie mogłabym znieść myśli, że nawet na OT trzeba się ubierać pod szablon. A poza tym jak wyobrażasz sobie zlecenia na kogoś?
"Słuchaj, znajdź i przyprowadź mi żywego Suchego Sandała."
"A jak ona wygląda?"
"Ma zielone kalosze, ale bardziej zielone niż Złoty Proszek i pancerz w większe kropki od pancerza Starego Jelenia."
Czy jakoś tak :P
+Quote Post

6 Strony « < 2 3 4 5 6 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 29-01-2020, 20:36