Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Closed TopicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Nowy serwer potrzebny - na gwalt

post 01-09-2008, 09:13
Post #1

Wasteland Demon
Group Icon
Grupa: Administrator
Nr użytkownika: 351

Wlasnie odebralem maila od admina firmy hostingowej, ktora przez kilka ostatnich lat sponsorowala nam serwer. Powiadomil mnie w nim, ze musza sobie radzic z rosnacym obciazeniem serwerow, w zwiazku z czym wypowiadaja nam sponsoring. Jesli zostaniemy na obecnym serwerze, to z koncem wrzesnia zawiesza nasz serwis, a miesiac pozniej usuna pliki i baze danych.

Mam swiadomosc tego, ze juz raczej nie znajdziemy kolejnego sponsora, bo w dzisiejszych czasach, gdy jest pelno firm oferujacych darmowe hostingi, nikt nie bedzie sie w to bawil. I wlasnie jesli chodzi o darmowy hosting mam do Was pytanie. Ktos z tego korzysta/l?
Potrzebne nam miejsce na serwrze ok 300-350 MB, dostep do bazy MySQL i obsluga PHP na serwerze. Oczywiscie mozliwosc wrzucenia wlasnych plikow via FTP.

Mozecie cos doradzic? Znacie jakies atrakcyjne strony oferujace darmowy hosting z tymi parametrami? Za pomoc z gory dziekuje...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 01-09-2008, 09:36
Post #2

SHM-2
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 5 072

Co rozumiesz przez darmowy hosting? Podległość innemu serwisowi + zajęcie przez "sponsora" najlepszych miejsc "reklamowych", nie mówiąc już o wyskakujących okienkach z reklamami - czy jakąś rozsądną swobodę?

Czasami lepiej wyłożyć trochę kasy na tani hosting, niż mieć bardzo uciążliwy darmowy...
+Quote Post
post 01-09-2008, 09:43
Post #3

Wasteland Demon
Group Icon

Problem w tym, ze kase miec trzeba, zeby moc ja wylozyc :P ...
+Quote Post
post 01-09-2008, 10:32
Post #4

Schronowy Inżynier
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 1 923

Napiszę z pozycji osoby współkierujacej takim pewnym serwisem o niejakiej serii Fallout ;)

Są dwie opcje:
- własny serwer z pełnymi bajerami - skule, pehapy i inne takie
- danie dupsztala jakiemuś komercyjnemu portalowi - hosting w zamian za lans - coś jak plebix

Pierwszą opcję przerabiamy już od roku majac serwer w firmie nazwa.pl. Jeszcze na początku roku były wątpliwości czy taka kobyła nam jest potrzebna, ale owczy pęd na Fallouta 3 i idące za tym konsekwencje (dobre ale i złe) sprawiły, że jest on optymalny na obecne czasy.

Drugą opcję też przerabialiśmy w latach 2004-2007 w plebixe. Temat jest znany więc opisywać go nie będę. Ponad miesiąc temu podobną ofertę dostaliśmy z gram.pl - aby wejść do ich kolektywu. Spijanie sobie z dziubków podczas wymiany opini na ten temat, na linii my - gram.pl, zmieniło sie z czasem w babranie się w korporacyjnym gównie (bełkot o dostarczaniu najlepszego towaru i takie tam gówno). W takich przypadkach - jeśli nie masz niczego na papierze (ale nie jakieś szajs tylko pełnoprawna, cywilno-prawna umowa) to kiedy jest miło to jest miło. Ale kiedy dochodzi do jakiś napięć to zostajesz wyroochany bez mydła.

Olaliśmy więc ich ofertę (w sumie to została ona olana od razu - ale naiwnie myślałem, że może da się coś załatwić - dla nas, dla czytelników). No ale czego mogłem się spodziewać po komercyjnej firmie - ideały idą w drugim szeregu za kasą :blink:

Szpon - to już nie te czasy co w 2004. Dziś za darmo nic nie ma ale też jest wiele więcej możliwości by robić co się lubi i mieć wszystkich w dupie. Możesz więc wybrać naszą opcję, możesz też zagadać z Kamilem - Outpost ma inną koncepcję na serwer i chyba są zadowoleni.
+Quote Post
post 01-09-2008, 10:58
Post #5

Snajper Kontaktowy Ojciec Założyciel fMUDa
Group Icon
Grupa: Fallout Corner
Nr użytkownika: 319

w zasadzie mam server a nawet server vsp z rootem :
5gb hdd
do 512 MB [128 gwarantowane]
1 ip
25gb transferu per miesiąc.

fMUD tam stoi tyle ze my zajmujemy max 1/10 miejsca. wiec reszta stoi nieużywana wiec po co ma się marnować.
Aha dodatkowo server leży w Polsce więc ping malutki :P
Stabilność taka sobie :P przynajmniej dla fMUDa nie najlepszy ale pod www będzie oka.
+Quote Post
post 29-09-2008, 11:32
Post #6

Wasteland Demon
Group Icon

Sytuacja na razie sie uspokoila - sponsor powiedzial, ze przemyslal wszystko i gwarantuje nam hosting przez nastepny rok ;)
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 18-10-2019, 16:46