Portal | Blog | Album | Chat
IPB

Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Artwork Fallout 3 <cz.3>

post 16-05-2007, 11:57
Post #1

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon
Grupa: Założyciel
Nr użytkownika: 1

Na oficjalnej stronie Fallout 3 licznik pokazał dziś dnia 20 dni do czasu wypuszczenia trailera, a tym samym developerzy zaserwowali nam nową graficzkę przedstawiającą zdewastowane miasto gdzieś na wschodnim wybrzeżu wraz z lotniskowcem w tle (równie zdewastowanym ;]).

(IMG:http://shamo.gry-online.pl/newsimg/carrier_m.jpg)

P.S. W moim odczuciu lotniskowiec jest lekko "byczy" i ma się nijak do tych które był w czynnej służbie zaraz po zakończeniu WWII czyli lata 45-60te. (tamte były nieco mniejsze ;]).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
post 16-05-2007, 12:08
Post #2

SHM-1
Group Icon
Grupa: Newsman
Nr użytkownika: 4 119

Zauważ, że to lotniskowce prawdopodobnie uczestniczące w wojnie do 2077, a wtedy technologia poszła znacząco w górę.

Zauważcie, że lotniskowiec wygląda na zamieszkany, wskazuje na to most łączący go z miastem, oraz światła w nim...

Możliwe, że będzie to jedna z lokacji w F3.
+Quote Post
post 16-05-2007, 12:09
Post #3

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Aż się łezka w oku kręci na samo wspomnienie tankowca w SF ;] ...
+Quote Post
post 16-05-2007, 12:13
Post #4

SHM-1
Group Icon

Dokładnie o tym tankowcu pomyślałem, gdy zobaczyłem ten artwork. (-;
+Quote Post
post 16-05-2007, 12:32
Post #5

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Co do tego lotniskowca - jego ogrom wydaje się być nieco nieuzasadniony, Amerykanie zawsze budują takie, które swobodnie przez Kanał Panamski mogą spokojnie przepłynąć (chociaż teraz nieco go poszerzają chyba), a ten kolos to ledwo w Cieśninie Beringa by się zmieścił ;) Poza tym, ta wieża dowodzenia (niech mnie zabiją wielbiciele okrętów, ale nie wiem, jak to się fachowo nazywa) jest nieproporcjonalna do wielkości całego statku - powinna być raczej mniejsza.
+Quote Post
post 16-05-2007, 12:35
Post #6

SHM-1
Group Icon

Faktycznie, wierzyczka jest dwa razy za duża, ale to przecież tylko artwork.
+Quote Post
post 16-05-2007, 12:48
Post #7

SHM-1
Group Icon
Grupa: GWR-3
Nr użytkownika: 3 430

Jedno im trzeba przyznać :) Artworki mają przyjemne dla oka :)
+Quote Post
Headbanger
post 16-05-2007, 13:19
Post #8

Unregistered

zauważyłem tutaj objaw pewnego ztetryczenia... czytałem wasze bezsensowne kłótnie z komentarzy o poprzednich artworkach i scyzoryk w kieszeni mi się otworzył

Po pierwsze... to rzeczywiście jest artwork i concept art - pozatym, jak to ktoś z was zauważył "wygląda jak wróg u bram", film dzieje się podczas II wojny światowej (co jest pośrednią inspiracją dla f1) oraz o ile pamiętam w intrze z f1 pojawia się zdjęcie płonącego kapitolu, a co najważniejsze to wygląda jak w 3 miesiące po bombie... kiedy chmurka sobie poleciała gdzie indziej.
Po drugie... Jeżeli nie podobał się wam F2 i F:T to po cholere czekacie na F3... absolutnie nie ma... nie ma szans na to że wam się spodoba. Taka polska natura, wszystko jest be i do dupy, ale to idioci robili, a wogóle wszystkie sequele są złe... zróbcie zespół EMO a zarobicie miliony...
Po trzecie... Sama Bethesda odcina się od takich fanów. Jak powiedzieli F3 części się spodoba a innym nie, nie chcą (bo nie mogą) uszczęśliwić wszystkich. Dobrze wiedzą że czegokolwiek by nie zrobili to i tak zostaną zjechani przez społeczność... więc nawet nie liczą na akceptację

Czyja to wina że z zasady f3 ma nie być 100% podobny do poprzednich a być luźnym nawiązaniem... Jest to nasza wina... fanów... nie pozostawiających suchej nitki na komukolwiek kto chciał zbeszcześcić magicznego F1. Ja jestem tym szęśliwcem który zaczynał od dupy strony (a mianowicie F2 potem F:T a potem F1) i inaczej patrze na wszystkie 3 gry... f1 jest niesamowicie pymitywny w porównaniu do dwójki, a tactics to gra dla kogoś innego. Nawet podpisane jest "a post nuclear TACTIAL C-O-M-B-A-T game". Jakiekolwiek porównanie jej do poprzednich odsłon to jak kłótnia między tym co jest lepsze: samochód czy pociąg?

Grałem w alfę Van Brauna... i cieszę się że gra nie powstała... nawet w 2003 roku nie było to imponujące.

Ale nie zaraz pewnie zostane zjechany bo jak mogłem coś tak sakralnego skrytykować.

Pewnie znacie słynne sformułowanie o nas - fanach fallouta
Glittering Gems of Hatred

Patrząc na wasze kłótnie które trwają prawie 10 lat stwierdzam że to absolutna prawda...
Wybaczcie ale ja wole brać co dają a nie tylko narzekać i płakać jakie coś jest złe i jak niedoskonałe będzie...
Fallout Community... wstydzę się za NAS
A teraz panowie i panie, wyciągam fajkę staję pod murem zakładam czarną opaskę na oczy i odpalam fajkę bo zaraz cała masa gnoju poleci na mnie.

Koniec :offtop:
+Quote Post
post 16-05-2007, 13:21
Post #9

SHM-1
Group Icon
Grupa: Obywatel
Nr użytkownika: 4 212

a może wieża jest za duża bo to tylko pół okrętu? ;] Wydaje mi się że na przodzie jest lekko "postrzępiony" :huh:
+Quote Post
post 16-05-2007, 13:34
Post #10

I-szy Sekretarz SHAMO
Group Icon

Drogi Headbanger ;] - jeśli po czymś takim Ci się scyzoryk w kieszeni otwiera to radzę nie wchodzić na officjalne forum F3 Bethesdy ;] - w takim odniesieniu to odchodzą tam Dantejskie Sceny ;]
+Quote Post
post 16-05-2007, 13:36
Post #11

SHM-1
Group Icon

Headbanger, w żadnym razie gnój na Ciebie nie poleci, bowiem wyraziłeś swoją opinię i ja uzasadniłeś. A tego właśnie się wymaga.

Momentami zgadzam się z Tobą, sam również bronię F3.
Ale prosiłbym o nie uogólnianie.

Pzdr.
+Quote Post
post 16-05-2007, 13:37
Post #12

Zoor
Group Icon
Grupa: Super Moderator
Nr użytkownika: 3 713

Gdyby to miało być tylko pół okrętu, to miałby strasznie długi kadłub... ale ta wieża i tak jest za wysoka - przywodzi to na myśl stare lotniskowce, ale raczej te sprzed II WŚ, niż te powstałe po niej - zresztą na co komu taki kolos we flocie? Nie można było zbudować kilku mniejszych?
+Quote Post
post 16-05-2007, 14:58
Post #13

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 2 309

A po co? A na co? ;) A po cholerę PoseidonOil budował tankowiec, przecież taniej by ich wyszło zmontowanie rurociągu?
A co do artworka - wygląda ładnie, tylko jakoś tak "pusto" wokoło. Kilka większych budynków, i ten gruz jakoś tak "ugładzony". Takiego Adytum to to nie przypomina za Chiny ;)
+Quote Post
post 16-05-2007, 15:36
Post #14

SHM-3
Group Icon
Grupa: Trzynasty Schron
Nr użytkownika: 4 233

A po co japończycy budowali największe pancernuiki w historii? Przecież mogli zbudować kilka miejszych?

Ta wieża dowodzenia to "nabudówka"

To też wcale nie musi byc lotniskowiec! Moze to byc okret desantowy wyposażony w smigłowce one własnie wyglądają jak takie krepe lotniskowce. Poza tym moze być tol tez lotniskowiec wyposazony w jakieś samoloty pionowego startu i lądowania wtedy też wyjasnia sie to ze jest krępy.

I jeszcze jedno to artwork więc wymiary mogą trochę sie różnic od rzeczywiście umieszczonych w grze. Zresztą to moze byc tez połowa latniskowaca osiadłego na dnie (widać że z przodu nie ma wody) może o tym świadczyc porównanie wymiarów ludzi znajdujących się "na wodzie" pod mostem w stosunku do okrętu, on wcale taki nienaturalnie gigantyczny nie jest, to te budynki są bardzo małe.
+Quote Post
post 16-05-2007, 16:40
Post #15

SHM-1
Group Icon
Nr użytkownika: 2 667

A moze ten lotniskowiec specjalnie jest powiekszony, abysmy zwrocili na niego uwage(np. bedzie to jakas lokacja w grze, czy chociazby nawiazanie do statku z SF ;) ), z drugiej strony moze to byc tylko "zwykly" artwork i lotniskowiec jest wiekszy, bo takie bylo widzi mi sie autora ;] (ch** ich wie)

Ten post był edytowany przez WhiteHead: 16-05-2007, 16:41
+Quote Post
post 16-05-2007, 22:23
Post #16

SHM-0
Group Icon
Nr użytkownika: 4 425

http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=2099

Skad Wam sie wzielo to, ze niby jest za duzy? Wieza tez jest ok.
+Quote Post
post 16-05-2007, 23:36
Post #17

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

Chłopaki z NMA zrobili takie coś >>> KLIK

No dobra - czyli wiadomo, że takowy okręt może sobie stać na wybrzeżu - jako atrakcja turystyczna np. No i wszystko byłoby fajno gdyby nie te proporcje.

Jeśli na NMA dobrze zidentyfikowano okręt - to mamy tu do czynienia z USS Oriskany. Okręt posiada maksymalne zanurzenie wynoszące około 9 metrów. Wysokośc od stępki do pokładu szacowałbym na 15 - góra 20. Nadbudówka bez anten to z 10 - 15 metrów.
A więc cała wysokość okrętu stojącego na stępce wynosić będzie około 40 metrów.

No napewno będzie nie większa o gdańskiego "zieleniaka" - KLIK.

W takim razie jak wytłumaczyć, że budynki (nawet jeśli to ruiny) są niższe od poziomu pokładu tego okrętu? Na oko można przyjąć, że mieszkalny budynek 20 piętrowy ma wysokość około 50 metrów.

Więc po tych dywagacjach mogę się zapytać - o co k... chodzi! :angry: Tak się spieszyli, że wrzucili byle co - wychodząc z założenia, że ciemny lud to kupi??? Jak to ktoś trafnie mi przypomniał w komentarzu u nas...

Ech... ściema i tyle :bleh: Ale niewątpliwie klimatyczna :D

BTW:
USS Oriskany został w 2006 roku zatopiony. Hmm... dziwne :huh:

Ten post był edytowany przez Squonk: 17-05-2007, 00:42
+Quote Post
post 16-05-2007, 23:48
Post #18

SHM-3
Group Icon

Pzrecież te budunki NIE SĄ CAŁE widać że są zniszczone od 1\3 w góre jak chcesz rozmiary porównywać to sobie porównuj w stosunku do tych trojga ludzi stojących pod mostem.

Ten post był edytowany przez KeniG: 16-05-2007, 23:50
+Quote Post
post 16-05-2007, 23:57
Post #19

Schronowy Inżynier
Group Icon
Nr użytkownika: 1 923

QUOTE(Quinn)
Zauważ, że to lotniskowce prawdopodobnie uczestniczące w wojnie do 2077, a wtedy technologia poszła znacząco w górę.

Nie no facet! Co ty pie....papryczysz! :D Może jeszcze krążowniki Imperium w 2077 roku Amerykanie będą mieli <_<

Jak już tu se fantazjujemy na jakiś podstawach naukowych. I nie, że się medrkuje - ale pieprzyć 3po3 to mogą posłowie, ale nie kumaci ludzie piszący na Shamo :P

W tym zakładam, że i Ty :)

No a tak poza tym, co taki lotniskowiec mógłby w latach przed 2077 "wozić"? Samoloty latąją przeca na paliwa pochodzące z ropy, wprowadzono Pancerze Wspomagane co by nie trza było czołgów tyle używać, itd...

Więc jak - na wodę miały by te samoloty latać? Na ogniwa energetyczne? :D

QUOTE(KeniG)
Pzrecież te budunki NIE SĄ CAŁE widać że są zniszczone od 1\3 w góre jak chcesz rozmiary porównywać to sobie porównuj w stosunku do tych trojga ludzi stojących pod mostem.

To tym gorzej dla tego rysunku :D Policz sobie piętra w tych ruinach...
+Quote Post
post 17-05-2007, 00:01
Post #20

SHM-3
Group Icon

Policz sobie piętra w tych ruinach...
Około 20. Ale przecie tam nie da sie dokładnie policzyc pieter ze wzgledu na zbut małą rodzielczośc obrazka w powiększeniu. Więc co ty chcesz liczyć? I Wyłumacz mi dlaczego w grze komupterowej dziejącej sie alternatywnej rzeczywistości nie mogą sie znajdowac większe lotniskowce niz obecnie wyprodukowane?

Ten post był edytowany przez KeniG: 17-05-2007, 00:04
+Quote Post

4 Strony  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Obecna data i czas: 21-08-2019, 12:29